Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Νύχτα τρόμου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 24/10/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    τς τς τς.τους αδικεις!τα αστερακια ειναι 4 παρακαλω(και δεν ειναι διακοσμητικο με πολλους πε)!!! xD
    αυτο με τους βοηθους τι το ηθελες;ποναει αυτη η ιστορια. :cry:
     
    Αρέσει σε markos5560, kolokythopitas, LILA413 και 6 σε άλλους.
  2. jewel

    jewel Νέος ειδικός

    πολυ καλησπερα σας συναγροτες/-ισσες....εγω δεν προκειται να παρω την φασολια που να γυρισει ο κοσμος αναποδα....3η μερα και ακομα στο 28% ειμαι!!!φυτα μου λειπουν 6000 αλλα ειμαι οκ...αναδυομενα δεν ερχονται ουτε με λιτανεια!!!με φυτο του δρωμενου εχω μαζεψει μεχρι και 12!!!!!!τραγικα τα πραγματα για μενα...:cry:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, kitsena και 5 σε άλλους.
  3. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές από φάρμα σε φάρμα, είσαι σίγουρος ότι μαζεύεις με το που ωριμάζουν τα φυτά σου? Ξεκίνησα ουσιαστικά με 0 αναδυόμενα καθώς είχα μαζέψει τα πάντα μισή ώρα πριν το ιβέντ και με ποτισμένο φυτό δρώμενου παντού πέρα από τους αποθηκευτικούς χώρους (οι οποίοι μου δίνουν περίπου 100 αναδυόμενα την ημέρα) και μάλιστα βάζοντας το βράδυ εξευγενισμένο φυτό αυξημένου και όχι μειωμένου χρόνου για περισσότερα αναδυόμενα ... τα 495 αναδυόμενα το 24ωρο έρχονται ξεκούραστα ... τι να πω ... αφού τα φυτά τα μαζεύεις σχετικά εύκολα όπως λες στη θέση σου θα συνέχιζα με φυτό ιβέντ στο νησί και εξευγενισμένη γιρλάντα στη φάρμα (ή κάποιο άλλο εξευγενισμένο φυτό για μείωση χρόνου τέλος πάντων).
     
    Αρέσει σε markos5560, kolokythopitas, Hellenagal200010 και 3 σε άλλους.
  4. -Popi-Popi-

    -Popi-Popi- Αρχάριος στο φόρουμ

    Και για πες μου βρε μαστορα.... Πως θα γίνω κι εγω αγροτισσα του καναπε; Εστω οτι εχεις 3 αποθηκευτικους χωρους στη φαρμα και 3 στο νησι. Και τι βαζεις μεσα; κοτες; και μηλιες; και τα θεριζεις καθε μιση ωρα; Γιατι για να παιρνεις 100 αναδυομενα την ημερα, θα πρεπει να παιρνεις περιπου 16 αναδυομενα, τουλαχιστον 8 το πρωι και 8 το βραδυ, απο το καθενα, αν εχεις χχλ δεντρα και 12ωρους σταβλους, εργαστηρια. Εκτος αν τα παστωνεις στην σουπερ τροφη. Και αλλα 400 αναδυομενα απο γιρλαντα καλαμποκιου.... οκ, οτι πεις.... Νομιζω πως μπαζει η ιστορια σου... 500 αναδυομενα ξεκουραστα τη μερα....
     
