Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Μαγεία φθινοπώρου-Δρώμενο θερισμού

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 24/11/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Μαγεία φθινοπώρου-Δρώμενο θερισμού
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Μαγεία-φθινοπώρου-Δρώμενο-θερισμού.30159/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Μαγεία-φθινοπώρου-Δρώμενο-θερισμού.30158/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει σε Panagiotiis, soyla74, assamar και 3 σε άλλους.
  2. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    τι λετε για τα δωρακια? αξιζουν να αδειασουμε τις αποθηκες μας?
     
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    το δρώμενο των δρώμενων??? όχι τόσο φέτος..... τα δώρα καλά αλλά κατώτερα από άλλες χρονιές ... πολύ καλά τα κουτιά πίκολο στο 3ο μέρος που είναι η αδυναμία μου... αλλά δεν έχω την δυνατότητα να φθάσω τόσο ψηλά οπότε αποκλείετε να τα δω...
    το πρώτο μέρος απλό 9900 Τηγανοκολοκύθα από την βασική φάρμα και 355 Φθινοπωρινό κάστανο απο συγκομιδές δέντρων και φυτών απο τη βασική φάρμα και απο εκτροφές..
    το δεύτερο μέρος προϊόντα αξίας 1.265.000
    το τρίτο μέρος .. ανελέητος αγώνας χαχαχ
    εμπρός λοιπόν καλά μου αγροτάκια... πάμε να παίξουμε και να διασκεδάσουμε όσο μπορεί ο καθένας μας.. καλή επιτυχία σε όλους...

    Και επειδή μόλις τώρα διάβασα απο τους συμπαίκτες μου και τώρα το συνειδητοποίησα, οτι την φασολιά θα την πάρουν μόνο όσοι μπουν στους <<επιτυχόντες>> δηλώνω ότι το θεωρώ απαράδεκτο και άδικο και φυσικά δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μπω σ αυτό το τρυπάκι... την φασολιά αυτή θα έπρεπε να την πάρουν όσοι παίξουν και ολοκληρώσουν το πρώτο και δεύτερο μέρος και θα μπορούσε να υπάρχει άλλη μια σούπερ ουαουυ για τους επιτυχόντες.. λυπάμαι φαρμεράμα,,, αλλά αυτό με την φασολιά με ξενέρωσε πλήρως...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/11/20
    Αρέσει σε anastz, nota.dim1802, ioanna6929 και 17 σε άλλους.
  4. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Κατάλαβα καλά? Τη φασολιά θα την πάρουν μόνο όσοι παίξουν το 3ο μέρος και είναι τουλάχιστον μέσα στους 3000 καλύτερους παίχτες?
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/11/20
    Αρέσει σε vickymou, anastz, ioanna6929 και 4 σε άλλους.
  5. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Πολυ καλα καταλαβες πρεπει ν αδειασουμε τις αποθηκες μας να ανταγωνιστουμε και δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι θα παρουμε την φασολια :cry::cry:
     
    Αρέσει σε vickymou, anastz, ioanna6929 και 3 σε άλλους.
  6. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Τι να πω... Απλά δηλώνω την δυσαρέσκειά μου... Είναι επιεικώς "απαράδεκτο"... για τα δεδομένα του Φαρμεράμα που ξέραμε! Να φυτεύουμε μία εβδομάδα για 2 διακοσμητικά που δίνουν απλά 30 & 40% παραπάνω ΠΕ σε φυτά και στάβλους? Κρίμα ...
     
