Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Λιλιπούτειοι βοηθοί

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 31/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα, δυστυχώς δε πρόλαβα τα δυο τελευταία βήματα. Δεν πειράζει, δεν έχασα και κάτι.. Αλλά έχει φύτεμα-μάζεμα μπόλικο, καθότι τα φυτά πολλά.
     
    Αρέσει σε maria_palou, zouzou8686, Gulit1 και 3 σε άλλους.
  2. triwps2014

    triwps2014 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τουλάχιστον εσύ πήρες τους στάβλους απο την λαχαναγορά?,έτσι για να έχουμε να πούμε ότι κάτι κάναμε με αυτό το ιβεντ
     
  3. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Δυστυχώς τίποτα
    και τόσος κόπος χαμένος, πολύ λίγος ο χρόνος και πάρα πολλά τα φυτά, συνέπεσε και με τα καλάθια της βασίλισσας που σίγουρα είχαν προτεραιότητα και ξέμεινα χωρίς τίποτα σπουδαίο στη αποστολή.
    Καλά να μην επιδρούν τα βιοτεχνικά για να είμαστε όλοι ίσοι, αλλά το σημερινό (+1) , γιατί; αφού όλοι το πήραμε. Λάθος.
    Φοβάμαι πως πολλοί θα είναι στη θέση μου.
    Καλύτερα να λείπουν τέτοια δρώμενα.
     
    Αρέσει σε maria_palou, mmixail, triwps2014 και 11 σε άλλους.
  4. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    δεν τα πηρα ολα απο την αποστολη..πηγα μεχρι την τελευταια αλλα εκανα μονο την πρωτη απο τισ τρεισ...τουσ σταυλουσ τουσ ειχα δεν με πολυενοιαζαν και δεν θυμαμαι αν τουσ ξαναπηρα...ηθελα τισ μπανανεσ και τα φασουλοφουρια αλλα δε προλαβα...τουλαχιστων ελπιζω να προλαβω τη φασολια....
     
    Αρέσει σε maria_palou, mmixail, Menie70 και 7 σε άλλους.
  5. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Κι εγώ έχασα την 6η που έδινε τα φασουλοφλουριά κλπ, αλλά ελπίζω να τελειώσω την κυρίως αποστολή. Και ναι η φασολιά φαίνεται φτωχή, αλλά τελικά στο φαρμεράμα μόνο αν τα παίρνεις όλα μπορεςί να προχωράς. Εξάλλου το σύνολο του δρώμανου έδωσε και 3 στάβλους που πολλοί δεν τους είχαν. Πήρα κι εγώ 2ους, τζάμπα...

    Νεώτερα: Χάρη στη βοήθεια των γειτόνων μέχρι το βράδυ θα έχω και τα άλλα 5 πολύχρωμα καλαμπόκια και θα τελειώσω το δρώμενο.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/6/17
    Αρέσει σε vickymou, maria_palou, mmixail και 7 σε άλλους.
  6. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα, μόλις ολοκλήρωσα και το 10ο βήμα και κλείδωσα την φασολιά.
    Ευχαριστώ πολύ γείτονες και φίλους για την βοήθεια με τα αναδυόμενα.
    Καλή συνέχεια σε όλους.:)
     
    Αρέσει σε ath, maria_palou, kolokythopitas και 13 σε άλλους.
  7. zouzou8686

    zouzou8686 Ανερχόμενος συντάκτης

    γεια σας και χαρα σας!!αργο και βασανιστικο ειναι λιγο το δρωμενο αλλα τσουκου τσουκου κατι εκανα μολις ολοκληρωσα το 8 βημα και μου μενουν αλλα 2!!καλο κουραγιο σε ολους!!
     
