Συζήτηση για το δρώμενο "Νέοι Γείτονες"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 1/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!


    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο
    "Νέοι Γείτονες"

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια,τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων. Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/14103/


    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/14100/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους Stefoulini και zaxaroula80.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
    Μπορεί να άργησε, αλλά είναι πολύ εύκολο δρώμενο. Με 4 στάβλους χήνας βγαίνει άνετα!
    Αρκεί πριν ξεκινήσουμε κάθε βήμα να έχουμε έτοιμους τους στάβλους (να έχουν γίνει) οπότε πατάμε το χρονόμετρο και μαζεύουμε. Μόνο με νερό σε 4 ώρες θα πάρουμε τις δεύτερες χήνες και να τα πρώτα βήματα. Για τα δύο τελευταία βήματα που απαιτούν παραπάνω χήνες ο χρόνος είναι αρκετός να κάνουμε άλλο ένα μάζεμα χηνών. Και μην ξεχάσετε να βάλετε και ένα-δυο στάβλους για λαγό, πρόβατο ή γουρούνι αντίστοιχα.
    Καλή επιτυχία σε όλους. Έχουμε άφθονο χρόνο για την ολοκλήρωση του δρώμενου.
     
    Αρέσει σε graganta, GEPPO1, kostis_kar και 2 σε άλλους.
  3. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλό μήνα και καλό καλοκαίρι
    Ευκολο φαίνεται
    πρέπει να προσέξουμε πριν ξεκινήσουμε το δρώμενο να αγοράσουμε τους στάβλους και να παρασκευάσουμε τις τροφές ,
    προσοχή μην βάζετε πολλές μαζί και περιμένετε να γίνουν, λίγες κάθε φορά , προσοχή στο χρονόμετρο, όπως λέει και η Κέλλη,
    πάντα το τονίζει, γιατί μερικοί μαζεύουν χωρίς να το πατήσουν
    καλή επιτυχία σε όλους
     
    Αρέσει σε psipsi1978, antigonis_farm, xara2011 και 4 σε άλλους.
  4. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημέρα και καλό μήνα και απο μένα.
    Επιτέλους ένας καινούριος στάβλος χωρίς μυστ.σταυλ!
    Τα δωρα δεν είναι τα τρομερά αλλα οκ...
    Αυτό που δεν ξέρουμε είναι πόση ώρα θα έχουμε στα τελευταία βήματα για να υπολογίσουμε και πόσους στάβλουσ χρειαζόμαστε τελικά!!
    Nantia123 γιατί να βάλουμε λαγούς γουρούνια κλπ;
     
    Αρέσει στους GEPPO1 και kostis_kar.
  5. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Βιβή, αφού πρέπει να παράγεις τα ζώα που ζητάει μέσα στο χρόνο, άρα θα χρειαστεί από ένας -πορτοκαλί- στάβλος από αυτά. Εγώ τουλάχιστον έτσι κατάλαβα και νομίζω ότι δεν κάνω λάθος. Και την ώρα για όλα τα βήματα τη λέει στις ΣΕ.
     
    Αρέσει στους heavymetal7, βιβη.2003 και gtrullis.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    γεια σας και καλο μηνα. το εβεντ ειναι σαν τα παλια καλα εβεντ της λαχαναγορας. το πρωτο που θελω να πω, ειναι να βαλετε λιγες λιγες τροφες να γινονται, για να μην περιμενετε με τις ωρες για να ξεκινησετε. βαλτε για αρχη 4, και μετα συνεχιζετε. σε αντιστοιχα εβεντ, εγω αυτο που κανω, ειναι να ετοιμαζω την παραγωγη, δηλαδη να αφησω τους σταβλους να ολοκληρωσουν την παραγωγη τους και μολις ειναι ετοιμοι, παταω το χρονομετρο και κανω απλα το θερισμα. πιστευω οτι και αυτο το εβεντ ετσι λειτουργει. θα το δοκιμασω και θα σας πω.
    georgia μου, καλα εκανες και θυμησες το χρονομετρο, μην την πατησουν παλι οι ξεχασιαρηδες χαχα!!

