Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Κυνήγι τεράτων"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*Hermes*-, 25/10/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπέρα!!Αφου δεν το εχεις καταλαβει απο τις πληροφοριες που μας εχουν δωσει οι συντονιστες μας και οι συμπαικτες μας μπορεις να δεις λεπτομερες βιντεακι (farmerama Monsterjagd λεγεται,θα βρεις και αλλα)στο ιντερνετ που εχουν ανεβασει γερμανοι συμπαικτες μας και ειναι εξαιρετικα κατατοπιστικο!!!Μπραβο σε ολους που πετυχαν και πηραν το φιορινοδεντρο και μεγαλο μπραβο σε αυτους που το παλεψαν και το παλευουν !!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, GEPPO1, nota.dim1802 και 6 σε άλλους.
  2. dafni_mat

    dafni_mat Ανερχόμενος συντάκτης

    Αχ αυτό το φιορινόδεντρο... Τρέχουμε και δεν φτάνουμε! :oops: Όποιος συναγρότης μου μπορεί, θα παρακαλούσα να μου στείλει άδειο μπουκαλάκι φίλτρου, μήπως καταφέρω και εγώ να το πάρω. ;)
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :inlove:
     
    Αρέσει σε GEPPO1, vagelis1968, vickymou και 2 σε άλλους.
  3. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Καλησπέρα συναγρότες. Εχω κάποιες παρατηρήσεις για το δρώμενο αυτό:
    είναι η πρώτη φορά που όποιος έχει τα απαραίτητα φυτά και αναδυόμενα, λέγοντας απαραίτητα δεν εννοώ για τα 49 παιχνίδια αλλά για να φτάσει στο φιορινόδεντρο, και μπορεί να μην τελειώσει. Γιατί; Οχι για λόγους που έχουν σχέση με τη φάρμα αλλά για ένα - άκρως εθιστικό - παιχνίδι που δεν φτάνει ο χρόνος για να το τελειώσει. Μπορεί κάποιοι να έχουν ιδιαίτερες ικανότητες και να τα καταφέρνουν σε τέτοιου είδους παιχνίδια (κάπου διάβασα ότι πρεπει να έχεις "τετράγωνο" εγκέφαλο, δεν ξέρω τι είναι αυτό) αλλά οι υπόλοιποι που είναι και πλειοψηφία; Εχω παίξει 60 παιχνίδια (5000 σούπερ λιπάσματα) και είμαι στα 3.000.000 περίπου, με μεγάλη καταπόνηση των ματιών. Δεν νομίζω ότι αυτό είναι "το διασκεδαστικό παιχνίδι φάρμας" που γράφει η ξύλινη πινακίδα όταν ανοίγει το παιχνίδι...
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, _vicky_74, ioanna6929 και 12 σε άλλους.
  4. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα.
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το δρώμενο και τη χρονική διάρκεια του. Για να μπορέσει κάποιος να ανταποκριθεί στο βαθμό δυσκολίας - που όντως είναι ένα δύσκολο δρώμενο μέχρι να το καταλάβει κάποιος - πρέπει να διαβάσει ξεκάθαρα τις συχνές ερωτήσεις και να το πάει βήμα βήμα. Ακόμα και βίντεο έδειξαν οι συντονιστές για τον τρόπο παιξίματος..
    Μήπως φταίει ότι δεν κατάλαβες το δρώμενο και όχι η διάρκειά του ;
    Μήπως δεν παίζεις σωστά ; Τι εννοείς 5,000 ΣΛ; Με 5,000 έπρεπε να είχες 200,000 φυτά. Όχι 60 παιχνίδια...

