Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Νέα αποστολή Προπόνηση Σεπτεμβρίου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 13/9/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    καλή μου φίλη το ιβέντ στι νησί ειναι μέχρι 18-9 στης τρεις το μεσημέρι και το αλλο τελειώνει 19-9 στης 11 το βράδυ..ο ανανάς δεν ειναι και πολύωρο φυτό ..εγω θα μαζέψω πρώτα τα λάχανα 8.300 και μετά θα αρχίσω το χρονόμετρο με τα αλλα σε όλους τους χώρους
     
    Αρέσει σε Gulit1, STAVRILOS, jiorgos και 7 σε άλλους.
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Παιδια, καλημερα σε ολους και απο μενα! Ευχαριστω ολα τα παιδια για τις γνωμες και ιδεες τους!

    Βασει των υπολογισμων μου, εχω να δηλωσω τα εξης :
    Επειδη το χαμενο παλατι (αρχη 12/9 ληξη 18/9), συμπιπτει κατα μια μερα με το δρωμενο της αποστολης "Προπονηση Σεπτεμβριου" (αρχη 15/9 - ληξη 19/9) και το προβλημα ολων μας ειναι το σπερνοθερισμα του ανανα που πρεπει να γινει σε συγκεκριμενη ωρα, σκεφτομαι να κινηθω ως παρακατω:

    α) Αυριο 15/9 ξεκινω την αποστολη, φυτευοντας τα λαχανα(φυτο δρωμενο) και τελειωνω τον λυκισκο ο οποιος θελει συγκεκριμενη ωρα! Συνεχιζω να σπερνοθεριζω λαχανα!

    β) Τελειωνω το δρωμενο "χαμενο παλατι μεχρι τις 18/9 γιατι αν δεν χρησιμοποιησω ολες τις μερες δεν θα εχω μαζεψει τα απαραιτητα φυτα, μιας και δεν αγοραζω καλαθια!

    γ) Μου περισσευουν πολλες ωρες (απογευμα και μεχρι την αλλη μερα στις 11 το βραδυ)!

    δ) Βαζω και στις τρεις πιστες του Bahamarama , μικρα χωραφακια, συνολο 290 (δεν αφαιρω τα ηδη φυτεμενα δεντρα μου). Χρειαζομαι 3.900 ανανας. Φυτευω τον ανανα (παντα με τσατνι-καροτο και νερο). 290x4=1160 ανανας Προσοχη! Αφου φυτρωσουν οι αναναδες παταμε να αρχισει ο χρονος και μαζευουμε παντα χωρις βοηθους!!! Το ιδιο επαναλαμβανω συνολικα τρεις φορες και μεσα σε 5 ωρες (χονδρικα) εχουμε τελειωσει με τον ανανα!

    ε) Συνεχιζω την αποστολη, με τα Νο 6 και 7.

    Καλη συνεχεια σε ολους μας!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/9/19
    Αρέσει σε Dr.Kelly, STAVRILOS, yelander10 και 18 σε άλλους.
  3. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Χρόνια πολλά στους-ις εορτάζοντες-ουσες!! Ο Άικ Χορν έρχεται να κάνει προπόνηση για τη "Γιορτή Σεπτεμβρίου" και χρειάζεται τη βοήθεια μας!:) Θα καταφέρουμε να ολοκληρώσουμε τις αποστολές που εμφανίζονται;:eek: Δεν ξέρω, αν και το βλέπω πολύ απαιτητικό και δύσκολο δε θα συμμετάσχω καθόλου. Καλή τύχη με τις αποστολές του σκίουρου σε όσους-ες τις φτάσουν μέχρι τέλους!!;)
     
    Αρέσει σε Dr.Kelly, STAVRILOS, elenigri και 4 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ευχαριστώ φιλεναδα μου .. μαλλον κοιμομουν ακομα οταν εγραφα το πρωι..τα άνετα χωράφια ομως θα τα δοκιμάσω αυτη τη φορα στην βασικη φαρμα.. να προσθεσω εδω οτι ειναι εντελως απαράδεκτο δύο δρωμενα να εξελίσσονται στον ιδιο χώρο... καλη συνεχεια
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/9/19
    Αρέσει σε STAVRILOS, kitsena, jiorgos και 6 σε άλλους.
  5. alonisos

    alonisos Ανερχόμενος συντάκτης

    Ευχαριστω πολυ για την ενημερωση.Ειναι βλεπετε η πρωτη φορα που θα λαβω μερος σ αυτο το event και δεν το ηξερα.Σας ευχαριστω!
     
    Αρέσει στους STAVRILOS, skias10 και αμφιθεα.
  6. tolisskorpios

    tolisskorpios Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    oi 10 σποροι λαχανο που ειναι ?? γιατι δεν τους βρισκω στην αποθηκη μου :(
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  7. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Μονο στην βασικη εκταση υπαρχουν.. Όχι σε όλα τα χωράφια της φαρμας σου..
     
    Αρέσει στους STAVRILOS, αμφιθεα και -sia1971-.
  8. tolisskorpios

    tolisskorpios Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    σε ευχαριστω παρα πολυ !!! :)
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, -sia1971- και skias10.
  9. 66romanou

    66romanou Προχωρημένος

    Καλημέρα και ευχαριστούμε πολύ για τη μεθοδολογία και τους υπολογισμούς. Θέλω να ρωτήσω γιατί λες "χωρίς βοηθούς". Εγώ παίζω επίσης το δρώμενο (μόνο την "προπόνηση Σεπτεμβρίου"), είχα κουπόνια βοηθών και τα χρησιμοποιώ. Είδα ότι στις αποστολές χρόνου μετά το πάτημα της εκκίνησης, θερίζοντας με το βοηθό, τα ζητούμενα πήγαιναν στην αποστολή. Υπάρχει κάτι που δεν γνωρίζω, μπορείς να με ενημερώσεις; ευχαριστώ !
     
