Συζήτηση για το δρώμενο "Ναός των Πυλών"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 8/4/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. μαιρηαστερι

    μαιρηαστερι Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπερα σας! δεν γραφω τακτικα στο φορουμ αλλα αυτη τη φορα δεν κρατηθηκα. θεωρω επιεικως απαραδεκτο να εξαρταται το αν τελειωσω το δρωμενο απο την τυχη και μονο. ειδικα απο την στιγμη που ασχοληθηκα μαζι του εντατικα και μαζεψα ατελειωτα φυτα. οπως δειχνουν τα πραγματα θα μεινω με τα κλειδια στο χερι αφου μου δινει και μενα ατελειωτα κυματιστα και στρογγυλα και καθολου τριγωνα. θα παρακαλουσα παρα πολυ καποιον απο τους διαχειριστες να μου απαντησει αν μετεφεραν τα παραπονα σχετικα με το θεμα και τι απαντηση πηραν. ειμαι πολυ περιεργη για την απαντηση των σχεδιαστων. σας ευχαριστω εκ των προτερων
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, skareleni, zananna και 20 σε άλλους.
  2. maraki1967

    maraki1967 Αρχάριος στο φόρουμ

    και τι δικη μου καλησπερα...ουτε εγω γραφω στο φορουμ αλλα αυτη τι φορα κι εγω πειραχτικα γιατι ειναι κοροιδια το να σπαταλας τοσσες ωρες τοσσο κοπο αδικα....μου λειπουν δυο στρογγυλα και μου εχουν φαη τα τριγωνα 10 και τα κυματιστα 6 που περισσευουν τα φυτα και τα αναδυομενα και το ασχημο ειναι οτι μου λειπη μονο η φασολια......!!!!!! ειναι το πρωτο εβεντ μετα απο 5 χρονια που δεν τελειονω κι αυτο γιατι καποιος θεορησε σωστο το παιχνιδι να το κανει λοταρια και να μην σεβαστη το κοπο μας ...το αν μεταφερανε τα παραπονα μας η οχι δεν εχει καμμια σημασια γιατι το αποτελεσμα παλι το ιδιο θα μεινη...ευχαριστο για το χρονο που σας εκλεψα...............
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, skareleni, zananna και 17 σε άλλους.
  3. tsevoula

    tsevoula Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπέρα....και σε μενα εχει συμβει ακριβως το ιδιο,καθολου τριγωνα......απογοητευτικο,Α κ τα αναδυομενα με το ζορι
     
    Αρέσει σε skareleni, zananna, NOTHS58 και 9 σε άλλους.
  4. johnz

    johnz Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εγω εξακολουθώ να μην εχω στρογγυλά , απελπιστικά όμως ! Η τρανή απόδειξη της αποτυχίας είναι η τιμή της κοπριάς στη λαική : 400 χαρτοτάλιρα , ακόμα ! Αρα είναι πολλοί ακόμα που ξαναφυτεύουν τελευταίο βράδυ , απελπισμένα όπως εγώ . Επειδή είναι η πρώτη φορά εδώ και χρόνια που μου συμβαίνει αυτό προτείνω να πιστωθούν στους ταλαίπωρους , τα δώρα που δεν καταφέραμε να πάρουμε . Χωρίς να φταίμε . Και τριαντάφυλλο φυτέψαμε και σούπερ λίπασμα ... Ααα και τέλος , από 30 ζωα στο μπαχαμαράμα ούτε 1 αναδυόμενο ;
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, skareleni, zananna και 8 σε άλλους.
  5. spanakopitas

    spanakopitas Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα και από εμένα... Σχόλια δεν θα κάνω, τα έχουν κάνει οι συμπαίκτες.
    Από 30.000 Αιχμέα, 30.000 Ελικόνια και περίπου 1.000 πέτρινες πλάκες, αυτό είναι το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής...
    [​IMG]
    Δύο μέρες τώρα ψάχνω για κυματιστά κλειδιά.
    Τα σχόλια δικά σας...
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, skareleni, zananna και 12 σε άλλους.
  6. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    τα καταφερα
    [​IMG]
    παρολαυτα ηταν κοπιαστικο ιβεντ και δεν θα ηθελα παλι να βασιστουμε στη τυχη
    ραντεβού στο επομενο ιβεντ
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, skareleni, Louisa και 11 σε άλλους.
  7. aekara891

