Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Νύχτα τρόμου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 24/10/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    το ιβέντ δείχνει σχετικά εύκολο αλλά μού φαίνεται και αρκετά τσιγγούνικο. Τα μυστηριώδη είναι ελάχιστα, καθόλου κουπόνια και λίγες σούπερ τροφές. Αυτό όμως που μού λείπει περισσότερο είναι η Halloween διακόσμηση στην πόλη, ήταν πάντοτε πολύ εμπνευσμένη.
    Πάντως η γραμμή φασολιάς είναι πολύ καλή.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, takis.00, KATAPIOS4 και 9 σε άλλους.
  2. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν. εγω θα γκρινιαξω για τα ζωακια που κανουν τοση ωρα να βγουν, ειναι πολυ σπαστικο
     
    Αρέσει σε vagelis1968, KATAPIOS4, sofiapao76 και 8 σε άλλους.
  3. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    [​IMG]
    Το θυμάστε αυτό; Έτσι ήταν πέρυση η πόλη ! Μάλλον στερεύει η φαντασία των γραφιστών ή έγεινε περικοπή και στα γραφικά?.
    Χάθηκε η παλιά αίγλη του Halloween...:( φτωχό και χωρίς φαντασία το Φετινό.:(όπως και τα δώρα που δίνει ...
    με μικρές εξερέσεις!!


    Δε θα πώ αν είναι ευκολό ή δύσκολο στο τέλος θα κάνω τον απολογυσμό ....:pκαλή επιτυχία σε ολους !​
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, vagelis1968, xara2011 και 18 σε άλλους.
  4. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Τουλάχιστον μας έμεινε η εικόνα από την τρομακτική πόλη του περσινού Halloween :)

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε vagelis1968, xara2011, natalia_prod72 και 18 σε άλλους.
  5. spoki68

    spoki68 Αρχάριος στο φόρουμ

    μηπως ξερει καποιος αν στο ιβεντ λειτουργη η ανθοδεσμη τρομου
     
    Αρέσει στους jimixatz, KATAPIOS4, LILA413 και σε ακόμα ένα άτομο.
  6. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Προφανώς και όχι, αφού είναι μόνο για τα φυτά της πανσελήνου. Οι καραμέλες είναι στην κατηγορία φυτά του ιβέντ. Πρέπει κάτι να γίνει με τα ζωάκια. Τέτοια καθυστέρηση στην εμφάνισή τους δεν έχει ξαναγίνει. Πόση ύπομονή και πόση ώρα θα χρειαστώ να τους δώσω τα 60 πρώτα; Και φαντάσου να γυρίσεις στο σπίτι απο τη δουλειά, 3 παρά το μεσημέρι της τελευταίας μέρας και να θέλεις να μαζέψεις και να παραδώσεις! Ελπίζω να μην πάρει τόσο! Είναι πράγματι πολύ εκνευριστικό! Και συμφωνώ και με τα σχόλια για τα γραφικά και την έλειψη ατμόσφαιρας.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/10/16
    Αρέσει σε vagelis1968, xara2011, Gulit1 και 12 σε άλλους.
  7. giagiax

    giagiax Αρχάριος στο φόρουμ

    καλο το ιβεντ αλλα αν καμνατε κατι να βγαινουν πιο γρηγορα τα ζωακια θα ηταν ακομα πιο καλο ευχαριστω!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε jimixatz, KATAPIOS4, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το προβλημα με την εμφάνιση των χαρακτήρων θα διορθωθεί εντός της ημέρας .
    Επίσης ισως υπάρχουν και 2 εκπλήξεις σύντομα. Θα ενημερωθείτε με επίσημη ανακοίνωση σήμερα και αύριο ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, jimixatz και 13 σε άλλους.
  9. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπερα και τρομακτικα χρονια πολλα στους -ις εορταζοντες-ουσες!!!
    ε, πες το ντε! ειπα κι εγω! εγω αναφερθηκα σε ολες τις εκτασεις. παντως για τα δικα μου δεδομενα συνεχιζω να θεωρω πως ηταν υπερβολικα πολλα οσα αναδυομενα πηρα κι ειμαι ικανοποιημενος απολυτα. στενοχωριεμαι ομως που διαβαζω πως καποιοι παιρνουν λιγα. μακαρι να αλλαξει αυτο για εσας στην πορεια.
    οσο για τα χιουι ντονατ,ι σχυει αυτο που εξ αρχης ηξερα. ισχυουν και για τα ανδυομενα των δρωμενων. δοθηκε απαντηση απο τη -Snorkel- .
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, skareleni, jimixatz και 8 σε άλλους.
  10. FLOWERA

    FLOWERA Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα αγροτιά,....πανικοβλημένη και τρομοκρατημένη,,,,από το δρώμενο εννοώ ,,,,
    Χωρίς να θέλω να σας τρομοκρατήσω και άλλο, νομίζω από τους δικούς μου υπολογισμούς ότι και τα αναδυόμενα αλλά και τα φυτά είναι 2πλασια από αυτά που αρχικά έχουν υπολογιστεί και αν κάνω εγώ λάθος τότε συγνώμη,,,,γιατί έχω κάνει ήδη 800 αναδυόμενα και είμαι στο 31%
    λοιπόν 33 κουτάκια που το καθένα θέλει από 20 σακουλάκια,,,,,άρα 33 χ 20 = 660 σακουλάκια
    660 σακουλάκια δηλαδή 660 γλυκοτρομάρες
    660 γλυκοτρομάρες χ 4 περιτυλίγματα γλυκών =2640 αναδυόμενα
    660 γλυκοτρομάρες χ 50 μαλακές καραμέλες =33000 φυτά

