Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Μάθε και Προόδευσε - Φιλανθρωπικό Δρώμενο"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 23/11/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    "Μάθε και Προόδευσε - Φιλανθρωπικό Δρώμενο"

    [​IMG]


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Μάθε-και-Προόδευσε-Φιλανθρωπικό-δρώμενο.19397/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Μάθε-και-προόδευσε.19398/


    Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!


    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    μου αρεσει το δρωμενο για τρεις λογους:
    1)εχει φιλανθρωπικο χαρακτηρα.μπραβο σε οποιον μπορεσει να συνεισφερει τον οβολο του αγοραζοντας τα καλαθια!
    2)εχει ειδικη εκταση,οποτε δε θα μας απασχολησει την κανονικη φαρμα.
    3)δεν εχουν επιδραση τα τσατνι-α κλπ.,οπως τον παλιο καλο καιρο.ας νοσταλγησουμε εκεινες τις εποχες της αθωοτητας και της ξεγνοιασιας που τοσο μου ελειψαν! :D
    μπραβο στην εταιρεια για την πρωτοβουλια της! :inlove:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, 33zouzounitsa, misirli και 17 σε άλλους.
  3. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Με μπερδεψαν πολυ οι ΣΕ, οποτε περιμενω να δω υπολογισμους απο τους συναγροτες, ωστε να δω πως θα παει!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, pap100 και 3 σε άλλους.
  4. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Πολύ ωραία ιδέα!όμως πως είμαστε σίγουροι ότι τα χρήματα θα πάνε πραγματικά στοMalala fund?
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, 33zouzounitsa, titanikos1 και 3 σε άλλους.
  5. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Μάλιστα...

    Λοιπόν απ ότι είδα θα χρειαστούμε:

    312 οργανική ντομάτα
    415 οργανικό λάχανο
    495 οργανική κολοκύθα
    438 οργανική μελιτζάνα

    Από της παραπάνω αποστολές θα μαζέψουμε 41 χαλίκια.

    Στο Αγγλικό forum στις Σ.Ε. λέει: Τα πάρτυ εισιτήρια και οι χρυσές μπανάνες θα αποκτηθούν μόνο αν έχετε αγοράσει ένα από τα καλάθια που περιλαμβάνουν Χαλίκι. ;)

    Δεν φτάνουν για όλα τα βήματα τα χαλίκια και πρέπει να αγοραστεί το Δέντρο της γνώσης που δίνει 2 x χαλίκια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, dimitra.s και 14 σε άλλους.
  6. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    Μια χαρα φιλανθρωπικο και δικαιο το ιβεντ...ισους ορους ισα δικαιωματα ισες ευκαιριες....;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ΔΙΑΚΟΣ, LILA413 και 9 σε άλλους.
  7. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Ένα μπράβο στην εταιρεία που αποφάσισε φιλανθρωπικό event. Προσωπικά θα είναι η πρώτη φορά που θα δώσω χρήματα για ένα δικτυακό παιχνίδι και αυτό διότι πιστέυω ότι και μόνο η αναφορά και η διάδοση του Malala fund αξίζει τη συμμετοχή μας. Επίσης πιστεύω ότι η μόρφωση είναι το μόνο όπλο που μπορεί να ισοπεδώσει τις ιδεοληψίες που γενούν τη βία και τους πολέμους.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, 33zouzounitsa, misirli και 15 σε άλλους.
  8. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Οσον αφορα το φιλανθρωπικο χαρακτηρα του δρωμενου, ειναι αληθεια οτι πρεπει να συγχαρουμε την εταιρια! Ειναι αναγκη να προωθειται η αλληλεγγυη με καθε τροπο! Ωστοσο, η εταιρια θα μπορουσε να βοηθησει με καλυτερους τροπους
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, smaro94, βιβη.2003 και 6 σε άλλους.
  9. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα
    Μπράβο στην εταιρία. Να κρατήσει την έκταση να κάνει ένα φιλανθρωπικό κάθε 4 ή 6 μήνες.
    Μόνο μια ένσταση έχω: Παίζουν και παιδιά και άτομα που δεν έχουν οικονομική ευχέρεια, άρα θα έπρεπε τη σειρά συννέφων να τη δίνουν σε όλα τα καλάθια και όχι μόνο στο πιο ακριβό...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, dimitra.s, 33zouzounitsa και 10 σε άλλους.
  10. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Ωραίο σχεδιασμένο -αν και κάπως πολύπλοκο- δρώμενο και με πού καλό σκοπό. Πολλά έχω να πω για τη μόρφωση και τη στέρησή της, αλλά δεν πρέπει γιατί θα διαγραφεί λόγω πολιτικολογίας! Θα βοηθήσω λοιπόν όσο μπορώ, προσφέροντας χρήματα για κάποιο καλάθι.
    Ως αναφορά το δρώμενο, νομίζω ότι θα βγει εύκολα -τουλάχιστον όσο μπορεί να προχωρήσει κανείς- ακόμα και από εντελώς νέους παίχτες. Ο χρόνος είναι πολύς και με χαλαρό ρυθμό θα μαζευτούν τα οργανικά προϊόντα και θα προχωρήσει η δασκάλα.. Έτσι πολύ θα έχουν κάποια χρήσιμα και όμορφα διακοσμητικά.
    Καλή συμμετοχή σε όλους!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, 33zouzounitsa, Louisa και 12 σε άλλους.
  11. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Ωραία η ιδέα αλλά έχω κάποιες ενστάσεις:
    Γιατί μόνο για τα κορίτσια το σχολείο; Τα αγόρια δεν έχουν ίσα δικαιώματα; Δεν δικαιούνται αυτά σχολείο;
    Για να ολοκληρωθεί το δρώμενο πρέπει να δώσουμε 4 ή 8 ή και παραπάνω ευρώ. Θεωρώ ότι το ποσό είναι μεγάλο για τα σημερινά δεδομένα της χώρας μας και του πληθυσμού της. Αν και είχα συμμετάσχει στα προηγούμενα φιλανθρωπικά δρώμενα, σ' αυτό θα δυσκολευτώ να το κάνω. Θεωρώ ότι ενισχύω μονομερώς κάποιους μαθητές και ότι το ποσό είναι μεγάλο.
     
