Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Νύχτα τρόμου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 24/10/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για το δρώμενο
    Νύχτα τρόμου

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.
    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Νύχτα-Τρόμου.19120/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Νύχτα-τρόμου.19118/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει σε eeelenaki, *ΜΑΜΑ*, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  2. kikijimy

    kikijimy Ενεργός συντάκτης

    Μπορείτε να το καλλιεργήσετε στη βασική φάρμα, το άγριο λιβάδι στο ξέφωτο του δάσους, στο νησί bahamarama καθώς και στο τροπικό δάσος. δρωμενο Halloween, και η εκταση της πανσεληνου, θα ειναι κλειστη !και η εκταση αυτη που ουσιαστικα ειναι εμπνευσμενη απο το χαλοουιν ειναι εκτος ! μεγαλη απογοητευση μου προκαλει αυτο>:(
     
    Αρέσει σε eeelenaki, -kristian-, *ΜΑΜΑ* και 23 σε άλλους.
  3. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Ναι και εγώ έλπιζα να είναι ανοικτή η έκταση πανσελήνου για να τελειώσω την τελευταία αποστολή! Χρειάζομαι καμιά 70αρια σκοτεινές πυγολαμπίδες ακόμα. Άσε που αν αγοράσουμε το πακέτο "Μαύρα σύννεφα" δε θα μπορούμε να αγοράσουμε τα διακοσμητικά από το κατάστημα του Γιώργη!

    Πάντως θα χρειαστούμε!
    16500 μαλακές καραμέλες
    1320 περιτυλίγματα γλυκών

    Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι ο ρόλος των 4 χαρακτήρων. Δίνουν ακριβώς τα ίδια και οι 4. Απλώς δίνοντας γλυκοτρομάρες στον τελευταίο γλυτώνεις πολλά κλικ!
    Ενδιαφέρων δρώμενο με καλά δωράκια. Η γραμμή φασολιάς δίνε καλούς ΠΕ, και 3 γύρους για να συμπληρώσει τους 5 που παίρνουμε εβδομαδιαίως.
    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, *ΜΑΜΑ*, xaris68 και 36 σε άλλους.
  4. jewel

    jewel Νέος ειδικός

    μπραβο nantia123 ευχαριστουμε....ομως "σχετικα" λιγα φυτα με παρα μα παρα πολλα αναδυομενα....τουλαχιστον για μενα που μου ερχονται μεμτο σταγονομετρο....αλλα ας αρχισει και βλεεπουμε πως θα παει!!!!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, ioanna6929, kolokythopitas και 17 σε άλλους.
  5. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπερα,ταλαιπωρημενη αγροτια! :inlove:
    αν και το περιμενα,θα ηθελα κι εγω να ειναι ανοιχτη,εστω τιμης ενεκεν,η εκταση της πανσεληνου σε ενα δρωμενο αφιερωμενο στο χαλοουιν,αλλα δυστυχως... :oops:
    ο μηχανισμος του τελευταιου ζωου θεωρω πως θα επρεπε να ισχυει για ολα τα ζωακια.δεν καταλαβαινω γιατι να κανουμε τοσα κλικ ενω μπορουμε και με πολυ λιγοτερα.γιατι μας δυσκολευουν τη ζωη;ας διναμε 20 σακουλες με τη μια σε καθε ζωακι ζητωντας μας τις αναλογες ποσοτητες γλυκοτρομαρων να τελειωναμε απλα κι ευκολα. :eek:
    αμ ο μυλος; :mad:
    μονο το μυλο της φαρμας μπορουμε να χρησιμοποιησουμε,λεει,για την παραγωγη γλυκοτρομαρων.ας μας κοψουν και τελειως την παραγωγη σουπερ τροφων να το ξερουμε απο νωρις και να προλαβουμε να το παρουμε αποφαση πριν μας ανακοινωθει.αδικο!αυτο με πειραξε περισσοτερο απο τα κλικ.

    περισσοτερα φυτα ζητουσε το προηγουμενο δρωμενο με 3 εκτασεις διαθεσιμες,ενω αυτο με 5 εκτασεις ζηταει λιγοτερα.αβυσσος η ψυχη των δημιουργων-εμπνευστων των δρωμενων και γενικοτερα ολου του παιχνιδιου.απο το να ζητουσε ομως τωρα περισσοτερα για να μην εχω να λεω,το προτιμω ετσι. xD:p
    η φασολια καλη,τα επαθλα μετρια.μα 4 αστερακια;;;ευτυχως δινει σουπερ τροφες και παλι το δρωμενο!!!+ 3 χρυσοποικιλτες μπανανουλες!

