Συζήτηση για το δρώμενο "Κόμικ 8"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 24/3/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. annateo2

    annateo2 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημεραααα....τα αποτελεσματα των μυστηριωδων σταυλων ειναι η σπανιοτατη αλεπου....(5 στο συνολο μεχρι τωρα) και στρουθοκαμηλος πορτοκαλι παρακαλω .....
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, milka44*, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  2. milka44*

    milka44* Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημερα με λυκο και περιστερι xDxDxDxDxDxD
     
    Αρέσει σε maroula, annateo2, verybadfarmer και 9 σε άλλους.
  3. vickyargi

    vickyargi Ενεργός συντάκτης

    Εγώ έτυχα σταύλο λαγών κόκκινο (σαν την evieva) και σταύλο αλόγων πορτοκαλί, από τους οποίους είχα ήδη άλλον έναν. Αλλά δεν παραπονιέμαι, κάπου θα τους χρειαστώ σκέφτομαι, ποτέ δεν ξέρεις. Το πρώτο βήμα βγήκε σχετικά εύκολα ακολουθώντας τις οδηγίες των συναδέρφων αγροτών (κολοκυθομηλόπιτα, ψωμί καρότου, μαρμελάδα τριαντάφυλλο, κατοικίδια και σειρά συννέφων) και γι'αυτό με τη σειρά μου θέλω να σας ευχαριστήσω.. Καθώς είχα αφήσει το παιχνίδι για καιρό κ επανήλθα πρόσφατα, είμαι χαμένη με το τι δίνει το καθένα και πως να τα συνδυάζω για το μέγιστο αποτέλεσμα.
     
    Αρέσει σε *mava*, annateo2, verybadfarmer και 6 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ααααχχ!! πηγα και εγω σιγα σιγα να ανοιξω τους σταβλαρχες, γιατι ελεγα, μην εχει κανενα βατραχι ή κανενα κιουι και πεταχθουν μπροστα μου ξαφνικα και μου ΄ρθει συγκοπη, αλλα που τετοια τυχη!! ενα ρακουν ,τα εκανα πεντε και ενα σκαντζοχοιρο, τους εκανα τρεις!! γι' αυτο θα αναφωνησω και εγω κιουι κιουι, μα κανενα δεν μ΄ακουει!!!
    ζορικα τα μουστακια , 5 ωρες το καθενα!! βαζω σουπερ τροφη, αλλα ακομα θελω αλλα δεκα. αμαν τον ατελειωτο εχει αυτο το εβεντ!!!
     
    Αρέσει σε kostis_kar, ioanna6929, powerranger91 και 16 σε άλλους.
  5. ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ

    ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ Γνώστης του φόρουμ

    Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!!! Και γω στο ίδιο σημείο είμαι, Κέλλυ. Τελικά είναι αρκετά απαιτητικό και δε σ'αφήνει να ξεμυτίσεις απ'τη φάρμα. Το πρώτο βήμα μανίκι που σου τρώει χρόνο, τα φυτά φτάνουν σε τρελά νούμερα, έχουμε τους στάβλους που πρέπει να περιμένουμε, για να συνεχίσουμε και φαντάζομαι οι περισσότεροι θα χρειαστούν, τις περισσότερες αν όχι όλες τις μέρες οριακά. Εφτασα στο σημείο να αμφιβάλω για το αν θα το προλάβω, που μέχρι σήμερα δεν είχα κανένα πρόβλημα.
    Εμ! Δύσκολα event δε ζητάτε; Σταματήστε να δουλεύετε, να πηγαίνετε σχολείο, γενικά ότι κάνετε, για να ασχολείστε μόνο με τη φάρμα!
    Αμα πια! Αντε και να δούμε στο επόμενο, θα φυτεύουμε νυχθημερόν, θα ταίζουμε, θα ποτίζουμε και όποιος αντέξει, μέχρι τελικής πτώσεως!!!!!
     
