Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Μάθε και Προόδευσε - Φιλανθρωπικό Δρώμενο"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 23/11/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. OnTheRocks

    OnTheRocks Αρχάριος στο φόρουμ

    Πολυ τενεκές βαράει και ο ήχος δυναμώνει....όποιος θέλει κάνει την προσφορά του,όποιος δεν θέλει δεν την κάνει...απλά δεν το βροντοφωνάζει...πρέπει δηλαδή να ξέρει ο άλλος εάν εγώ έκανα τη φιλανθρωπία μου η όχι?και οι απόψεις καλές και δεκτές ...πρέπει να τις αντικρούω επειδή δεν μου αρέσουν κάποιες?Ειρήνη τι δύσκολο πράμα...
    σημ.Ωραία γραφικά!
     
    Αρέσει σε maria071966, maria_palou, LILA413 και 9 σε άλλους.
  2. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    [Quote = "powerranger91, post: 135146, μέλος: 4208"]
    το ιδιο πραγμα ειναι.τους σπορους που εβαλες παιρνεις πισω.αυτοι ειναι οι παραπανω σποροι που νομιζεις οτι παιρνεις.
    [/ΠΑΡΑΘΈΤΩ]
    Ευχαριστωωωώ! Και τη vickyargi.
     
    Αρέσει σε maria_palou, kolokythopitas, OnTheRocks και 2 σε άλλους.
  3. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Διαβάζω ότι στο τέλος το κάθε φυτό θα μετατραπεί σε:

    Οργανική ντομάτα 4 ΧΤ & 4 ΠΕ & Οργανική κολοκύθα 6 XT & 6 ΠΕ
    Δύο τρίωρα φυτά με διαφορετική τιμή μετατροπής. Επίσης:

    Οργανικό λάχανο 5 XT & 5 ΠΕ & Οργανική μελιτζάνα 8 XT & 8 ΠΕ
    Δύο εξάωρα φυτά με διαφορετική τιμή μετατροπής.

    Τελικά όποια/ος τελειώσει με τις αποστολές, την/τον συμφέρει μέχρι την λήξη του δρώμενου να φυτεύει οργανική κολοκύθα γιατί οι 3 ώρες με νερό γίνονται 2:24 ενώ στην οργανική μελιτζάνα οι 6 ώρες 4:48.
    Αν, λέω, κάποια/ιος μαζεύει στην ώρα που βγαίνει το φυτό, θα παίρνει στον ίδιο χρόνο 12 ΧΤ & 12 ΠΕ από ότι με την οργανική μελιτζάνα.
    Για οργανική ντομάτα και λάχανο, ούτε λόγος.
    :)
     
    Αρέσει σε Louisa, maria_palou, LILA413 και 3 σε άλλους.
  4. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα ,τέλειωσα την οργανική ντομάτα και πήρα το διακοσμητικό Ένα παιδί, Ένας δάσκαλος και μου μένουν το οργανικό
    λάχανο 2 αποστολές, η οργανική κολοκύθα επίσης 2 αποστολές και η οργανική μελιτζάνα με 5 αποστολές ακόμα.
    Καλή συνέχεια σε όλους.:mad:;):)
     
    Αρέσει σε maria071966, Louisa, nota.dim1802 και 7 σε άλλους.
  5. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!
    Τελείωσα από χθες με τα φυτά του δρώμενου και τοποθέτησα τα διακοσμητικά που δίνουν φυτά και αρκετούς ΠΕ στο χώρο του κήπου και καλλιεργώ οργανικά προϊόντα (κυρίως κολοκύθι και μελιτζάνα) περιμένοντας να λήξει το δρώμενο. Μου μένουν 4 βήματα που σε 2 μέρες θα ολοκληρωθούν από τα χαλίκια από το Δένδρο της Γνώσης.
    [​IMG]
    Καλή συνέχεια σε όλους! Τα φυτά θα ολοκληρωθούν πολύ εύκολα, εξάλλου υπάρχει ακόμη μια εβδομάδα και πλέον. Όποιος έχει πάρει το δένδρο της Γνώσης θα τελειώσει και το χαλαρό αυτό δρώμενο!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Louisa, poi94 και 13 σε άλλους.
  6. summerholiday

    summerholiday Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλό μεσημέρι, θεωρώ το δρώμενο πολύ ωραίο και διαφορετικό από τα υπόλοιπα και μακάρι να συνεχίσει. Δεν ασχολούμαι καθόλου με το θέμα της φιλανθρωπίας, μια μόνο παρατήρηση που δεν την είδα από κανέναν. Η μόρφωση των νέων κοριτσιών πέρα από την αξία της μόρφωσης οδηγεί και στην έναρξη της μητρότητας των νέων κοριτσιών αργότερα οπότε είναι και ένας έμμεσος τρόπος περιορισμού των γεννήσεων.
     
