Συζήτηση για το δρώμενο "Μάντεψε ποιος!"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 12/3/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Pandora*

    *Pandora* Επίτροπος του φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο


    "Μάντεψε ποιος!"

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια,τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων. Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Νέα-αποστολή-Μάντεψε-ποιος.13136/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ


    https://board-el.farmerama.com/index.php?posts/65996/

    [​IMG]


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/3/15
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    θα είμαι η πρώτη που θα γκρινιάξω, το μινι ιβέντ είναι απαράδεκτο. Απευθύνεται αποκλειστικά σε όσους πληρώνουν για να αγοράσουν μυστηριώδη στάβλους, οποιος δώσει χρηματα να αγοράσει αύριο έχει κάποιες ελπίδες να βγάλει το τελευταίο βήμα, εάν και εφόσον βέβαια τύχει πλατύποδες,και ισως να χρειαζεται και πανω από ένα σταβλο, αν κρινω από την συντομη διαρκεια του μινι ιβέντ. Το μονο δικαιο κατά την γνώμη μου θα ήταν η αποστολή να γινόταν μόνιμη.
     
    Αρέσει σε takis.00, .FARMERAMA010., efoula21 και 24 σε άλλους.
  3. sofaki.02

    sofaki.02 Αρχάριος στο φόρουμ

    θα συμφωνησα με την προλαλησασα απολυτα. ρε παιδια χθεσ ελεγα οτι θελω πιο δυδκολεσ αποστολεσ με επαθλα σταυλουσ η δεντρα αλλα οχι και ετσι ειπαμε!!!
     
    Αρέσει σε efoula21, βιβη.2003, yelander10 και 7 σε άλλους.
  4. GUMASBILL

    GUMASBILL Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ελεος βρε ειπαμε οχι και ετσι.. πρεπει ντε και καλα να αγορασουμε σταυλαρχες?? οχι ευχαριστω.
     
    Αρέσει σε efoula21, βιβη.2003, yelander10 και 11 σε άλλους.
  5. efirizou

    efirizou Ενεργός συντάκτης

    ολα καλα και ωραια μας τα λενε.... αυτο που δεν μας ειπανε
    ομως ειναι το πως θα βγουνε 7 πλατυποδες σε... ας τις
    πουμε 48 ωρες ? ποσους σταυλους πλατυποδα πρεπει
    να τυχουμε [εαν τους τυχουμε βεβαια] και να τους
    βαλουμε να παραγουν ? και βεβαια δεν αναφερω
    το ποσα ευρουλακια θελει η ΒΡ να ξοδεψουμε παλι.
    συγνωμη αλλα.....ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ. αλλη μια αποτυχια
    της εταιριας και λυπαμαι πολυ γι αυτο.
     
    Αρέσει σε takis.00, efoula21, βιβη.2003 και 20 σε άλλους.
  6. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλημερα κ απο εμενα... συνηθως οι αναρτησεις μου αποτελουνται απο αρκετες αραδες (που θα ελεγε κ ο ποιητης) αυτη τη φορα ενα εχω να πω κ οπως θελει ας το παρει ο καθενας.....
    απαπαπαπαπαπα
    κ για να μην ξεχνιωμαστε...
    υ.γ. ουτε το 1ο βημα δεν θα κανω προτιμω να κρατησω τα ζωντανα μου για παρεα...αφου , οπως φανταζομαι, δεν δινει ουτε αστερακια....
    ευχαριστω σας κ καλη σας συνεχεια...
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, kolokythopitas, GEPPO1 και 8 σε άλλους.
  7. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Καλησπερα και απο μενα ...
    χμμμ δεν ξερω πως να ξεκινησω μην μου πουν οτι ειρωνευομαι η οτι προσβαλω η οτι κανω ασχημους χαρακτηρισμους ...

    Ας το παρω απο την αρχη εχουμε και λεμε ... γατες ποντικια πεταλουδες βατη κατασταση ακομη και για νεους παιχτες ... περιστερια ψιλοβατη κατασταση ... κοκορες πελαργοι αδεια η λαικη , οσα και να μπουν αργοτερα θα ειναι στα υψη ..ποσα χτ να εχει ενας νεος παιχτης να τα αγορασει ... και παμε στα δυσκολα ... λυκοι και κιουι ... εδω θα "πεσουν κορμια" ακομη και για πιο παλιους παιχτες ..δεν ειναι ποσο ακριβα θα ειναι αλλα αν τα βρουν στη λαικη ...
    Αναρωτιεμαι ξερει η εταιρεια τα αποθεματα των παιχτων σε ενα γενικο συνολο ? η κανει τετοια ιβεντ στα κουτουρου με μονη σκεψη οτι οσοι δεν τα βρουν θα αγορασουν το βημα με 500 ΦΙ ?
    Οσο για τον πλατυποδα αυτο δεν εχω λογια να το περιγραψω ... θα το καταλαβαινα αν ηταν μονιμη αποστολη οπως το κιουι ...σε 48 ωρες ?!?! ποσους σταβλους να πετυχεις στο πακετο των 630 ΦΙ ωστε να μην πληρωσεις για το βημα ?