    Να πω και εγώ εδώ ότι το δρώμενο είναι πολύ ωραίο. Δυσκολεύτηκα και εγώ στην αρχή , αλλά με την εξάσκηση και την κατανόηση των ΣΕ βρήκα τρόπο και κατάφερα να αντεπεξέλθω.
    Το φιορινοδεντρο δε καταπληκτικότατο δώρο.. αξίζει όλοι να παίξουμε μόνο για αυτό.
    Εγώ προσωπικά έχω χρόνο ακόμα... Παίζω σιγά σιγά, λόγω υπερβολικού φόρτου εργασίας.
    Καλή επιτυχία σε όλους και καλό ξημέρωμα.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, toylaaaaa και 3 σε άλλους.
  5. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Φυσικά και έχω διαβάσει τα πάντα. Επίτρεψέ μου να ξέρω τι έχω ξοδέψει και τι έχω παίξει. Εννοώ ότι ξόδεψα 5000 σούπερ λιπάσματα για αναδυόμενα και φυτά. Και έχω παίξει 60 παιχνίδια και έχω έτοιμα άλλα 26. Το δεν φτάνει ο χρόνος δεν πήγαινε στο δρώμενο, όπως θα διάβασες και άλλοι έγραψαν για παράταση, αλλά στο 24ωρο!!
    Α, ακόμα για πρώτη φορά πήγα να αγοράσω κάτι για να τελειώσω και είδα ότι η αγορά μου δεν θα με βοηθήσει να τελειώσω το μίνι παιχνίδι πιο γρήγορα ή πιο εύκολα και έτσι δεν την έκανα. Και τη ΔΕυτέρα δουλειά, οπότε...
    Μπορεί να μην παίζω σωστά όπως λες. Αλλά στις πίστες που μου εμφανίζονται εφάρμοσα διαδοχικά όλα όσα έχουν γράψει οι αγαπητοί συναγρότες, να 'ναι καλά και το αποτέλεσμα είναι αυτό που είπα παραπάνω.
     
    Αρέσει στους vagelis1968, kitsena και αμφιθεα.
  6. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα
    Τέλος και για μένα το δρώμενο με 103 παιχνίδια. Μπορούσα να τελείωσω με λιγότερα αλλά βιαζόμουν να παίξω, οπότε αυτό είναι το αποτέλεσμα για παιχνίδια διάρκειας 2 - 3 λεπτών.


    [​IMG]

    Απομένουν ακόμα 66 ώρες οπότε το δρώμενο είναι εφικτό.
    Επίσης παρατάσεις παίρνουν τα δρώμενα όταν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και δεν θα υπάρχει παράταση.
    Άλλωσε σε τι θα βοηθούσε η παράταση;
    Αν δείτε προσεκτικά το βίντεο και διαβάσατε τις οδηγίες των συμπαικτών μπορείτε άνετα να πάρετε 50.000 πόντους από κάθε παιχνίδι.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jimisraf1, Lina123 και 5 σε άλλους.
  7. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Καλησπέρα και από μένα!!! Έχω μαζέψει τα φυτά για 110 παιχνίδια και τώρα μαζεύω αναδυόμενα!!! Με τόσα πολλά παιχνίδια μια μικρή τενοντίτιδα την έπαθα xD!! Χαλάλι πάντως για το πρώτο μου φιορινοδεντρο μετά από τόσα πολλά πίκολο που δεν ερχόταν με τίποτα!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/10/22
    Αρέσει σε vagelis1968, Lina123, maria_palou και 3 σε άλλους.
  8. farmer_girl77

    farmer_girl77 Νέος ειδικός

    Και λόγω επιπέδου και ανικανότητας μου στο μίνι παιχνίδι απλά πάω για την φασολιά...Μου είναι αδύνατο να βγάλω φυτά και αναδυόμενα για πάνω από 60-70 ακόμη. Σίγουρα το ήθελα το φιορινόδεντρο και ελπίζω να το ξαναδούμε ως έπαθλο. Είδα και το ημερολόγιο του Νοεμβρίου και είναι γεμάτο event οπότε πρέπει να ετοιμαστώ. Παίζω το παιχνίδι κάτι παραπάνω από μήνα και μου κάποιες φορές νιώθω ότι έχω μείνει πίσω αλλά ίσως φταίει και η υπομονή που δεν διαθέτω:p
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/10/22
    Αρέσει σε vagelis1968, thena, Lina123 και 4 σε άλλους.
  9. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. θα συμφωνήσω με τους συμπαίκτες οτι το δρώμενο χρειάζεται μια παράταση.. είχαμε πάρα πολύ καιρό να δούμε ενα τόσο ενδιαφέρων δρώμενο και με νέο μηχανισμό.. φυσικά και παρακολούθησα το βιντεο πολλές φορές και κατάλαβα απολύτως τον μηχανισμό, αλλά τα τερατάκια δεν έρχονται όπως εμεις τα θέλουμε και πολλές φορές είναι εντελώς ανακατεμένα , έτσι ώστε ώσπου να τακτοποιηθούν τρώω σχεδόν όλες τις προσπάθειες.. χρειάζονται τεράστιες ποσότητες σ λιπάσματος και ζωζωκες εκτος αν είναι κάποιος τόσο τυχερός ωστε να πετύχει 3,4 μπόνους στο ροδάνι ταυτοχρόνως.. μια παράταση 2 ημερών θα βοηθούσε πάρα πολύ εμας τους υπόλοιπους που ακόμα το παλεύουμε και νομίζω ότι είμαστε αρκετοί.. προσωπικά έχω τελειώσει την αριστερή στήλη και έχω 2.373.830 στην δεξιά με υψηλό σκορ 88.240.. καλή συνέχεια σε όλους...
     
