Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Νύχτα τρόμου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 24/10/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπερα!παρελειψα να αναφερω πως ειχα 19 χιουι ντονατ τοποθετημενα.και να μην τα ειχα ομως,70 δε θα επαιρνα απο τοσα δεντρα.τι ειχες τοποθετημενο; :eek:o_O αν και τα τα 380 μου φανηκαν κι εμενα υπερβολικα πολλα κι εξεπλαγην ευχαριστα.
     
    Αρέσει σε xaris68, jimixatz, toylaaaaa και 3 σε άλλους.
  2. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Πολύ αρνητικό το γεγονός ότι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε μόνο τον ένα μύλο. Μας στερεί τη δυνατότητα να φτιάξουμε σούπερ τροφές και έρχονται γεννητούρια. Θα τα μαζέψω όλα και θα τα παράξω μία φορά στο μύλο, δεν διακόπτω την παραγωγή σούπερ τροφής τώρα.
     
    Αρέσει σε .sofaki., 2014chr, pap100 και 12 σε άλλους.
  3. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους ..
    Απο οτι θυμαμαι αν και δεν ειναι το δυνατο μου σημειο αυτο, οι συντονιστες ειχαν πει εδω και καιρο οτι τα Χιουι δεν βοηθουν στα αναδυωμενα δρωμενων , εγω τα εχω ολα στη μπαρα μετα απο εκεινη τη συζητηση και εχοντας σε ολη τη φαρμα αναβαθμισμενα δεντρα πηρα 250 αρα πιστευω οτι πηρες τοσα γιατι ειχες απλα δεντρα οπως ειπες ...
     
    Αρέσει σε *ΜΑΜΑ*, xaris68, jimixatz και 5 σε άλλους.
  4. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπερα!ναι.εχω παρατηρησει σε προηγουμενα δρωμενα οτι με 20ωρα δεντρα παιρνω περισσοτερα αναδυομενα απο ο,τι με αναβαθμισμενα(12ωρα).οσο για τα χιουι ντονατ,πρωτη φορα το διαβαζω τωρα απο την αναρτηση σου!δεν το ηξερα!τζαμπα κανω τοσες ανανεωσεις σελιδας σε τοσα δρωμενα;;; :cry: παντως απο 20ωρα δεντρα αλλες φορες παιρνω κατω απο 300 αναδυομενα.αναβαθμισμενα δεντρα τοποθετω μονο κατα τη διαρκεια του δρωμενου.παντα βαζω απλα πριν ξεκινησει(απο την προηγουμενη μερα).
     
    Αρέσει σε *ΜΑΜΑ*, sofiapao76, jimixatz και 4 σε άλλους.
  5. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    και αυτο το εχουν πει οι συντονιστες οτι δλδ παιρνουμε περισσοτερα με απλα δεντρα τωρα το ποσα παιρνουμε καθε φορα πιστευω εξαρταται απο τη στροφιγγα της εταιρειας

    Επειδη ειμαι πολυ κουρασμενη να ψαξω να βρω την αναρτηση ισως το κανω αυριο αν εχω χρονο
     
    Αρέσει σε heavymetal7, siourdistan, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  6. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    ρωτησα τη συντονιστικη ομαδα για τα χιουι ντονατ,δεν πειραζει.σε ευχαριστω!
    εφοσον ο χρονος παραγωγης ειναι ο παραγοντας που επηρεαζει τη συχνοτητα εμφανισης των αναδυομενων ειναι λογικο τα 20ωρα δεντρα να δινουν περισσοτερα αναδυομενα απο τα 12ωρα.
    αυτο που δε βρισκω λογικο ειναι γιατι παντα με 20ωρες καρυδιες παιρνω πολυ λιγοτερα αναδυομενα απο ο,τι με 20ωρα σφενδαμια. :eek:
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, SYLVART, graganta και 8 σε άλλους.
  7. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    καλα εκανες να ξερουμε μηπως αλλαξε κατι ..

