Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Λιλιπούτειοι βοηθοί

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 31/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για το δρώμενο
    Λιλιπούτειοι βοηθοί

    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Λιλιπούτειοι-βοηθοί.21156/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Λιλιπούτειοι-βοηθοί.21155/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. farmer_babis

    farmer_babis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλαμάκια ή Σουβλάκια θα είναι τα αναδυόμενα?
    Ή μήπως να το αφήσουμε ο καθένας να το λέει όπως θέλει ανάλογα με την καταγωγή του μιάς και είναι το ίδιο πράγμα με 2 ονομασίες......
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, ESABA και 4 σε άλλους.
  3. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Δεν είναι το ίδιο. Καλαμάκι είναι σκέτο κρέας και συνοδεύεται με ψωμάκι. Σουβλάκι είναι αυτό με την πίτα.
    Σοβαρά τώρα, δεν νομίζεται ότι είναι υπέρβολή - είδατε πως χρησιμοποιώ ευγενικές λέξεις - να έχουμε για 2ο συνεχή μήνα καθημερινά δρώμενο ή και δρώμενα; Τι ακριβώς θέλουν να δουν στην εταιρεία; Πόσο αντέχουμε χωρίς να πληρώνουμε ή πόσα μπορουμε να διαθέσουμε; Εδώ δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε βιοτεχνικά άρα η όποια επιτάχυνση μαζέματος γίνεται μόνο μέσω χρημάτων.
    Ευχαριστώ, δεν θα πάρω. Οσο πάει και αν πάει. Οχι, θα σκάσω να κάτσω..
     
    Αρέσει σε graganta, kolokythopitas, monolith2 και 9 σε άλλους.
  4. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημερούδια στην βασανισμένη αγροτιά, το σουβλάκι είναι για να το τρως και το καλαμάκι είναι για να πίνεις καφέ.;) Στο δρώμενο τώρα, δυο δρώμενα μαζί με άγχωσαν, δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ, θα δώσω προτεραιότητα στην βασίλισσα, κι αν περισσέψει χρόνος ίσως ασχοληθώ. Καλή επιτυχία σε όσους αποφασίσουν να το τολμήσουν
     
    Αρέσει σε panteleimon87, axillas, graganta και 19 σε άλλους.
  5. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    καλημερα νιωθω σαν τον Αθανασιο Διακο ενα πραμα τι να πω και στα δικα μας οι λευτεροι!!!!
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, everme και 5 σε άλλους.
  6. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Ενδιαφέρον δρώμενο, σε διαφορετική έκταση, χωρίς την επίδραση των βιοτεχνικών και έτσι δεν επηρεάζεται καθόλου η βασίλισσα. Το θέμα είναι ποιος έχει την όρεξη και τον χρόνο να ασχοληθεί και με τα δύο.

    Για να δούμε τι θα χρειαστούμε για να το ολοκληρώσουμε πλήρως:
    3.700 Πολύχρωμα καλαμπόκια (φυτό δρώμενου).
    1.500 Σοκολατένια τριαντάφυλλα (φυτό δρώμενου).
    160 Σουβλάκια για εμάς τους Βορειοελλαδίτες, καλαμάκια για εσάς τους Νοτιοελλαδίτες (αναδυόμενο δρώμενου).
    10 Ψημένα πολύχρωμα καλαμπόκια (προϊόν μύλου).

    Βατό φαίνεται για όποιον αποφασίσει να ασχοληθεί και χαρά στο κουράγιο του. Η γραμμή στη φασολιά είναι αδιάφορη, ενώ τα δώρα που δίνει το σεντούκι είναι εξαιρετικά. Μπορεί κάποιος δηλαδή να αποκτήσει ταυτόχρονα με τη βασίλισσα επιπλέον πόντους εμπειρίας, χορτοτάλιρα, σούπερ-τούρμπο λιπάσματα, σούπερ τροφές, χρυσές μπανάνες αλλά και πολλά μυστηριώδη.
    Καλή τύχη και εδώ. :)
     
    Αρέσει σε axillas, billgab, koyrsaros και 49 σε άλλους.
  7. vaso1963

    vaso1963 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Kαλησπέρα σας, τώρα τι να ζητήσω από την εξουσία (εταιρία)?βιταμίνες για να δουλεύω όσα δρώμενα μαζί και αν βάζει? η΄χάπια και ένα ταξί να φύγω?Βρήκα τι θα κάνω χαλαρά και στα δυο δρώμενα και όπου βγει και ότι βγει.Καλή δύναμη και καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, maria_palou και 10 σε άλλους.
  8. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    Δε ξερω δε ξέρω...εμένα όλο αυτο με φοβίζει !!!!τόσα απανωτά ιβεντ μου θυμίζει τότε σε μια δουλειά που ήμουν που μας είχαν βάλε σε πολλή δουλειά διό βδομάδες μαζεύτηκαν λεφτά τα πήραν και φύγανε σε άλλους τόπους άλλες παραλίες τα αφεντικά και μείναμε εμείς οι υπάλληλοι αφραγκοι και άνεργοι .....ελπίζω να μην γίνει το ίδιο και εδώ.....:oops:
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, mini88_ και 8 σε άλλους.
  9. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Εγώ αυτό που θα πω είναι ότι από την μία μου αρέσει η πρωτοτυπία του δρώμενου - παρμένη από το άνοιγμα εκτάσεων νησιού κλπ. - από την άλλη, όπως γράψανε και προηγούμενοι παίκτες με τρομάζει το γεγονός των ταυτόχρονων δρώμενων.