    ναι ετσι ακριβως ειναι , το ειδατε και μονοι σας. μολις ειναι ετοιμοι οι σταβλοι, παταμε χρονομετρο και θεριζουμε.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/6/15
    Αρέσει σε heavymetal7, psipsi1978, antigonis_farm και 4 σε άλλους.
  7. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    ευκολο και απλο ιβεντ αγοραζεις 32 σταυλους εχεισ βαλαει κα ι απο 2 σταυλουσ γουρουνι λαγο και προβατο και με 38 στ σε μιαμιση ωρα εχει τελιωσει αυτα και και καλη αρχη σε ολους να ΄χετε ενα καλο απογευμα ξεχασα το νερο
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, billgab και GEPPO1.
  8. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Συναγρότες μου θέλω να σας επιστήσω την προσοχή για κάτι ακόμη
    προσοχή όσοι μαζεύεται με αγροτικούς βοηθούς, μην μαζέψετε όλες
    τις χήνες μαζί , καλύτερα να τις μαζέψετε χειροκίνητα ή αυτό που μπορείτε
    να κάνετε είναι να τις βάλετε με διαφορά κάποιας ώρας, να μην γίνονται
    όλες μαζί
    Αργυρώ μου σε 1μιση εγώ δεν θα το βγάλω θέλω να το χαρώ λίγο και δεν
    έχω σκοπό να χαλάσω τις σ.τ μου
    η φωλιά μου άρεσε πολύ ,είναι πολύ ωραία
     
    Αρέσει σε GEPPO1, heavymetal7, LILA413 και 6 σε άλλους.
  9. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    πραγματι ευκολο ιβεντ ...να πω την αληθεια δεν βρισκω τον λογο της υπαρξης του ....τεσπα ......

    Να πω την αληθεια φιλε/η ARGIR0123456 δεν καταλαβαινω γιατι να χρησιμοποιησει καποιος σ.τ για να τελειωσει αμεσα ενα ιβεντ που κραταει τοσες μερες ...και δινει και φτωχα δωρα.....
     
    Αρέσει σε GEPPO1, antigonis_farm, βιβη.2003 και 3 σε άλλους.
  10. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    [​IMG] ξανα γραφω γιατι ειχα κανει λαθος τελος παντον αν ειχα τα προβατακια και γουρουνακια ετοιμα θα ειχα τελειωση εδω και ωρα. φυσικα το ιβεντ ειναι γνωριμιας του καινουριου ζωο και οχι για να κερδισουμε κατι σπουδαιο,εχει γινει της χηνας παιδια
     
    Αρέσει σε helloween767, xara2011, jim3215 και 7 σε άλλους.
  11. picantinio2012

    picantinio2012 Προχωρημένος

    μετα απο τα τοσα πολλα παραξενα ζωα επιτελους ενα γνωριμο ζωακι με υπεροχα γραφικα, χαιρομαι να το κοιταω:)
     
    Αρέσει σε xara2011, maria071966, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  12. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    εκτός αν αναγκαστικά θα περιμένετε, εγω θα διπλοπεριμένω λόγο σουπερ τροφης υπολείπονται 11 ωρίτσες πέριπου και πάνω κάτω αν δειτε πόσες τρόφες θα χρειαστείτε για την χήνα συνολικα πάει 3ωρο με την ρούνα του μύλου ξεκλείδωτη, αρα φαντάζομαι λεω 4ωρο με την ρούνα του μύλου κλειδωμένη.
    Για αυτο 11 ώρες για να γίνουν οι σ.τ. ε! άντε λέω είναι μόνο 32 τροφες έτσι τις έβαλα όλες και ας γίνουν στο κάτω κάτω δεν μπορω να βάλω από τώρα στάβλους! εχω καλλιεργήσει και φυτά πολύωρα.