    Αρέσει σε markos5560, martha72, μαρω69 και 7 σε άλλους.
  5. jewel

    jewel Νέος ειδικός

    as θελω και εγω την μεθοδο για τα αναδυομενα???!!!!εγω που δεν εχω αποθηκευτικους μαλλον πρεπει να ξεχασω τα 100 αναδυομενα που ερχονται ακουραστα και αβιαστα!!!!μεχρι τωρα μαζευω το φυτο του δρωμενου απο αποψε θα βαλω κανα εξευγενισμενο φυτο... αλλα 495 αναδυομενα τα θελω πολυ παρα πολυ:sleepy:;)
     
    Αρέσει σε markos5560, kolokythopitas, jimixatz και 2 σε άλλους.
  6. beba6969

    beba6969 Ανερχόμενος συντάκτης

    Με γαρύφαλλο και πεπόνι στις εκτάσεις αρχικά (πριν την έναρξη) και έπειτα με μικρά χωράφια σε όλες τις εκτάσεις και με τσατνι καρότου μήλου, φύτεμα το φυτό δρώμενου (του οποίο έκανα το μεσημέρι την τελευταία συγκομιδή) και το βράδυ, φύτεμα τριαντάφυλλου (όχι εξευγενισμένου)και στις εκτάσεις του bahamarama το φυτό δρώμενου έχω συγκεντρώσει 780 αναδυόμενα, δεν το θεωρώ λοιπόν και τόσο δύσκολο.
     
    Αρέσει σε markos5560, kolokythopitas, LILA413 και 5 σε άλλους.
  7. elenι_

    elenι_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    κακιες και καχεντρεχεια8)!!!! εγω που τα ξεχναω κιολας να τα μαζεψω στην ωρα τους αρα χανω σπορες και εχω 800 αναδυομενα θα αρχισω να ανυσηχω....απο που τα μαζευω.....εδω ανθρωπος να βοηθησει παει και βρισκει και τον μπελα του ο καθενας με την δικη του στρατηγικη παει....αλλα για αυτο γραφουν οι ιδιοι και οι ιδιοι παντα......
     
    Αρέσει σε titanikos1, markos5560, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  8. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους.Έχω φτάσει εδώ...

    [​IMG]

    Μαζεύω το βράδυ στις 9.30 και τέλος....
     
    Αρέσει σε markos5560, heavymetal7, kolokythopitas και 11 σε άλλους.
  9. jewel

    jewel Νέος ειδικός

    συγνωμη σε ολους που εκανα εκανα ενα προσωπικο παραπονο φωναχτα, εγω φταιω που δεν ερχονται τα αναδυομενα!και μαλλον κατι κανω λαθος...ααα και συγνωμη επισης που γραφω και χαλαω την πιατσα,δεν θα το ξανακανω
     
    Αρέσει σε titanikos1, markos5560, martha72 και 11 σε άλλους.
  10. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Μην ανησυχείς jewel. Είμαστε κι άλλοι που έχουμε πρόβλημα με τα αναδυόμενα και με καλό επίπεδο και με ενεργοποιημένο το δέντρο της σοφίας. Νομίζω πως γι αυτό το λόγο υπάρχει πάντα και ειδικό θέμα όπου ζητάμε βοήθεια. Στο τέλος θα βγει. Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε markos5560, heavymetal7, martha72 και 12 σε άλλους.
  11. elenι_

    elenι_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    δεν ειπα κατι για το παραπονο σου ....μαλλον δεν προσεξες καλα τι ειπα για τα αναδυομενα......;)....να ζητας βοηθεια και να επιλεγεις τι μπορεις να κανεις στην δικη σου φαρμα......
     
    Αρέσει σε markos5560, kolokythopitas, jimixatz και 2 σε άλλους.
  12. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Θα μιλήσω για την δική μου φάρμα στο συγκεκριμένο δρώμενο.Ξεκίνησα με δέντρα σε όλους τους χώρους 12ωρα, 20ωρα και 17 τζαμπόδεντρα.Σύνολο αναδυώμενων 188.Παράλληλα έκανα την υπέρβαση και έστειλα δυο μηνύματα για δύο μικρά καλαθάκια που δίνουν εκτός από επιπλέον καραμέλες και 40 περιτυλίγματα.Με τριανταφυλλο αρχικά και τώρα πια, δέντρων 12ωρων , για να κάνω συγκομιδή 2 φορές την ημέρα και φουλ καθημερινά δώρα αυτή την στιγμή είμαι στο 67% του δρώμενου.
    Εμένα μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση πως οι φάρμες μας λειτουργούν όπως οι λαικές.Ανάλογα δηλαδή σε ποια λαική βρίσκεσαι έχεις και διαφορετικές τιμές.
    Ένα είναι σίγουρο πως χρειάζεται υπομονή, γιατί υπάρχουν μέρες μπροστά μας και το δρώμενο θα βγει ή τέλος πάντων όσο πάει.
     