    Αρέσει σε LILA413, EarthQuake7, Louisa και 8 σε άλλους.
  7. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Τελείωσα και εγώ ... πράγματι χωρίς καλάθι δεν τελειώνουν οι χαλικόδρομοι...
     
    Αρέσει σε gtrullis, nota.dim1802, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  8. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Και μπωκαρνέα και δούριο και μπιριμπά! Χαλίκι το χαλίκι γεμίζει η φάρμα μου με δένδρα εξωτικά!
     
    Αρέσει σε jimixatz, EarthQuake7, mariavet και 8 σε άλλους.
  9. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Τέσσερις Γαρκινίες !! Αν είναι δυνατών :(

    [​IMG]

    Περίμενα και εγώ καμιά Μπωκαρνέα ή Δούριο αλλά δεν ήρθανε...
     
    Αρέσει σε jimixatz, EarthQuake7, LILA413 και 3 σε άλλους.
  10. Eleanor13

    Eleanor13 Νέος ειδικός

    Λοιπόν από τα δενδρύλλια του Μπάχα πήρα γαρκινία, μπιριμπά, κοκοφοίνικα, γκρέιπφρουτ, συκιά και κάσιους. Από βασική φάρμα πήρα σφενδάμι, έλατο, αμυγδαλιά, τσαπουρνιά, και δύο βιστέριες. Τώρα έχω πέντε συνολικά!
    Και τέλειωσα τα βήματα για οργανική ντομάτα, κολοκύθα, μελιτζάνα και λάχανο, αλλά όχι τον χαλικόδρομο. Δεν σκοπεύω να αγοράσω καλάθι, τι να κάνουμε.
    Και οι στάβλοι του μπάχα: φωλιά κόκκινου πάντα (είχα δύο), μπουτίκ μπικίνι κίτρινη (είχα ήδη, και μάλιστα πορτοκαλί) και άλλη μία φωλιά κόκκινου πάντα. Δεν μπορούσε να είναι φλαμίνγκο, βρε αδέρφια;
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, gtrullis και 3 σε άλλους.
  11. agrotis1500

    agrotis1500 Νέος ειδικός

    Από τα δενδρύλλια πήρα: 2 μεσκουλιές χχλ, βελανιδιά χχλ, έλατο χχλ, αγριοκυδωνιά χχλ και μπουκαμβίλια. Σε μία ώρα θα δω και τι πήρα από τα δενδρύλλια του νησιού
    Μετά από μία ώρα πήρα: 3 μπαόμπαμπ χχλ, 1 μπωκαρνέα, 1 μπιριμπά και 1 πιταχάγια χχλ
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/12/16
    Αρέσει σε jimixatz, takis.00, skareleni και 3 σε άλλους.
  12. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα και καλό απόγευμα, τέλειωσα όλα τα οργανικά φυτά και είμαι σε δίλλημα για να πάρω το καλάθι με την φασολιά.:mad::cry:;)
     
    Αρέσει σε jimixatz, takis.00, gtrullis και 6 σε άλλους.
  13. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Μέχρι εδώ καλά είναι....

    [​IMG]

    Χρήματα για χαλίκια δεν υπάρχουν.
     
    Αρέσει σε ath, jimixatz, LILA413 και 9 σε άλλους.
  14. sofiapao76

    sofiapao76 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG] Τέλος κι αυτό το δρώμενο.Η κυρά-δασκάλα τελείωσε τον δρόμο κι έφυγε για αλλού.Μακάρι η έκταση να μείνει ανοιχτή να την χρησιμοποιήσουμε κι αλλιώς.
     
