Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Μυστική λιμνούλα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 13/4/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλησπέρα και από εμένα...Χριστός ανέστη και του χρόνου με υγεία:inlove:
    Τώρα στα δικά μας..
    Πλήρης απογοήτευση:cry:
    Φοβόμουν ότι το παιχνίδι γίνεται έρμαιο της τύχης και δυστυχώς σε αυτό το δρώμενο έγινε φανερό τοις πάσοι..
    Είχα 6 μαργαριτάρια και πήρα άλλα 6 τελευταία στιγμή...Τα πολύτιμα μου..Έμεινα με τα μαργαριτάρια στο χέρι..Για αυτό τα έφαγα(σαν τα σοκολατένια αβγά) ελπίζοντας να πάρω αλλα 12 και να πάρω την έρημη τη φασολιά..Αντ'αυτού πήρα πόντους και λοιπά ανούσια.
    Εις άλλα φίλτατοι και η φασολιά όνειρο ήτανε απατηλό.
    Μόνο μην δούμε κι άλλα τέτοια όνειρα γιατί θα μας γίνουν εφιάλτες:oops:xD
     
    Αρέσει σε vagelis1968, soyla74, .sofaki. και 5 σε άλλους.
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Όπως προείπα, το θέμα έχει προωθηθεί και θα υπάρχουν νέα σύντομα.

    Δεν χρειάζεται ούτε να προσβάλετε, ούτε να κατηγορείτε.
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και SYLVART.
  3. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλησπερα σας.... καταλαβαινω τη δυσαρεσκεια ολων γιατι μεχρι τις δυομιση το μεσημερι ημουν σε αυτη την πλευρα κ γω κ πραγματι με το τελευταιο μαζεμα κ τις 14 μαρκες πηρα 2 σεντουκια large που μου εδωσαν 3 δολωματα, το ψαρεμα δεν πηγε καλα αλλα με την τελευταια προσπαθεια συμπληρωσα τα 3 αγκαθοψαρα και εγινε το θαυμα πηρα το 3ο σετ μαργαριταρια αρα κ τη φασολια....παρ ολα αυτα η δυσαρεσκεια μενει γιατι θεωρω οτι για την ιδια προσπαθεια που κανουμε πρεπει να υπαρχουν ιδιες αμοιβες κ οχι να ειναι θεμα τυχης....πρεπει ν ανοιξα καπου 40-50 δωρα κ σας ειπα την περιπετεια που περσα για τη φασολια ενω αντιθετα υπαρχουν συμπαικτες που ανοιξαν πολυ λιγοτερα δωρα κ την πηραν πολυ πιο ευκολα κ γρηγορα....σημειωνω οτι δεν ειναι προθεση μου να επιτεθω στους λιγους κ τυχερους αλλα στο σχεδιασμο του δρωμενου με την τοσο μεγαλη συμμετοχη της τυχης σε αυτο....

    ελπιζω κ ευχομαι οι σχεδιαστες να διορθωσουν το λαθος πιστωνοντας την γραμμη σε ολους η εστω σε οσους ανοιξαν τουλαχιστον 30 δωρα (νομιζω ενα λογικο νουμερο που θα δειξει ποιος ασχοληθηκε κ αξιζει την αμοιβη....
    και να προτεινω να μπει ενα συγκεκριμενο νουμερο απαιτησεων ετσι ωστε να μπορει κανεις ν ακολουθησει το πλανο του.... ο παραγωντας τυχη ας περιοριστει στα τυχον επι μερους δωρα (σεντουκια) αν κ ειμαι αντιθετος αλλα αφου αλλοι αποφασιζουν......
    ελπιζω να μην εκλαβεις την προταση μου ως προσβολη η κατηγορια.... οψομεθα....
    καλη συνεχεια
     
