Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Μαγικές αναμνήσεις"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 24/4/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Δεν έχω όρεξη να μελετήσω και να αναλύσω το δρώμενο. Θα παίξω όπως συνήθως απο συνήθεια, βλέποντας και προχωρώντας. Αλλά με τα γεννητούρια έχει παραγίνει κακιά συνήθεια. 15.00 με 23.00; Ας ήταν μέχρι τέλους της ημέρας να προλάβουμε και μεις που δουλεύουμε απόγευμα. Το ωράριό μου σήμερα είναι 15.00 με 23.00! Το θεωρώ αδικία, να αναγκαστούμε κάποιοι να κάνουμε το ιβέντ Σαββατοκύριακο και να χάσουμε κι όλο το παιχνίδι στη λαική. Ή βάλτε τα λίγες ώρες παραπάνω, ή μην τα βάζετε καθόλου, να παίξουμε όλοι επι ίσοις όροις. Αναγκάστηκα να αγοράσω πανάκριβα και κάποιες αγριομέλισσες για να κάνω τις χάμστερ και να πάρω τα δέντρα.
    Πολύ ευχάριστο παιχνίδι τελικά! Περιμένω λοιπόν το Σαββατοκύριακο! Καλή επιτυχία στα γεννητούρια!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/4/17
    Αρέσει σε ioanna6929, psipsi1978, kolokythopitas και 15 σε άλλους.
  2. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να αγοράζω σταυλάρχες κλπ. Φασολιές και διακοσμητικά με φιορίνια δεν αγόραζα ποτέ.
    Ούτε και έχω κάνει ποτέ αναβαθμίσεις στάβλων και εργαστηρίων από τα γεννητούρια γιατί ούτε και θυμάμαι από πότε έχω να αγοράσω σ.τροφές Αυτό το ξέρουν και οι γείτονες μου που δεν παίρνουν δώρο τροφές από εμένα (ευχαριστώ τα γειτονάκια για τις δωρεάν σ.τροφές):p
    Οπότε όταν έχει event που δίνει δένδρα, στάβλους, αναβαθμίσεις, μυστήρια, φασολιές ή σκέτο διακοσμητικά θα παίξω.
    Γενικώς ότι μπορώ να πάρω που είναι με τον κόπο μου, φύτεμα, θέρισμα, πώληση, αγορά με χτ θα το κάνω.
    Όταν έχει το Πάρε Δώσε ψάχνω να βρώ οτι μου λείπει και αν δεν το βρω τι έγινε ? τι έχασα ? Κάποια αποστολή με μυστήρια στην λαχαναγορα ? μπααα έχω σταματήσει να κάνω αυτές τις αποστολές καθότι δεν μου προσφέρουν τίποτα αξιόλογο.

    Έτσι, όλα βαίνουν καλώς,
    ούτε στεναχωριέμαι, ούτε σφίγγομαι
    xD

    Υ.Γ. έχω βέβαια και το κουσούρι να παίζω όλα τα event μέχρι τέλους. Δεν μ'αρέσουν οι μισές δουλειές:p
     
    Αρέσει σε everme, -Μαρια13-, LILA413 και 29 σε άλλους.
  3. 3soty

    3soty Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σε ολους !!
    Να ρωτησω τι εγιναν οι μπανανες οι χρυσες ??
    τι εγιναν οι σ τροφες ??
    θαυμα θαυμα εγιναν σταυλοι και εργαστηρια :mad::mad:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, graganta και 2 σε άλλους.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα 3soty/smaro94
    Θα το εκτιμούσαμε αν έγραφες με το κανονικό σου λογαριασμό ακόμα και αν θες να σχολιάσεις αρνητικά ;)
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και vagelis1968.
  5. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Ο λογαριασμος αυτος είναι της αδερφης μου και όχι δικος μου ετσι για την ιστορια.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και βιβη.2003.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Και εγώ έχω 15 ξαδέλφια αλλά δεν χρησιμοποιούν ανενεργούς λογαριασμούς για να γράφουν στο φόρουμ ;)
     
    Αρέσει στους vagelis1968, kolokythopitas και markos5560.
  7. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Έτοιμη και η φασολιά "Καραμελένια έκπληξη" με το 5ο διακοσμητικό από το παρών δρώμενο, για τα υπόλοιπα θα δω που θα φτάσω. :)

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε ESABA, ioanna6929, vagelis1968 και 11 σε άλλους.
  8. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    τούρμπο, ζωζώ και μπισκότο ανανά
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε everme, ioanna6929, mmixail και 13 σε άλλους.
  9. Menie70