    Αρέσει σε vickymou, ioanna6929, nickoikono11 και 3 σε άλλους.
  7. geoba

    geoba Ειδικός του φόρουμ

    Εφτασε λοιπον το δρωμενο των δρωμενων!!! Ή μηπως οχι???
    Κατ' αρχας το παιγνιδι μας εχει αλλαξει κατα πολυ οχι μονο σε συγκριση με 2-3 ή και 5 χρονια πριν αλλα και σε σχεση με περυσι. Περυσι η φαρμα μου συνελεγε τους μισους πε απο οτι σημερα. Οταν λοιπον το κορυφαιο, κατα γενικη ομολογια, δρωμενο της χρονιας, δινει ως επαθλο ενα +100% (συν αρκετα αλλα, δε λεω) που για τα φετινα δεδομενα δεν ειναι και κατι συνταρακτικο και το προηγουμενο δρωμενο που μολις σημερα τελειωσε, εδινε 4 δια/κα που δινουν +140% (70 φαρμα και 70 νησι) και ενα αλλο "κοινο" δρωμενο - η γιορτη- ξεκινησε τον Γεναρη να δινει +100% και εφτασε σημερα να δινει +500% και ολα αυτα χωρις να ξεκληρισουμε τις αποθηκες μας. Διαλεξα τα συγκεκριμενα δρωμενα γιατι ειναι με σπερνοθερισμα το ενα και με παραδοση αγαθων αποθηκης το αλλο και οχι καποια φασολια επι πληρωμη ή οτιδηποτε αλλο μπονους που βγαινει προς πωληση (και καλα κανει). Δεν ειναι μαχη αποθηκων διχως αυριο ουτε το ενα ουτε το αλλο παραδειγμα. Τι ειναι λοιπον αυτο που κανει την διαφορα για να ονομαζεται δρωμενο των δρωμενων το αυριανο, για να δικαιολογει το "στεμμα που πρεπει να φορα" το δρωμενο αυτο??? Για να αξιζει τον κοπο να αδειασουν οι αποθηκες και να κονταροχτυπηθουμε με τους υπολοιπους συμπαικτες μας? Εγω τουλαχιστον λεω οτι θα επρεπε να υπαρχει μια αισθητη διαφορα με τα "κοινα" δρωμενα ωστε να αποτελει και κινητρο να το παιξουμε και να το ευχαριστηθουμε και να διατηρησει το δρωμενο τον τιτλο του δρωμενου της χρονιας. Διαφορετικα θα αφεθει να ξεθωριαζει η αιγλη του και η ιδιαιτεροτητα του. Εκτος κι αν πρεπει να αποκαλουμε με τον τιτλο αυτο αλλο δρωμενο (την γιορτη ας πουμε)... Οχι πως δεν θα το παιξουμε. Ειναι η εμμονη μας. Αλλα καπως μας κρυωσε...
     
    Αρέσει σε ioanna6929, stavrina72, -sia1971- και 19 σε άλλους.
  8. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    Αποψη μου είναι ότι το επικεντρο πλεον σε αυτο το δρωμενο ειναι να ικανοποιήσει το εγω μας οτι ανήκουμε στους καλυτερους αγροτες και οχι τοσο πλεον τα δωρα του
    Μου εκανε εντυπωση που περσι τοσα ατομα αδειασαν τις αποθηκες τους και εφτασαν σε αστρονομικα ποσα
    Το ιδιο θα γινει και φετος και με μεγαλυτερη υπερβολη ισως
    Γιατι ετσι εχει περασει στο μυαλο μας κι εχει γινει κι αυτο μια εμμονη οπως λεει ο geoba
    Ομως ειναι ενα δρωμενο που μας ενωνει, μας διασκεδαζει και ισως να μας κραταει σε αγωνια μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο
    Μακαρι βεβαια τα δωρα να ηταν και καλυτερα
    Καλη επιτυχια και την καλησπέρα μου!
     
    Αρέσει σε babasapostel, ioanna6929, -sia1971- και 8 σε άλλους.
  9. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Κατα την γνωμη μου το φετινο αξιζει μονο μεχρι τα σεντουκια
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nickoikono11, -sia1971- και 3 σε άλλους.
  10. buenakias

    buenakias Νέος ειδικός

    Μισό δις (κατά προσέγγιση) αξίας προϊόντων αποθήκης για 100% π.ε ? Ή για τα 10 Πίκολο που αντικειμενικά τα θες μόνο για το φιορινόδεντρο με πιθανότητες 1 προς 21 να σου τύχει ? Κάτι πήγε λάθος και φέτος στο... "δρώμενο των δρωμένων" 8)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, liontaraki__, -sia1971- και 11 σε άλλους.
  11. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    TA σεντουκια σταματανε στα 5 + δισεκατομμυρια παραδοσης προιοντων?!καλα διαβασα?
     
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ναι καλά κατάλαβες. Θα παίρνετε σεντούκια μέχρι την παράδοση 5.765.045.000

    Θα σε παρακαλέσω όμως αν έχεις απορίες να ρωτάς τους συντονιστές κατευθείαν γιατί όπως βλέπεις πήρες λάθος απάντηση από την συμπαίκτρια σου. ;)
     
