Συζήτηση για το δρώμενο "Κόμικ 8"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 24/3/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -voula63-

    -voula63- Νέος ειδικός

    εσυ καλα το εγραψες αλλα την πατησα δεν πειραζει τι να κανω τωρα συνεχιζω και οτι βγει
     
    Αρέσει σε graganta, βιβη.2003, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  2. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    xD δε με προλαβες! το εκανα χθες!!!!!! δεν πειραζει λογικα βγαινει και παλι! -voula63- παλεψε το οσο μπορεις κανε υπολογισμους και μπορει να τα καταφερεις! ε και αμα δε βγει δε θα σκασουμε κιολας!:p
     
    Αρέσει σε graganta, βιβη.2003, nana και 9 σε άλλους.
  3. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Δυστυχώς, με φούλ τσάτνι και βιοτεχνικά μέχρι τώρα έχω 9.000 φυτά και 390 αναδυόμενα, απο τις απίστευτες ποσότητες που ζητάνε (26.000 φυτά και 950 αναδυόμενα) και σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου ούτε κατά διάνοια να τελειώσει το event. Εκτός και αν υπάρχει κάποια καλή πρόταση απο κάποιον συντοπίτη , αλλιώς στο επόμενο να φροντίσουν οι αρμόδιοι να έχει τουλάχιστον 30.000 φυτά και πάνω απο 1000 αναδυόμενα. κρίμα.....
     
    Αρέσει σε graganta, *mava*, ariadnim και 15 σε άλλους.
  4. milka44*

    milka44* Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Κουραγιο παιδια αφου καταφερα να κοντευω να παρω τους οριων .....ολα ειναι εφικτα!!!!!
     
    Αρέσει σε graganta, *mava*, βιβη.2003 και 7 σε άλλους.
  5. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    κ εγω που τους πηρα τι καταλαβα? αλεπου κ πορτοκαλι χαμαιλεοντας ..! κιουι πουθενα .. μου θυμιζει το τραγουδακι που λεω στα εγγονια μου "κ φωναζω κιουι κιουι κ κανενας δεν μ'ακουσει" χαχα ! :pxD
     
    Αρέσει σε ioanna6929, graganta, *mava* και 22 σε άλλους.
  6. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    xaxaxa καλο!!! .......να για αυτο και εγω δεν τους βαζω και τους αφηνω στην αποθηκη για να μην εκνευριστω :p
     
    Αρέσει σε graganta, *mava*, βιβη.2003 και 8 σε άλλους.
  7. antzypet

    antzypet Νέος ειδικός

    κι εγω το ξεχασα τελικα μεσα στον υπνο μου.., αλλα δεν θα σκασω.. οτι κ οσο καταφερω να φτασω..καλη καρδια κ θα ερθουν κι αλλα ιβεντ με αναλογο ενδιαφερον..!παιχνιδι ειναι παιδια το αγχος ειναι για τα αληθινα προβληματα!;)
     
    Αρέσει σε *mava*, βιβη.2003, milka44* και 10 σε άλλους.
  8. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    Να ρωτήσω κάτι τους πιο εξοικειωμένους με τα βιοτεχνικά:
    Για να χρησιμοποιήσω τη λευκή αγνότητα: μπορώ να την καταναλώσω -να φυτέψω-να βάλω σούπερ λίπασμα αμέσως μετά να διαγράψω το καταναλωτικό και όταν τα φυτά είναι έτοιμα να πάρω κανονικά το μπόνους??

    Εννοώ να μειωθεί ο χρόνος και μετά τη διαγραφή να μην ξανααυξηθεί
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/3/15
    Αρέσει στους *mava*, GEPPO1 και kolokythopitas.
  9. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    fisherman65 θα κανω μια δοκιμη πανω σ αυτο που λες Θα βαλω 40 μεγαλα χωραφια με τριανταφυλλο και 160 (40χ4) μικρα παλι τριανταφυλλο να δω τι θα δωσει.
     
    Αρέσει σε *mava*, GEPPO1, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  10. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    πολυ σωστα, τωρα τι θα χρησιμοποιησης μετα προσεχε μην το ξεχασεις
     
    Αρέσει σε asterios1, terios, leyteris205 και 8 σε άλλους.
  11. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    οι σταβλάρχες μου'δωσαν τυφλοπόντικα και πορτοκαλί στρουθοκάμηλο...περαστικά μου! :inlove:
    εύχομαι εσείς να έχετε πολύ καλύτερα αποτελέσματα από μένα!
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ, *mava* και 8 σε άλλους.
  12. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    Ναι κ εγω ειμαι με το αγχος μη τα ξεχάσω και δεν τα καταφέρω.
    Thanks a lot
     
