Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Μαριάτσι Φιέστα "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 31/8/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλημέρα. Καμία ημερομηνία δεν άλλαξε και καμία ημερομηνία δεν αλλάχθηκε ούτε πριν να το πεις ούτε μετά απο οτι το είπες.
    Το δρώμενο λήγει στις 7 του Σεπτέμβρη.
     
  2. guesswho64

    guesswho64 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημερα,εχω μια απορία,γινεται να μου στειλει δωρο καποιος που δςν τον εχω φιλο? Το id μου ειναι 27454169
     
  3. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα.
    Ναι γίνεται.
    Πηγαίνοντας στο ταχυδρομείο(το μπλε κτήριο κάτω δεξιά), πατάμε την ''σύνταξη μηνύματος'',
    γράφουμε στον ''παραλήπτη'' το όνομα του συμπαίκτη που θέλουμε να προσθέσουμε στην λίστα των φίλων μας,
    γράφουμε κάτι στο ''θέμα'' και στο πλαίσιο κείμενου ακριβώς από κάτω και πατάμε ''αποστολή''.
    Και στο τέλος, πάμε στα ''εξερχόμενα'' και πατάμε ''προσθήκη ως φίλο''.
    Μετα είμαστε έτοιμοι να στείλουμε το δωράκι μας.
    Ελπίζω να σε βοήθησα.:inlove:
    Καλή Κυριακή !!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/9/22
    Αρέσει στους Lina123 και αμφιθεα.
  4. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Κι ομως εχεις δικιο , το αλλαξαν
    αυτο ελεγε στην αρχη
    Έναρξη: 01.09.2022 15.00
    Λήξη: 09.09.2022 15.00

     
  5. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Στα 5 πρώτα λεπτά η ημερομηνία λήξης ήταν όντως 09.09.2022 και έπειτα απο έλεγχο του ημερολογίου, την άλλαξα άμεσα. Η λάθος ημερομηνία έμεινε 5 λεπτά το πολύ. Το ότι κρατάτε αρχείο για κάθε κίνηση των συντονιστών με βάζει σε ανησυχία και υποψίες.
     
  6. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα Thumbelina ,
    δεν κραταω κανενα αρχειο με καμια κινηση συντονιστων,
    κραταω ανοιχτες τις Σ.Ε. για να τις συμβουλευομαι συνεχεια και να κανω τους προσωπικους μου υπολογισμους αναλογα με τον διαθεσιμο χρονο μου καθε φορα,
    ουτε σας κατηγορησε κανεις, ουτε "κατασκοπευουμε" τις κινησεις σας.
    Καλη Κυριακη !
     
    Αρέσει στον/ην ροζταυρακι.
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Έλα κα Thumbelina πες αλήθεια. Έβαλες επίτηδες λάθος ημερομηνία για να τους μπερδέψεις αλλά μόλις ένας παίκτης το κατάλαβε, το αλλαξες αμέσως. xD

    αμφιθεα ψάχνω να βρω το θέμα που άνοιξες και ανέφερες οτι είναι λάθος η ημερομηνία και δεν το βρίσκω. Μου δίνεις το link σε παρακαλώ. Γιατί αφού το πρόσεξες μέσα σε αυτά τα 5 λεπτά, θα άνοιξες και θέμα να το επισημάνεις. Τι όχι;

    upload_2022-9-4_10-0-43.png
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  8. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Κυριακη σημερα κα Σνορκελ,
    εχετε διαθεση για περιτους διαξιφισμους; Εγω δεν εχω καμια διαθεση να χαλασω την Κυριακη μου.
    Ναι, διαβασα την επισημανση του παικτη και διαπιστωσα οτι οντως στο link των ΣΕ που ειχα κρατησει ειχε ληξη 9/9, κι επειδη δεν ειναι η πρωτη φορα που κατι αλλαζει στην αρχικη των ΣΕ, ξανα εκανα τους υπολογισμους μου.
    Αυτα και το θεμα εχει ηδη κλεισει για εμενα.
     
    Αρέσει στους farmerwoman_50, vagelis1968 και ροζταυρακι.
  9. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    Δεν ηθελα να δημιουργισω κανενα θεμα ουτε κοροιδεψα κανεναν
    ο μοναδικος λογος που το ειπα ηταν για να δω πως θα τρεξω το εβεντ στον υπολοιπο χρονο αυτο

    το θεμα κλεινει εδω και για εμενα

    καλημερα σε ολους!
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Για να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους για το ποιος άρχισε στους διαξιφισμούς... εσύ πρότρεξες να αμφισβητήσεις την Κα Thumbelina.
    Είναι υποχρέωση μου να διαφυλάττω τους συντονιστές μου και να μην επιτρέψω καμία μομφή για αυτούς. :inlove:

    Αν κρατάς αρχεία από συχνές δεν ευθυνόμαστε εμείς για τυχόν παραλείψεις που πρόκυψαν επειδή εσύ έχεις απαρχαιωμένα αρχεία. Δεν μπορούμε και ακόμα και αν μπορούσαμε δεν θα ψάχνουμε ποιος αρχειοθέτησε τις συχνές τα 2 ή 3 ή 8 λεπτά μετά της ανάρτησης της επίσημης ανακοίνωσης όπως επίσης δεν βρίσκω και το λόγο να αποθηκεύεις συχνές. Αν αγχώνεσαι οτι θα τις διαγράψουμε ενώ παίζεις το δρώμενο και δεν θα μπορέσεις να το συνεχίσεις, σε διαβεβαιώνω οτι αυτό δεν πρόκειται να συμβεί. Οπότε θα σου πρότεινα να βλέπεις πάντα τις συχνές στο φόρουμ και όχι από τα αρχεία σου. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αρχειοθετείς τις αναρτήσεις μας.
     