    Αρέσει σε kostis_kar, ioanna6929, *mava* και 14 σε άλλους.
  6. mayromatis

    mayromatis Ανερχόμενος συντάκτης

    εγώ λόγω χώρου έβαλα μόνο τον ένα στάβλο και οοοοοοοοοο τη χαρά ένα κιουι
     
    Αρέσει σε *mava*, GEPPO1, .FARMERAMA010. και 12 σε άλλους.
  7. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    τελος και αυτο(εχει ωρα) το ιβεντ, να πω τι αληθεια δεν ξετρελαθηκα (ημουν γι'αυτο) το μονο που δεν ειχαμε ειναι οι κουκοι και αντε να δουμε που θα χρειαστουν γιατι αν ειναι οπως, πιστα-πανια-τυρι-μασκα και δε θυμαμαι αλλο, τελος παντων ας τα εχουμε και αυτα θα φανε μαζι με τ'αλλα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/3/15
    Αρέσει σε asterios1, terios, leyteris205 και 15 σε άλλους.
  8. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλο μεσημερι σε ολους .....γραφει ο ενας γραφει ο αλλος εεεε ειπα και εγω να τους βαλω .....λεω μπας και ερθει σε μενα το κιουι μια που δεν ηρθε στις δικες σας φαρμες χαχαχα:p αλλα πουυυυ ουτε απο μενα περασε >:( ενα εργαστηριο κορακιων πορτοκαλι (ειχα) και το 7 ή 8 περιστερι μου .....θα τα δωσω για τροφη στα ποντικια να γλυτωσω :wuerg:............με το ιβεντ δεν εχω παραπονο αυτες τις μερες δεν ειχα πολυ δουλεια οποτε ασχοληθηκα περισσοτερο και ειμαι ηδη στο τελευταιο βημα στις κουπες εχω κολλησει ,ομως εβαλα μεγαλα χωραφια ,θα βαλω και το βραδυ γαρυφαλακι και θα τις μαζεψω κι αυτες που θα πανε !!:)

    ΥΓ : αυτο που θελω ομως να πω και εγω οτι το εχετε παρακανει με το συνολο των φυτων που ζητατε και τα αναδυομενα ,στο προηγουμενο ιβεντ τα εβγαλα οριακα γιατι ειχα δουλειες ....δεν γινεται καθε φορα να ζητατε ολο και περισσοτερα !!! .....αυτη η τακτικη που ακολουθειτε να ξερετε εχει αντιθετα αποτελεσματα ........Με Ελληνες εχετε να κανετε ;)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, fatsa16love, *mava* και 23 σε άλλους.
  9. antzypet

    antzypet Νέος ειδικός

    ηρθα κι εγω με μια αλεπου κι εναν βατραχο παρεα.. οσο για το ιβεντ δυσκολο το βλεπω.. για τα αναδυομενα ο λογος.. τα φυτα βγαινουν με καλο ρυθμο παιζοντας.αλλα τα αναδυομενα βρε παιδια με τιποτα εμεινα πισω στης μερες να μαζεψω πρωτα καμια κουπα αλλα ακομα λειπουν καμια 450ρια! τι να πω, πολλα παρρρραα πολλα!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, nana και 11 σε άλλους.
  10. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπέρα κι από εμένα..αν και έχω ξηλώσει όλα τα υπόλοιπα εκτός των δέντρων(ποτέ δεν το κάνω) το παλεύω...στο 1ο βήμα δεν τα κατάφερα,μάζεψα 24500 πε. είμαι στο 3ο βήμα και θέλω ακόμα 2000 καρπούζι για να πάρω τους στάβλους(ελπίζω να πάρω χαρά όταν τους ανοίξω).δεν ξέρω μέχρι που θα φτάσω. το σίγουρο είναι και θα συμφωνήσω με antzypet για τα αναδυόμενα..αναρωτιέμαι εγώ εφόσον έχω ξηλώσει όλους τους στάβλους μου από που να πάρω αναδυόμενα??γιατί με τα φυτά του event μάταια..θα ήθελα πραγματικά να το τελειώσω ίσως και να μην προλάβω να μαζέψω τα φυτά,το προσπαθώ πολύ γιατί το θέλω,φυσικά και τις ώρες που μπορώ να διαθέσω...μέχρι την τρίτη βλέπουμε!!να προσθέσω ότι έχω 0 σούπερ λίπασμα και ίσως αυτό δεν βοηθάει και πολύ.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/3/15
    Αρέσει σε kolokythopitas, nana, *mava* και 9 σε άλλους.
  11. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    Μην γελασετε αλλα πριν ανοιξω τους οριωνες τους σταυρωσα με τον κενσορα του ποντικιου xDxDxD και τα αποτελεσματα ηταν κοκορας και εργαστηριο κορακιου κιτρινο
    το κιουι μαλλον δεν ειναι ορθοδοξο:p
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, paokaki02, nana και 18 σε άλλους.
  12. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    ξερει κανενας με ποια λογικη βγενουν τα αναδυομενα ¨
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και graganta.
  13. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    προσωπικα δεν το βγαζω το ιβεντ, μεχρι το 3ο βημα καλα είναι πιστευω...σχετικα μετα αναδυομενα παρατηρησα ότι μου βγαινουν πιο πολλα όταν φυτευω και μαζευω νυχτα παρα πολλες φορες (4ωρα) την ημερα...παντως εγω συμβουλευω αν εχετε ξεμπερδεψει απτα φυτα, βαλτε το βραδυ τριανταφυλλο( 11 ωρες) ή γενικα κατι με πολλες ωρες... ασ μας πουν και οι πιο εμπειροι τι θα συμβουλεψουν καλυτερα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, *mava* και GEPPO1.
  14. zendaya_13