  13. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    ΤΟ ΔΡΩΜΕΝΟ ΤΩΝ ΔΡΩΜΕΝΩΝ ηταν ενα , μεχρι στιγμης , αυτο που εδωσε τα φιορινοδεντρα!! Ολα τα υπαλοιπα ειναι ΑΠΛΑ δρωμενα να περναμε την ωρα μας, ευχαριστα ,ενωμενοι ειμαστε ουτως ή αλλωσ, εδω ανταλλασσοντας τις ιδεες μας για το καθε δρωμενο για να διευκολυνθουμε και ο καθενας φθανει μεχρι εκει που αντεχει η φαρμα του.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/11/20
    Αρέσει σε ioanna6929, maria_palou, nickoikono11 και 9 σε άλλους.
  14. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα συναγρότες το Μεγάλο (?) δρώμενο της χρονιάς έφτασε κ το ερώτημα είναι αν αξίζει τον κόπο ν'αδειάσουμε τις αποθήκες μας για τα συγκεκριμένα δώρα. Θα συμφωνήσω με τους συμπαίκτες μου πως το υπέρτατο δώρο έως τώρα είναι τα φιορινόδεντρα κ το 500% της γιορτής. Να μην αναφερθώ στα ''τρελά'' δώρα της 1ης βασίλισσας του καρναβαλιού. Ποιό είναι λοιπόν το κάτι άλλο σ'αυτό το δρώμενο? Μα η κατάταξη φυσικά!! Δεν ξέρω αν αξίζει το άδειασμα της αποθήκης για το σκοπό αυτό. Χωρίς να θέλω να επηρεάσω κάποιον, προσωπικά θα παίξω για τους 3000 κι ότι προκύψει. Δεν θα παρασυρθώ όπως πέρσι, θα παίξω χαλαρά να το χαρώ κι όπου πάει. Καλή διασκέδαση λοιπόν κι ελπίζω η εταιρία να μας εκπλήξει ευχάριστα προσθέτοντας στα κορυφαία έπαθλα κάτι αντάξιο:Φιορινόδεντρα!!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, maria_palou, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  15. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Για εμενα δεν αξιζει τον κοπο να αδειασω την αποθηκη μου για κανενα λογο το εκανα τις περασμενες χρονιες και απλα κλαιω τα παντα που εδωσα αυτη τη φορα δεν ξερω αν θ ασχοληθω και με το δρωμενο η εταιρια εχει τον τροπο να χαλαει μονη της οτι καλο δρωμενο φτιαχνει:cry:
     
  16. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα δεν θα παιξω φετος γιατι ξενερωσα περσυ απο το 2200 θεση τα τελευταια 10 λεπτα πηγα στις 3500 γιατι κολλουσε και δεν μπορουσα να δω τι γινεται.
     
    Αρέσει στους ioanna6929, -sia1971-, GEPPO1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  17. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    είμαι από τη φύση μου μη ανταγωνιστική και αυτό το δρομενο είναι αγχωτικο πολύ για μένα .....
    Παρ όλη την χρηματική καβατζα που έχω δεν σκοπεύω να τα χαλάσω για κάτι που ποτέ δεν θα μάθεις μέχρι που μπορεί να φτάσει οπότε από μένα είναι όχι ...
    θα παίξω μέχρι το 2ο μέρος κ βλέπουμε ....
    καλή επιτυχία σε όλους
     
    Αρέσει σε ioanna6929, olga-tse62, .sofaki. και 8 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ειλικρινά έχω απορία για πιο λόγο τα γεννητούρια ξεκίνησαν κανονικά αφού το δρώμενο ξεκινάει στις 19.00.. μήπως έχω κάνει λάθος και με κάθε εκτροφή δεν παίρνουμε ένα αναδυμένο??? μήπως λέω και τα γεννητούρια έπρεπε να ξεκινήσουν αργότερα?
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, maria_palou και 3 σε άλλους.
  19. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Αγαπητοί καραντινόπληκτοι συναγρότες, το ερώτημα είναι το εξής: Εχω τα 5,7 δις. Με συμφέρει να παίξω το δρώμενο και να αδειάσω τις αποθήκες μου ή να παίζω στα δρώμενα των γιορτών και να παίρνω ένα σπάνιο σταύλο ή δέντρο κάθε φορά;
    Αν έχω λιγότερα, ας πουμε γύρω στα 2-3 δις τότε νομίζω ότι πρέπει να προτιμήσω τις γιορτές. Αναφέρομαι βέβαια για το τελικό στάδιο του θερισμού. Τα δύο πρώτα νομίζω θα τα παίξουμε όλοι.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  20. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα συναγρότη! ναι φυσικά πιστεύω όλοι θα παίξουμε τα 2 πρώτα μέρη και είναι τεράστια αδικία να μη λάβουμε ως έπαθλο όλοι μας τη φασολιά ,από ένα τέτοιο δρώμενο, εορταστικής σημασίας και αίγλης! Εύχομαι να το ξανασκεφτούν οι προγραμματιστές και να μας δώσουν αυτή τη χαρά. Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε skias10, nota.dim1802, ioanna6929 και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.