Συζήτηση για το δρώμενο "Μία μέρα στη θαλασσα"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 3/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα κι από μένα! Έχουμε και λέμε! οι χρυσές και διαμαντένιες καμπάνιες του 1ου,2ου και 3ου βήματος είναι σε εκκρεμότητα ελλείψει υλικών (φύκια και αλάτια), από κοράλλια έφτιαξα και με το παραπάνωxD. Ελπίζω να προλάβω να μαζέψω τα φυτά για να μείνει χρόνος να παλέψω με τ' αλάτια που δεν μαζεύονται δυστυχώς και φοβάμαι πως θ' αναγκαστώ να βγω στη ζητιανιά. Καλή συνέχεια σ' όλους.

    Παρεπιπτόντως η δεξαμενή κοραλλιών σαν γραφικό είναι υπέροχο και θάθελα να έμενε μόνιμα σαν στάβλος? ή σαν διακοσμητικό.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/6/15
    Αρέσει σε nana, ioanna6929, LILA413 και 4 σε άλλους.
  2. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    [​IMG] τελος παιδια,ολα καλα ξεκιναω τωρα
     
    Αρέσει σε soco, kolokythopitas, jim3215 και 8 σε άλλους.
  3. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    εγω επιτελους κατα τις 20:00 θυμήθηκα να βάλω όσα μυστηρίωδη ήδη είχα !!!!

    και εγω έχω ακριβώς τις ίδιες ελλειψεις!!!

    μπορει κι εγω!!!

    αν είναι να μείνει μόνιμα, να μείνει σαν στάβλος ή σαν εργαστήρι ;) αλλα όχι σαν διακομσητικο! δεν μου αρέσει αυτό σαν ιδέα
    στο κάτω κάτω συνέχεια βάζουν και άλλα ας κρατήσουμε και αυτό που μας αρέσει!!!

    υ.γ. γεωργία με βάση το π.μ που σου έστειλα και με αυτα που γράφω εδω τι λες το καταφέρνω;

    υ.γ2. προσοχή επειδη ξέρω ότι όσοι διαβάζετε θα αρχίσετε να στέλνετε αλάτια σας λέω από τώρα ότι δεν έχω να ατναποδώσω!!! για σήμερα τουλάχιστον!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, ioanna6929 και 4 σε άλλους.
  4. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Αννα θα τα καταφέρεις ,δεν σε φοβάμαι
    όλοι θα τα καταφέρουμε ,μην φοβάστε έχουμε μέρες ακόμη
    εγώ θέλω ακόμη 260 αλάτια και τέλος
    μου έμειναν και κάποιες τροφές ,τις θέλεις κανείς ? αφού στο μέτρημα είμαι σαϊνη
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, ioanna6929 και 2 σε άλλους.
  5. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    καλυτερα σαν διακοσμητικο :D για ευνοητους λογους...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, elenigri και 3 σε άλλους.
  6. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Πολύ καλά αποτελέσματα απο τα δεντρύλια του νησιού :)
    Απο 12 δεντρύλια εμφανίστηκαν μια Μορίγκα XXL και ένας Πάνδανος XXL.
    Τα υπόλοιπα πιο απλά... Χαρουπιά, 2 κιτρέα η μηδική, φλογόδεντρο κλπ κλπ.
    Ευχαριστημένος:)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, elenigri και 7 σε άλλους.
  7. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    μονο ευχαριστημενος?! 2 κιτρεα μια μοριγκα και πανδανο και μαλιστα χχλ? συγχαρητηρια! πετυχες το τζακποτ! :D
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, xristos-ale3andros και 5 σε άλλους.
  8. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Λοιπόν με τα μυστηριώδη δενδρύλια μου ήρθαν, απο τα σπάνια μεν, και αρκετα XXL κυριως του νησιου, στην φάρμα τα XXL ήταν λιγότερα! για αυτο και είμαι ευχαριστημενη. Όμως όλα τα είχα - τουλάχιστον στην απλή μορφή τους- θα ήθελα να ερχοντουσαν και είδη που δεν έχω.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, Stefoulini και 6 σε άλλους.
  9. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπερα παιδια, και εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το νησι. πηρα επιτελους αμερστια και ταμαρυνθο. για πρωτη φορα δεν θα γκρινιαξω καθολου για σημερα!! αυριο παλι βλεπουμε χαχα!! καλο ξημερωμα και καλη συνεχεια!!

