Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Μαγικές αναμνήσεις"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 24/4/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    " Μαγικές αναμνήσεις "
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Μαγικές-Αναμνήσεις.20861/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Μαγικές-αναμνήσεις.20860/
    Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, jimixatz και vagelis1968.
  2. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Καλησπέρα.
    Με εξαίρεση το διακοσμητικό Κεκάκι έκπληξη το οποίο απαιτείται για την ολοκλήρωση της Καραμελένιας σειράς συννέφων, άντε και το νέο δέντρο Υλάνγκ Υλάνγκ, το δρώμενο με αφήνει παγερά αδιάφορο.
     
    Αρέσει σε ESABA, misirli, kolokythopitas και 18 σε άλλους.
  3. niktsa1

    niktsa1 Ανερχόμενος

    καλησπερα και απο μενα, συμφωνω απολυτα με τον kakosgr, ευκαιρία να γεμισει το ταμειο
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, maria_palou και 5 σε άλλους.
  4. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Με μια πρώτη ματιά, ένα δύσκολο και πολύ απαιτητικό event.
    Να πω τι έκανα εγώ μόλις το διάβασα και για να προλάβω τις τιμές που θα ανέβουν.
    1. Αγόρασα καμήλες για να δώσω στα απλά ζώα. Είχανε καλύτερη τιμή από τα πάντα.
    2. Αγόρασα πούπουλα παπαγάλου για να δώσω στα προϊόντα Έχουν καλύτερη αξία σχετικά με την τιμή που πωλούνται.
    3. Αγόρασα λίγες νυχτερίδες αλβίνο για να παραδώσω.
    4. Έβαλα ελάχιστες εκτροφές τώρα που δεν έχει γεννητούρια για να πάρω στα σίγουρα τα 3 χάμστερ
    [​IMG]
    τελικά πήρα και ένα παραπάνω χάμστερ :p

    Μόλις ξεκινήσει το event πρέπει να φροντίσουμε να πάρουμε άμεσα το Υλάγκ Υλάγκ και να το βάλουμε στην φάρμα, ώστε να μαζέψουμε τους 40 καρπούς που ζητάει αργότερα.
    Αυτές ήταν οι δικές μου πρώτες κινήσεις και βλέπουμε στην συνέχεια :oops:

    Για όσους δεν ασχοληθούν και είναι τώρα μέσα στην φάρμα, ας αγοράσουν για να τα μοσχοπουλήσουν μετά;)

    ΥΓ. για τα σήματα των αρθρόποδων θα χρειαστούμε 380 μέλισσες+123 που ζητάει στην αρχή, σύνολο 503 μέλισσες


     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/4/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, μαρω69, ioanna6929 και 27 σε άλλους.
  5. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα!
    Ζόρικο δρώμενο, με αρκετές απαιτήσεις. Ζητάει πολλά ζώα και ζώα εκτροφής και 220 εκτροφές συνολικά (για τα σήματα).
    Μια καλή ιδέα για το δένδρο Υλαγκ-Υλαγκ είναι και το καλάθι ευτυχισμένων αναμνήσεων που κάνει 20 φιορίνια και δίνει 2 δένδρα. Και μόνο με αυτά και με λίγο τούρμπο λίπασμα, σε 2 μέρες μαζεύονται οι 40 καρποί που χρειάζονται.
    Εγώ έχω από όλα που ζητάει -και τις μέλισσες εκτροφής- οπότε θα περιμένω τα γεννητούρια για να μαζέψω τα σήματα και να ολοκληρώσω το δρώμενο.
    Αν όμως δεν έχετε αποθήκη, τότε τα πράγματα είναι δύσκολα. Παραπάνω η Evieva δίνει μερικές χρήσιμες συμβουλές.
    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, maria_palou και 14 σε άλλους.
  6. Μπάρμπα-Βασίλης

    Μπάρμπα-Βασίλης Ενεργός συντάκτης

    Συγγνωμη που επεμβαινω, αλλα νομιζω οτι στο καλαθι των 20 φιορινιων δεν δινει 2 δεντρα αλλα μαλλον 2 καρπους.
     