    τρομάρα μας,,,,,,,και καλή συνέχεια,,,,,
    ΥΓ. δίστασα να τα αναφέρω αλλά τελικά τα είπα,,,,ουφ,,,,,για να έχουν οι συνάδελφοι-ισσες τον χρόνο που χρειάζονται
    συγνώμη αν στεναχώρεσα και συγνώμη αν κάνω λάθος,,,αλλά ας το επιβεβαιώσει κάποιος
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/10/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, pap100, jimixatz και 3 σε άλλους.
  11. mariavet

    mariavet Προχωρημένος

    Η μία γλυκοτρομάρα δίνει δύο σακουλάκια και όχι ένα.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, skareleni και 10 σε άλλους.
  12. beba6969

    beba6969 Ανερχόμενος συντάκτης

    Αν δεν κάνω λάθος όμως κάθε γλυκοτρομάρα μας δίνει 2 σακούλες φάρσα ή κέρασμα οπότε χρειάζονται ακριβώς τα μισά από αυτά που έχεις υπολογίσει
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, skareleni, jimixatz και 6 σε άλλους.
  13. FLOWERA

    FLOWERA Ανερχόμενος συντάκτης

    Ναι,,,,μάλλον έχετε εσείς τελικά δίκιο, αλλά παράγω παράγω και ακόμη στο 31% είμαι.
    Μάλλον κεκτημένη ταχύτητα από τα τόσα δρώμενα και τις τόσες αγροτικές δουλειές
    Ευχαριστώ και συγνώμη
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, skareleni και 6 σε άλλους.
  14. beba6969

    beba6969 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλά μην αγχώνεσαι και εγώ στο 19% είμαι, αλλά μην ξεχνάμε ότι τώρα μπήκαμε στη δεύτερη μέρα..:music:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, skareleni και 6 σε άλλους.
  15. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    ώρες - ώρες τρελαίνομαι μόλις μάζεψα 4 στάβλους κόκκινου πάντα και δεν πήρα καμία καραμελίτσα
    και αμέσως μετά στο άλλο χωράφι από 2 ελέφαντες ++ πήρα και από τους 2 ,μήπως δεν παίζει τελικά και πολύ ο χρόνος ?
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, graganta και 9 σε άλλους.
  16. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Φτάσαμε σχεδόν στην μέση, έμεινε μόνο η φασολιά μιας και τα διακοσμητικά καπαρώθηκαν. :)

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, vagelis1968 και 9 σε άλλους.
  17. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημερούδια σε όλη την παρέα, έχω φτάσει στο 31%, αλλά τα αναδυόμενα με το σταγονόμετρο δυστυχώς. Στην αρχή ερχόταν με καλό ρυθμό, αλλά τώρα.... άστα να πάνε :p Πάντως το σκοτεινό σκηνικό μας λείπει, αλλά διάβασα ότι θα αλλάξει... και με χαροποίησε ιδιαίτερα. Καλή μας επιτυχία και μη πτοείστε
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, Gulit1 και 7 σε άλλους.
  18. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    κανονικά τα μαγισσάκια δεν θα έπρεπε να μας δίνουν ένα δώρο κάθε φορά που τους δίνουμε γλυκοτρομάρα?αλλιώς τι νόημα έχει να κάνω όλο αυτό μόνο κ μόνο για να παραδώσω τίς γλυκοτρομάρες?αυτό είχε νόημα σε προηγούμενα ιβέντ γιατί τα γατάκια,κουνελάκια κλπ μας άφηναν δωράκια .....αλλιώς πιο το όφελος να κυνηγάω τα μαγισσάκια για να παραδώσω??όχι κ τόσο ωραία εξέλιξη σε αυτού του είδους το δρώμενο....θα προτιμούσα να παραδίδω κατευθείαν στην μπάρα μιάς κ οι σακούλες δεν είναι κάτι χειροπιαστό αλλά ενδιάμεσο για τα δώρα........ κ εκεί που παρέδιδες ένα προιόν στο εκάστοτε ζωάκι για να σου δώσει ένα δώρο,τώρα παραδίδεις 20 για να πάρεις ένα ,....:mad:γνώμη μου, :sleepy::sleepy:.....................φύτεξε,μάζεψε αναδυόμενα ,πέρνα απο το μύλο,ψάξε τα μαγισσάκια να παραδίδεις μία, μία, γλυκοτρομάρα..... μεγάλη κ κουραστική διαδικασία
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/10/16
    Αρέσει σε skareleni, graganta, rkatia και 12 σε άλλους.
  19. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημερα σε ολους :) ....καλο το δρωμενο μα χωρις την ιδανικη ατμοσφαιρα !! θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες ;)
    επισης με χαλασε το ενα δενδριλιο ...τι να πρωτοτυχεις με το ενα ??...μα ενα?? :p

    εγω ειμαι εδω ....βεβαια δε μαζεψα ακομα ολα τα βραδινα φυτα οποτε κανονικα ειμαι καπου μετα την μεση !
    [​IMG] καλη συνεχεια να εχετε
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, Gulit1 και 9 σε άλλους.
  20. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Και.....Ναί Ναί ....επιτέλους έχουμε την ατμόσφαιρα του Halloween!! :D
    Το περσυνό φόντο αλλά οκ κάτι είναι κι αυτό.:p
    Άλλωστε είπαμε οικονομία παντού....;) ένα δενδρίλιο, ένα σταύλο, ένα πάρτυ γύρο και αν δεν κάνω λάθος
    και ΕΝΑ αστεράκι.... Μα 1 ????
    Και φυσικά κανέναν βοηθό.....:music: καλή συνέχεια να έχουμε !
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, skareleni και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.