    aekara891 Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπερα κι απο μενα ,ουτε εγω γραφω συχνα στο φορουμ αλλα αυτη την φορα ηθελα να πω οτι ηταν ενοχλητικη η εξελιξη του παιχνιδιου λογω ''τυχης''.Τις πεντε, απο τις συνολικα εξι ημερες του δρωμενου, ειχα κολλησει περιμενοντας ενα κλειδι για να προχωρησω το οποιο ηρθε σημερα αλλα ηδη ειχε καταστρεψει την ροη ολου του παιχνιδιου γιατι ειναι αδυνατο να προλαβω να βγαλω ολες αυτες τις ποσοτητες μεχρι αυριο που ληγει.Ειναι κριμα γιατι κατα τ αλλα ηταν ομορφα σχεδιασμενο ,με ωραια γραφικα και καλα δωρακια που για μενα ομως ηταν απλα οφθαλμολουτρο!Θα ηταν προτιμοτερο να φτιαχνουμε τα κλειδια με την αναλογη ποσοτητα φυτων οπως ηταν με τα τετραγωνα κλειδια. Kατα την γνωμη μου ο παραγοντας ''τυχη'' στο συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι αστοχος ,γιατι δεν εξισσοροπει αλλα αντιθετα μεγαλωνει την αντιθεση μεταξυ των παικτων.Καλη συνεχεια σε οσους προσπαθουν ακομα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/4/16
    Αρέσει σε KATAPIOS4, skareleni, zananna και 8 σε άλλους.
  8. nat5

    nat5 Αρχάριος στο φόρουμ

    Κι εγώ το πρόβλημα με τα τριγωνικά το έχω. Μου έτυχαν ως στιγμής 20 κυματιστά, 18 στρογγυλά και μόνο 11 τριγωνικά. Μου λείπουν 3 κλειδιά για να ολοκληρώσω το event και να πάρω και τη φασολιά γιατί έχω μείνει στο δωμάτιο 4/6 !!!! Τόσος κόπος για το τίποτα! Φύτεψα και από τα 2 φυτά αλλά δεν νομίζω να καταφέρω να μαζέψω τις απαιτούμενες πέτρινες πλάκες (θέλω άλλες 100) που χρειάζομαι για να έχω 9 ακόμα ανταλλαγές ... Και ακόμα και αν το κάνω ... κανείς δε μπορεί να μου εγγυηθεί πως θα πετύχω 3 τριγωνικά στα 9 !!! Πρέπει να είμαι η αποκορύφωση της γκαντεμιάς γιατί με το προηγούμενο μάζεμα έτυχα 1 τριγωνικό στα 8 !!!! Απίστευτο, ε?
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, skareleni, zananna και 8 σε άλλους.
  9. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    [​IMG]
    καλημέρα!!τέλος και για μένα μετά κόπων και βασάνων!!δεν έλεγαν να έρθουν τα στρογγυλά κλειδιά..καλή συνέχεια σε όσους ακόμα προσπαθούν!
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, xristos-ale3andros, skareleni και 9 σε άλλους.
  10. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    Τέλος και για μένα το δρώμενο!!! ανησύχησα όταν χρειαζόμουν μόνο τρίγωνα και μου έρχονταν μόνο κύκλοι... αλλά τα κατάφερα!!! :D καλή επιτυχία σε όσους έχουν ακόμα μερικά κλειδιά να περιμένουν....;)
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, xristos-ale3andros, skareleni και 7 σε άλλους.
  11. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    καλημερα . αυτα τα θεμα (τυχης ) καθλου δεν μ αρεσουν !!!!!!!!!>:(
    θελω 3 τριγωνα και δεν το βλεπω να ερχοντε :(σε λιγο θα παω για δουλεια και δεν θα καταφερω να το τελειωσω !!!:cry:
    :cry:
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, xristos-ale3andros, skareleni και 10 σε άλλους.
  12. bobostela

    bobostela Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα, ευτυχώς κατάφερα να πάρω τη φασολιά και τα διακοσμητικά της, αλλά μάταια προσπάθησα να ολοκληρώσω το event, αφού τα στρογγυλά κλειδιά δε με ήθελαν. Αντιθέτως τα κυματιστά και τα τρίγωνα έβγαιναν με την ίδια συχνότητα ακριβώς.
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, xristos-ale3andros, skareleni και 7 σε άλλους.
  13. elli5571

