Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Μυστική λιμνούλα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 13/4/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Εγω τα πρωτα μου 6 μαργαριταρια που πηρα, τα κερδισα με απλο δολωμα.
    Το γραφω για να μην σπατε το κεφαλι σας, για το τι δολωματα θα χρησιμοποιησετε.
    Ολα δινουν. Καλη τυχη σε ολους μας.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε nickoikono11, soyla74, pap100 και 7 σε άλλους.
  2. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    παιζω παιζω αλλα μαργαριταρι πουθενα και αρχιζω να ξενερωνω...εχω ανοιξει απο την δευτερη μερα εχω παιξει πολλα ...αγοραζω το s σεντουκι αλλα το κανω ενα ενα καθε φορα και συνηθως μου δεινει εκλεκτο η και 2 αλλα οπως ειπα να αγοραζετε ενα ενα τα σεντουκια ....δε ξερω αν θα προλαβω να παρω μαργαριταρια ετσι οπως παει και ειναι εκνευριστηκο γιατι ειναι θεμα τυχης και απ οτι βλεπω δεν την εχω...
     
    Αρέσει σε nickoikono11, -sia1971-, supermario$ και 6 σε άλλους.
  3. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σε όλους!!!!τα μαργαριτάρια αρνουνται να ερθουν στη φαρμα μου....νιαδα..... γιοκ...τιπτις........τα νευρα μου!!!!!!
     
    Αρέσει σε wywy., -wa12-, DEEP_PURPLE21 και 13 σε άλλους.
  4. HLIANAKI2

    HLIANAKI2 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ουτε σε μενα κανενα και εχω ψαρέψει αρκετα....... το φανταζεστε μετα απο τοσες ωρες σκαψιμο και τοσα φυτα να μην παρουμε τη φασολια ? θα γελανε και οι ρεγγες
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, nickoikono11, anastz και 6 σε άλλους.
  5. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο


    καλησπερα σε ολους θα σας συμβουλευα να τα ανοιγετε πιο πολλα καθε φορα εχω ανοιξει 3 φορες μια ενα μονο σεντουκι L δε πηρα τιποτα ουτε απο δολωματα μετα ανοιξα 2 φορες απο περισσοτερα κιβωτια S πηρα και πολυ καλα δολωματα και εκλεκτα και πολυτελειας και 12 μαργαριταρια ;)


    καλη συνεχεια
     
    Αρέσει σε nickoikono11, skias10, Lina123 και 5 σε άλλους.
  6. -JOHNTR-

    -JOHNTR- Ανερχόμενος συντάκτης

    Γειά σας ούτε σε μένα έχει κάνει την τιμή να εμφανιστεί ούτε ένα μαργαριτάρι.
     
    Αρέσει σε pap100, nickoikono11, skias10 και 4 σε άλλους.
  7. dimitriskiouranis

    dimitriskiouranis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Κι εγώ σήμερα πήρα τα πρώτα μου 6 μαργαριτάρια μετά από πολλλλλά ανοίγματα!!!!
     
    Αρέσει σε pap100, nickoikono11, skias10 και 5 σε άλλους.
  8. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Με σμολλ πηρες μαργαριταρια εχω καταλαβει σωστα;;;;δεν εχω παρει κανενα ουτε δολωματα,ουτε μαργαριταρια ,παιζω μονο με Λαρτζ δοκιμαζοντας την προταση της συμπαικτρια μας lagoudaki !!!
     
    Αρέσει σε pap100, skias10, Lina123 και 4 σε άλλους.
  9. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    και εγω ουτε ενα μαργαριτάρι.. παίζω με εκλεκτό δόλωμα και πιάνω αρκετα καλές ψαριές... όμως τα μαργαριτάρια αρνούνται.. βαριέμαι όλο και πιο πολύ
     
    Αρέσει σε pap100, thena, mariobross2000 και 7 σε άλλους.
  10. supermario$

    supermario$ Ενεργός συντάκτης

    Και εγώ μια απο τα ιδια παρόλο που εχω ψαρεψει αρκετά, καταντάει πολυ εκνευριστικό
     
    Αρέσει σε pap100, dinaspyro, skias10 και 4 σε άλλους.
  11. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    ηρθε και η δευτερη εξαδα μαργαριταριων!!! αλλη μια και εκλεισε το σετ. να πω οτι παιζω μονο με L δολωματα.
     
    Αρέσει σε dimitriskiouranis, pap100, soyla74 και 5 σε άλλους.
  12. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    καλησπερα σε ολους! μολις πηρα την δευτερη εξαδα μαργαριταργια! και τις δυο τις πηρα παιζοντας με δολοματα πολυτελειας! καλο βραδυ σε ολους!
     
    Αρέσει σε supermario$, soyla74, Lina123 και 5 σε άλλους.
  13. niktsa112

    niktsa112 Νέος ειδικός

    καλημερα πηρα την φασολια με τα μαργαριταρια......με διαφορα δολοματα.
     