  11. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    χρειαζομαι 8 κρανια κι εχω 31 χαρτολουλουδο και 327 παλετες και 659 φυτα
    στα νησια εχω βαλει φουλ δεντρα τι πιστευετε προλαβαινω?
     
  12. IRENE26

    IRENE26 Ειδικός του φόρουμ

    Άλλαξε τα δέντρα και βάλε στάβλους. Εγώ με στάβλους στους κρυσταλλένιους καταρράκτες και το βασικό νησί τα έχω έτοιμα από εχθές. Έχω και δέντρα γύρω από τους στάβλους στα κενά. Στο τροπικό δάσος είχα αφήσει χωράφια.
     
  13. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    τι σταβλους να βαλω? επισης υπαρχει καποιο βιοτεχνικο αγαθο για να γινονται πιο γρηγορα οι σταβλοι?
     
  14. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα. Βάλε πολύωρους στάβλους και από βιοτεχνικά, θα βάλεις στις δύο χρυσές θέσεις bonus, τη γλαστρούλα του έρωτα 10%, το λικέρ αυγού 5% ή μπαλίτσες τυριού 5%. Δες αν έχεις και καμιά φασολιά που να μειώνει το χρόνο στους στάβλους. ​
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/9/22
    Αρέσει στον/ην IRENE26.
  15. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Καλησπέρα κι από μένα!! δύσκολο το βλέπω κι εγώ να μαζέψω τα αναδυόμενα στο νησί! μόνο οι χαρωπές εκπτώσεις θα μας σώσουν!!!:p
     
    Αρέσει στον/ην Coinhunter01.
  16. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες καταλαθος βρηκα και μια φασολια με 15% στα αναδυομενα και τωρα μου εμειναν αλλα 154 χαρτολουλουδα για να τελειωσω το εβεντ και τα φυτα εννοειται

    συμβουλη την τεταρτη στον σγουρομαλλη αν εχετε παρει ολα τα καθημερινα δινει +1 στα φυτα οποτε καλο να ειναι ετοιμα πριν το παρετε εγω αυτο θα κανω και μαλιστα θα βαλω και σουπερ λιπασμα με λευκη αγνοτητα και χριστουγεννιατικο στολεν μαζι και με νερο και τσαντι ωστε να καταφερω να τα ξανα μαζεψω μεσα στις επομενες 3 ωρες που θα ειναι το +1 φυτα

    καλη επιτυχια σε ολους
     
    Αρέσει στους GEPPO1, Coinhunter01 και IRENE26.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    τέλος για μένα.. λιγο δυσκολευτηκα με τα αναδυομενα στο νησι, αλλα τελος καλο ολα καλα.. πηρα τα πίκολο, ενα μυστηριωδη στάβλο μαριν και το ελαχιστο σ λιπασμα της ζωζως.. στο νησί έβαλα 20ωρα δένδρα με φιαλίδιο αναπτυξης και τουρμπο λιπασμα της ζωζως .. πολύ εκνευριστικό που δεν μπορούμε να πάρουμε παραπάνω δωράκια.. καλά τελειώματα σε όλους
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/9/22
    Αρέσει σε nota.dim1802, Lina123, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  18. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    τέλος και για μένα.....μενει τώρα να εξοικονομήσω χώρο για τα διακοσμητικά.....
    παρεμπιπτόντως οι εκτροφές με βοήθησαν να συγκεντρώσω τα διακοσμητικά του νησιού,εφόσον έχω μερικές χιλιάδες Σ.Τ
    Καλή συνέχεια σε όλους όσοι προσπαθούν ακόμα....
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, GEPPO1 και maria_palou.
  19. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Βρίσκομαι κι εγώ στο τελευταίο μάζεμα για το τελευταίο τοτέμ. Τα φυτά ήταν πάρα πολλά και βγήκαν με πολύ κόπο. Τα αναδυόμενα βγήκαν πολύ εύκολα και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί παραπονιέστε, απλά αυτή τη φορά δεν περίσσεψαν 1000+, ήταν όσα χρειαζόμασταν. Δεν χρησιμοποίησα καν χιούι ούτε φασολιές με στρατηγικό μάζεμα. Είχα και στάβλους και δέντρα στο νησί, ούτε μπόνους παραγωγής χρησιμοποίησα ούτε περισσότερες εκτροφές το σκ.
    Το τραγικό της υπόθεσης είναι τα αστερονομίσματα. Φτάνουν ίσα ίσα για τα πίκολο..και λίγα ρέστα. Τι να πρωτοπάρουμε δηλαδή... :(
     
    Αρέσει σε νταφυντακ, SYLVART, skias10 και 5 σε άλλους.
  20. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Αυτο, με τα αστερονομισματα, που δινονται μετρημενα ,συμβαινει σε αρκετα δρωμενα και δεν καταλαβαινω το λογο.Θαταν πιο σωστο, να δινοταν ευκαιρια για πληρη καλυψη αστερονομισματων ,σιγουρα με κοστος,και ο καθενας αποφασιζει.Τωρα δεν μπορουμε ουτε τα τεταρτα των δωρων να παρουμε.Ειναι αμαρτια και αδικο
     
    Αρέσει σε vagelis1968, νταφυντακ, μαρω69 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.