    Αρέσει σε ΝΤΑΛΙΑ94, fisherman65, vagelis1968 και 5 σε άλλους.
  10. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σε όλους.
    Να έχουμε μια όμορφη Κυριακή.

    Δεν νομίζω πως το δρώμενο απαιτεί παράταση. Τα είπαμε και χθες νομίζω... Τη θεωρώ παράλογη. Και θα σας εξηγήσω το γιατί. Κατάφερα να πάρω το φιορινοδεντρο παίζοντας το μίνι παιχνίδι από το κινητό.
    Το θέμα είναι να καταλάβεις τον τρόπο μηχανισμού. Ούτε χιλιάδες ΣΛ θέλουμε , ούτε ποιος ξέρει τι. Νταξει χρειάζεται λίγο τύχη, το παραδέχομαι.

    Έπαιξα ροδάνι, άνετα χωράφια κοκ. Όπως σε κάθε δρώμενο. Και ορίστε που έφτασα
    upload_2022-10-30_8-51-44.png
    Καλή συνέχεια8)
     
    Αρέσει σε sofiapao76, vagelis1968, Marinaloren και 3 σε άλλους.
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα.

    Παράταση δίνεται όταν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα. Υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα που δεν έχει πέσει στην αντίληψη μας;
    Αν ναι, μπορείτε να το αναφέρεται και θα ζητήσουμε παράταση.

    Κάθε δρώμενο με ειδικά βραβεία έχει και το ανάλογο βαθμό δυσκολίας. Θα έπρεπε να το γνωρίζετε ήδη.
    Το βασικό δρώμενο ολοκληρώνεται στα 49 παιχνίδια. Από εκεί και πέρα, θέλει κόπο και τρόπο.


    Μάλλον δεν το κατάλαβες. Γιατί σε όλα τα επίπεδα, είναι ανακατεμένα. Θα πρέπει να αφαιρέσεις πρώτα όσα σε ενοχλούν. Αν παίξεις με στρατηγική θα βγάζεις πάνω από 60,000 και οχι 6000.
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    προφανώς για να λετε οτι δεν χρειάζεται παράταση έχετε δίκιο εσεις και φυσικά ολοι οι υπόλοιποι έχουμε άδικο.. εμπας περιπτωση το να λέει κάποιος την γνώμη του θεωρώ οτι είναι αποδεκτό.. είδε κανείς να ανεφερα οτι υπήρξε τεχνικό πρόβλημα?? είπα την αποψη μου όπως και οι προηγούμενοι και δεν θα συμφωνησω με τον παναγιωτη και την snorkel, αλλά με τους υπόλοιπους παίκτες... οσο για το 6.000 εφοσον το ανεφερεις αγαπητη snorkel οπως πιθανων να ειδες υπαρχει και το 30.000 και το 40.000 κάπου εκει περίπου.. και τελικά δεν αντιλαμβάνομαι για ποιον λόγο δεν θα πρέπει να λέω την αποψη μου, δεν εξαναγκασα την εταιρία να δώσει παράταση, απλά συμφώνησα με τους υπόλοιπους, άλλωστε κανείς απολύτως δεν μπορει να επιβάλει την αποψη του όποιος και είναι αλλά όλοι έχουμε το δικαίωμα να λέμε την γνώμη μας ευγενικά χωρις να προσβάλουμε κανέναν
     
    Αρέσει σε fisherman65, martha72, vagelis1968 και 5 σε άλλους.
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ειλικρινά λυπάμαι που δεν διαβάζεις προσεκτικά τις αναρτήσεις ή τις διαβάζεις και τις μεταφράζεις κατα το δοκούν.

