Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Κομμάτι-Τούρτας"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 25/1/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    καλημέρα ζαχαροπλάστες μου!!!!!!!!!!!!!
    προτείνω να φτιάξετε και να παραδώσετε τις τουρτίτσες στα κεριά
    για να πάρετε όσες περισσότερες φορές γίνετε τα δώρα που δίνουν
    κάθε 8 ώρες
    καλή επιτυχία σε όλους
    ανακοινώθηκαν γεννητούρια για τις εκτροφές των ζώων του ιβεντ
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/1/16
    Αρέσει σε george3356, Louisa, kolokythopitas και 17 σε άλλους.
  2. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Πόσο δίκιο έχεις! Ευχαριστώ που με ξύπνησες!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, GEPPO1 και 8 σε άλλους.
  3. annagiannis

    annagiannis Προχωρημένος

    πέσμας και εμάς το μυστίκο που μάζεψες τοσα κορνέ?
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  4. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρες πολλές και γλυκιές σε όλη την αγροτοπαρέα. Καταρχίν χρόνια πολλά και ευτυχισμένα στην Farmerama μας, ευχαριστούμε για το ωραίο διακοσμητικό που μας πρόσφερες. Λοιπόν έως τώρα έχω καταφέρει τα εξης: Εκτός απο την φασολιά και τα διακοσμητικά όλα τα υπόλοιπα τα πήρα, και γι αυτό είμαι ευχαριστημένη από τον εαυτό μου. Φυσικά θα παλέψω και για τα υπόλοιπα, καθώς τα δωράκια είναι ωραία και χρήσιμα. Καλή μας επιτυχία

    *** Βέβαια οι σταχτόχηνες πολύ ακριβές και ξοδεύτηκαν πολλά χτ για την απόκτησή τους, το καλό είναι οτι αύριο θα έχει γεννητούρια, όποτε σίγουρα θα βγάλουμε τα σπασμένα μας. Καθώς και το γκρέιπφρουτ απλησίαστο..
     
    Αρέσει σε giannissuper, kolokythopitas, βιβη.2003 και 8 σε άλλους.
  5. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα!
    Εξαρτάται από το επίπεδο που είσαι και από το πόσα δέντρα και εργαστήρια έχεις..
    Εγώ πχ.Γέμισα το νησί και στους 2 του χώρους με δέντρα (όχι χχλ) και τους 3 χώρους της φάρμας μου με εργαστήρια (καζανοποιία, στρουθοκάμηλου, παλέτας,κρουνού,κλπ).Και ναι, πήρα πάνω από 200 αναδυόμενα! Όμως είμαι επίπεδο πολύ πιο πάνω από 95...
    Πρέπει να προετοιμάζεσαι σωστά -με ότι έχεις βέβαια- πριν από κάθε δρώμενο.
    Καλή επιτυχία σε όλους μας!
     
    Αρέσει σε giannissuper, chara1955, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  6. annagiannis

    annagiannis Προχωρημένος

    Καλησπέρα! Ευχαριστώ για τη βοήθεια, ok να βάλω στάβλους και εργαστήρια αλλά το φυτό του δρώμενου? Είμαι και εγώ στο 94 επίπεδο και 234 στο νησί και έχω από όλα αλλά δεν μάζεψα ακόμα τα ρεβίθια που χρειάζονται .......:(:sleepy::sleepy:
     
    Αρέσει σε maria071966, kolokythopitas, skareleni και 6 σε άλλους.
  7. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Χρόνια πολλά Farmerama, πέρασαν 6 χρόνια;;
    [​IMG]
    Καλή συνέχεια να έχουμε να περνάμε καλά.
     
    Αρέσει σε heavymetal7, maria071966, Louisa και 16 σε άλλους.
  8. Elvira3310

    Elvira3310 Ενεργός συντάκτης

    [​IMG]

    καλο απογευμα σε ολους, ερχομαι και εγω με την σειρα μου να ευχηθω για τα εξι χρονια του παιχνιδιου, να ευχαριστησω ολους αυτους που δουλευουν για αυτο το παιχνιδι για να περναμε εμεις ομορφα, τους ελληνες συντονιστες που αφιερωνουν τον χρονο τους για να βρισκονται κοντα μας οταν τους χρειαζομαστε, περασαν εξι ολοκληρα χρονια και νομιζω οτι τωρα μολις ξεκινησα να παιζω, ενα πανεμορφο παιχνιδι που πραγματικα αξιζει να βρισκεται κοντα μας και για αλλα πολλα χρονια.. Χρονια Πολλα Farmerama, καλη συνεχεια σε ολους με το event:)
     
    Αρέσει σε markos5560, salt7000, *mava* και 14 σε άλλους.
  9. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Τα ρεβίθια φίλε/η μου θα τα μαζέψουμε με υπομονή!xDxD Έχουμε ακόμη χρόνο!
     