    Αρέσει σε maria_palou, kolokythopitas, mmixail και 7 σε άλλους.
  8. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα!! Από το συγκεκριμένο δρώμενο κατάφερα και εγώ να αποκτήσω τους στάβλους και τα δέντρα που δεν είχα!! Μόνο τα φασουλοφλουριά δεν πρόλαβα και εγώ, αλλά και πάλι είμαι ευχαριστημένη!! Τώρα θα προσπαθήσω να πάρω ένα ή δύο αντικείμενα του δρώμενου και δε με πειράζει καθόλου που δεν θα προλάβω την ομάδα συννέφων ακόμα κι αν έδινε περισσότερους ΠΕ\ ΤΠΕ και χορτοτάλιρα, και αυτά τα λίγα πολύ καλά είναι !! ;):p
     
    Αρέσει σε maria_palou, kolokythopitas, mmixail και 7 σε άλλους.
  9. Menie70

    Menie70 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα και από μένα. Εμένα παιδιά μου άρεσε αυτό το ιβέντ. Το βρήκα πρωτότυπο και, πάνω απ' όλα, δίκαιο. Και εξηγώ γιατί το λέω δίκαιο. Γιατί, όλοι οι παίκτες έπαιξαν "επί ίσοις όροις". Δεν υπήρχαν ούτε "προνομιακές" σειρές σύννεφων (κάστανα), ούτε βιοτεχνικά τελευταίων επιπέδων των εργαστηρίων, ούτε άλλα κάθε είδους "βοηθήματα". Όλοι ξεκινήσαμε από την ίδια αφετηρία και ακολουθήσαμε την ίδια διαδρομή. Τώρα, σχετικά με το ιβέντ αυτό καθαυτό, μπόρεσα και πήρα από την αποστολή στάβλους και δένδρα που δεν είχα και γιαυτό είμαι πολύ ευχαριστημένη. Συνέχισα με τα καλαμπόκια και κλείδωσα και την φασολιά. Χωρίς άγχος, χωρίς αγωνία, χωρίς κούραση. Απλά έπρεπε να έχω τον νου μου να μπαίνω στην φάρμα κάθε 4 ώρες και 45 λεπτά, να μαζεύω τα έτοιμα και να φυτεύω άλλα. Πρόγραμμα και μεθοδικότητα χρειάζεται και τίποτα παραπάνω. Εύχομαι σε όλους καλή συνέχεια και σε όσους δεν έχουν τελειώσει ακόμα, καλή επιτυχία.
     
    Αρέσει σε zouzou8686, vickymou, maria_palou και 9 σε άλλους.
  10. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Tέλος και για μένα,αργά και βασανιστικά.

    [​IMG]

    Καληνύχτα σας.
     
    Αρέσει σε ath, giannissuper, xaris68 και 14 σε άλλους.
  11. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Για να μπαίνεις στη φάρμα κάθε 5 ώρες περίπου, πρέπει να μη δουλεύεις ή να μην πηγαίνεις σχολείο ή να μην κοιμάσαι καλά το βράδυ. Που ακριβώς είναι η δικαιοσύνη σε όλα αυτά; Αυτό ακριβώς κάνουν τα "βοηθήματα": δίνουν χρόνο σ' αυτόν που δεν έχει.
     
    Αρέσει σε ath, -foivos2000-, xaris68 και 16 σε άλλους.
  12. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα σας. Πήρα τη φασολιά και άλλα δύο επιπλέον δώρα και ελπίζω σε 2-3 ακόμη. Άρα είμαι ευχαριστημένος....
     
    Αρέσει σε ath, xaris68, heavymetal7 και 8 σε άλλους.
  13. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα προσπαθω να παρω την φασολια θελο ακομα 2 ψημ. πολυχ. καλαμποκι και τελος αν και η φασολια δεν δινει πολους π.ε.
     