  7. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Το καλάθι "Ευτυχισμένων αναμνήσεων" και το καλάθι "Ευχάριστω αναμνήσεων" δίνουν 6 και 10 καρπούς αντίστοιχα, μόνο το μεγάλο καλάθι δίνει ένα δέντρο.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και vagelis1968.
  8. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Επειδή δεν αγοράζω ποτέ καλάθια.
    Το δένδρο είναι 12ωρο και με ζωζώ σε κάθε μάζεμα θα μαζευτούν άνετα οι καρποί ;)

     
    Αρέσει σε kolokythopitas, μαρω69, ioanna6929 και 13 σε άλλους.
  9. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην αγροτοπαρέα, δύσκολο το βλέπω το δρώμενο και απαιτητικό για την τσέπη της φάρμας μας, evieva ακολούθησα τις συμβουλές σου;) και έκανα κάποιες αγορές, πολύ χρήσιμες συμβουλές για να κάνεις ενα απόθεμα καλό.
    Καλή μας επιτυχία και υπομονή.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, βιβη.2003 και 5 σε άλλους.
  10. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ψάχνοντας για σούπερ τροφές μην ξεχνάτε το κομικ 1 και το δένδρο της σοφίας
    [​IMG]
    εδώ παίρνουμε και σ.τροφές και μέλισσες :p

    Για μέλισσες δείτε μήπως ξεχάσατε κανένα βήμα εδώ
    [​IMG]

    Ειδικά το δένδρο της σοφίας σε όσους έχουν αστεράκια εκτός από σ.τροφές, ζώα και αρώματα
    μας δίνει και καλά ζώα εκτροφής που μπορούν να μας βοηθήσουν πουλώντας τα.;)


     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/4/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, monolith2 και 15 σε άλλους.
  11. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Εγω θα συμμετασχω με τα 4 πρωτα δωματια.Το τελευταιο ζηταει πολλα σηματα,δινει ανουσια για μενα δωρα.Ετσι θα γλιτωσω αρκετες σ.τροφες
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, kolokythopitas, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  12. megami

    megami Προχωρημένος

    και εγω την ιδια σκεψη εκανα dinaspyro, θεωρω οτι η αναβαθμισεις θα μεινουν στην μπαρα ενω οι τροφες ειναι πολυτιμες
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, kolokythopitas, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  13. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Kαλησπερα αλλο ενα ζορικο ιβεντ με μεγαλες απαιτησεις ξεκιναει αυριο θα παρω πρωτα το κεκακι εκπληξη που απαιτειται για την ολοκληρωση της καραμελενιας σειρας συννεφων και θα δω αν θα συνεχισω παρακατω.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, kolokythopitas, vagelis1968 και 7 σε άλλους.
  14. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    μου ειναι αδιαφορο!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, kolokythopitas, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  15. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    πολύ απαιτητικό το δρώμενο με φτωχές αμοιβές,για τα μικρα επίπεδα ίσως να έχει ενδιαφέρων για τα μεγάλα όμως όχι αφού τα περισσότερα τα έχουν!!!θα πάρω το κεκάκι και το δέντρο και........αντε γειά!!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, kolokythopitas, vagelis1968 και 9 σε άλλους.
  16. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    ενα οχι και τοσο απαιτιτικο ιβεντ με μικρες ανταμοιβες!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, maria_palou και 3 σε άλλους.
  17. RARANIARO

    RARANIARO Ενεργός συντάκτης

    Τόσο τα τελευταια δρώμενα ,οσο και το αυριανό μου δίνουν την εντύπωση ότι η εταιρία θέλει να ευχαριστησει πολύ μεγαλα επίπεδα που ίσως βαριούνται, γιατι 2 δρώμενα μαζι και τώρα αυτό;ή ίσως θέλει να δώσει την ευκαιρία στα μικρά να επιλέξουν τι θέλουν να πάρουν και να παίξουν αναλόγως... καλή επιτυχία σε όλους θα παίξω τα πρώτα 2 μάλλον.. μαλλον!
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, βιβη.2003 και 6 σε άλλους.
  18. MANOS530