    Αρέσει σε supermario$, nickoikono11, Nantia123 και 8 σε άλλους.
  14. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Εχει περασει πανω απο το μισο δρωμενο και μαργαριταρι ουτε για δειγμα.....Παιζω πολλα δολωματα μαζι αλλα δεν μου κανουν τη χαρη να ερθουν...:mad:
     
    Αρέσει σε wywy., -wa12-, supermario$ και 10 σε άλλους.
  15. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλημερα σε ολους!!!ουτε δειγμα.ουτε σταγονα μαργαριταριου.....τι να σας πω ετσι μου 'ρχετε να βαλω στολη δυτη να παω να ψαξω μονη μου τα μαργαριταρια!! να αφησω τα ψαρεματα ,να αρχισω τις βουτιεςxDxDεχω δοκιμασει ολους τους συνδιασμους τι L τι S,ολους οσους εχουν αναφερθει απ'ολα τα παιδια ,τιποτα ,οχι μαργαριταρι δεν ειδα ακομη αλλα εχω μπει και σε σκεψεις αν θα ερθει η φασολια στην κατοχη μου!!το γνωριζω οτι εχουμε χρονο ακομη ,αλλα ουτε ενα;;;;ενα;;;Εαν δεν ερθουν τελικα τα μαργαριταρια ,οχι ολα τελοσπαντων για να παρουμε την φασολια,η φασολια θα μας δωθει;;;ετσι αναρωτιεμαι γιατι το να αφηνεις στον παραγοντα τυχη μια φασολια ενω εχεις παρει κανονικα μερος σε ιβεντ,δεν με βρισκει και οπαδο της ιδεας αυτης!!!!
    Μπραβο σε ολα τα παιδια που πηραν την φασολια!!!!!καλημερα να'χουμε:D
     
    Αρέσει σε supermario$, Dr.Kelly, SavoirAimer... και 17 σε άλλους.
  16. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    καλησπερα σας!!!! υπομονη Σουλα
    . ταξε και κανα γαλακτομπουρεκο καλου κακου σε μενα πιανει καμια φορα. :)

    πλακα πλακα θα μου κανει καμια κασκαρικα το παιχνιδι ,δεν θα μου δωσει την τελευταια εξαδα και θα θυμηθω τα γαλλικα μου μετα!
     
    Αρέσει σε supermario$, SavoirAimer..., GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  17. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Απιστευτο! Αλλοι να εχουν παρει δωδεκαδες και τη φασολια, και αλλοι να μην εχουν ουτε ενα μαργαριταρι μετα απο τοσα ψαρεματα! Στη δευτερη κατηγορια βαζω και την αφεντια μου!!!
     
    Αρέσει σε maria22, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 17 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    θα συμφωνήσω με την σουλα οτι η τακτική της τύχης είναι εντελώς άδικη και άτοπη για το παιχνίδι.. θα δεχόμουν την τύχη σαν παράγοντα για να αποκτήσω ένα σημαντικο δώρο πχ ένα πίκολο... όχι όμως την φασολιά που είναι το βασικό κίνητρο για να λάβει κάποιος μέρος στο δρώμενο... διαφωνώ καθέτως μ αυτό το δρώμενο μόνο και μόνο για αυτό τον λόγο... εκτός αν υπάρχει κάποιος μηχανισμός που να σιγουρεύει ότι όλοι θα πάρουμε την φασολιά... το να παίζει κάποιος τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα και στο τέλος απο ατυχία να μην πάρει την φασολιά μας απογοητεύει και μας απομακρύνει ακόμα περισσότερο απο το παιχνίδι, όπως και πολλές αλλαγές που έγιναν χωρίς να λάβουν υπόψιν την γνώμη μας, πχ την κατάργηση των sms για αγορά φιορινιών... κάπου θα πρέπει οι σχεδιαστές να σεβαστούν οτι παίζουμε για την διασκέδαση αλλά και για το έπαθλο και η φασολιά είναι συνήθως το βασικό έπαθλο και κίνητρο για κάθε δρώμενο... ελπίζω στο τέλος του δρώμενου να έχουμε πάρει όλοι την φασολιά μετά απο τόσο κόπο... καλό ξημέρωμα..
     
    Αρέσει σε .sofaki., nota.dim1802, kostantinos.13 και 17 σε άλλους.
  19. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Ε θα παραπονεθώ και γω. Δεν έχω δει τίποτα πέρα από διάφορα σεντουκοειδή.
    Κάτι άλλο εντελώς κουλό είναι ότι η φασολιά θέλει 15 μαργαριτάρια. Εμείς για να την αγοράσουμε θα πρέπει να έχουμε συγκεντρώσει 18 (αφού παίρνουμε 6 κάθε φορά). Άρα θα μας περισσέψουν 3 τα οποία δεν μπορούμε να τα κάνουμε τίποτα. Μόνο αν κερδίσουμε κι άλλα 6 θα τα αξιοποιήσουμε, που και πάλι θα περισσέψει 1. >:(
    Γενικά δεν είναι εντελώς απαράδεκτο τα δώρα από τα μαργαριτάρια να μην αξίζουν νούμερα πολλαπλάσια του 6??? Ώστε να μην περισσέψει τίποτα, ή θέλει πολύ μυαλό να το σκεφτεί κάποιος? Ή μήπως τις τελευταίες μέρες του δρώμενου θα ενεργοποιηθεί ένας μαγικός αλγόριθμος που θα δίνει αβέρτα μαργαριτάρια? -.-
     
    Αρέσει σε pap100, MariaStathaki, αμφιθεα και 11 σε άλλους.
  20. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολους!!!! και το κακο συνεχιζεται.Εχω δοκιμασει ολους τους τροπους που εχουν αναφερει οι συμπαικτες μου....αλλα τιποτα ...ουτε για δειγμα μαργαριταρι.Το μονο που μου μενει ειναι η φανουροπιτα!!!Λετε να πιασει;
     
    Αρέσει σε wywy., nota.dim1802, soyla74 και 15 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.