    ΥΓ. αα και Χρονια πολλα για αυριο :)
     
    Αρέσει σε heavymetal7, KATAPIOS4, *ΜΑΜΑ* και 9 σε άλλους.
  8. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    ακριβως!σε περιπτωση που αλλαξε κατι απο τοτε η που κατι δεν καταλαβες σωστα ρωτησα.
    σε ευχαριστω πολυ για την ευχη σου!(αυριο κερναω). :D
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, *ΜΑΜΑ*, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  9. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλημερα παιδια:D..Δεν ξερω εαν θα ακουστει περιεργο και δεν ξερω εαν θα προσβαλω κατα αυτο τον τροπο την εταιρια:wuerg:..αλλα στο συγκεκριμενο δρωμενο νιωθω παραμελημενος:oops:..Ουτε φοντο πανσεληνου.. ουτε φεγγαρι φωτεινο... ουτε πανσεληνο...Μηπως δεν ειναι δρωμενο χαλογουιν?Τα δωρα ειναι μετρια και τα ζητουμενα κυμαινονται σε φυσιολογικες ποσοτητες αλλα αυτο που με ενοχλησε και με ενοχλει ειναι οτι δεν μπηκα στο κλιμα του χαλογουιν δεν ενιωσα ανατριχιλα οταν παταω για να μπω στο δρωμενο:wuerg:...δεν μου σταθηκε η τριχα καγκελο οταν εβλεπα τα εφεxD..δεν ενθουσιαστικα:sleepy:!Σημερα εχω και γιορτη...ξυνη μου βγηκεxD

    Καλη συνεχεια παιδια και παμε δυνατα να τελειωσουμε και αυτο το δρωμενο...Εξαλλου δρωμενο να ναι και οτι να ναιxDxD


    Μην ξεχασω χρονια πολλα στα Δημητρακια!xD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/10/16
    Αρέσει σε heavymetal7, siourdistan, Gulit1 και 19 σε άλλους.
  10. beba6969

    beba6969 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημέρα, μόνο σε εμένα εμφανίζονται τα ζωάκια με ρυθμό χελώνας;;;:music:
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, LILA413, skareleni και 7 σε άλλους.
  11. amelien

    amelien Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημερα ..! Θα ηθελα να ρωτησω κατι που αφορα στο δρωμενο παρολο που ειχα αποφασισει να μην εχω συμμετοχη αυτη την φορα ...Εχω τοποθετησει μικρα χωραφακια στην φαρμα μου , ομως το γραφικο που ζηταει το γλυκακι του ειναι μπροστα - μπροστα απο ενα απο τα χωραφακια κ ειναι αδυνατο να περισυλλεξω το φυτο ... Εχω αδειασει λιγο τριγυρω την περιοχη , εχω μετακινησει κ μερικα δεντρα , εχω δοκιμασει κ την απενεργοποιηση των γραφικων απο τις ρυθμισεις και ...τιποτα ! Ενταξει , δεν ειναι για το φυτο , απλα ακομα κ οταν ερθουν τα ζιζανια κ παλι δε θα μπορω να το καθαρισω εξαιτιας του γραφικου που στεκεται μπροστα μπροστα ...Εχετε καμια προταση πανω σε αυτο ?


    Σας ευχαριστω εκ των προτερων !


    Καλημερα & χρονια πολλα σε ολους !
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, LILA413, yelander10 και 3 σε άλλους.
  12. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα amelien, σχετικά με την ερώτησή σου έχω γράψει εδώ τι έκανα εγώ.:)
     
    Αρέσει σε *mava*, KATAPIOS4, LILA413 και 9 σε άλλους.
  13. Mihalhs95

    Mihalhs95 Αρχάριος στο φόρουμ

    Και σε μενα με τον ιδιο ρυθμο εμφανιζονται
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, LILA413, skareleni και 4 σε άλλους.
  14. amelien

    amelien Μαθητευόμενος στο φόρουμ




    Καλημερα κ ευχαριστω πολυ ...! Λειτουργησε βεβαια ...! Καλη συνεχεια !
     