    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που το πάει η εταιρία - αν και δεν θα χαλάσω την διάθεσή μου γι' αυτό. Ένα βατό δρώμενο με ίσους όρους για όλα τα επίπεδα καθώς δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν βιοτεχνικά κλπ. επιταχυντικά με καλά δώρα.

    Θα το παίξω και όσο μπορέσω και προλάβω... Δεν σας κρύβω μία βαθιά επιθυμία να μείνει η έκταση και μετά την λήξη του δρώμενου... ποτέ δεν ξέρεις, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία....

    Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, patty600, jimixatz και 8 σε άλλους.
  10. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Από τις 02/06 15:00 μέχρι και τις 07/06 15:00 θα προστεθεί στην Λαχαναγορά μια αποστολή η οποία θα σας βοηθήσει να προχωρήσετε ευκολότερα στο κυρίως δρώμενο.
    Περισσότερες πληροφορίες θα λάβετε τις επόμενες ημέρες


    νομίζω ότι οσοι εχετε αποφασισει να μην παρετε μέρος, ελπίζω να προσέξατε αυτήν την ανακοίνωση. Σκοπεύω να ασχοληθώ με το ιβέντ
    μια και αυριο θα εχω τελειώσει με τα φυτά του κυρίως ιβέντ. Οι στάβλοι και εργαστήρια μαζεύονται 2 το πολύ 3 φορες την μερα , οποτε θα εχω χρόνο και κουράγιο, καλη επιτυχία σε όλους.
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, kitsena και 7 σε άλλους.
  11. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Μάλλον μπέρδεψες τις συζητήσεις... όμως όποιος το διαβάσει θα καταλάβει...;)
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και maria_palou.
  12. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    αντε και καλο ξενυχτι με δρωμενο πανω στο δρωμενο!!!!!!!!!!!!!!
     
  13. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Πάει το 2/6 άλλαξε πριν 7 λεπτά και έγινε 1/6 δηλαδή από αύριο.
    Και τελειώνει 10/6 αντί 7/6
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και maria_palou.
  14. farmer_babis

    farmer_babis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ένα πανηγύρι του Ρέντζο θέλαμε τώρα....να δέσουμε!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχα
     
    Αρέσει σε dora196501, βιβη.2003, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  15. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Melita μάλλον έχεις μπερδευτει λίγο. Για να μην μπερδευεις και τους άλλους διάβασε πιο προσεχτικα τις συχνές ερωτήσεις. Το δρώμενο είναι από τις 1/6 ως τις 10/6 δεν άλλαξε τίποτα. Η αποστολή που θα τρέξει στην αγορά για βοήθεια θα είναι από 2/6 ως 7/6 ούτε αυτό άλλαξε.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, kolokythopitas, αμφιθεα και 3 σε άλλους.
  16. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    skareleni δεν έχω μπερδευτεί καθόλου και διαβάζω πολύ καλά τις Σ.Ε.
    Αν δεις λέει ότι έγινε επεξεργασία από συντονιστή και αλλάχτηκε η πρώτη δημοσίευση.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  17. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Δυστυχώς λόγο εργασίας δεν θα μπορέσω να παίξω το συγκεκριμένο δρώμενο μέχρι το βράδυ που θα επιστρέψω, οπότε όπως τα θέλει - συνήθως - η τύχη μου θα ξεκινήσω με μία μικρή καθυστέρηση. Παρ' όλα αυτά όμως αυτό που βλέπω και διαβάζω μου αρέσει. Ωραία γραφικά - όπως πάντα άλλωστε - κάτι σχετικά καινούργιο - καλά δώρα και από την στιγμή που το δρώμενο του καρναβαλιού κυλάει σταθερά και χωρίς πολύ δουλειά για όποιον έχει τελειώσει τα πρώτα τρία μέρη, είναι και μία αλλαγή που όμως να τονίσω εύχομαι να μην παγιωθεί και μας κάνουν στο μέλλον να τρέχουμε και να μην φτάνουμε.

    Καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Αρέσει σε graganta, βιβη.2003, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  18. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Καλημέρα και καλό μήνα αγαπητέ φίλε και συμπαίκτη.
    Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες που μου παρέχεις κάθε φορά και μου διώχνεις τον υπολογιστικό πονοκέφαλο στα δρώμενα. Η βοήθειά σου είναι, υπέρ πολύτιμη. Είμαι απόλυτα σύμφωνος μαζί σου σε όλες τις παρατηρήσεις που αναφέρεις για το δρώμενο, εκτός από μία. Θα μου επιτρέψεις και με όλο το θάρρος ως συμπαίκτες, να σου πω ότι καμία σειρά φασολιάς δεν είναι αδιάφορη και να σου θυμίσω ότι όταν σταμάτησαν οι αρμόδιοι να τις περιλαμβάνουν στα δρώμενα, δυσαρεστηθήκαμε όλοι, ή σχεδόν όλοι. Μην τους βάζεις ιδέες. Δεν θέλουν και πολύ για να το γυρίσουν σε "τσάμικο"?
    Καλή επιτυχία και σε σένα φίλε μου. Να΄σαι καλά!!
     
    Αρέσει σε Nantia123, βιβη.2003, kolokythopitas και 11 σε άλλους.
  19. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ξέχασες τη Πανσέληνο ,θα σε μαλώσω :p
     
    Αρέσει σε mmixail, vickymou, dora196501 και 8 σε άλλους.
  20. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    καλημέρα, η αποστολή της λαχαναγοράς είναι πάρα πολύ καλή, με σπουδαία δωρα και με δεντρα ( όχι δεντρύλλια ) και με στάβλους, εκτος όλων των άλλων. Ανυπομονώ...;)
     
    Αρέσει σε mmixail, jimixatz, βιβη.2003 και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.