    Αρέσει σε Gulit1, heavymetal7, maria_palou και 2 σε άλλους.
  14. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλό βράδυ σε όλους,πάλι δεν θα μπορέσω να τελειώσω την φασολιά και θα αρκεστώ μόνο στα διακοσμητικά,μάλλον εμείς που δουλεύουμε,δεν προλαβαίνουμε να τελειώνουμε τα εβεντ. μετά από τόσα χρόνια στο παιχνίδι είναι η πρώτη φορά που σαν παλιός παίχτης δεν τελειώνω δρώμενο όχι συνειδητά...και νιώθω κάπως περίεργα,αλλά δεν πειράζει. έτσι όμως είναι ζωή πρέπει πάντα να προσπαθούμε και για τα καλά και για τα άσχημα.να είστε όλοι πάντα καλά.
     
    Αρέσει σε *ΜΑΜΑ*, graganta, zouzou8686 και 16 σε άλλους.
  15. vickymou

    vickymou Κόμης

    πολυ ωραιο δρωμενο....ψυχοβγαλτικο....δεν το τελειωσα ολο αφησα την αποστολη γιατι εκανα οικονομια στα φυτα αλλα δεν πειραζει.Καλη τυχη και κουραγιο
     
  16. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    το μεγαλυτερο προβλημα που εντοπισα στο συγκεκριμενο ιβεντ ηταν οταν επαιζε μαζι με την βασιλισσα δεν εμπαινε με τιποτα. και ετσι για ενα 3ωρο εχασα την φασολια. απορω γιατι δεν δωθηκε και σε αυτο το ιβεντ καποια παραταση οπως και στο αλλο αφου το προβλημα ηταν κοινο!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε graganta, kolokythopitas, loupos10 και 2 σε άλλους.
  17. sofiapao76

    sofiapao76 Επιφανής του φόρουμ

    Καλημέρα!!!Ευτυχώς την πρόλαβα την φασολιά [​IMG] !!!Αυτό που με λυπεί λίγο είναι ότι δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω την αποστολή και ήθελα τόσο πολύ τις μπανάνες,τα φασουλοφλουριά και την σεκόγια που δεν έχω...έκανα μόνο τις 3 πρώτες εργασίες...Καλή επιτυχία σε όλους!!!
     
    Αρέσει σε *ΜΑΜΑ*, jimixatz, Megas_kokoriko και 10 σε άλλους.
  18. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Καλημερα σε όλους και από εμένα. Εγώ το ρισκαρα και πήρα τη σεκογια που δεν την είχα και την ήθελα πολύ καθώς και το πρώτο βήμα με τα φασουλοφλουρια και τις μπανανες. Ευτυχώς τώρα μόλις πήρα και τη φασολια και είμαι πολύ ικανοποιημενη. Καλή συνέχεια και ελπίζω να τα καταφερετε όσοι προσπαθειτε να κλειδωσετε τη φασολια.
     
    Αρέσει σε *ΜΑΜΑ*, graganta, Megas_kokoriko και 6 σε άλλους.
  19. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα ,καλό Σαβ/κο!περιμένω να μαζέψω τα φυτά για να ολοκληρώσω και να πάρω τη φασολιά "στο τσαφ"...απουσίασα και δυο μέρες απο το παιχνίδι οπότε ,έπρεπε να διαλέξω η την αποστολή η την φασολιά...ςτην αποστολή έφτασα έχως και τη 4 αλλά δεν κατάφερα να πάρω τις μπανάνες και τα φασουλοφλουριά ...πάντως θα περισσέψουν 94 σουβλάκια για όποιον πεινάει ,εγώ είμαι σε δίαιτα τρώω μόνο γλυκά :p
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, zouzou8686, skareleni και 6 σε άλλους.
  20. PDEPPY

    PDEPPY Αρχάριος στο φόρουμ

    εκανα το τελευταίο μαζεμα , πηγαινα για 5 σουβλάκια και μου έδωσε 2....καλό ε


    ..... αλλά τα καταφερα στο παρα πέντε
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/6/17
    Αρέσει σε *ΜΑΜΑ*, Megas_kokoriko, skareleni και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.