Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Κουνγκ - Φου Τίγρη ΙΙ "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 11/4/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Κουνγκ - Φου Τίγρη ΙΙ "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Κουνγκ-Φου-Τίγρη-ΙΙ.35217/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Κουνγκ-Φου-Τίγρης-ΙΙ.35216/



    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα σε ολους.. ενα ευχάριστο παιχνιδι που χρειάζεται πολύ προσοχή στον συνδιασμο της δεξιας και αριστερης στηλης οσον αφορά τα μπόνους +1.2.3.. εγω πάντα μαζεύω σχεδον ολα τα αναδυόμενα , φτιάχνω τα περισσότερα κουτιά για το μίνι παιχνίδι και μετά προχωρώ προσεκτικα ωστε να εκμεταλευτω τα μπονους οσο γίνεται..
    για τα 60 κουτια παζλ της αριστερής λίστας , θα χρειαστούμε
    1.020 τυχερό φυλακτό, συγκομιδές δέντρων και φυτών στις εκτάσεις Βασικής έκταση και άγριο λιβάδι
    1.560 Αρχαίος πάπυρος, συγκομιδές φυτών, στάβλων/ εργαστηρίων και δέντρων στις εκτάσεις Βασικό νησί Bahmarama, το τροπικό δάσος, και τους Κρυστάλλινους καταρράκτες
    τα φυτά που θα χρειαστούμε για την δεξιά λίστα
    4.775 Ρόδο της κοιλάδας , 06:00 ώρες
    4.960 Αγκαθωτό μανιτάρι , 08:00 ώρες
    4.935 Μούρο του νερού , 04:00 ώρες
    φυτεύουμε στη Βασική έκταση και το άγριο λιβάδι (ελπίζω να μην έκανα λάθος γιατι βγήκαν τα ματάκια μου)
    τα δώρα απο την δεξιά στηλη πολύ καλά και φυσικα με στόχο τα 3 πίκολο
    η φασολιά αρκετα καλή και θα ηταν καλύτερη αν ηταν σε λιγότερο χρόνο
    καλη διασκέδαση σε όλους.. καλή Ανάσταση με υγεια και Αγάπη
     
    Αρέσει σε ΝΤΑΛΙΑ94, Hecuba, Marinaloren και 25 σε άλλους.
  3. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα σας.

    Όλα τα μπόνους που κερδίζετε από την αριστερή και τη δεξιά στήλη ενεργοποιούνται αυτόματα.
    Εχουν ενημερωθεί οι Συχνές Ερωτήσεις.
     
    Αρέσει σε Hecuba, αμφιθεα, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  4. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    γεια χαρα σε ολους
    γνωστο δρωμενο αλλα καθολου αγαπημενο για μενα γιατι θελει να εισαι συνεχεια στο παιχνιδι κ για τις μερες αυτες ηταν οτι χειροτερο ...
    καλη ανασταση σε ολους κ καλη επιτυχια
     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/4/23
    Αρέσει σε dafni_mat, Hellenagal200010, elenigri και 12 σε άλλους.
  5. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    συμφερει μεγαλα η μικρα χωραφια;
     
