Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Νέα αποστολή : Ο μουτζουρωτής

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 31/3/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Νέα αποστολή : Ο μουτζουρωτής
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Νέα-αποστολή-Ο-μουτζουρωτής.28644/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/%CE%9D%CE%AD%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%AE-%CE%9F-%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B6%CE%BF%CF%85%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%82.28643/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην Panagiotiis.
  2. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    καλημερα!! κομματακι πρωταπριλιατικο το δρωμενο :) τοσα σεντουκια μαζεμενα!!!
    και 2 κουπονια 48 ωρων... σαν ψεμα φαινεται;)
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, skias10, Panagiotiis και 6 σε άλλους.
  3. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    θέλει 155000 αξία φυτών
    20ωρο φυτό με αξία 53
    άνετα θα βγαίνει!!!
    καλή μας διασκέδαση:inlove::inlove:xDxD
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, αμφιθεα, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  4. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    155000 αξία φυτών.
    Με τα λίγα μαθηματικά μου (ποτέ δεν τα χώνευαxD) θα χρειαστούμε 2925 φυτά;:p
     
    Αρέσει στους μαρω69, Megas_kokoriko και αμφιθεα.
  5. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Στην τελευταία εργασία την ασημένια καμπάνια ζητάει ένα μόνο φυτό? Τι δίνει το κιβώτιο μουτζουρωτή? Χοντρικά το 20ωρο φυτό θέλει 5-6 περίπου μαζέματα δηλαδή με τσάτνι, νερό και λίπασμα θα βγει σε 75-90 ώρες 3-4 μέρες. το άλλο φυτό θέλει περίπου 50 ώρες δηλαδή δύο μέρες και κάτι αλλά πρέπει να είσαι συνεχώς στο παιχνίδι. (Αν τα υπολόγισα σωστά )
     
    Τελευταία επεξεργασία: 31/3/20
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, elenigri, skias10 και 2 σε άλλους.
  6. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    δεν μπορούμε να επικεντρωθούμε μόνο στο 20ωρο; αφού απο το S ζητά μόνο 1 (αν κι περίεργοxD).
    Γιατί τα 2925 φυτά είναι τα L.
     
    Αρέσει στους elenigri και -sia1971-.
  7. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Υπάρχει περίπτωση να δώσουμε και από το άλλο δρώμενο φυτά? Το παιχνίδι θέλει αξία φυτού δρώμενου. Και τα φυτά του παιχνιδιού στην ειδική έκταση φυτό, δρώμενου είναι. :)
     
    Αρέσει στους Panagiotiis και elenigri.
  8. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Εδω δεν παιζει η ποσοτητα των φυτων , αλλα η αξια των ποντων που θα μαζεψουμε.
    Αν μετα απο τα αρχικα φυτεματα για να φτιαξουμε τους πρωτους 200 σπορους και να τους φυτεψουμε στη βασικη
    Υπολογιζουμε καθε μικρο χωραφακι μας δινει αξια 201 ποντους του μεγαλου L φυτου.
    Αρα απο τη βασικη θα παρουμε σε καθε θερισμα 200Χ4Χ201πε =160.800 πε ; και χρειαζομαστε 1 φυτεμα , με νερο,απλο λιπασμα και τσατνυ . (200Χ4 διοτι δεν θα χρειαστει να ξαναφυτεψουμε)
    Το φυτο ειναι 20:05 ωρων , αρα θα εχει τελειωσει την ιδια μερα.
    Συμπερασμα = Η ειναι Πρωταπριλιατικο αστειο ;):p, ή κατι μου διαφευγει.

    Να σας θυμισω οτι αρχιζει αποψε στις 1 μετα τα μεσανυχτα , και το διακοσμητικο μουτζουρωτης θα το κερδισουμε ως αυριο στις 1 μετα τα μεσανυχτα.

    Λοιπον τωρα προσεξα οτι στις ΣΕ, δεν μας δινει αξια σε ΧΤ που ζηταει η αποστολη, κι εγω υπολογισα ΠΕ. Τα ξεχναμε ολα λοιπον!! Πρωταπριλια;;;; χωρις την αξια των φυτων πως θα κανουμε υπολογισμους;; ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 31/3/20
    Αρέσει σε sofiapao76, nickoikono11, Panagiotiis και 2 σε άλλους.
  9. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Νομίζω δεν αναφέρει ποσότητα ΠΕ αλλά αξία φυτού που στο μεγάλο φυτό είναι 53
     
    Αρέσει στους Panagiotiis και elenigri.
  10. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Συμπληρωσα ηδη οτι ειναι ακυροι οι υπολογισμοι μου
     
  11. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Αύριο έχουμε 1η Απριλίου....
     