    Αρέσει στους *mava*, βιβη.2003, GEPPO1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  13. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους , αν και άργησα λιγάκι κατά μισή ώρα τα κατάφερα τέλος το 1 βημα πολύ ανετά,εμειναν και άλλες 13 ωρες για παν ενδεχομενο:sleepy:, τώρα σειρά έχουν τα μουστάκια;), μετά τα φυτά και τέλος τα αναδυμένα .όσοι δεν προλαβαίνουν ας διαβάσουν τις αναρτήσεις των συμπαιχτών μας και ας αποκομίσουν γνώση για τα επόμενα εβεντ .πάντως τα έγραψα, δεν τα έγραψα? και έτσι πάω βήμα βήμα και θα τελειώσω και το εβεντ μέσα στο προβλεπόμενο χρόνο. δεν το παίζω έξυπνος απλά προσπαθώ για το καλύτερο και θελω να το μοιράζομαι ,βέβαια υπάρχουν και άλλοι παίχτες που το κάνουν αυτό και τους μελετάω και περνώ γνώση για να βγάλω τα εβεντ .να είστε ολοι καλα.:):):)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, verybadfarmer, milka44* και 10 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ουφ τελειωσε το πρωτο μερος, με πολυ υπολοιπομενο χρονο, το ειχα ξεκινησει το πρωι στις 8.οο. τελικα εκανα δυο 8ωρες σπορες, η μια απο εχθες το βραδυ, και δυο 4ωρες, σε μικρα χωραφια τσαντι, κολοκυθ, ανοιξιατικο, ψωμι καροτου, δρακοαυγο και κουκουβαγια. εεε δεν θα το ελεγα και το πιο ευκολο πραγμα στον κοσμο!! τωρα εβαλα τα 4 εργοστασια να φτιαξουν μουστακια με νερο και σουπερ τροφη, χρονος 1και 47. αντε να δουμε αν θα τα καταφερουμε, γιατι απο αναδυομενα εχω ακομα τα μισα.
    μπραβο και στα παιδια που μοιραζονται μαζι μας τις ιδεες τους και ετσι ολοι μαζι βγαζουμε ακρη. η ισχυς εν τη ενωσει!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, psipsi1978, kolokythopitas και 13 σε άλλους.
  15. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Το πρωτο βημα παει καλα. Πιστευω πως μεχρι αυριο το μεσημερι θα εχω παρει εστω 50.000 π.ε..Μετα θα κανω 2-3 μαζεματα του 8 ωρου θα παρω τις χτενες θα φτιαξω τα εργαστηρια,θα τα μαζεψω 3 φορες(οσες χρειαζεται) και θα παρω τους σταβλαρχες. Πιο πολυ δεν θα τα καταφερω πιστευω αλλα θα προσπαθησω
     
    Αρέσει σε graganta, verybadfarmer, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  16. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα! Υπάρχουν και χειρότερα...Πήρα αλεπού και κίτρινο στάβλο κατσίκας...(επίπεδο 94)!!
    Περαστικά μου,είπα;;;:wuerg:
     
    Αρέσει σε graganta, verybadfarmer, kolokythopitas και 12 σε άλλους.
  17. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    Εχω μια ταση να κανω ολες τις εξυπναδες στο ξεφωτο! Το μαζεψα με τα μισα βιοτεχνικα ενεργοποιημενα...... -.- Ωστοσο το πρωτο βημα βγηκε απλα σχεδον οριακα χαρη σε ολα αυτα που εκανα... Το αποτελεσμα ομως μετραει οποτε ολα μια χαρα :music:! Και το δευτερο βημα ετοιμο.. Εχω 13000 φυτα απο τα 26000...σε κανα 2ημερο μπορει να βγουν και εχω και τα μισα αναδυομενα..! Ειμαι ελαφρως αισιοδοξη αλλα με τα αναδυομενα ποτε δεν ξερεις τι γινεται οποτε καλη επιτυχια σε ολους μας!
     
    Αρέσει σε graganta, verybadfarmer, kolokythopitas και 12 σε άλλους.
  18. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Όχι μόνο εσύ ariadnim είχα 5 ώρες για να τελειώσει το χρονόμετρο και είπα θα βάλω κολοκύθα που προλαβαίνω.Φυτεύω το λιβάδι και πάω στο ξέφωτο και εγώ το ζώον το όρθιο φυτεύω καρπούζι xD,ευτυχώς το κατάλαβα στα μισά και δεν το συνέχισα. Το θέμα είναι πως μου τελείωσαν και τα σ.λ. και δεν μπορώ τώρα να τα κάνω τετράωρα!
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, milka44*, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  19. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    το πρώτο βημα δεν το ολοκλήρωσα αλλά δεν με πείραξε καθόλου. Πήρα 450 εργαλεία, 3 κουπόνια και έναν μόνο ποντικό και τώρα εχω επτά. Οι μυστηριώδεις στάβλοι μού έδωσαν πορτοκαλί λιμνούλα ψαριών και βατράχια. Την περασμένη φορά είχα κερδίσει δύο στους τρεις βατράχια. Σαν πληγή του Φαραώ μου φαινεται αυτό .. xD
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, milka44*, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  20. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα σε ολους.να αναφερθω και εγω στην προοδο μου.μου λειπουν μερικα μουστακια που θα βγουν ως το απογευμα,οπως και 150 περιπου καρπουζια,που τελειωνουν το μεσημερι.οσο αφορα τις κουπες λειπουν 193,και ετσι πιστευω οτι ως αυριο το πρωι το αργοτερο θα το εχω τελειωσει.καλη συνεχεια και να εχετε μια υπεροχη μερα!
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, milka44*, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.