    MANOS530 Ανερχόμενος συντάκτης

    Ξεκινω και βλεπω τι θα κανω στο δρομο χωρις αγχος οπως σε ολα γιατι απλα παιζω για να παιξω
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  19. vickymou

    vickymou Κόμης

    καλημερα σε ολους!!!ωραιο το ιβεντ αλλα οταν ζητας σηματα και συναφη απο αρθροποδα πρεπει να μπορεις να κανεις εκτροφες αρθρ/ων π.χ.πεταλουδες,καβουρια, αραχνες.Ασε που εχει και πολλα αλλα...κουνουπια,γαριδες,αστακοι,σαρανταποδαρουσες,κατσαριδες........και παει λεγοντας αλλα που να τα σκεφθουν τα μεγαλα μυαλα
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  20. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    Δυστυχώς για τους παίκτες του farmerama , το ζωικό και φυτικό βασίλειο είναι αμέτρητο
    Μέχρι να ολοκληρώσουμε την -παντελώς άχρηστη - συλλογή σταύλων , λιμνών , εργαστηρίων , λιμεριών , κλοβών , γυάλας , τεράριουμ και ότι βάλει ο νους σας , τα τρισέγγονα μας θα έχουν αποκτήσει δισέγγονα...
    Αν συνυπολογίσω στην συλλογή και οτιδήποτε έχει ρίζες ,Θα χρειαστούν άλλα 1000 με 1500 χρόνια και δεν θα έχει μείνει ίχνος ζωής στον πλανήτη μας εξ αιτίας της κλιματικής αλλαγής.

    Τελικά ίσως αυτός να είναι ο σκοπός και το μέλλον του παιχνιδιού (μιας και προσωπικά δεν βλέπω κάτι άλλο) Να είναι η 19η γενιά απογόνων μας - πάικτες του farmerama - αυτοί οι οποίοι θα έχουν να δείξουν στους τελευταίους εναπομείναντες ανθρώπους εικόνες δέντρου Υλάνγκ Υλάνγκ . Ο τίτλος του ιβεντ "Μαγικές αναμνήσεις" έρχεται γάντι στο συλλογισμό μου !!!

    Τώρα κάποιοι κακεντρεχείς και πονηροί θα σκεφτούν πως ο σκοπός του παιχνιδιού είναι να μας ωθεί συνεχώς στο να βάζουμε χρήματα στο παιχνίδι για να αποκτήσουμε όλο το φυτικό και ζωικό βασίλειο με κάθε τρόπο και μέσο - βλέπε φυντάνια , βλέπε σταυλάρχες , βλέπε ιβεντ εκτροφής σαν κι αυτό , βλέπε δεντρο - σταυλοπαραληρήματα , βλέπε ειδικά ροδάνια...
    Κάνουν λάθος όλοι αυτοί. Δεν εκτιμούν τον εκπαιδευτικό χαρακτήρα του παιχνιδιού .
    Ήξερε κανείς μας το δέντρο Υλάνγκ Υλάνγκ ??? Σαφώς και όχι .... Ευκαιρία να το γνωρίσουμε και αποκτήσουμε όλοι μας !!!

    Για να μιλήσουμε και λίγο πιο σοβαρά απ όλα όσα σοβαρά έγραψα , θα προσπαθήσω να μετριάσω όσο γίνεται το κόστος συμμετοχής μου και να αποκτήσω τα πλέον απαραίτητα . Θα περιοριστώ στο 1 , το 2 και 4ο μέρος του ιβεντ, να πάρω δλδ τα δυο διακοσμητικά και τα ανεκτίμητης αξίας δέντρα Υλάνγκ Υλάνγκ. Αν με ρωτήσετε γιατί ... δε ξέρω να σας απαντήσω πέρα απο το ότι δε θα μου άρεσε να μην έχω μερικά Υλάνγκ Υλάνγκ να τα δείχνω στα δισέγγονα μου...
    Αν κάποιος έχει καλύτερη και εμπεριστατωμένη απάντηση , τον παρακαλώ να μας την γράψει εδώ.
    Καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Αρέσει σε kalliopipali, ioanna6929, kakosgr και 24 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.