    Αρέσει στους KATAPIOS4, LILA413, jimixatz και σε ακόμα ένα άτομο.
  15. pap100

    pap100 Τακτικός στο φόρουμ

    Καλημερα σε ολους τους φαρμερ και ιδιαιτερα σε οσους εορταζουν.Για τους φιλους που δεν μαζευουν αναδιομενα το βραδυ ας φυτεψουν γαρυφαλλα η τριανταφυλλα.
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, skareleni, powerranger91 και 4 σε άλλους.
  16. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    :mad:Ειμαι εξαλλη, δεν ειχα διαβασει προσεκτικα τις σ.ε. και μολις ανακαλυψα πως φτιαχνουμε καραμελες μονο στο μυλο της φαρμας.
    Ε οχι, ελεος πια, δεν φτανει που μας ξεπατωνουν τις σ.τροφες με απανωτα ηβεντ, τωρα δεν μας αφηνουν και να φτιαξουμε?
    Μαλλον θα'ναι το 3ο ηβεντ που δεν ολοκληρωνω μετα απο 2,5 χρονια, κι ολα μεσα στον ιδιο μηνα? >:(
    <Κατι σαπιο υπαρχει στο βασιλειο της Δανιμαρκιας> Σαιξπηρ.
    Και θα μου πειτε πως θα παρω περισσοτερες σ.τροφες απο το δρωμενο, απο οσες θα προλαβω να φτιαξω στη διαρκεια του, ναι σωστα, αλλα βρε αδερφε πεισμωσα τωρα και νευριασα πολυ, δεν θελω να σταματησω το μυλο μου.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/10/16
    Αρέσει σε takis.00, KATAPIOS4, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
  17. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σ' όλους!
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι πρόβλημα υπάρχει με το μύλο!
    Ναι και εγώ θα ήθελα να γίνεται και στους 2 μύλους. Και εγώ φτιάχνω σούπερ τροφές. Αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα. Ακόμα και τώρα να άρχιζαν 8 σούπερ τροφές να παρασκευάζονται (οι περισσότερες που μπορούν να μπουν, λόγω νερού), θα τελειώσουν σε 3 μέρες ακριβώς (με το μπόνους από το δένδρο της σοφίας για 10% γρηγορότερο μύλο). Μετά μπορεί κανείς να βάλει να κατασκευαστούν οι γλυκοτρομάρες -παίρνει λιγότερο από 2 ώρες και να συνεχίσει με τις σούπερ τροφές. Και αφού θα μπαίνει για το δρώμενο, δεν είναι ανάγκη να βάλει τόσες σούπερ τροφές. Μπορεί να βάζει 2-2 και έτσι ανάμεσα να φτιάχνει και γλυκοτρομάρες! Μη σας πιάνει πανικός για το τίποτα.

    Πάντως τα αναδυόμενα έρχονται με πολύ καλούς ρυθμούς. Εγώ στην αρχή (είχα αρκετά XXL δένδρα, λιγότερα απλά και μερικούς στάβλους) πήρα μόνο 180 αναδυόμενα, αυτή τη στιγμή έφτασα τα 430! καλλιεργώντας μόνο το φυτό του δρώμενου, κάποια λουλούδια (3-4 ωρών) στο τέλος της μέρας και μεγαλύτερα φυτά το βράδυ.

    Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν και καλή συνέχεια σε όλους!
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, sofiapao76, skareleni και 13 σε άλλους.
  18. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Kαλημερα!!!:)
    Τα αναδιομενα σου δεν ηταν υπερβολικα με τα μπονους που ενεργοποιησες και με το στησιμο της φαρμας !!:)
    Το ποστ μου ηταν αυθορμητο οπως και τα γελια που εκανα βλεποντας τα ΔΙΚΑ μου αναδιομενα συγκρινοντας τα δικα σου.
    Οπου ηταν πολυ καλα και τα δικα μου αναδιομενα μαζευοντας ΜΟΝΟ απο βασικη και 15σταβλους απο τη νησι.

    Χρονια σας πολλα σε οσους γιορταζουν και καλη συνεχεια!!:)
     
    Αρέσει σε Gulit1, KATAPIOS4, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
  19. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους και <<χρόνια πολλά σ' αυτούς που γιορτάζουν>>.μήπως πρέπει να γίνει ξανά ένας υπολογισμός των φυτών του δρώμενου,γιατί έτσι πως πάει θα χρειαστούμε αρκετά παραπάνω.η κάτι δεν καταλαβαίνω?θα ήθελα μια καλή εξήγηση από κάποιον συναγρότη μας.να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε takis.00, heavymetal7, KATAPIOS4 και 7 σε άλλους.
  20. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Ευχαριστούμε! Και χρόνια πολλά σε όσους και όσες γιορτάζουν!
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, LILA413, skareleni και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.