    αργυρω κάνε κράτει!!! δεν χρειάζεται να αγοράσεις 32 στάβλους!!!! θα πτωχεύσεις!!!! 6 είναι αρκετοι ;) εγω αγόρασα 7 για πιθανόν λαθάκι μου!!! ;)
    Και τώρα το τιπς για τους νέους όταν υπάρχει αποστολή με χρονόμετρο πρώτα τα ετοιμάζουμε όλα και μετα το ενεργοποιούμε. π.χ. τροφες και στάβλους μόλις δεις ότι είναι έτοιμοι όλοι σταβλοι. μπορεις να ξεκινησεις το χρονομετρο τα μαζεύεις και πριν ξαναβάλεις τροφή στους σταβλουσ σου, αν έχεις κανα βιοτεχνικο που μειώνει τον χρόνο παραγωγής το ενεργοποιεις και ξαναταίζεις τα ζώα σου.

    υ.γ. για τις σ.τ σου είπαν οι άλλοι! ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/6/15
    Αρέσει σε graganta, ste007, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  13. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Να είσαι καλά για την επισήμανση! Καθόλου μα καθόλου δεν το είχα σκεφτεί.
     
    Αρέσει στους GEPPO1 και βιβη.2003.
  14. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλα λές βρε Nantia123 τα ειχα ξεχασει αυτα!!
    ευτυχως που εχω ουτως η αλλως βαλμενα απο αυτα αλλιως....θα περιμενα ωρα!!!
     
    Αρέσει στους graganta, Nantia123, Louisa και σε ακόμα ένα άτομο.
  15. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    [​IMG] τελος, ολα καλα, παρα το μπερδεμα και τα λαθοι, καλως ηρθε και η χηνα
     
    Αρέσει σε helloween767, Stefoulini, xara2011 και 5 σε άλλους.
  16. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    δεν θελω να απολογηθω γιατι τελειοσα τοσο γρηγορα αυτο το ιβεντ αλλα επιδει βλεπω μπροστα οπως θα ξερετε ακολουθουν μια μερα στη θαλασσα και καλοκαιρινο ημερολογιο θελω να εχω ποιο ελευθερο πεδιο αυτα καλο βραδυ και μην λετε για πτωχευσεις η ελλαδα ποτε δεν πεθενη
     
    Αρέσει στους heavymetal7, GEPPO1 και georgia469.
  17. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    ωραίο αυτό το μικρο ιβέντ, και τα γραφικά της χήνας είναι εξαιρετικά. Τα έπαθλα τιποτε το ιδιαίτερο, αλλά τουλάχιστον δεν μας δίνουν το ζωάκι αυτό με σταβλάρχη. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι η χήνα είναι το 4ο νέο ζωάκι μέσα στο 2015 ! Σε λίγο οι φάρμες μας θα είναι σαν μια υπαίθρια κιβωτό του Νώε !
     
    Αρέσει σε xara2011, 2014chr, graganta και 2 σε άλλους.
  18. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    ευχαριστουμε φαρμεραμα για το γνωριμο ζωακι (τωρα θα τα ταιζω 2 φορες την ημερα, μια το απογευμα στη λιμνη της γειτονιας και μια το βραδακι στο παιχνιδι!) ευχαριστουμε που δε το βαλατε κ μυστηριωδη1!
    το εβεντ αυτο το λεν στο χωριο μου εβεντ γνωριμιας-εισαγωγης. ειμαι σιγουρος θα ακολουθησει κ ενα μονιμο.

    ΥΓ αναμενω με αγωνια τα γεννητουρια του! ριξτε καμια ιδεα παιδια να τη δουν οι αντμιν να το προωθησουν. Πως να ειναι κ πως να λεγονται
     
    Αρέσει στους xara2011, graganta, GEPPO1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  19. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]
    πολύ εύκολο ,χωρίς πολλά πολλά , μια χαρά το νέο μας ζωάκι
    πάντα τέτοια
     
  20. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    οκ δεν δίνει κάτι τρομερό αυτό το ιβεντ
    αύριο θα έχω τελειώσει και εγώ
    ωραίο το ζώο καλή συνέχεια
     
    Αρέσει στους georgia469 και graganta.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.