    Αρέσει σε jimixatz, STAVRILOS, nickoikono11 και 2 σε άλλους.
  10. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Ήρθε καινούργιο Λάχανο,
    στην Κεντρική μας Φάρμα,
    με ώρα τώρα φύτεψε,
    κι όλα,θα πάνε χάρμα.

    Ρολόι και στον Ανανά,
    να βάλεις στο νησάκι,
    και μάζεψτον σπυρί-σπυρί,
    να μην σου πάει στράφι.

    Θα πάρεις διακοσμητικό,
    μία Μαιμού,που παίζει,
    φίνα,ωραία μουσική,
    και πόντους θα σου φέρει.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε troullys, SISTRULLI, haos61 και 19 σε άλλους.
  11. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλα παει η προπονηση μεχρι τωρα. Με ελευθερες πλεον τις baha εκτασεις παμε να φυτεψουμε αναναδες. Πιστευω να μαζευτουν και τα φυτα απο τη βασικη μεχρι το τελος.
     
    Αρέσει σε Gulit1, jimixatz, maria_palou και 7 σε άλλους.
  12. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αγαπητη/ε 66romanou ! Οταν δρωμενα σου ζητανε σπερνοθερισματα με χρονο, καλο ειναι να τα μαζευεις χωρις βοηθους
    α)π.χ. Σου ζηταει 550 φυτα σε πρωτο επιπεδο και σε δευτερο επιπεδο 1000. Αν εσυ εχεις φυτεψει π.χ.700 στο πρωτο επιπεδο σου τα μαζευει ο βοηθος ολα και δεν σου βαζει τα 700-550 = 150 φυτα στο δευτερο επιπεδο, γιατι για να σου τα βαλει πρεπει να πατησεις εναρξη! Ετσι λοιπον τα 150 φυτα πανε χαμενα!
    Αν ομως τα μαζεψεις με το χερι, θα μαζεψεις ακριβως τα 550 και στα υπολοιπα 150 φυτα που σου περισσευουν θα φυτεψεις τα υπολοιπα 850 για να μαζεψεις τα 1000!
    β)π.χ. αν στο α επιπεδο σου ζηταει 300 και στο δευτερο 500 και εχεις φυτεψει 800. Παιρνεις με το χερι τα 300, τελειωνεις το α επιπεδο, και ξεκινας εναρξη το β επιπεδο και μαζευεις τα υπολοιπα 500. Αν ειχες βαλει βοηθους θα στα επαιρναν ολα και δεν θα ειχες τιποτα στο β επιπεδο. Θα επρεπε να ξαναφυτεψεις τα 500!!
    Δεν ξερω αν το καταλαβες και αν εγινα κατανοητος!!!!!

    Τελος το δρωμενο για μενα! Σταθηκα τυχερος γιατι μου ετυχε στο ροδανι το 100% εσοδα για 24 ωρες, και με βοηθησε να τελειωσω ταυτοχρονα και το χαμενο παλατι!!!
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 17/9/19
    Αρέσει σε vickymou, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 19 σε άλλους.
  13. 66romanou

    66romanou Προχωρημένος

    Σαφέστατος και ευχαριστώ πολύ! καλή σου επιτυχία σε όλα τα δρώμενα!
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, nickoikono11, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  14. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Ξεκινησα το φυτεμα του ανανα μου και πιστευω ως το βραδακι θα το εχω τελειωσει κι αυτο!!
    Μετα παμε για πολυωρα φυτα για τα μαχαιροπιρουνα του αυριανου μας δρωμενου!
    Καλη επιτυχια σε ολους!!!
     
    Αρέσει σε jiorgos, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, gtrullis και 4 σε άλλους.
  15. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! Μόλις ολοκλήρωσα κι εγώ την αποστολή. Τελικά ήταν αρκετά απλό, πνιγήκαμε σε μια κουταλιά νερό πάλι :p

    Καλό ξημέρωμα! :music:
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, gtrullis, Coinhunter01 και 3 σε άλλους.
  16. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Μη μου δίνετε σημασία....λίγο η ζέστη....λίγο τα λόγια του παπά.... xD …… το δρώμενο συνεχίζεται για κάποιες ώρες ακόμα.... :p
     
    Αρέσει σε kitsena, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    χαχαχ δεν πειράζει όλοι λιγο πολύ έτσι είμαστε χαχαχα...
    ουφφ τέλος και για μένα... ζορίστηκα λιγάκι... αλλά όλα καλά.. καλά τελειώματα σε όλους...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/9/19
    Αρέσει σε -sia1971-, αμφιθεα, toylaaaaa και 3 σε άλλους.
  18. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Όχι βέβαια κι όποιος πει κακή κουβέντα για μας να του βγει το δόντι σα λουκουμάς!!!!
    Πήγα Κρήτη πέρασα καταπληκτικά ,γύρισα και το δρώμενα βγήκε ανετα φιλιά!
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, sofiapao76, jiorgos και 4 σε άλλους.
  19. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Εγω δεν το εβγαλα... κλαψ... εμεινα στην ιδια ταξη ...
     
    Αρέσει στους -sia1971- και sofiapao76.
  20. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.


    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.