    πρωτου υποβαλω την αναρτηση, ανοιξα και τα δενδρυλλια της φαρμας και το μετανιωσα που ειπα οτι δεν θα γκρινιαξω, γιατι ειδα κατι μουριες και τρομπονοδενδρα χλ και λεω αααα τωρα με πιασαν τα νευρα μου. αλλα προς το τελος ηρθαν 2 τσαμπουρνιες και μια σοφορα (επιτελους) και αμεσως το ξαναμετανιωσα που ειχα μετανιωσει που ειπα οτι δεν θα γκρινιαξω!!! αλλωστε το παν στην ζωη ειναι η σταθεροτητα στις αποφασεις μας χαχαχα
    τωρα καλο ξημερωμα!! αυριο παλι!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, RARANIARO και 13 σε άλλους.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά!!! χαχα

    υ.γ. παρεπιπτώντος είχα βάλει μόνο 1 σταβλάρχη ήταν βατράχων και πάλι ευχαριστημένη, διότι είχα μόνο έναν. Σε 5 ώρες θα γίνουν άλλοι 3 που μόλις έβαλα. Ασχετα αν μπω μετα απο κανα 6ωράκι
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/6/15
  11. rafaelos2011

    rafaelos2011 Τακτικός στο φόρουμ

    @Stefoulini Καλημέρα. Είχες δίκιο τελικά. Μ' αρέσει που είχα αγχωθεί κι όλας για το αν θα προλάβαινα το πρώτο βήμα της τρίτης εργασίας για να πάρω τα δενδρύλλια.xD Κατά το βραδάκι θα έχω τα προϊόντα για να
    ολοκληρώσω και το πρώτο βήμα της τέταρτης αποστολής να πάρω και τον σταβλάρχη.:inlove:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, natalia_prod72, βιβη.2003 και 6 σε άλλους.
  12. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Άνθρακες ο θησαυρός για ακόμα μια φορά.Τελικά δεν υπήρχε τίποτα! να μετριάσει την απογοήτευσή μου. Μόνο ένας ταμάρινθος, αλλά τι να σου κάνει; Αφού σκέφτηκα να μην ξαναπαίξω ιβεντ με μυστήρια δώρα. Πηρα και μηλιά χλ και άλλα τέτοια ωραία.Οι σταύλοι. 2 γάτες,2 σκαντζόχοιροι,2 ρακούν,τυφλοπόντικες.λύκος και κίτρινο γαλακτοκομείο [κατσίκας παρακαλώ], Αν υπάρξει άλλος τόσο άτυχος θα ήθελα να το γράψει, να μη νιώθω τόση μοναξιά.
    Το ιβέντ τέλος σε 2 ώρες που θα βγουν τα κοράλλια. Αλάτι έχω και περίσσευμα, μη μου στείλετε άλλο.Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Louisa, Gulit1 και 6 σε άλλους.
  13. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα
    πολύ απογοήτευση πρωί πρωί
    Δεν θέλω τέτοια Δήμητρα, εγώ μάλλον δεν θα τα βάλω τώρα
    άλλωστε το μόνο που μου λείπει είναι η χελώνα ,δίνει ?,δεν δίνει ?
    δεν έχω και χώρο να τα βάλω
    θα τα αφήσω στην αποθήκη και βλέπουμε
    100 αλατάκια και λίγα φυτά και τέλος
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, Stefoulini και 3 σε άλλους.
  14. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Ήρθα να γκρινιάξω κι εγώ...Είχα που είχα την αναστάτωσή μου για το ταχυδρομείο,τώρα έχω και τα δενδρύλλια...Μα είναι δυνατόν;
    Δενδρύλλια Φάρμας: Μηλιά χχλ,Έλατο χχλ,2 κουφοξυλιές χχλ,2 μεσκουλιές (τις έκανα 5 :p ) , 3 λεμονιές χλ, 2 καρυδιές χχλ, 1 σοφορα!! τα εκανα 2...τελος,1 τσαπουρνιά..
    και από bahamarama
    2 Πουπουλόδεντρα παπαγάλου,1 χαρουπια,μανταρινια χχλ,ακτινιδια χχλ,2 βραζιλιανικες καρυδιες χχλ,2 ροδιες μια χλ και μια χχλ,1 φλογοδεντρο,3 κιτρεες μηδικες,1 φυστικια χλ,1 μπανανια χχλ...