    Menie70 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα και από εμένα. Τελείωσα την 1η ανάμνηση (και εκεί θα μείνω όπως βλέπω τα πράγματα), πήρα την γυάλα πεταλούδων, το δένδρο Υλάνγκ-Υλάνγκ (που ομολογώ δεν ήξερα οτι υπάρχει) και το τελευταίο διακοσμητικό για την γραμμή σύννεφων "Καραμελένια Έκπληξη". Μέχρι εδώ, όλα καλά. Κλείδωσα την φασολιά και πήγα στα διακοσμητικά/καταναλωτικά αγαθά, να δω με αγωνία τί μπορεί να περιέχει αυτό το Σεντούκι Γλυκών Πραγμάτων. Και .......... δεν υπήρχε πουθενά. Έκανα ανανέωση, μη τυχόν και δεν είχε προλάβει να το ...."χωνέψει" το σύστημα, .... άφαντο. Πού είναι το σεντούκι οέο ??? Είναι κανονικό σεντούκι ή μήπως είναι ... αόρατο σεντούκι ?? Μήπως δεν του αρέσω γιαυτό και κρύβεται ?? Τί απ' όλα μπορεί να συμβαίνει ?? Τώρα, για να κάνω και εγώ το σχόλιό μου σχετικά με το τρέχον ιβέντ, θα πω οτι το κόστος είναι πολύυυυυυ μεγάλο για τις αμοιβές που δίνει. Γιαυτό και θα αρκεστώ σε αυτά που ήδη πήρα. Μπορώ να κάνω την δουλειά μου και με ένα δένδρο. Δεν θα είναι και η πρώτη φορά που βγάζω αποστολές ολόκληρες με ένα δένδρο ή ένα στάβλο. Όσο για το κόκκινο πεταλουδόσπιτο και το κόκκινο αρωματοπωλείο, μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτά. Καλή συνέχεια σε όσους θα συνεχίσουν.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, toylaaaaa, mmixail και 9 σε άλλους.
  10. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Γεια σου! Σε σχετική μου ερώτηση για το σεντούκι, μου απάντησαν πως το γνωρίζουν το πρόβλημα και το έχουν προωθήσει. Λίγη υπομονή! Εγώ πήρα και το αυτοκόλλητο... Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Menie70, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  11. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    Ηρθε η ώρα να σχολιάσω και εγώ μιας και σας διάβασα και τελικά επηρεάστηκα και εγώ και έπαιξα την πρώτη και τρίτη εικόνα και σταμάτησα......Αναβαθμίσεις που θα μείνουν στη μπάρα όλα τα άλλα είπα και εγώ ότι δεν αξίζει τόσα που ζητάει .....Αν και είναι η πρώτη φορά που σταματάω το ιβεντ στη μέση και μάλιστα οικειοθελώς παρ ότι μπορώ να το τελειώσω άνετα νομίζω ότι κάνω καλά κι ας μου κακοφαινεται....Καλή συνέχεια οποίος συνεχίσει εύχομαι και ελπίζω τα επόμενα να δίνουν καλύτερα δώρα σε σχέσει με αυτά που ζηταει!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Menie70, mmixail και 8 σε άλλους.
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το πρόβλημα με το σεντούκι έχει διορθωθεί.
    Θα πρέπει να κάνετε ανανέωση και θα το δείτε στα υπάρχοντά σας.
     
    Αρέσει στους vagelis1968, kolokythopitas και -lousi-leon2001.
  13. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα εκανα το 1, και το 2, μερος του ιβεντ πηρα αυτα που με ενδιεφεραν το κεκακι εκπληξη που απαιτειται για την ολοκληρωση της καραμελενιας σειρας συννεφων και τα 3 δεντρα Υλανγκ-Υλανγκ και θα σταματησω εδω οποιος πιστευει οτι πρεπει να ολοκληρωσει το ιβεντ ειναι δικαιωμα του ας το κανει εμενα δεν με συμφερει να εχετε ενα ομορφο απογευμα.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, kolokythopitas, gtrullis και 6 σε άλλους.
  14. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Σεντούκι γλυκών πραγμάτων = 1 ζαχαροκάλαμο ?? o_O
    [​IMG]
    νταξ, αυτό το αστείο πρέπει να τελειώσει >:(

     
    Αρέσει σε everme, -Μαρια13-, hacker-3 και 18 σε άλλους.
  15. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος


    Εβιεβα μου συμφωνω και επαυξανω!

    Απλα για να αντιληφθειτε οτι μαλλον ολα ειναι ''ρυθμισμενα''...!Δειτε αυτο[​IMG] Ενα ζαχαροκαλαμο και για εμενα...Γλυκαθηκα!:sleepy:-.-:mad:
     
    Αρέσει σε everme, hacker-3, ioanna6929 και 12 σε άλλους.
  16. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Ααααα,εγώ σας ξεπέρασα ως πιο τυχερή από ότι φάνηκε. Κέρδισα 1 βασιλικό. Και αμέσως τον φύτεψα σε μία γλάστρα ως εποχιακό φυτό.
     
    Αρέσει σε everme, ioanna6929, toylaaaaa και 12 σε άλλους.
  17. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Χα, χα! Ένα λεμόνι στο δικό μου... αλλά μας έχει ανακοινωθεί τι θα περιέχει, οπότε...
    Να έχετε ένα καλό απόγευμα!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/4/17
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, kolokythopitas και 10 σε άλλους.
  18. skgskg

    skgskg Κόμης

    θα γκρινιάξω και δεν το θέλω έλεος τι να πω και εγώ που δεν έχω αρκετά ζώα για να φτάσω τις 483.000 θα χάσω το διακοσμητικό που με τόσο κόπο και χρήμα αγόρασα τη φασολιά συγκέντρωσα τα άλλα διακοσμητικά και φοβάμαι ότι δεν θα προλάβω να αγοράσω τόσα ζώα που χρειάζονται γιατί δεν έχω χορτοτάλιρα.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  19. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    αν και μου αρεσουν τα δρωμενα με τις εκτροφες αυτο μου ειναι αδιαφορο εκανα το1 και το 2 πηρα το διακοσμητικο ,τα δεντρα και τελος
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, stathisbi και 8 σε άλλους.
  20. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    χαχαχαχαχαχαχαχα
    και εγώ ενα ολόκληρο ζαχαροκάλαμο!!!!
    τι να πω???
    πάντως συχαρητήρια σίγουρα όχι!!!!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.