    Αρέσει σε nickoikono11, -sia1971-, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Η αξία είναι στις Συχνές ερωτήσεις. ;)
     
    Αρέσει στους nickoikono11, -sia1971- και Panagiotiis.
  13. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Ηδη το διορθωσα, μολις καταλαβα το λαθος μου!
    Ζητω και συγνωμη που βιαστηκα και ισως παρεσυρα καποιους συμπαικτες μου.

    Κι αφου ανακοινωσατε οτι δεν θα εχουμε πρωταπριλατικα δρωμενα ή αστεια , και Μπραβο σας πολυ σωστα πραξατε, πρεπει να κανουμε τους σωστους υπολογισμους μας.
    Καλη συνεχεια!!
     
    Αρέσει στους nickoikono11, -Snorkel- και Panagiotiis.
  14. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ποσο πολυ θα συμφωνησω..... απλά και απερητα .... με τον fisherman65!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει στον/ην Panagiotiis.
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Σήμερα όμως είναι 31 Μαρτίου... xD
     
    Αρέσει σε fisherman65, siourdistan, anastz και 3 σε άλλους.
  16. niktsa112

    niktsa112 Νέος ειδικός

    μηπως καποιος μπορει να μου εξηγησει η αξια του φυτου ειναι το ιδιο με το μεγαλο χωραφι με το μικρο χωραφι η το η αξια του μικρου χωραφιου ειναι το 1/5 του μεγαλου
     
    Αρέσει στους Panagiotiis, αμφιθεα και -sia1971-.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπέρα στην παρέα μας... δεδομένου ότι χρειαζόμαστε 155.000 αξία σε φυτά δρώμενου υπολόγισα ότι με 20 ωρα φυτά θα χρειαστούμε περίπου 2.925 φυτά... με μικρά χωράφια και με τσάντι θέλουμε περίπου 5 σπορές... ... οι 5 σπορές χ 20 ώρες μας κάνουν 100 ωρες... εμείς έχουμε στην διάθεση μας 106 ώρες... οπότε με νερό και λίπασμα που μειώνεται πολύ ο χρόνος (και πάντα με τσάντι) θεωρώ ότι είμαστε οκ αν δεν χάσουμε καμία σπορά... βέβαια αν υπάρχει σούπερ λίπασμα και σούπερ της Ζωζώς ή αν είμαστε τυχεροί στο ροδάνι... τότε θα έχουμε μεγαλύτερη άνεση... και όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι τουλάχιστον για τις 2 πρώτες σπορές θα χρησιμοποιήσουμε όλα τα βοηθητικά νερό λίπασμα σουπερ , τσάντι στα μεγάλα χωράφια για να μαζέψουμε τα φυτά που θα χρειαστούμε για να φουλάρουμε τα μικρά.. οι υπολογισμοί βέβαια είναι βάση της τακτικής που θα ακολουθήσω εγώ και απλά για να έχετε μια ιδέα .... κατα τα άλλα ,απλόχερα τα καφάσια, θα ήθελα βέβαια και μερικά θαυμάτων που είναι τα αγαπημένα μου, 2 κουπόνια 48 καλοδεχούμενα... και 3 δένδρα έκπληξη!!! λέτε να είναι κανένα φιορινόδεδνδρο??? θα τρελαθωωω :p:p... όσο για το διακοσμητικό δεν μου λέει απολύτως τίποτα..... ελπίζω να υπολόγισα σωστά πάνω κάτω γιατί έχει κουρκουτιάνει και το μυαλό μου με την κλεισούρα χαχα άντε καλή επιτυχία αδέλφια και καλή δύναμη

    μην ξεχνάτε την λευκή αγνότητα και το χριστουγεννιάτικο στόλεν για το λίπασμα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/4/20
    Αρέσει σε toylaaaaa, Dr.Kelly, maria_palou και 12 σε άλλους.
  18. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και το αγαθό "λευκή αγνότητα" στις πρώτες 2 ώστε να μειωθεί κι άλλο ο χρόνος;)
     
    Αρέσει σε maria_palou, skias10, sirtakis και 4 σε άλλους.
  19. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Η αξία ΠΕ στο μικρό χωράφι είναι το 1/4 του μεγάλου. Πχ αν η αξία ΠΕ είναι 100 στο μεγάλο στο μικρό θα είναι 25
     
    Αρέσει στους maria_palou, Panagiotiis και αμφιθεα.
  20. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Η ωρα εναρξης ειναι στις 01.00 !!!!!!θα βαλουμε και ποτακι να πιουμε ....παλι καλα που δεν ξεκιναει στις 3.00!!!!!!!
     
    Αρέσει σε panteleimon87, αμφιθεα, -sia1971- και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.