    Τελικά,απογοητεύτηκα εκτός απο το φλογόδεντρο και την τσαπουρνιά με την σοφόρα!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/6/15
  15. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    εγω μεχρι στιγμης μονο δενδρυλλια που εβαλα χθες ειμαι πανευτηχης
    νησι:
    2 χχλ πρασινο ματε
    1 αμερστια
    1 ταμαρινθος
    1 χχλ κακαοδεντρο
    1 πουπουλοδεντρο
    2 χχλ ροδιες και αλλα χλ και αδιαφορα

    φαρμα:
    2 χχλ σφενδαμι
    2 γιαπωνεζικες κερασιες
    2 μεσκουλιες
    2 χχλ βερικοκιες
    1 χχλ ροδακινια
    κατι χλ και αλλα...

    στις 6 γινονται τα δεντρα μου και τελειωνω και τους μυστ. σταυλους εκανα μονο τα 2 τελευταια βημ. γιατι η φασολια δεν με τρελενε.
    Καλη Συνεχεια σε ολους.

    υ.γ. οσοι δεν εχουν πολλα σ.λ. ας προσπαθησουν να μαζεψουν αναδυομενα χωρις εξευγενισμο εγω με νησι γεματο κοραλια και ολα τα αλλα με χωραφια εκτος απο 7 τζαμποδεντρα που ειχα βαλει μονο πηρα περιπου 950 αναδυομενα μεχρι χθες βραδυ εβαλα και κατι δεντρα οπως ειπα και σημερα τελειωνω χωρις κανενα σ.λ. να χρισημοποιησω προσπαθηστε και αν δειτε οτι τελ. μερα δεν βγαινει καντε εξευγενισμο.

    Καλη Συνεχεια σε ολους!!!
     
  16. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Παιδιά τελείωσα σήμερα το πρωί ΧΩΡΙΣ εξευγενισμούς και σούπερ λίπασμα. Χθες το βράδυ έβαλα βαμβάκι σε μικρά χωράφια και σήμερα πηρα 156 αλάτια μόνο απο αυτά.Και 20κάτι πήρα από το νησί.Δέντρα τα είχα όλα και στάυλους κάστορες, γάτες,πελαργούς και έναν πλατύποδα που δεν είχα!Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε ariadnim, kolokythopitas, graganta και 4 σε άλλους.
  17. rafaelos2011

    rafaelos2011 Τακτικός στο φόρουμ

    Καλησπέρα, μόλις άνοιξα τα δενδρύλλια από το πρώτο βήμα της τρίτης εργασίας, απογοητεύτηκα, γιατί για την βασική φάρμα πέτυχα γιαπωνέζικη κερασιά, την οποία έχω ήδη, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν χρησιμεύει πουθενά απολύτως. Ενθουσιάστηκα όμως, διότι κέρδισα για το τροπικό νησί ροδιά XXL που δεν είχα, και χρειάζονται τα ρόδια σε μερικές αποστολές.
     
  18. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Να τη χαίρεσαι τη ροδιά σου. Εγώ πήρα τρείς XXL.Και έχω δέκα τρείς σύνολο.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, rafaelos2011, .eugenaki. και 2 σε άλλους.
  19. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]
    ενα ακόμη ιβεντ έφτασε στο τέλος
    καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν ακόμη
     
    Αρέσει σε ariadnim, kolokythopitas, Stefoulini και 8 σε άλλους.
  20. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Τώρα που τελείωσα το ιβέντ και έβαλα παντού σταύλους, είδα κάτι που μπορεί να βοηθήσει όσους χρειάζονται αλάτι. Οι σταύλοι χήνας μου έδωσαν 1 προς 2 και τα πορτοκαλί ινστιτούτα μουστακιών 2 προς 2. Και γίνονται πολύ γρήγορα.
     
    Αρέσει σε ariadnim, βιβη.2003, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.