    Αρέσει σε omar45, kolokythopitas, βιβη.2003 και 8 σε άλλους.
  12. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Γιατί από ότι έχω ακούσει, στα κορίτσια δεν επιτρέπεται η μόρφωση.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Louisa, βιβη.2003 και 9 σε άλλους.
  13. pepi1973

    pepi1973 Προχωρημένος

    στις χωρες που διοικουνται απο ακραιους μουσουλμανους (ταλιμπαν τζιχαντιστες)δεν επιτρεπετε στα κοριτσια να πανε σχολειο το δρωμενο εχει να κανει με το ιδρυμα που ιδρυσε το κοριτσακι που πυροβολιθηκε στο κεφαλι απο ταλιμπαν στο αφγανισταν και γλιτωσε σκοπο της ζωης της εχει κανει να μορφωθουν οσα περισσοτερα κοριτσια των τριτοκοσμικων χωρων
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Louisa, βιβη.2003 και 13 σε άλλους.
  14. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Φυτεψα τις 4 ντοματες και περιμενω να γινουν 8 . Καμμια ιδεα , καποιος ...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, Louisa και 7 σε άλλους.
  15. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλησπερα..Δωσε μια ντοματα στον τραγο εκει διπλαxD και θα σου δωσει ενα χαλικι... δωστο στην αλλη αλεπου εκει:wuerg:..θα σου ανοιξει 3 χωραφακια..Με τετοιους ρυθμους καταλαβα γιατι μας δινουν διορια 300 και ωρων!xD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/11/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, dimitra.s και 18 σε άλλους.
  16. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    χελωνα επρεπε να ειναι η καθηγητρια κι οχι αλεπου. :p
    στην αναγκη κι ο οδοστρωτηρας την κανει τη δουλεια του. [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, dimitra.s και 17 σε άλλους.
  17. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπέρα σας!
    Τραγικά αργό θα έλεγα... Τώρα φαίνεται σε τι ρυθμούς είμαστε συνηθισμένοι!!
    υγ: Δημήτρη, να μη σου πω ότι θα μπορούσε να είναι και σαλιγκάρι! :eek::p
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, dimitra.s και 16 σε άλλους.
  18. titanikos1

    titanikos1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα προσπαθησα να αγορασω ενα πακετο απο τα τρια με sms ομωσ μπα........ μονο με καρτα , paysafe ..... χμ τελοσ παντων και ηθελα να βοηθησω συναθρωπουσ ............ αν μπορει η εταιρια να το αλλαξει καλα θα ηταν .....................................
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, 33zouzounitsa και 8 σε άλλους.
  19. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    κι εγω θα το ηθελα!μακαρι!κακως αποκλειονται πολλες υπηρεσιες του παιχνιδιου απο τα γραπτα μηνυματα. :(
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, skareleni και 9 σε άλλους.
  20. Φριφρί

    Φριφρί Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σας.

    Ηρθα και από εδώ! Μιας και βγήκα για την βόλτα μου απόψε.
    Ωραίο ιβεντ σαν σχεδιασμός. Θυμίζει τα μυθικά μπιζελάκια.... πφφφφφ
    Σε κρατάει όλη μέρα μέσα στο παιχνίδι και όλη νύχτα μη σας πω. -.-
    Τα γραφικά μόνο μ αρέσουν! Αααα το καλό να λέγεται!

    Τα έπαθλα τώρα.... Σκέτα διακοσμητικά! Ξερά διακοσμητικά και μόνα τους σα καλαμιές στο κάμπο!

    Πάμε τώρα στο άλλο κομμάτι του ιβεντ, να πρέπει τώρα λέει...να δώσω 7 ευρώ φεύγα.... για να πάρω μια φασολιά, που εγώ θα έβαζα τα διακοσμητικά του ιβεντ..... για τη μόρφωση των κοριτσιών;
    Δε λέω κρίμα είναι και αυτά... αλλά..... παρόμοια σειρά για νεράκι του θεού.... στα φτωχά παιδάκια.... είχε μικρότερη τιμή!!!
    Και εγώ θεωρώ ότι το θέμα του νερού και της τροφής.... έχει πολύ μεγαλύτερη αξία! Συγγνώμη κιόλας!

    Η εγώ έχω τις κακές μου και είμαι στραβιά.... ή στραβά αρμενίζουμε!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, dalaveria.gr και 21 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.