Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Μάτια της ψυχής"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 18/5/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλημέρα

    Το ότι θα μπουν τα γεννητούρια μην αυταπατάστε ότι έτσι θα μειώσετε την κατανάλωση των σ.τ με την τυχαία αύξηση των ζώων. Η «παγίδα» στο συγκεκριμένο event δεν έχει να κάνει με την καθ' αυτού εκτροφή των ζώων που ζητά (κότες, κατσίκες κ.λ.π) αλλά με τον Λούτρινο Σγουρομάλλη. Αρα λοιπόν εφόσον απαιτούνται 280 σγουρομάλληδες θέλουμε 280 εκτροφές ζώων χ2 σ.τ, άρα 560 σούπερ τροφές για την ολοκλήρωση.

    Βέβαια για να είμαστε ειλικρινείς, απο την μία επειδή παραπονέθηκαμε ότι καθε 2 βδομάδες έμπαιναν event εκτροφών και η αρμόδιοι μας έβλεπαν πλέον μόνο σαν πορτοφόλι απο την αγορά των σούπερ τροφών, ήρθαν απο την άλλ και «αραίωσαν» τρόπο τινά τα εν λόγω event εκτροφών και στα υπόλοιπα υπερδιπλασίασαν τα φυτά που απαιτούνται και μας τα παίρνουν και απο εκεί διότι αυξήθηκαν κατακόρυφα και οι αγορές του σούπερ λιπάσματος.

    Θυμήθηκα ότι κάποιος συμπαίκτης μας εδώ αναρωτιόταν που είναι τα μυαλά που ξεκίνησαν το farmerama με τόσο ρομαντισμό και παραδοσιακότητα και είχε αναφωνήσει αν τα διώξατε γυρίστε τους πίσω, αν όχι και γέρασαν αλλάξτε τους με φρέσκα και ξαναδώστε στο farmerama την αρχική του αίγλη.

    Καλη τύχη σε όσουν παίξουν.
     
    Αρέσει σε teovolos19, dimitra.s, smacsyl και 29 σε άλλους.
  2. keftedakimou

    keftedakimou Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σας. Είμαι παλιά παίκτρια και δε γράφω στο forum, αυτή τη φορά όμως δε μπόρεσα να κρατηθώ. Διαβάζοντας τις συχνές ερωτήσεις του δρώμενου, με μεγάλη έκπληξη και αγανάκτηση διαπίστωσα ότι για την ολοκλήρωσή του απαιτούνται τεράστιες ποσότητες σε ζώα και ιδίως σε σούπερ τροφές, χωρίς μάλιστα να προσφέρονται αξιόλογα ανταλλάγματα. Και άντε... τα ζώα πες ότι αγοράζονται από τη λαϊκή ... αλλά 560 σ.τρ.(!!!!) πώς να φτιαχτούν ή να ξαναφτιαχτούν; ....Μπορούν βέβαια και να αγοραστούν... Μάλιστα έχει ήδη ανακοινωθεί μίνι δρώμενο με προσφορές στην αγορά σ.τρ... Ααααα και μίνι δρώμενο για την κατασκευή τροφών στο μύλο στο μισό χρόνο.... Αν και προσωπικά διαθέτω ό,τι ζητάει το δρώμενο, το σκέφτομαι πολύ αν θα αδειάσω την αποθήκη μου από τις πολύτιμες σ.τρ. μου, που με πολύ κόπο μαζεύω σιγά-σιγά τόσο καιρό, για να λάβω πίσω τόσο λίγα ανταλλάγματα. Ίσως η εταιρεία πρέπει να δει πιο σοβαρά την εκφρασμένη δυσαρέσκεια και τα παράπονά μου καθώς και των συμπαικτών μου.
    Καλή επιτυχία σε όλους τους συναγρότες που θα ασχοληθούν με το δρώμενο!!
     
    Αρέσει σε kakosgr, dimitra.s, βιβη.2003 και 31 σε άλλους.
  3. chara1955

    chara1955 Ενεργός συντάκτης

    καλησπέρα[​IMG]
     
    Αρέσει σε Gulit1, skareleni, βιβη.2003 και 13 σε άλλους.
  4. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα κι από μένα, θα συμφωνήσω με τους συμπαίκτες μου για το δυσανάλογο απαιτήσεων κ δώρων κ θα πρέπει η εταιρία να λάβει σοβαρά υπ'όψιν της τα παράπονά μας. Απομένει να δούμε τα αποτελέσματα απ'τα γεννητούρια. Προς το παρόν μόνο λαική. Καλή συνέχεια σ'όσους το προσπαθήσουν.
     