    Αρέσει στους Hecuba, αμφιθεα και soyla74.
  6. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα σε όλους!
    thena μου καλή,προσωπικα αυτο που ακολουθώ σε αυτο το ιβεντ ειναι το εξης:πρωτα μαζευω τα αναδυόμενα και φτιαχνω τα παιχνιδια και τα 60 αν μπορω,μετα παιζω στο ροδανι μηπως δεησειxDνα μου φερει μπονους αν οχι χρησιμοποιω δικα μου μπονους...παιζω μαζευω τους σπορους και ολα τα μπονους που μου δινει το παιχνιδι και με ενα φυτεμα στο καθε φυτο σε μεγαλα χωραφια και με ελαχιστο σουπερ λιπασμα μεσα σε λιγες ωρες τελειωνω το ιβεντ και εχω περισσεμα και απο τα φυτα για την λαικη!!Το ωραιο ειναι οτι εγω διαλεγω στο περιθωριο που μου δινει το ιβεντ,ποτε θα παιξω,οποτε εχω χρονο !!!Αυτος ο τροπος σε κανει να ξεχασεις οτι παιζεις ιβεντ γιατι απλα περιμενεις να μαζεψεις αναδυομενα και δεν χρειαζεται να εισαι πανω στον υπολογιστη!!Παω να βαψω τα αυγα μου:inlove:!Καλη Ανασταση σε ολους, καλη συνεχεια!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, boykitsa68, ΝΤΑΛΙΑ94 και 21 σε άλλους.
  7. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Μαρεσε!!Μολις τωρα ξεκιναω αυτη την τακτικη!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Marinaloren, toylaaaaa και 4 σε άλλους.
  8. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    ετσι θα κανω Σουλα μου!! καλη ανασταση να εχουμε...εγω θα τα βαψω απογευμα:)
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, nickoikono11, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  9. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χρόνια πολλά! Μόνο έτσι θα καταφέρουμε να επωφεληθούμε όλα τα μπόνους και θα φυτεύουμε χωρίς άγχος ..το θέμα είναι οι γιορτινές μέρες, που κάποιοι θα απουσιάζουμε από το παιχνίδι. Οπότε φύτεμα με σούπερ λίπασμα στο νησί ,πολύωρα φυτά και βλέπουμε. Το περίεργο είναι οτι το αναδυόμενο με τις μεγαλύτερες απαιτήσεις, έρχεται και πιο δύσκολα.Ο αρχαίος πάπυρος δηλαδή. Καλά να περάσετε με ανθρώπους που σας αγαπούν και αγαπάτε! Καλή Ανάσταση!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, thena, elenigri και 6 σε άλλους.
  10. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    δολιχο, με αποσταγμα γνωσης, θεραπευτικη αλοιφη και μασκα τικι 9,30 ωρες περιπου με νερο και απλο λιπασμα!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, thena, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  11. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χρόνια πολλά! Μετά την Ανάσταση,με το καλό, περιμένει σκληρό οκτάωρο σπερνοθερίσματος.Όποιος παίξει μαζεμένα τα παιχνίδια, να μη ξεχάσει, οτι τα μπόνους των φυτών ισχύουν για 8 ώρες, οπότε θα πρέπει να αφιερώσουμε χρόνο και πολλά σούπερ λιπάσματα. Καλούς οβελίες και να ευχόμαστε παγκόσμια ειρήνη και υγεία!:)[​IMG]
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Marinaloren, thena και 11 σε άλλους.
  12. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Χρόνια πολλά σε όλους!Τέλος με το ιβεντ...μου χρειαστηκαν 2:30 ωρες για να τελειωσω με τα φυτα και να παιξω το μινι παιχνιδι,αφου ενεργοποιησα τις φασολιες του αγροτη(εορτη θερισμου 14)και τα βότανα του φαραώ,δυστηχως δεν εχω την σειρα γενεθλια ευχη,για μεγαλυτερη αποδοση του σουπερ λιπασματος,πριν φυτεψω τα φυτα του ιβεντ μαζεψα και το διακοσμητικο γειτσες ,εβαλα στολεν και λευκη αγνοτητα,τα φυτα γινοταν πολυ γρηγορα 50 λεπτα,χονδρικα για το μεγαλυτερο!Επαιξα φουλ ροδανι,ενεργοποιησα δικα μου μπονους και με τα μπονους του ιβεντ επερνα 64 φυτα..[​IMG]

    Ετσι με ενα φυτεμα στις 2 εκτασεις στο καθε φυτο, μαζεψα τα απαραιτητα [​IMG]
    Και το τελειωσα αμεσα!!Τα τεσσερα τελευταια βηματα που μενουν απο την αριστερη στηλη θα τα τελειωσω σε καμια ωρα με δολιχο,σαγιοτ και το νεο φυτο μποκ τσοι που ανηκει στα λαχανικα εβγαλα τα αναδυομενα χωρις να πεταξω το σουπερ λιπασμα μονο με τα βιοτεχνικα θεραπευτικη αλοιφη,μασκα τικι και αποσταγμα γνωσης οπως αναφερει και η συμπαικτρια πιο πανω!!χαλασα 200 σουπερ λιπασματα για τα φυτα και μονο του ιβεντ,τα οποια και πηρα πισω σχεδον απάυτο!!!Κάλη Ανάσταση σε ολους!!Το αγιο φως να ζεστανει τις καρδιες όλων,αγαπη ευχομαι,υγεια και χαρα.Καλό Πάσχα...ευχομαι η μεγαλύτερη γιορτή της χριστιανοσύνης που ερχεται να ειναι η αφορμη να μην ξαναδουμε ασχημα και τραγικα γεγονοτα στον κόσμο μας μονο αγάπη....Ο.τι καλυτερο παιδια σε σας και στις οικογενειες σας!!!

    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/4/23
    Αρέσει σε dafni_mat, nickoikono11, Lina123 και 11 σε άλλους.
  13. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    Εμπρός λοιπόν στον δρόμο που χάραξε η συναγρότισσα soyla74..... οσονουπω τερματίζω και εγώ για το τελευταίο πικολάκι!!!
    Καλή Ανάσταση σε όλους μας, με υγεία και αγάπη...
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, maria_palou και 5 σε άλλους.
  14. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους!
    Τελείωσα και εγώ το δρώμενο , ακολουθώντας βέβαια την τακτική με τα μεγάλα χωράφια , αφού παίξω όλα τα παιχνίδια από την αριστερή στήλη και μαζεύτηκαν όλα τα μπόνους για τα φυτά!

    [​IMG]
    Το μόνο θετικό ήταν το ροδάνι σήμερα μου έκανε ένα δωράκι 100% μπόνους σοδειάς και έτσι από ένα μεγάλο χωράφι έπαιρνα 23 φυτά.