    Πάμε πάλι... Παράταση δίνεται μόνο όταν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα. Και ΔΕΝ υπάρχει πρόβλημα ούτε λάθος σχεδιασμός. Το δρώμενο έχει μεγάλη δυσκολία και για αυτό δίνει μεγάλες αμοιβές.
    Φυσικά μπορείτε να λέτε την γνώμη σας αλλά και εγώ θα πρέπει να σας πω οτι αυτό που ζητάτε είναι ανέφικτο. Δεν θα αφήσω νέους παίκτες να έχουν φρούδες ελπίδες οτι θα υπάρχει παράταση.
    Επίσης μια παράταση θα ήταν κατάφορα άδικη για παίκτες που κόπιασαν να το ολοκληρώσουν.

    Θα σου πω επίσης οτι το μεγαλύτερο μέρος των παικτών έχει ολοκληρώσει το δρώμενο και απομένουν ακόμα 2.5 μέρες.
    Οπότε αν αδυνατείς να το ολοκληρώσεις, τότε κάτι κάνεις λάθος.

    Αντί να γκρινιάζεις λοιπόν, θα σε συμβούλευα να ρωτήσεις τους παίκτες που τέλειωσαν το δρώμενο, πως τα κατάφεραν και να ακολουθήσεις τις οδηγίες του. Τότε είναι πιο πιθανό να κατορθώσεις να πάρεις το φιορινόδεντρο.
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και ολγα1112.
  14. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα σε ολη την παρεα!
    Πρεπει να παραδεχτουμε οτι ειναι ενα απο τα δυσκολοτερα θα ελεγα δρωμενα που εχουμε συναντησει ως τωρα.
    Επισης ολοι οσοι τελειωσαν το δρωμενο ή εστω ειναι πολυ κοντα να το τελειωσουν σιγουρα τους χαμογελασε αρκετα το ροδανι. Εμενα παλι με 80 παρτυ γυρους και πανω απο 100 απλους, ουτε το +1 φυτο δεν μου ετυχε, οποτε ποια ακριβως στρατηγικη να ακολουθησω και τι να μου κανουν τα σ.λιπασματα και οι ζωζωκες.
    Το μεγαλυτερο σκορ που εχω ως τωρα ειναι 63.180 κι αυτο μονο 1 φορα.
    Θα κανω αλλη μια προσπαθεια με το ροδανι κι αν συνεχισει να με "σνομπαρει", απλα θα συνεχισω να παιζω κι οπου φθασω.
    Δυστυχως ειναι και θεμα τυχης, σε καποιους χαμογελαει ασταματητα και τους χαριζει ακομη και πανω απο ενα + μπονους σοδειας και καποιους τους ξεχναει. (εδω θα ηθελα πολυ, μαζι με τις επιτυχιες τους να μας αναφερουν και με τι μπονους το τελειωσαν ;))
    Ευχομαι καλη Κυριακη και τη μεγιστη επιτυχια σε ολους τους συμπαικτες ωστε να καταφερουν να αποκτησουν το πολυποθητο φιορινοδεντρο :inlove::inlove::inlove:
     
    Αρέσει σε sofiapao76, GEPPO1, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  15. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους, είπα μέχρι να γίνουν τα φυτά μου να πω την γνώμη μου για την εξέλιξη αυτού του δρώμενου. Ακόμη δεν το εχω τελειωσει, αλλά ελπίζω σύντομα να τα καταφέρω. Θα πω εδω ότι διάβασα ολες τις αναρτήσεις και είδα και το βιντεο, παρόλα αυτα ακόμη δυσκολεύομαι. Οχι όμως πάντα, κάποιες φορές είναι πολύ εμφανές ποιο δρόμο πρέπει να ακολουθήσω και άλλες βγάζω τα μάτια και δεν
    βγάζω ακρη. Αυτό που έγραψε η συντονιστρια οτι πάει το χερι μόνο του, δεν ισχύει για μένα. Παρόλα αυτά θεωρώ οτι είναι ένα παρα πολύ ωραίο δρώμενο με ένα εξαιρετικό μίνι παιχνίδι. Παίζω 11 χρόνια φαρμεράμα πολύ συνετά και αυτή είναι η πρώτη φορά που εχω πέσει με τα μούτρα να το τελειώσω. Για παράδειγμα δεν εχω παίξει ποτέ σε δρώμενο θερισμού, γιατί δεν είναι σίγουρο το αποτέλεσμα και δεν θέλω να ρισκάρω την αποθήκη μου. Τώρα όμως τα λιπάσματα θα τα ξεπουπουλιάσω μέχρι τελευταίας ρανίδας. Δεν με πειράζει καθόλου που δεν εχω την επιτυχία άλλων παιχτών, δεν έχουμε άλλωστε όλοι τις ιδιες δεξιότητες, και αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό.
    Απλά ήρθε η ωρα να ξεσκονίσω τα τζαμπο δεντράκια που εχω στην αποθήκη και να ξαναρχίσω την συλλογή λιπασμάτων. xD
     