    Αρέσει σε skareleni, βιβη.2003, mary73 και 11 σε άλλους.
  5. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Απαπα..τι ειναι καλε τουτο:eek:..Δεν προκειται σε καμια περιπτωση να δωσω 560 σ.τo_O για..πεταμα!Θα κανω λιγες εκτροφες αυριο με τα γεννητουρια ελπιζοντας σε κανεναν χρυσο γαιδαροxD..!Καλη επιτυχια στους συμμετεχοντες..εγω παντως και το ξαναλεω θα ολοκληρωσω μονο λιγα βηματα ετσι για την πλακα ρε παιδι μου ;)xD
     
    Αρέσει σε Gulit1, skareleni, -foivos2000- και 12 σε άλλους.
  6. martha72

    martha72 Ενεργός συντάκτης

    αποψη μου ειναι οτι δεν θα χρειαστουν τοσες τροφες γιατι με τα γεννητουρια βγαινουν περισσοτερα ζωακια αποψη μου ετσι........
     
    Αρέσει στους Gulit1, jimixatz και chara1955.
  7. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    φιλοι μου,οπως πολυ σωστα ειπε ο συμπαικτης μας,ο koyrsaros, και που θα μπουν τα γεννητουρια,για να παρουμε ολους τους λουτρινους σγουρομαλληδες και να τελειωσουμε το δρωμενο,οι σουπερ τροφες που θα χρειαστουμε θα ειναι οι ιδιες,δε θα μειωθουν.
    απλως το οτι θα μπουν ειναι κι αυτο μια καποια ευχαριστηση,ωστε να βγαλουμε διπλα ζωακια και κανα χτ παραπανω.για λιγοτερες σουπερ τροφες,μονο επιλεκτικα θα πρεπει να προχωρησει κανεις τα βηματα του δρωμενου,ωστε να παρει μονο ο,τι χρειαζεται κι επιθυμει,π.χ. μονο την φασολια και τα διακοσμητικα της απο μια φορα.
    ο,τι κι αν επιλεξετε τελικα να κανετε,καντε το με συνεση.περιμενουμε και νεο ζωο εκτροφης.μη φαμε ολες μας τις σουπερ τροφες τωρα και μετα τρεχουμε και δε φτανουμε. ;):oops:

    και μην ξεχνατε: καθε εκτροφη=1 λουτρινος σγουρομαλλης=2 σουπερ τροφες.αυτο ισχυει και στα γεννητουρια.
    επισης,για εξοικονομηση αρωματων,ροζ ζελε και κατ'επεκταση χρονου,βαλτε τα εκτροφεια σας σε λειτουργια πριν μπουν τα γεννητουρια.εγω θα τα βαλω σημερα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/5/16
    Αρέσει σε -kristian-, skareleni, βιβη.2003 και 13 σε άλλους.
  8. Louisa

    Louisa Κόμης

    Θα ήθελα να προσθέσω κι εγώ λίγα σχόλια, θετικά έτσι για αλλαγή...
    1) Τα λούτρινα προβατάκια τα δίνουν οι εκτροφές όλων των ζώων (μια πολύ όμορφη πρωτοτυπία) και
    2) τα διπλά διακοσμητικά είναι στο 7ο βήμα, το οποίο και κάνεις όσο θες και όσο μπορείς
    και 8)η ώρα της γκρίνιας: μα 560 Σ.Τ;;;:mad:
     
    Αρέσει σε skareleni, βιβη.2003, vagelis1968 και 10 σε άλλους.
  9. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    To χερι στη τσεπη...η μονη λυση!!!!!!!!πρωτη φορα θα ειναι....χαχαχα
     
    Αρέσει σε skareleni, βιβη.2003, anastz και 3 σε άλλους.
  10. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    την πρωτοτυπια πού την ειδες;σε προηγουμενα δρωμενα παιρναμε κλειδαριες της αγαπης απο ολα τα εκτροφεια.
    ευτυχως που δε φτιαχνουμε προιοντα μυλου.δε θα το αντεχα να αλλαζω πανες και να κανω τζαμπα μπειμπισιττινγκ.γιατι με τις ανταμοιβες που δινει...δεν ανταλλαζουμε...χαριζουμε!μονο 56 σουπερ τροφες δινει πισω,δηλαδη θυσιαζουμε 504 σουπερ τροφες χωρια τα ζωα.