    elli5571 Ανερχόμενος συντάκτης

    Kαλημερα. To θεμα τυχης δεν το βλεπω να ερχεται :(. Εργασία στο χωράφι (το αληθινό) με περιμένει σε λίγο. Δεν θα καταφερω ούτε κι εγώ να το τελειώσω!!! Δυο κυματιστά κλειδιά λείπουν...
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, xristos-ale3andros, skareleni και 5 σε άλλους.
  14. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    η ελπιδα πεθαινει τελευταια λενε ........ !!! και ναι με το τελευταιο μαζεμα μου εδωσε 3 τριγωνα !!!!!!!!!!!!!! και τελος κ αυτο το event !!!
    δεν το πιστευωωωωωω !!!!!!!!!!xDxDxD
    τωρα ωρα για δουλειααααα λα λα λα λα :music:
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, xristos-ale3andros, skareleni και 12 σε άλλους.
  15. biku-1952

    biku-1952 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    εμενα μου λειπουν 2 τριγωνα και δεν ερχονται με τιποτα ξερει κανεις τι να κανω
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, xristos-ale3andros, skareleni και 4 σε άλλους.
  16. Tiravei

    Tiravei Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Αγαπητοί συναγρότες, όπως φαίνεται κάποιοι από μας θα μείνουν με την όρεξη... όχι λόγω έλλειψης προσπάθειας ή τεμπελιάς, άλλα λόγω τύχης... Α ρε τύχη μπαμπέσα... που έκρυψες τα στρογγυλά κλειδιά? Εεεεεε? -.-
     
    Αρέσει σε maria071966, KATAPIOS4, xristos-ale3andros και 10 σε άλλους.
  17. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Ναι, όπως έχω ήδη δείξει. Έχω ήδη τελειώσει το δρώμενο

    [​IMG]

    και όσοι δεν κατάλαβαν αυτό το δείχνω για να σας δείξω ότι έκανα και τις τελευταίες τυχαίες αλλαγές!!! διότι είχα λίγα παραπανίσια φυτά!
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, xristos-ale3andros, skareleni και 4 σε άλλους.
  18. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Καλημέρα! Κυριολεκτικά στις παρά 5 ώρες κατάφερα να τελειώσω το Ναό των... Λυγμών. Στις σ.ε. δίπλα στο μέτριο βαθμό δυσκολίας θα έπρεπε να γράφει και "αβέβαια ολοκληρώσιμο". Πρώτη φορά μετά από πολλούς μήνες με δυσκόλεψε τόσο ένα δρώμενο. Στο τέλος χαλούσα σούπερ λίπασμα για αναδυόμενα και φυτά του ιβέντ περιμένοντας ένα κλειδί που αργούσε πολύ να εμφανιστεί, παρ' όλο που κατά τη διάρκειά του υπήρχε καλή αναλογία. Ελπίζω οι τόσες σελίδες με παράπονα να μην περάσουν απαρατήρητες.
     
    Αρέσει σε maria071966, KATAPIOS4, xristos-ale3andros και 13 σε άλλους.
  19. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα
    Αφού ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για τους υπολογισμούς και τη βοήθεια που μας δίνουν, να σχολιάσω και το τυχαίο του δρώμενου.
    Είναι απαράδεκτο να εξαρτάται ένα δρώμενο από το τυχαίο, εκτός αν είναι εικονικό -όπως είναι στο ψάρεμα.
    Δεν μπορεί να καταβάλεις τη σωστή δόση προσπάθειας να πετυχαίνεις τους στόχους και να μην παίρνεις τις ανταμοιβές, επειδή είσαι άτυχος.
    Δυσκολεύτηκα να το τελειώσω. Μου έμειναν 11 κυματιστά, δηλαδή ποσοστό περίπου 80% απωλειών και 4 στρογγυλά, δηλαδή περίπου 28% απωλειών.
    Να παρακαλέσω και πάλι να σταματήσει η εταιρία να χρησιμοποιεί το τυχαίο και να το περιορίσει στο χωριατοροδάνι, άντε και στον τουρτοφάγο.
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, flyla78, xristos-ale3andros και 6 σε άλλους.
  20. spanakopitas

    spanakopitas Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα... Και η τύχη συνεχίζεται... Στις εφτά ανταλλαγές που έκανα για κλειδιά...
    Χθες [​IMG] και σήμερα [​IMG]
    έτυχα επιτέλους ένα κυματιστό... Τώραααα με την ψυχή στο στόμα 20 λεπτά πριν το τέλος του event που θα μαζέψω, να δω τι θα πάρω από πέτρινες πλάκες και ΑΝ είμαι ΤΥΧΕΡΟΣ να βρω και το δεύτερο που χρειάζομαι για να τελειώσω. Τρίτη ημέρα που έχω κολλήσει στο τελευταίο βήμα. Πάνω από 1.200 πέτρινες πλάκες, πάνω από 30.000 Ελικόνια και περίπου 30.000 Αιχμέα.
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, xristos-ale3andros, skareleni και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.