    Συμπερασμα στα 4,5 χρονια που βρισκομαι εδω μακραν το πιο αποτυχημενο ιβεντ και σαν ιδεα και σαν στησιμο ...

    ΥΓ. Οτι γραφω δεν ειναι γιατι εγω εχω καποια ελειψη απο ζωα η σταβλους και για να ειμαι ειλικρινης το πιθανοτερο ειναι να δωσω τα 49 φι για να κανω το τελευταιο βημα , ομως εχω μαθει να σκεφτομαι και οσους δεν εχουν οτι εχω εγω ειτε γιατι ειναι νεοι στο παιχνιδι ειτε γιατι δεν θελουν να παιρνουν φι .. δεν υπαρχει παιχνιδι αν καποιοι απο ολους εμας με η χωρις φι αρχισουμε και τα παραταμε ...


    Διόρθωση νούμερου για αποφυγή παρερμηνειών
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 12/3/15
    Αρέσει σε txarnego, .FARMERAMA010., maria071966 και 38 σε άλλους.
  8. geoba

    geoba Ειδικός του φόρουμ

    θα μπορουσε σ' αυτο το σημειο να γραψει καποιος: -βρε παιδια να μην αγορασει κανενας μας ουτε ενα κομματι μυστηριωδων σταβλαρχων, ετσι για αντιδραση στις νεες κατευθυνσεις που δινει η εταιρεια στο παιγνιδι. αλλα επειδη κατι τετοιο θα εσταζε πολυ χολη και δεν εχω καμμια διαθεση για κακιες ουτε και θελω να επηρεασω κανεναν συμπαικτη μου, δεν θα το γραψω. οχι εγω τουλαχιστον!
     
    Αρέσει σε .FARMERAMA010., zoyzoyni1971, elenigri και 21 σε άλλους.
  9. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    Ελεγα οτι δεν θα ξαναγραψω τιποτα γιατι βαρεθηκα να διαμαρτυρομαι και να μην αλλαζει κατι ...εστω κατι ρε παιδι μου να φανει οτι οσα λεμε δεν πανε στον βροντο .......και φυσικα το ιδιο νιωθω και για ολους εσας που κανετε το ιδιο γιατι ξερω πως νιωθετε αφου ολοι αγαπαμε αυτο το παιχνιδι .......ομως ως εδω ! .....δεν θα γραψω ολα οσα σκεφτομαι γιατι εκτος το οτι θα φαω ''πορτα '' απο εδω μεσα θα θεωρηθω και ρατσιστρια ....επειδη ομως μου γυρισε το μυαλο απο τα νευρα δεν προοοοοκειται να κανω το ιβεντ για κανενα ομως λογο!!! >:(

    Αρνουμαι να δεχτω τον τροπο που συμπεριφερεται η εταιρια για να με ''αναγκασει '' να βαλω ευρω στο παιχνιδι θα το εκανα αν ηταν δικη μου επιλογη !!! Πληροφοριακα εχω και τα ζωα και τα φιορινια , μα δεν θα συμμετεχω !!

    Καλη συνεχεια σε ολους .....;)
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, .eugenaki., yelander10 και 23 σε άλλους.
  10. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Γιατι χαλατε την καρδουλα σας ολοι εσεις;Δεν συμμετεχετε (ουτε και εγω) και θα το παρουν χαμπαρι και χωρις λογια.Σκοτωνουμε την ωρα μας, η μας σκοτωνουν τις ωρες μας;
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, yelander10, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  11. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ενώ ήθελα να γράψω πολλά
    θα το αποφύγω γιατι είμαι κάπως έτσι [​IMG]
    και γιατί επίσης το θεωρώ πλέον περιττό
    εφόσον η εταιρεία μας αγνοεί επιδεικτικά
    Ξέρει πολύ καλά τι κάνει τόσο καιρό
    και ξέρουν και οι συντονιστές μας τι να τους μεταφέρουν
    οπότε
    δεν λέω τίποτα

    (κρατιέμαι προς στιγμήν αν και δεν ξερω για πόσο)
    8)
     
    Αρέσει σε kostas350, terios, αμφιθεα και 29 σε άλλους.
  12. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλη την αγροτιά
    Αγρότες και αγρότισσες μην χαλιέστε και μην εκνευρίζεστε , ηρεμία παιδιά, ένα παιχνίδι είναι και ο καθένας παίζει όπως μπορεί.
    Εγώ δεν θα παίξω , γιατί δεν έχω κοκόρια , κιούι και βέβαια ούτε πολλά φιορίνια για να πάρω το πακέτο με τον πλατύποδα.
    Επίσης για να καταλάβετε τι παίζει με το παιχνίδι διαβάστε το Ενημερωτικό δελτίο από τον νέο Producer που αναρτήθηκε από την κ. Snorkel στις 4/9/2014 και θα καταλάβετε πολλά για την καινούρια φιλοσοφία του παιχνιδιού .
    Α! και για να μην ξεχνιόμαστε ο νέος producer είναι ο κ. Varun
    Κάντε και μια βόλτα από τα ξένα φόρουμ για να έχετε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.
    Καλό απόγευμα
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, *mava*, psipsi1978 και 10 σε άλλους.
  13. tzeni62