    καλη μας επιτυχια!!!
    υ.γ. μηπως το διακοσμητικο "πανω απο τις περιστασεις" θα επρεπε να μετονομαστει σε "ανωτερος των περιστασεων";
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/10/16
    Αρέσει σε eeelenaki, ample, xaris68 και 24 σε άλλους.
  6. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    συμφωνώ και εγώ με τους προλαλήσαντες.......τα δωράκια που δίνει δεν μου πολυάρεσαν απο 1 μυστ.δεντρα και μυστ.σταβλο!!!
    και φυσικα το οτι δεν ειναι ανοικτή η έκταση της πανσελήνου!!!θα μου πειτε βέβαια οτι πριν μια μέρα τελείωσε το ιβέντ πανσελήνου αλλα ήλπιζα οτι θα ξαναάνοιγε λόγω της ονομασίας και της γιορτής του halloween!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, vagelis1968 και 11 σε άλλους.
  7. Paradisenia

    Paradisenia Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα κι απο μένα. Συμπαθητικό το δρώμενο, δεν ξετρελάθηκα κιόλας, θα προτιμούσα τα ζωάκια να έδιναν και δωράκια όπως σε παλιότερα δρώμενα.

    Χαλάρωσε φίλε μου... παιχνίδι φάρμας παίζουμε, οχι παιχνίδι γνώσεων, γραμματικής και συντακτικού.
    Ούτε πρόκειται να βγούμε όλοι φιλόλογοι απο δω. Και πες οτι το αλλάζουν το όνομα και το κάνουν ανώτερος των περιστάσεων.... Και; Τι θα γίνει; Θα αλλάξει κάτι; Θα αυξηθούν μήπως οι π.ε. που δίνει; Το ίδο διακοσμητικό θα είναι, που θα μπει στη σειρά συννέφων και κάνεις, ποτέ δεν θα του ξαναδώσει σημασία. Ας μην τα ψειρίζουμε τα πράγματα τόσο πολύ. Πάντα φιλικα!
     
    Αρέσει σε ESABA, orpa66, ioanna6929 και 12 σε άλλους.
  8. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπερα.χαλαρος ειμαι και το καταλαβαινω αυτο που λες και το σεβομαι αν μη τι αλλο.δε θα αλλαξει κατι αναφορικα με τους πε αν αλλαξει το ονομα.κι η ποιητικη αδεια ειναι μερος των κειμενων του παιχνιδιου.απλα εριξα μια ιδεα στο τραπεζι.πειραζει;
     
    Αρέσει σε eeelenaki, ioanna6929, kolokythopitas και 14 σε άλλους.
  9. Iliodora.

    Iliodora. Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    5 χρόνια στο Farmerama και μετά θλίψης μου διαπιστώνω, οτι έχουν εξαφανιστεί σαν δώρα οι αγροτικοί βοηθοί. Που ενώ έχω μονίμως, αλλά όχι σταυλίτη πχ. ή βοηθό της φασολιάς. Ο καθένας με τα παράπονά του, αλλά το παιχνίδι δεν επιβραβεύει αρκετά. Όλο μαγικές φασολιές και μαγικές φασολιές και μαγικές φασολιές. Και σε αυτό το event τα δώρα είναι απαράδεκτα. Θα παίξω, αλλά ...
     
    Αρέσει σε jim3215, kolokythopitas, vagelis1968 και 20 σε άλλους.
  10. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην αγροτοπαρέα, νύχτα τρόμου λέγεται το δρώμενο, σίγουρα θα περάσουμε μια βδομάδα τρόμου μαζεύοντας ολα αυτά που ζητάει:p Θα το προσπαθήσω, γιατί είδα οτι έχει και χρυσές μπανάνες, οπότε μόνο γι αυτο θα του δώσω μια ευκαιρία. Nantia σ ευχαριστούμε για την βοήθεια που μας δίνεις. Τα δώρα σχετικά φτωχά, εκτός απο τις μπανανούλες που είναι και δύσκολες να τις αποκτήσεις, καθως η αλλαγή επιπέδων στο νησί θέλει εκατομμύρια πόντους.
    Καλή μας επιτυχία και ο Θεός βοηθός..;)
     
    Αρέσει σε eeelenaki, siourdistan, *ΜΑΜΑ* και 13 σε άλλους.
  11. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    λες δεν υπαρχουν αγροτικοι βοηθοι. μα αν υπηρχαν αυτοι δεν θα κερδιζαν.ευτυχως που ζηταει πιο λιγα φυτα και ετσι θα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα .καλα για τα αναδυομενα δεν το συζηταμε απο το κακο στο χειροτερο οπως και με τις σ-τ το ιδιο λιγες. για να υπαρχει και αλλισβερισι στην αγορα ρε παιδι μου!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, kolokythopitas, jimixatz και 5 σε άλλους.
  12. pap100

    pap100 Τακτικός στο φόρουμ

    Καλησπερα στους φαρμερ μικρους και μεγαλους.Νομιζω οτι ειναι δρωμενο και για πιο μικρα επιπεδα(να εχουν ανοιχτες τουλαχιστον ολες τις εκτασεις) και επειδη οι χρυσες μπανανες δεν μαζευοντε ευκολα,καθε μαγικη φασολια με τροπικους ποντους ειναι καλοδεχουμενη.
     