    Αρέσει σε sofiapao76, martha72, nota.dim1802 και 6 σε άλλους.
  16. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σας!
    Τελείωσα και εγώ το δρώμενο σήμερα το πρωί. Είχα ολοκληρώσει τα φυτά από χθες πρωί -και τα αναδυόμενα, αλλά έπαιζα τα παιχνίδια με το πάσο μου, όταν είχα χρόνο και δεν βαριόμουν.
    [​IMG]

    Όπως βλέπεται χρειάστηκα μόνο 85 παιχνίδια, πράγμα που μειώνει πολύ τα φυτά και τα αναδυόμενα που χρειάζονται. Δεν έτυχα κανένα μπόνους στο ροδάνι, έβαλα μόνο ένα +200% απόδοση για περίπου 30 ώρες (με τάρτα pinkie). Όσο για αναδυόμενα χρησιμοποίησα μια από τις τρεις σειρές φασολιάς για ενίσχυση του σούπερ λιπάσματος (για να μηδενίσω το χρόνο) και με εξευγενισμένο φυτό, χαλώντας περίπου 1000 σούπερ τροφές πήρα 1000 αναδυόμενα -πράγμα που δεν ήταν τόσο απαραίτητο αν δούμε ότι μου περίσσεψαν 650, μέχρι στιγμής.
    Μετά τα αρχικά παιχνίδια υπολόγιζα ότι θα χρειαζόμουν περίπου 100 παιχνίδια, αλλά αυτό όσο έπαιζα μειωνόταν, οπότε κατέληξα ότι θα χρειαζόμουν περίπου 88-89 παιχνίδια. Τελικά στα τελευταία πήγα καλύτερα και ολοκλήρωσα το δρώμενο με μόλις 85!!!
    Το μυστικό στο παιχνίδι είναι η υπομονή. Πρέπει να ελέγχουμε τι έχουμε, με 1-2 κινήσεις να αφαιρούμε τα άχρηστα, υπολογίζοντας συγχρόνως που θα πάνε αυτά που πέφτουν προς τα κάτω και αν απαιτείται να φτιάχνουμε κανένα τερατάκι για αλλαγή χρώματος αφαιρώντας πέντε που δεν μας χρειάζονται. Όπως βλέπεται δεν έφερα πολύ μεγάλο σκορ (μόλις 107880, όταν άλλοι φτάσαν σε 120 και 130 χιλιάδες- αυτό απαιτεί και τύχη) αλλά ο μέσος όρος μου ήταν πολύ υψηλός.

    Ελπίζω οι συμβουλές μου να βοηθήσουν κάποιους.
    Καλή επιτυχία σε όποιον συνεχίζει!
     