    Αρέσει σε FARMERAMA16000, *As*, nota.dim1802 και 7 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλη μας την παρέα και στους συντονιστές μας φυσικά ... σχεδόν όλοι που γράψαμε το παράπονο μας είμασταν κόσμιοι και ευπρεπής.. προσωπικά δεν είδα κάποιον να ξεφεύγει.. όμως δεν είναι δυνατόν να μην αναφερθεί το άδικο αυτό γεγονός , διότι με κάποιο τρόπο πρέπει να γίνει γνωστό στους ιθύνοντες... και αρχικά στους συντονιστές μας για να γνωρίζουν και να μεταφέρουν την δυσαρέσκεια των παικτών... συνεπώς ζητάω συγνώμη εκ μέρους όλων μας , σαν σχεδόν απο τους πιό παλιούς παίκτες που έμειναν στο παιχνίδι, αν γίναμε κουραστικοί, αλλά πιστέψτε μας μια τέτοια αδικία είναι κάτι που δεν περνάει εύκολα.. και σίγουρα το να γράψουν οι παίκτες την γνώμη τους (ευπρεπώς πάντα) είναι και εργαλείο για εσάς τους συντονιστές μας.. περιμένουμε μ αγωνία την απόφαση της εταιρίας και πιστεύω όχι τόσο γιατί χάσαμε μια φασολιά, αλλά για λόγους δεοντολογίας... καλή συνέχεια σε όλους...
     
    Αρέσει σε *As*, nickoikono11, supermario$ και 3 σε άλλους.
  5. pap100

    pap100 Τακτικός στο φόρουμ

    ....ή αγοράσαν αγκίστρια ε? Να προσθέσω εγώ.
     
    Αρέσει στον/ην supermario$.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Φυσικά και δεν τα είδες γιατί τα έχουμε διαγράψει.

    Υπήρχε τακτική και στρατηγική ώστε να έχεις πιο πολλές πιθανότητες να λάβεις μαργαριτάρια και ειπώθηκε και στην έναρξη του δρώμενου.

    Το μεγαλύτερο ποσοστό που παραπονιέται χρησιμοποιούσε απλά δολώματα.
    Όσοι ακολούθησαν άλλη στρατηγική είχαν πάρα πολύ μικρές πιθανότητες να λάβουν μαργαριτάρια.
    Οι περισσότεροι που ακολούθησαν την σωστή τακτική έλαβαν την σειρά χωρίς να πληρώσουν.

    Είναι πολύ πιθανόν να υπάρχει ενημέρωση εντός της ημέρας.
     
    Αρέσει στους skareleni και jimixatz.
  7. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλησπερα!!!!--υπηρχε τακτικη και στρατηγικη---- σε ποιο σημειο στις σ.ε που ειναι οι οδηγιες του εκαστοτε δρωμενου γραφει κατι σχετικο για να μας ενημερωσει τι πρεπει να κανουμε?????????
     
    Αρέσει στον/ην supermario$.
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μου φαίνεται περίεργο που ρωτάς κάτι τέτοιο.
    Μήπως δεν γνωρίζεις την διαφορά των Συχνών ερωτήσεων και των συζητήσεων;

    Ή πιστεύεις οτι θα πρέπει εμείς να σας λέμε τι ακριβώς να κάνετε σε κάθε δρώμενο;

    Υπάρχουν πολλές αναρτήσεις σε αυτό το θέμα με στρατηγικές.
     
  9. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    σιγουρα θα εννοεις τις ιδεες τω αλλων συναγροτων μου, ορισμενες μπορει να ειναι σωστες,αλλες παλι ειναι λαθος σκεψεις εγω παντως και τις διαβαζα και τις δοκιμασα ολες.Ειληκρινα ειναι συμβουλη επισημη αυτη ?? δεν θελω να νομιζετε οτι γινομαι αγενης,αλλα πειτε μου αν καποτε ακουλουθησω συμβουλες λαθος ποιος φερει την ευθυνη μιας αποτυχιας?Ευχαριστω παντως για την απαντηση και συγνωμη αν σας προσβαλω χωρις να το θελω
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ιδέες εννοείς τις στρατηγικές;
    Αλλη έννοια η μία και άλλη η άλλη.
    Οι συχνές ερωτήσεις εξηγούν το δρώμενο.
    Αν θέλεις να διαβάσεις στρατηγικές μπορείς να διαβάζεις τις κουβεντούλες. Υπάρχουν αρκετοί έμπειροι παίκτες των οποίων οι συμβουλές είναι πολύτιμες.
     
