Συζήτηση για το δρώμενο "Μία μέρα στη θαλασσα"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 3/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ετσι ειναι nana μου. σωστα τα υπολογισες αν και αυπνη, καλη συνεχεια
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, 2014chr, georgia469 και 3 σε άλλους.
  2. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    nana μου δεν την έκανες μόνο εσύ την βλακεία με τις τροφές , ακριβώς το ίδιο έκανα και εγώ δεν μέτρησα αυτές που είχα στις δεξαμενες και μου βγήκαν παραπάνω
    τι να κάνουμε συμβαίνουν και λάθη , πρέπει να μαζέψουμε περισσότερα αλάτια και φυτά
     
    Αρέσει σε heavymetal7, kolokythopitas, natalia_prod72 και 2 σε άλλους.
  3. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    Σε ευχαριστω πολυ GEPPO1 Ξερεις ειναι να μην παρω φορα και φυτευωωωω φυκια για μεταξωτες κορδελες !!

    χαχαχα Μηπως θελεις να μου παρεις το βραβειο μεσα απο τα χερακια μου georgia469? Οκ ολα καλα θα πανε Συνηθως μας μενουν αρκετα αναδυομενα στην αποθηκη Καλη συνεχεια!

    Συγχώνευση απο διπλοποστάρισμα
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 6/6/15
    Αρέσει στους ioanna6929, kolokythopitas και graganta.
  4. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    παρόλο που σας διάβασα πηγα να κάνω κι εγω το λάθος αλλα ευτυχως τα υπολογισα όλα: για αυτό μια συμβουλή για όποιον φτιάχνει ακόμη καραλλιοτροφή!!! όπως έγω

    1ον δείτε πόση κοραλλιοτροφή έχετε φτιάξει
    2ον δείτε πόσα θα γίνουν
    3ον δείτε πόσα έχετε
    και 4ον δείτε και πόση δώσατε (όσοι δώσατε ήδη)

    και αφαιρεστε τα απο τα 490 που ήταν το σύνολο ;)

    αφαίρεση απάντησης σε ερώτηση παίκτη
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 6/6/15
  5. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    nana, georgia469, μια απο εσας ειμαι και εγωωω. Με τοσο μετρημα το μυαλο μου μπερδευτηκε και εκανα και εγω παρα πανω τροφες xD


    υ.γ. Χαρη στον εξευγενισμο, τους γειτονες μου και τους φιλους μου (σας ευχαριστω ολους) εχω σχεδον ολα τα αναδυομενα. Μην μου στελνετε αλλα, στειλτε τα σε αυτους που θα χρειαζονται.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/6/15
    Αρέσει σε ioanna6929, nana, Stefoulini και 5 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    πολυ δυσκολα τα βλεπω τα πραγματα με τα αναδυομενα. εχω φτιαξει τα 400 κοραλλια (σε λιγο τελειωνουν) και αυτη την στιγμη μου μενουν 250 αλατια για την αποστολη. θα σταματησω στα τελευταια 100 κοραλλια για να δω τι θα γινει με τα αναδυομενα, μην μου μεινουν στο τελος τα κοραλλια και δεν εχω αλατια να παραδωσω. ισως να μην μπορεσω να ολοκληρωσω το εβεντ, γιατι ειναι πολυ δυσκολο σε 4 (και κατι) περιπου μερες να μαζεψω 700 αναδυομενα. αυτη τη φορά οι απαιτησεις ειναι υπερβολικες, υπερ του δεοντος.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nana, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  7. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα κι απο εμενα.εγω εχω κανει μονο την ασημενια της πρωτης αποστολης...δυστυχως δεν θα καταφερω και πολλα σε αυτο το event
     
  8. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Κέλλη πιστεύω πως θα τα μαζέψουμε τα αλάτια γιατί σε 2μιση μέρες έχουμε μαζέψει πάνω από τα μισά που χρειάζονται ,
    σε 4 μέρες που απομένουν δεν θα μαζέψουμε και τα άλλα μισά ?
    για να φανταστείς εγώ έκανα λάθος με τις τροφές (έκανα περισσότερες ) και ξόδεψα περισσότερα αλάτια
    μόλις τελειώσω τα φυτά ,ελπίζω αύριο , θα βάλω τριαντάφυλλο εξευγενισμένο και θα μαζευτούν
    θα τα καταφέρουμε
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nana, psipsi1978 και 4 σε άλλους.
  9. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Κι εγώ πιστεύω θα τα μαζέψουμε. Έχω 471 αλάτια, όλες τις τροφές έτοιμες και έχω βάλει φουντούκι για περισότερα αλάτια.Άυριο λογικά θα τελειώσω μα φύκια και κοράλια.
     
    Αρέσει στους nana και kolokythopitas.
  10. giagiadimi

    giagiadimi Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπέρα...εγω καταλαβα ότι οσοι εχουν χρονο να ασχοληθουν με την φαρμα η αποστολή είναι σχετικα ευκολη...οσοι δεν εχουν χρονο δεν θα τα καταφερουν...εγω θελω αλλα 590 αλατια... ανετα σε 3μιση μερες..
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nana, Stefoulini και 5 σε άλλους.
  11. RARANIARO