    tzeni62 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    αυτό τώρα πάλι τι είναι?άλλη μία προσπάθεια της εταιρίας για εξισορρόπηση του παιχνιδιού?άλλη μια προσπάθεια εξισορρόπησης μικρών και μεγάλων επιπέδων?
    ωραία,νομίζω τα κατάφερε.ούτε μικρά ούτε μεγάλα επίπεδα μπορούν να τελειώσουν το δρώμενο αν δεν βάλουν το χέρι στην τσέπη.
    κρίμα και πάλι κρίμα πάει το παιχνίδι που αγαπήσαμε!!! γιατί εμείς για αλλού κινήσαμε και αλλού η εταιρία μας πάει.
     
    Αρέσει σε takis.00, βιβη.2003, yelander10 και 14 σε άλλους.
  14. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σας :)
    Δεν εχω ξαναδεί δρώμενο με τοσο ασφυκτικό χρονοδιάγραμμα ,ενω ταυτόχρονα ειναι εξαιρετικά απαιτητικό σε βαθμό που αποκλείει τη συμμετοχη του μεγαλύτερου ποσοστου των αγροτών . Το υπερκοστολογημένο και υπερτιμημένο πακέτο σταβλαρχων που συνοδεύει το πλατύποδα ,τιμολογηθηκε με πρακτική που συνηθίζεται σε προιόντα υψηλής τεχνολογίας ,απ' αυτα που οι καταναλωτές στηνονται σε πολύωρες ουρές για να τα αποκτήσουν . Δεν μου αρεσει καθόλου ,και θα το προσπεράσω , αντιδρώ αρνητικά οταν τοσο εμφανως αισθάνομαι οτι "πιέζομαι"για αγορές .
    Να σας ζήσει ο πλατύποδας,να ευτυχήσει ,και του ευχομαι και καλούς απογόνους :p
     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/3/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, .eugenaki., yelander10 και 26 σε άλλους.
  15. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Θα πώ μόνο το εξής...... καλές πωλήσεις!!
     
    Αρέσει σε maria071966, βιβη.2003, .eugenaki. και 10 σε άλλους.
  16. -Barbie73-

    -Barbie73- Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα
    Νομίζω πως το αγαπημένο μας παιχνίδι πάει από το κακό στο χειρότερο-.-
    Από τα χειρότερα event με διαφορά!!!!!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, .eugenaki., yelander10 και 11 σε άλλους.
  17. ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ

    ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ Γνώστης του φόρουμ

    Ενώ ήθελα να γράψω πολλά
    θα το αποφύγω γιατι είμαι κάπως έτσι [​IMG]
    και γιατί επίσης το θεωρώ πλέον περιττό
    εφόσον η εταιρεία μας αγνοεί επιδεικτικά. Ξέρει πολύ καλά τι κάνει τόσο καιρό και ξέρουν και οι συντονιστές μας τι να τους μεταφέρουν
    οπότε δεν λέω τίποτα (κρατιέμαι προς στιγμήν αν και δεν ξερω για πόσο)

    Τάδε εφη evieva. Δεν υπάρχει σημείο διαφωνίας, ούτε καν σε κόμμα. Περιμένω κι εγώ να δω "ΑΝ" πάρει κανείς χαμπάρι, του τι γίνεται, αφού στην αρχή νόμισα ότι δε διάβασα καλά και έψαχνα να βρω σε ποιο βήμα δίνονται, όχι "αγοράζονται" οι πλατύποδες.
    Θεωρώ ότι, κινούμαστε σε παράλληλα σύμπαντα, εταιρία αλλού - παίκτες αλλού
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/3/15
    Αρέσει σε maria071966, βιβη.2003, .eugenaki. και 20 σε άλλους.
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Καταρχήν θα πρέπει να σας διαβεβαιώσω οτι προσωπικά έχω μεταφέρει όλες τις αναρτήσεις και όλη την δυσαρέσκεια σας.
    κατα δεύτερον να σας πω οτι ο κ.Varun είναι producer. Αυτός που σχεδιάζει το εκάστοτε δρώμενο λέγεται game designer και δεν είναι ο κ.Varun. Οπότε θα σας παρακαλέσω να μην φέρεστε εναντίον του παραγωγού και μάλιστα άδικα. Τέτοιες αναρτήσεις πλέον θα διαγράφονται!

    Επιπλέον θα σας παρακαλέσω να προσέχετε το ύφος σας και τα κείμενα σας.
    Ειναι αποδεχτό να γράψετε την κριτική σας αλλά όχι να προσβάλλετε και να μιλάτε υποτιμητικά για κανέναν συντονιστή και κανέναν συνεργάτη της Bigpoint.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  19. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Αρέσει στους .sofaki. και SYLVART.
  20. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    <<Οποιος ζηταει τα πολλα χανει και τα λιγα>>ευτυχως οι υπευθυνοι το αντιληφθηκαν εγκαιρως και εχουμε την αλλαγη απο απλο δρωμενο σε μονιμη αποστολη καλο απογευμα σε ολους
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, *mava*, tzeni62 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.