    zendaya_13 Τακτικός στο φόρουμ

    καλησπερα.μην ξεχνατε οτι χανουμε μια ωρα απο την αλλαγη της ωρας σημερα
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, graganta, *mava* και 3 σε άλλους.
  15. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπερα συναγροτες, ωραια ασχολουμαστε ολοι με το ηβεντ, τα σ.λιπασματα, τα κουπονια και οι παρτι γυροι, ακομη και τα ποντικια ειναι ωραια δωρα, α ναι, μην ξεχασω και τους σταβλαρχες. Ωστοσο παρατηρω μια ανισσοροπια που με ανησυχει (εκτος κι αν ειναι λαθος), ο σταβλος θελει 5 καλαμποκισιους κυκλους και 2 τρομπετες αγγελων, για τροφη, κανει 1.30 λεπτα, και δινει 9 π.ε.???? Για ποιο λογο να τον τοποθετησει καποιος? οεο.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kolokythopitas, xristos-ale3andros και 14 σε άλλους.
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπερα παιδια. ξεμπερδεψα με τα φυτα και τωρα εβαλα σε μεγαλα χωραφια τριανταφυλλο και γαρυφαλλο παντα με βιοτεχνικα, κολοκυθ. , ψωμι καροτου ,πασχαλινη κα. αν ειναι εξευγενισμενα ακομα καλυτερα. πχ ενα εξευγενισμενο τριανταφυλλο με νερο και απλο λιπασμα κανει περιπου 7 ωρες. εχουμε ακομα περιθωριο.
    καλο ξημερωμα και καλα τελειωματα.

    αν εχετε την γραμμη φασολιας που τοποθετουμε το λουπινο το δωρολουλουδο κα, ενεργοποιηστε την, μειωνει τον χρονο παραγωγης στα λουλουδια 10% (τριανταφυλλο, γαρυφαλλο κα)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/3/15
    Αρέσει σε antzypet, ioanna6929, kolokythopitas και 12 σε άλλους.
  17. fenia233

    fenia233 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα,σήμερα η μέρα ξεκινάει με ανέκδοτα,πήρα από στους σταυλάρχες πορτοκαλί γουρούνια και το καλύτερο ......ποντίκι
     
    Αρέσει σε dionmilia84, kolokythopitas, natalia_prod72 και 8 σε άλλους.
  18. GUMASBILL

    GUMASBILL Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τουλαχιστον το ροδανι με τους παρτυ γυρους μου εδωσε 1 μελισσα νιντζα, 1 μπουμπουρα, 1 κουπονι 12ωρο και 10 σουπερ τροφες. πολυ καλα γιατι καλο αλλο δεν βλεπω. καλη συνεχεια σε ολους
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nana, graganta και 3 σε άλλους.
  19. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα σε ολους.οπως ειχα υπολογησει μολις τελειωσα το ιβεντ.βεβαια δεν εχασα σπορα μιας και δεν ειχα δουλεια αυτες τις μερες.δεν μπορω ομως να καταβασω στο 6ο βημα τα ζαρια.δεν πειραζει.και δεν μπορω και να ποσταρω το τελειωμα(ξεχασα πως γινετε).
    υπαρχουν πιστευω αρκετες ωρες ακομα(51)ωστε να το τελειωσετε ολοι.
    οι γειτωνες ας στειλουν κουπες αλλου,σε οσους τις χρειαζωνται.να εχετε μια υπεροχη μερα.
    Υ.Σ
    στους σταυλους ετυχα πορτοκαλι λιμνουλα ψαριων και ενα κιουι......
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nana, graganta και 4 σε άλλους.
  20. paokaki02

    paokaki02 Ανερχόμενος συντάκτης

    Kαλημέρα σας, καλή Κυριακή! Δυστυχώς για όσους από εμάς είναι αδύνατον να είμαστε πάνω από τον υπολογιστή για να μην χάσουμε καμμία σπορά, τα φυτά θα βγουν βέβαια αλλά δεν θα μείνει χρόνος για σπορά εξευγενισμένου, οπότε θα μείνουμε σίγουρα από αναδυόμενα για το τελευταίο βήμα... με τα φυτά του event, κατοικίδια παντού, βιοτεχνικά ότι χωράει & τον ζωντανό θρύλο στο 29/30, τα αναδυόμενα εμφανίζονται με το σταγονόμετρο...
     
    Αρέσει σε kostis_kar, ioanna6929, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.