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    δεν διαφωνώ καθόλου οτι υπάρχουν πάντα στρατηγικές και βγαίνουν μέσα απο την συζήτηση και το ξέρω γιατι είμαι ένας απο αυτούς τους παίκτες που δίνω ιδέες μετα απο 11 χρόνια στο παιχνίδι και μη έχοντας χάσει σχεδόν κανένα δρώμενο... στο συγκεκριμένο όμως υπήρξε παίκτης που έπαιξε με απλά δολώματα κατα δήλωση του και πήρε την φασολιά <<
    υπήρξε παίκτης που μας πρότεινε να παίξουμε με Σεντούκι δολωμάτων S και άλλοι που έπαιξαν με σεντούκια και εκλεκτα δολώματα και πάλι απέτυχαν... <<
    >> συνεπώς τίποτα δεν ηταν πανάκεια... αλλού πέτυχαν οι ιδεες και αλλού όχι... εγώ προσωπικά έπαιξα με εκλεκτό δόλωμα και προς το τέλος με απλό... ένα σεντούκι άνοιξα και πήρα μόνο 1 δόλωμα... οπότε δεν τίθεται θέμα στρατηγικής όταν οι γνώμες διίστανται εκ του αποτελέσματος... όπως και να χει συγχαρητήρια και σ εσας που μεταφέρατε τα παράπονά μας και στην εταιρία που αναγνώρισε την αστοχία σ αυτό το δρώμενο και τελικά θα πάρουμε την φασολιά σύμφωνα με την ανακοίνωση...
     
    Αρέσει σε dafro123, xara2011, maria_palou και 7 σε άλλους.
  12. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    εγω ακουλουθεισα την συμβουλή παλιάς παίχτριας και έπαιζα με πολυτελείας δολώματα τα περισσότερα οχι όλα εδεινα 7 μάρκες για ενα δόλωμα αρα έχανα 6 παιχνίδια αν έπαιζα με απλα και σίγουρα δεν εχω παίξει 50-60 παιχνίδια αρα φασολιά γιοκ τα συμπεράσματα δικας σας καλο βράδυ
     
    Αρέσει στους pap100, soyla74 και GEPPO1.
  13. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ευχαριστουμε πολυ για την αποφαση της Farmerama να πιστωθει η φασολια + 30 φασουλοφλουρια, στα παιδια που ενω ειχαν ολοκληρωσει το παιχνιδι δεν ειχαν παρει τα απαραιτητα μαργαριταρια (ασχετα αν ειχαν παιξει 50-60 παιχνιδια)!!!!! Βρισκω την αποφαση απολυτα δικαιη!!!!!
     
    Αρέσει σε -sia1971-, traxhla, skareleni και 2 σε άλλους.
  14. kiriakos2004

    kiriakos2004 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Δοκίμασα όλων των ειδών δολώματα και κατέληξα να παίζω με τα πολυτελείας. Ξεκλείδωσα όλα τα τετράγωνα με τα κουπόνια.Οπότε μάλλον δεν συμπληρώνω τα 50 με 60 παιχνίδια.Η ατυχία μας εις διπλούν για τους άτυχους.
     
    Αρέσει στους GEPPO1 και soyla74.
  15. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλημέρααα:inlove:
    Αν διαβάσεις προσεκτικά λέει αυτοί που άνοιξαν όλα τα τετράγωνα ή έπαιξαν πάνω από 60 θα λάβουν τη φασολιά...
    Ουσιαστικά αν δεν κάνω λάθος όσοι άνοιξαν τα πάντα θα πάρουν τη φασολιά μηδενός εξαιρουμένου:p

    Υ.Γ:Αποφασίστηκε όπως είδαμε όλοι ότι μετράνε τα ψάρια.
    Δεν νομίζω να μην τα μαζέψαμε..Αχ και να είχαμε τη δικαίως απαγορευμένη βιντζότρατα:oops:..Για μια φουρνιά μόνο καλέε:music:xD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/5/21
    Αρέσει σε -sia1971-, traxhla, supermario$ και 2 σε άλλους.
  16. IRENE26