    Αρέσει σε titanikos1, markos5560, yelander10 και 13 σε άλλους.
  13. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Εγω ετσι οπως παω θα εχω μαζεωει αυριο μεθαυριο ολα τα φυτα αλλα απο αναδυομενα εω ξεμεινει και ειμαι ακομα στο 50%... Δεν ξερωαν θα τα κααταφερω. Βαζω παντου σ.λ. ζωζω αλλα τα ιδια
     
    Αρέσει σε markos5560, kolokythopitas, jewel και 4 σε άλλους.
  14. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους. Ξεκίνησα με 227 αναδυόμενα που πήρα από άνετα χωράφια.Τέλειωσα γρήγορα τα φυτά του δρώμενου,από τα οποία έπαιρνα 50-55 αναδυόμενα κάθε μάζεμα.Μόνο χωραφάκια όμως. Ούτε δέντρα ούτε σταύλους.Μετά συνέχισα με μεγάλα φυτά που σε αυτά είναι και το κυνόροδο. Τελείωσα το ιβέντ πριν δύο ώρες.
     
    Αρέσει σε markos5560, kolokythopitas, jewel και 10 σε άλλους.
  15. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπερα.το σουπερ λιπασμα της ζωζως δε θα σε βοηθησει στα αναδυομενα.αυτο ειναι το μονο σιγουρο.τη νυχτα εχεις φυτεμενο το φυτο του δρωμενου;αν ναι,προσπαθησε να βαζεις δεντρα δωδεκαωρα η αν δεν εχεις,βαζε πολυωρα φυτα τη νυχτα και να φυτευεις το φυτο του δρωμενου τη μερα,που φανταζομαι οτι ασχολεισαι με τη φαρμα περισσοτερη ωρα.να πω επισης πως η εξευγενισμενη γιρλαντα καλαμποκιου με νερο ειναι ετοιμη σε 6 ωρες και 46 λεπτα.
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/10/16
    Αρέσει σε markos5560, heavymetal7, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  16. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Καλησπερα! Αυτα που ανεφερα τα χρησιμοποιω για να τελειωσω με τα φυτα του δρωμενου, μολις τελειωσω με αυτο εννοειται θα ακολουθησω τις συμβουλες σας(εξευγενισμενα δεν εχω αλλα θα βαλω τα δυνατα μου)
     
    Αρέσει σε markos5560, kolokythopitas, jimixatz και 7 σε άλλους.
  17. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα καλα φαινεται να πηγαινει ως τωρα. αλλες 66 ωρες εμειναν
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε markos5560, skareleni, LILA413 και 9 σε άλλους.
  18. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Τέλος για μένα παίδες...

    [​IMG]

    Και στα δικά σας.....
     
    Αρέσει σε markos5560, skareleni, heavymetal7 και 15 σε άλλους.
  19. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    χαλαρά παιδιά, χαλαρά.. όχι άγχος! ας βγει και τελευταία μέρα, εμείς να περνάμε καλά:)
    είμαι[​IMG] και έφτασα μέχρι τώρα [​IMG]
    και με έξι αποθηκευτικούς χώρους. έχουμε χρόνο, θα βγει. Καλό βράδυ σε όλους!
     
    Αρέσει σε markos5560, skareleni, Gulit1 και 16 σε άλλους.
  20. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Τέλος και για μένα, την κλειδώσαμε την φασολιά, καλή συνέχεια σε όλους :)

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε markos5560, skareleni, Gulit1 και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.