    Αρέσει σε GaTe987, -lousi-leon2001, gtrullis και 8 σε άλλους.
  15. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]

    γεια σας
    τέλος εδώ και μέρες και το ξέχασα , συμφωνώ με την Σοφία , μακάρι να μείνει ανοιχτή η έκταση
     
    Αρέσει σε GaTe987, -lousi-leon2001, jimixatz και 9 σε άλλους.
  16. agrotis1500

    agrotis1500 Νέος ειδικός

    Παρέδωσα όλα τα φυτά που χρειάζονται, αλλά δεν θα τα στάξω για να τελειώσω το ιβεντ. Μου άρεσε πολύ σαν σχεδιασμό και ιδιαίτερα το γεγονός ότι μπορούσες να το παίξεις χαλαρά, χωρίς να ανησυχείς ότι θα το χάσεις για λίγο
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, jimixatz, gtrullis και 7 σε άλλους.
  17. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    τελος και αυτο ξεκουραστο καλλο ιβεντ με πολυ προσεκτικο σχεδιασμο μακαρι να μου περισευανε χρηματα να παρο την φασολια.
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, jimixatz, gtrullis και 4 σε άλλους.
  18. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα στην παρέα, τελικά το πήρα το καλάθι της φασολιάς, μια και εχω τελειώσει το δρώμενο εδω και δυο μέρες. Είπα δε θα το κάνω, αλλά έκανα την "φιλανθρωπία" μου. Και το γράφω έτσι, διότι έτσι νιώθω
     
    Αρέσει σε Gulit1, empotonaki, skareleni και 3 σε άλλους.
  19. 66romanou

    66romanou Προχωρημένος

    Καλημέρα συναγρότες!
    Να μοιραστώ κι εγώ λίγες σκέψεις για το φιλανθρωπικό δρώμενο:
    Το τελείωσα μέχρι εκεί που πήγαινε χωρίς να αγοράσω καλάθια, λίγο για λόγους δυσπιστίας στα φιλανθρωπικά δρώμενα και λίγο εξαιτίας του τρόπου πληρωμής. Αρκετοί συμπαίκτες εξέφρασαν τη δυσπιστία τους, ας φροντίσει λοιπόν η εταιρεία να μας ενημερώσει έγκυρα για το ποσόν, τη διάθεσή του κλπ.
    Αρκετοί συμπαίκτες επίσης διαμαρτυρήθηκαν για το γεγονός ότι χωρίς αγορά καλαθιών δεν μπορούσε να ανοίξει όλη η έκταση στο δρώμενο και να πάρουμε όλα τα δώρα. Μα αν ήταν έτσι, τότε κανείς δεν θα αγόραζε καλάθια και ο σκοπός του δρώμενου θα ήταν μη-σκοπός.
    Πράγματι το δρώμενο ήταν αργό. Σκεφτείτε, όμως, κάποιες κατηγορίες παικτών, οι οποίοι, πιθανόν για πρώτη φορά, να ολοκλήρωσαν ένα δρώμενο (έστω και χωρίς καλάθια) : οι καινούργιοι παίκτες, οι μικροί σε ηλικία, αυτοί που δεν έχουν πολύ χρόνο και αυτοί που παίζουν χωρίς χρήματα. Κάποτε πρέπει κι αυτοί να έχουν την ευκαιρία τους...
    Επίσης, μέσω της ανακοίνωσης της εταιρείας για το σκοπό του δρώμενου και τις συζητήσεις στο φόρουμ, αυξήθηκε και η πληροφόρηση, καθώς απ΄ό,τι είδα, υπήρχαν συμπαίκτες που δεν γνώριζαν τι συμβαίνει με την εκπαίδευση των κοριτσιών στις χώρες που υποστηρίζει το fund.
    Εύχομαι σε όλους, με την ευκαιρία, καλές γιορτές και ευχαριστώ όσους διέθεσαν λίγο χρόνο για τις σκέψεις μου.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, Nantia123, skareleni και 2 σε άλλους.
  20. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Αν ηταν ετσι η εταιρια δεν θα ειχε ποτε εσοδα, αλλα οπως ξερουμε δεν συμβαινει κατι τετοιο. Η αγορα καλαθιων θα επρεπε να ειναι ΜΟΝΟ προς διευκολυνση και οχι απαραιτητη
     
    Αρέσει στους maria_palou, jimixatz και misirli.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.