    δεν τολμω να υπολογισω πώς μεταφραζονται αυτες οι σουπερ τροφες σε φιορινια!:cry:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/5/16
    Αρέσει σε markos5560, skareleni, βιβη.2003 και 13 σε άλλους.
  11. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG]ήρθα κι εγώ:).
     
    Αρέσει σε markos5560, Gulit1, skareleni και 12 σε άλλους.
  12. hacker-3

    hacker-3 Ενεργός συντάκτης

    ευχαριστω δε θα παρω. μονο το πρωτο σταδιο εκανα ολο και θα παρω και το σταυλο απο το νησι.
     
    Αρέσει σε jimixatz, ath, LILA413 και 7 σε άλλους.
  13. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    Καλημερα.Και εγω μονο τα 2 πρωτες εργασιες εκανα και σταματησα.Δυστυχως ο σταυλος τοπαζι ηταν μπουτικ μπικινι για μια ακομη φορα.Μαλλον επειδη ειναι κοντα το καλοκαιρι.
     
    Αρέσει σε jimixatz, ath, markos5560 και 8 σε άλλους.
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα
    Αν έλαβες απλό εργαστήριο και όχι κάποια αναβάθμιση εργαστηρίου/στάβλου απο μυστηριώδη σταβλάρχη τοπάζι, σε παρακαλώ επικοινώνησε με την υποστήριξη να ελέγξει το πρόβλημα.
    Θα έπρεπε να λάβεις αναβάθμιση εργαστηρίου και όχι κάποιο απλό εργαστήριο.
     
    Αρέσει σε jimixatz, ath, markos5560 και 7 σε άλλους.
  15. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα στην αγροτοπαρέα, έκανα κάποια βήματα απο το δρώμενο, επειδή είχα κάποια έτοιμα εκτροφής ζώα. Ο μυστηριώδης στάβλος "τοπάζι" έκρυβε ενα φυστικοβουτυράδικο απλό. Θα προσπαθήσω να μαζέψω τα διακοσμητικά και την φασολιά και τίποτα αλλο. Δυστυχώς οι απαιτήσεις του δρώμενου είναι πολλές, το καλό είναι οτι έρχονται γεννητούρια και αυτό θα μας βοηθήσει πιστεύω
     
    Αρέσει σε jimixatz, ath, markos5560 και 9 σε άλλους.
  16. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το ίδιο ισχύει και για σένα. ;)
    Σε παρακαλώ επικοινώνησε με την υποστήριξη
     
    Αρέσει σε jimixatz, ath, markos5560 και 5 σε άλλους.
  17. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Μην ενοχλούμε την υποστήριξη όλη την ώρα, όμορφο είναι και το απλό φυστικοβουτυράδικο. ;) τι μας πειράζει!!! Σ ευχαριστώ πάντως για την υπόδειξη.
     
    Αρέσει σε jimixatz, markos5560, skareleni και 4 σε άλλους.
  18. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    Καλημερα.Αναβαθμιση ηταν νομιζω πορτοκαλι.Απλα ηθελα ενα ζωακι απο τα καινουργια.
     
    Αρέσει σε jimixatz, markos5560, skareleni και 3 σε άλλους.
  19. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Άιντε πάει κι αυτό το δρώμενο;), καλή συνέχεια σε σας που το προσπαθήτε ακόμη. Πάντως λίγα δώρα, και πολλά ζητούμενα. Ξόδεψα αρκετά χτ και πάρα πολλές Σ.τ.
    Εύχομαι η εταιρία την επόμενη φορά να ρίξει κανά βλέφαρο στα παράπονά μας, και να βάλει κάτι πιο βατό σε όλους μας.
     
    Αρέσει σε jimixatz, ESABA, skareleni και 9 σε άλλους.
  20. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Τελείωσε και αυτό το δρώμενο ;) καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν. :D

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, vagelis1968 και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.