    Αρέσει σε sofiapao76, nota.dim1802, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  17. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα κι από μένα...επειδή κέρδισα (για πρώτη φορά ) τόσα πολλά μπόνους στο ροδάνι, να πληροφορήσω οτι έδωσα έμφαση στο φυτό και ξέμεινα από αναδυόμενα...τωρα έχω 27.500 φυτά και από αναδυόμενα τίποτα...δύσκολο το βλέπω να μαζευτούν ,οπότε για άλλη μια φορά αποδυκνείεται οτι πάνω στη βιασύνη μας, (ξέχασα τον επιταχυντή φυτού δρώμενου κλπ) δε υπολογίζουμε σωστά τα πράγματα. Αν ζητούσα παράταση θα ήταν για τα αναδυόμενα...τουλάχιστον μέχρι τις 11 το βράδυ της Τρίτης. Δεν είναι μόνο το φιονιρόδεντρο είναι και το πίκολο ένας στόχος.Το αστείο είναι οτι στη βοηθητική μου φάρμα έφτασα το σκόρ των 90.000+:D Ειρωνία ε? στη φάρμα έφτασα 78000. Όπως και να έχει έπαιξα τα πολλά παιχνίδια χωρίς να έχω δει το βίντεο της xaras κι έτσι έχασα πολύτιμους πόντους. Κι επειδή δεν είμαι αχάριστη, κέρδισα τα τελευταία χρόνια 5 φιορινόδεντρα από πίκολο κι αν ήθελα να τα κάνω έξη είναι επειδή θα το κέρδιζα με την αξία και τον κόπο μου. Συγχαρητήρια σε όσους το απόκτησαν ,καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε fisherman65, nota.dim1802, GEPPO1 και 9 σε άλλους.
  18. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    καλημερα και καλη κυριακη σε ολους! εχω αποτυχη εντελως σε αυτο το δρωμενο!εχω παιξει 74 παιχνιδια και εχω καταφερι να μαζεψω μονο 2,094,000 ποντους! οποτε οπως καταλαβενετε το φιορινοδεντρο ειναι απιαστο ονειρο για μενα! εχω βεβαια αλλες 24,000 φυτα! θα βαλω αμαρανθο με σοθπερ λιπασμα για περισσοτερα αναδυομενα μηπως προλαβω τουλαχιστον να παρω το πικολο! ειχα προβλημα ορασης ηρθαν και αυτα τα τερατακια και στραβωθηκα εντελως!xDxDxDxDxDxDκαλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, nota.dim1802, GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  19. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Γειά χαρά σε όλους
    Επειδή βλέπω αρκετοί ζοριζεστε θα σας πω πως έπαιξα εγώ κ τελείωσα χθες περα από τι έκανα που είχα γράψει για να βγάλω τα φυτά κτλ
    Κοιτούσα πρώτα από την μέση κ κάτω αν είχα στις άκρες τα ίδια κ προσπαθούσα να βγάλω από τα κάτω πρώτα ότι δεν ήθελα για να ενώσω τις κάτω άκρες κ μετά πήγαινα στα πιο πάνω ...συνήθως επαζα 3-4 φορές το ίδιο χρώμα κ έτσι κρατούσα τις βοήθειες για να ενώσω στο τέλος ...ουσιαστικά έκανα ένα καλό μεγάλο κλείσιμο δηλαδή κοντά στην 5η-6η φορά κ ένα ακόμα την 12η φορά και έπαιρνα πάνω από 50χιλ πόντους ...φυσικά υπήρχαν εξερεσεις καλύτερες κ λιγότερα χειρότερες αλλά το μόνο σίγουρο είναι να θυσιάσεις στην αρχή τις πρώτες κινήσεις για να πάρεις καλές μετά...
    Προσοχή από που αρχίζετε για να κλείσει ο κύκλος κ πάντα τοιχο τοίχο όσο μπορείτε για περισσότερους πόντους....Μη βιάζεστε θέλει σκέψη εγώ κάθε παιχνίδι έκανα πάνω από 3,4 λεπτά ,έβαλα κ τον σύζυγο αλλά τον έδιωξα γιατί μάζευε λιγότερους πόντους ,δεν είναι όλοι γεννημένοι αγρότες xD
     
    Αρέσει σε sofiapao76, vagelis1968, αμφιθεα και 12 σε άλλους.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι το να πω εγω την γνωμη μου το εκλαμβανεις παντα σαν γκρινια.. εγω ημουν που πρωτη απ ολους ειπαν οτι ειναι απο τα πιο απιθανα δρωμενα.. τόσοι συμπαικτες πιο πανω ειπαν για παράταση , ειπα και εγω πως συμφωνω μαζι τους.. την γκρινια που ακριβως την ειδες?? και ειλικρινα απορω πως και δεν απαντησες σε κανενα απο τα προηγουμενα παιδια και απαντησες μονο σ εμενα..
    εμπας περιπτωση συνεχίζουμε τον αγωνα για το φιορινόδενδρο και ευχαριστούμε ολους τους παίκτες για την βοήθεια.. ελπίζω αυριο να φανώ και εγω τυχερη στο ροδανι
     
    Αρέσει σε vagelis1968, maria_palou, Nantia123 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.