    RARANIARO Ενεργός συντάκτης

    καλημερα σε ολους:sleepy:. Εχω μια ερωτηση ειδε καποιος το αποτελεσμα απο σταβλαρχες και δεδρυλια;Εγω εχω βαλει στόχο αυτά...και δεν θα αντέξω και αλλα γατακια,περιστερια8)-.-..τι βγαλατε;;;
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και elenigri.
  12. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    αν τύχης γατάκια και περιστέρια καλά ειναι εγω μόλις άνοιξα το πρώτο και τι ειχα :inlove:κοτέτσι !!!!αλλα....κίτρινο εεε!!!οχι απλο
    τα αλλα σε 4ωρες
    λοιπόν ...γατάκι ,ποντικάκι, και κόκκινο αλογάκι.. τα τελευταία θέλω αλλα 30 αλατάκια και μετά επανέρχομαι
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/6/15
    Αρέσει στους ioanna6929, kolokythopitas και graganta.
  13. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    τα έχουμε όλιγον τι ξεχασμένα στην μπάρα χαχα
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nana, elenigri και 2 σε άλλους.
  14. chara1955

    chara1955 Ενεργός συντάκτης

    τιποτα σπουδαιο φιλε μου οσο απο δενδρυλια μεχρι και μηλια πηρα ευτυχως τελειωσα το ιβεντ το οποιο ηταν απο τα ωραιοτερα που εχω παιξει!!!
     
  15. MATINAmp

    MATINAmp Αρχάριος στο φόρουμ

    απο τα 7δενδρυλια που φυτεψα στο νησι¨πηρα 3ροδιεςχχλ ,1χχλβραζιλιανικη καρυδια και1χλ, 1φλογοδεντρο,1χαρουπια,τα υπολοιπα θα γινουν σε μιση ωρα π
    εριπου .....γιναν και τα υπολοιπα πουπουλοδεντρο αμερστια βραζιλιανικη καρυδ. κακαοδεντρο,κουμκουατ,σπονδια φλογοδεντρο καποια ηταν χχλ και καποια χλ
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/6/15
    Αρέσει στους ioanna6929, Stefoulini και kolokythopitas.
  16. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    δεν υπάρχει περίπτωση να ανοίξω τα Μ.Δ και Μ.Σ πριν το τέλος του ιβέντ
    πρέπει να ενεργοποιήσω και την σειρά που έχουμε γι΄αυτή τη δουλειά , να πιάσει τόπο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, psipsi1978, Stefoulini και 6 σε άλλους.
  17. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους ,άργησα λίγο με το εβεντ και μάλλον θα το τελειώσω λίγο πριν το τέλος .οι αναρτήσεις όλων σας με βοηθούν πολύ, έχω πολλά αλάτια να μαζέψω ακόμη ,σίγουρα θα καταφύγω στην λύση του εξευγενισμού, δεν βγαίνει αλλιώς το δρώμενο .τα δώρα που δίνει είναι ανεκτίμητα ωραία και αξίζει να το παλέψω ως το τέλος. να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nana, psipsi1978 και 7 σε άλλους.
  18. RARANIARO

    RARANIARO Ενεργός συντάκτης

    :cry:τα πρωτα δεντρα αποτυχια χλ ροδια και χχλ κουφοξυλια(ειχα αρκετα):cry:αμερστια και σοφορα θελω-χρειαζομαι ...αν τα πετυχω στα υπολοιπα θα γαυγιζω απο χαρα:oops:
     
    Αρέσει στους nana, Stefoulini και kolokythopitas.
  19. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Και γω για πρώτη φορά, είπα να τα βάλω όλα μαζί,να μην απογοητεύομαι συνέχεια.Μια και καλή.Εξάλλου μεσα στα πολλά ελπίζω να βγει και κάτι καλό να αντισταθμίσει την απογοήτευση απο τα άλλα. Μόνο στo νησί επειδή είχα κάτι άδεια χwραφάκια έβαλα 4-5 δέντρα. Τίποτα το ιδιαίτερο,ούτε χχλ. Το δρώμενο μου άρεσε και ευτυχώς ήταν πολύ πιο βατό απο όσο έδειχνε [αν έχεις χρόνο].Το βράδυ παίρνω και τη φασολιά και μου μένουν για αύριο μόνο η χρυσή και η διαμαντένια του 1. Απο φύκια τέλος, τα αλάτια περιμένω και κάποιες κοραλλοτροφές. Τη ρούνα του κάστανου την κρατούσα να δω αν χρειαστεί, και τώρα που είπα να τη χρησιμοποιήσω για να τελειώσω πιο γρήγορα τη βρήκα κλειδωμένη.Μάλλον το πρωί που μπήκα με τα μάτια μισόκλειστα την ενεργοποιησα χωρίς να το καταλάβω. Ούτε ο εξευγενισμός χρειαζόταν τελικά, αν και απο ανυπομονησία τώρα έχω βάλει τριαντάφυλλο. Καλή συνέχεια.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/6/15
    Αρέσει σε Gulit1, ioanna6929, nana και 5 σε άλλους.
  20. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα και πάλι,είπα ότι μάλλον θα προλάβω να τελειώσω το εβεντ προς το τέλος του,άλλα τελικά αν έχεις τύχη διάβαινε...πήγα στο ροδάνι είχα κάτι πάρτι εισιτήρια,το γύρισα και τι κέρδισα λέτε :ένα φοβερό μπόνους σοδειάς 24 ωρών, μάλιστα δίνει στο νησί διπλά τα κοράλλια και 6 φύκια στα υπόλοιπα χωράφια μαζί με τσάντι καρότο φυσικά .είμαι πολύ χαρούμενος:):):).έτσι μάζεψα τα φυτά και τα κοράλλια,από αλάτι θέλω καμιά 560 περίπου,βέβαια έβαλα και σούπερ λίπασμα ,πιστεύω ότι θα τα καταφέρω υπάρχει χρόνος ακόμη ως την τετάρτη .όσοι δεν προλαβαίνετε ρίξτε μια ματιά στο ροδάνι,εύχομαι να είστε τυχεροί σαν έμενα .να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε bobostela, yelander10, ioanna6929 και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.