    IRENE26 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα, δεν λέει παιχνίδια, λέει ψάρια, αν έπαιζες με δόλωμα πολυτελείας σημαίνει ότι έπιανες 3 ψάρια την φορά, οπότε τα 50-59 ψάρια δεν είναι ανέφικτο....
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και pap100.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    1 Όποιος παίκτης έπιασε 50-59 ψάρια και δεν έλαβε την σειρά:
    Θα λάβει την σειρά

    2. Όποιος παίκτης έπιασε πάνω από 60 ψάρια και δεν έλαβε την σειρά:
    Θα λάβει την σειρά και 30 φασουλοφλουριά

    3. Όποιος παίκτης έλαβε την σειρά:
    Θα λάβει 50 φασουλοφλουριά και 2 πάρτι εισιτήρια


    και πως θα θυμόμαστε εμεις πόσα ψαρια πιάσαμε??? αν είναι δυνατόν!!! δηλαδή δεν ήταν δίκαιο όποιος άνοιξε όλα τα τετράγωνα να πάρει την φασολιά?? είναι δίκαιο το μέτρημα των ψαριών που κανείς δεν θυμάται?? πάλι καλά που δεν αποφασίστηκε να πάρουμε την φασολιά ανάλογα με τα πόσα κιλά πιάσαμε!!! πρωτοφανής απόφαση που δεν στέκει πουθενά γιατί κανείς απο εμας δεν μπορεί να αποδείξει τίποτα... ενώ με τα τετράγωνα όλοι ξέρουμε μεχρι που φθάσαμε.. εγω προσωπικά τα άνοιξα όλα... αλλά φυσικά δεν έκατσα να μετρήσω τα ψάρια!!!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, -sia1971-, !konstantina! και 3 σε άλλους.
  18. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Σκέφτομαι το εξής. Το παιχνίδι κράτησε 20 μέρες. Από τη 10η μέρα νομίζω ίσως και πιο νωρίς ανοίγαμε 3 κάρτες οπότε παίρναμε από 6 ψάρια την ημέρα. Πιστεύω ότι όλοι πιάσαμε πάνω από 50-60 ψάρια. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.
     
    Αρέσει στους IRENE26, skareleni, jimixatz και σε ακόμα ένα άτομο.
  19. IRENE26

    IRENE26 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα. Δεν έχεις δίκιο πρώτων γιατί δεν νομίζω να μπει η εταιρεία σε διαδικασία να αφαιρέσει ψάρια για να μην πάρουν κάποιοι την φασολιά, θεωρώ ότι λόγω των πολλών αρνητικών σχόλιων μάλλον το ακριβώς αντίθετο θα προσπαθήσει και δεύτερον αν υπολογίσουμε ότι το παιχνίδι κράτησε 20 μέρες και μέσο όρο είχαμε 1 πολυτελές δόλωμα την ημέρα ισοδυναμεί με 60 ψάρια.
     
    Αρέσει σε Lina123, pap100, supermario$ και 2 σε άλλους.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σ όλη την παρέα, χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες... επειδή πέρασαν αρκετές ημέρες , βγήκε κάποια ανακοίνωση και δεν την είδα, για την φασολιά?? την εχει πάρει κάποιος παίκτης?? εννοώ μετα την ανακοίνωση οτι θα την πάρουν οσοι πιάσαν 50, 60 ψάρια

    ποτέ δεν υπονόησα οτι η εταιρία θα αδικήσει κάποιον με πρόθεση και δεν θέλω να λέγονται κουβέντες που δεν λέω.. όμως θεωρώ οτι το σωστο ειναι σε όποιους άνοιξαν τα πλακάκια ή ΄στω κάποιον αριθμό απο αυτά... γιατί κάποιος μπορεί να έπαιξε όλς τις μέρες να άνοιξε τα πλακάκια αλλα να μην έπιασε τοσα ψάρια.. εγω προσωπικά παροτι επαιζα καθε μέρα με εκλεκτο δόλωμα, δενμπορώ να υπολογίσω καθόλου την ποσότητα, ξέρω όμως οτι άνοιξα όλα τα πλακάκια...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/5/21
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.