    Αρέσει σε eeelenaki, LILA413, *ΜΑΜΑ* και 8 σε άλλους.
  13. mini88_

    mini88_ Ανερχόμενος συντάκτης

    τρομοκρατημενη αγροτια
    με 1320 περιτυλιγματα να απαιτουνται
    το μονο που ελπιζω ειναι να ερχονται σταθερα καλα τα αναδυομενα και ο τρομος μας να γινει γλυκος (σαν καραμελα)

    Υ.γ.
    αναρωτιεμαι αν ποτε θα ξαναδουμε εκεινα τα παλια βατα δρωμενα
    που δεν απαιτουσαν τετοιες τρομακτικες ποσοτητες... !
     
    Αρέσει σε eeelenaki, KATAPIOS4, *ΜΑΜΑ* και 17 σε άλλους.
  14. ger_13

    ger_13 Ανερχόμενος συντάκτης

    με φυτεμενα δενδρα σε ολες τις εκτασεις πηρα 234 αναδυομενα!!!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, KATAPIOS4, xaris68 και 11 σε άλλους.
  15. dafro123

    dafro123 Ενεργός συντάκτης

    Καλησπερα και απο μενα,καλο θα ηταν να βαζουν και αγροτικους βοηθους που και που...Οσο για το δρωμενο φαινεται βατο!!Καλη επιτυχια.
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, panos009, μαρω69 και 7 σε άλλους.
  16. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Αν απο-τσεκάρετε στο ειδικό παράθυρο κάτω από τον χαρακτήρα, δεν θα εμφανίζονται στην φάρμα οι χαρακτήρες του δρώμενου ;)

    [​IMG]

    Εμένα προς το παρών με βόλεψε πολύ :)
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, *ΜΑΜΑ*, LILA413 και 9 σε άλλους.
  17. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    σκεφτηκα αν θα πρεπει να κανω αυτη την αναρτηση,γιατι μπορει να φανει οτι κανω βλακωδη επιδειξη,κατι που ποτε δε μου αρεσε ουτε να το βλεπω να γινεται,αλλα επειδη πρωτη φορα πηρα τοσα αναδυομενα σε σημειο σοκ,ειπα να το μοιραστω μαζι σας.αλλα 3 τετοια μαζεματα και τα εβγαλα τα αναδυομενα του δρωμενου.ως προς τον αριθμο των φυτων ειναι βατο το δρωμενο.χαιρομαι που μας δινουν πολλα αναδυομενα,γιατι ζηταει και πολλα.εκανα συγκομιδη δεντρων(απλων) και των αποθηκευτικων μου χωρων.5 απο τα περιτυλιγματα ειναι δωρα φιλων.
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/10/16
    Αρέσει σε xara2011, KATAPIOS4, panos009 και 24 σε άλλους.
  18. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπερα!!
    Δημητρη μολις ειδα τα αναδυομενα που μαζεψες,πηγα να δω και τα δικα μου
    Δυστυχως δεν εχω τη φωτο αλλα οπως και να εχει δεν αλλαζει ο αριθμος ...εκατσες ,,,κατσε μην παθεις και το δευτερο σοκxD:inlove:
    70 τα αναδυομενα xDκαι προχωραμε εχουμε μερες ακομα:)
    Καλη επιτυχια σε ολους!!:)
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, LILA413, skareleni και 8 σε άλλους.
  19. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Και που ειναι ο τρομος παιδια? που ειναι η υποβλητικη μουσικη της πανσεληνου? που ειναι το φεγγαρι και οι κολοκυθες?
    ουτε πλαισιο καινουριο μας βαλανε, ωραιο χαλοουιν τρομαρα μας. Κριμα, και το περιμενα πως και πως, οπως περιμενα και κανα κουπονι βοηθων, αλλα......πικρα.
     
    Αρέσει σε siourdistan, KATAPIOS4, natalia_prod72 και 10 σε άλλους.
  20. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Γεια σου! Απίστευτο!!!! Μάζεμα όλων των εκτάσεων, χωρίς να είναι έτοιμα τα δένδρα, με λίγους στάβλους και με μικρά χωράφια παντού, μάζεψα... 29... Α! Τα 2 είναι από φίλους!
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, jimixatz, LILA413 και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.