    [​IMG]
    Το άλλο θετικό ήταν ότι δε ξόδεψα και πολλά ΣΛ, κι όπως ειπώθηκε πιο πάνω τα παίρνουμε από τα έπαθλα της δεξιάς στήλης. Επίσης, να επισημάνω ότι τα φυτά που έχει υπολογίσει η συμπαίκτρια πιο πάνω δεν είναι σωστά και η αλήθεια είναι ότι ευτυχώς έκανα έναν υπολογισμό μόνος πριν παραδώσω κι δεν έχασα τα μπόνους..
    Οι σωστοί υπολογισμοί είναι :
    5.235x Μούρο του Νερού
    5.235x Ρόδο της Κοιλάδας
    5.385x Αγκαθωτό Μανιτάρι

    Η φασολιά πολύ καλή, η οποία μπήκε στη θέση της , αλλά και τα 4x Πίκολο που πήραμε συνολικά.

    [​IMG]
    Όπως και να έχει ήταν ένα ευχάριστο δρώμενο.. Ευχαριστούμε!!
    Εύχομαι καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία! Και του χρόνου να είμαστε εδώ όλοι παρεούλα!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, maria_palou και 10 σε άλλους.
  15. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    τελος ! Επαιξα ολα μαζι τα παιχνιδια ,σε μικρα χωραφια με νερο ,σουπερ λιπασμα και λιπασμα .Ειχα κερδισει ενα 100% απο το ροδανι και 3 συν ενα στα φυτα, καθως ενεργοποιησα και ενα 200% δικο μου στην διαμαντενια θεση.Συνολο 18 φυτα απο το καθε χωραφι. Καλη Ανασταση!!!!!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Nantia123, GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    χρόνια πολλά Χριστός Ανεστη... Ελπίζω να έχετε εντοπίσει οτι οι εκτροφές δινουν αναδυομενα, σε καποιο ποσοστό βέβαια οπως παντα.. γιατι εγω μολις τωρα το εντοπισα που ειπα να κανω μερικες για να βρίσκονται.. βεβαια το γράφει <<Αρκετές πιθανότητες να λάβετε και από τα δύο αναδυόμενα απο τις εκτροφές>> απλα δεν το ειχα προσεξει καθολου
     
    Τελευταία επεξεργασία: 16/4/23
    Αρέσει σε nickoikono11, nota.dim1802, maria_palou και 4 σε άλλους.
  17. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη, τέλος το δρώμενο και για μένα πάντα με μεγάλα χωράφια και με ότι μπόνους μπορεί να μπει. Άνοιξα τα πικολάκια (4+2 και πάντα πληρωμένο το άνοιγμα) και πήρα Τζακ, μαγικό δέντρο και...... φιορινόδεντρο!!! Υπέροχα Πασχαλινά δώρα. Εύχομαι υγεία, αγάπη και ειρήνη στον κόσμο άπαντα.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, maria_palou, nota.dim1802 και 6 σε άλλους.
  18. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη. Τέλος το δρώμενο και για μένα έπαιξα 106 παιχνίδια. Σε μικρά χωράφια με νερό και σούπερ λίπασμα και με δικά μου μπόνους έπαιρνα από κάθε χωράφι 25 φυτά μου έμειναν και αρκετά. Το ροδάνι δεν μου έκανε την χάρη σήμερα να μου δώσει κάποιο μπόνους.
     
    Αρέσει σε maria_palou, nota.dim1802, soyla74 και 4 σε άλλους.
  19. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Χρονια πολλα με υγεια!! Τα πικολακια με απαγοητευσαν ,λες και ηταν συνεννοημενα ολα θερμη πηγη!!Οσο για το ροδανι μεχει ξεχασμενη εδω και πολυ καιρο .Το δρωμενο αμφιβαλλω αν βγαινει χωρις εξτρα μπονους και νομιζω δεν συμφερει να τα ξοδεψεις δεν δινει κατι δελεαστικο,τελος παντων, ο καθενας οπως το αντιλαμβανεται.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, nota.dim1802 και 3 σε άλλους.
  20. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα! Επιτέλους ένα υπέροχο δρώμενο!
    Σου δίνει χρόνο να μαζέψεις αναδυόμενα, το μίνι παιχνίδι κρατάει ελάχιστο χρόνο και είναι απλό.
    Προχτές έπαιξα όλα τα παιχνίδια μαζεμένα, κέρδισα 3-4 μπόνους από το ροδάνι και ξεκίνησα το φύτεμα σε μεγάλα χωράφια, έπαιρνα 31 φυτά από κάθε χωράφι.
    Σήμερα πούλησα και τα περισσευούμενα φυτά στη λαϊκή.
    Καλή συνέχεια σε όλους! :music:
     
    Αρέσει σε sofiapao76, nickoikono11, Marinaloren και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.