    Αρέσει σε mpimpilas, markos5560, graganta και 11 σε άλλους.
  10. rkatia

    rkatia Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα.
    Αν και με φόβισε στην αρχή το δρώμενο τελικά προχώρησε αρκετά χωρίς να το καταλάβω. Σίγουρα σε αυτό βοήθησαν οι σπορές με σούπερ λιπάσματα που έκανα σε εξευγενισμένα φυτά.
    Κάτι που είδα πρακτικά παίζοντας το δρώμενο, είπα να το μοιραστώ μαζί σας μήπως και κάποιοι παίχτες βοηθηθούν.
    Εκτός από το ότι κυνηγάμε να ανοίξουμε πιο γρήγορα τα κεριά για να πάρουμε πιο πολλές φορές τα δώρα όπως είπε και η Γεωργία, μπορούμε να μην κάνουμε κάποια βήματα.
    Τα διακοσμητικά τα δίνει 2 φορές, αν κάποιοι φοβούνται ότι μπορεί να μην προλάβουν να το τελειώσουν μπορούν να αποφύγουν να τα πάρουν και τις 2 φορές.
    Έτσι προτιμήστε τα βήματα με τα διακοσμητικά που θέλουν τις λιγότερες μαρέγκες και κατ' επέκταση τα λιγότερα ρεβυθόζουμα - φυτά και αναδυόμενα.
    Σύμφωνα με την φωτογραφία της τούρτας στις συχνές ερωτήσεις τα κομμάτια - βήματα με τα διακοσμητικά που συμφέρει να κάνετε είναι το 24 αντί για το 31, το 28 αντί για το 15 και το 27 αντί για το 30.
    Με αυτό τον τρόπο θα χρειαστείτε σε σύνολο 12600 ρεβίθια και 710 κορνέ.
    Αυτό για όσους δυσκολεύονται να βγάλουν ολόκληρο το δρώμενο.
    Καλή επιτυχία σε όλους.
    Χρόνια πολλά Farmerama!!!
     
    Αρέσει σε giannissuper, markos5560, *mava* και 23 σε άλλους.
  11. -kristian-

    -kristian- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Σ' ευχαριστούμε πολύ!! Πολύ καλή η παρατήρηση σου :)
     
    Αρέσει σε markos5560, Stefoulini, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  12. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Ναι αλλά με αυτό τον τρόπο δεν θα μπορέσουμε να ανοίξουμε το 23 που ανοίγει τελευταίο!
     
    Αρέσει σε markos5560, kolokythopitas, skareleni και 4 σε άλλους.
  13. ΛΙΤΣΑΚΙ

    ΛΙΤΣΑΚΙ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    θα ήθελα με την σειρά μου πρώτον να ευχηθώ στο αγαπημένο μας φαρμεράρα χρόνια πολλά και να μας κρατάει ευχάριστη παρέα (όπως έκανε όλα αυτά τα χρόνια) για πολλά πολλά ακόμα χρόνια. δεύτερον θα ήθελα να πω ότι μερικοί άνθρωποι δεν είναι με τίποτα ευχαριστημένοι και γράφουνε απλώς για να γράφουνε κάτι. σπάνια θα γράψω για κάτι που διάβασα που δεν μου άρεσε ή με έβρισκε αντίθετη αλλά αυτή την φορά δεν μπορώ να μην ανοίξω το στόμα μου. θα μιλήσω σχετικά με τα δώρα που τα χαρακτήρισαν φτωχά. σε ποιο άλλο δρώμενο πήραν τόσες χρυσές μπανάνες (5+1) και κάθε 16 ώρες άλλη 1 σβήνοντας το κεράκι; συν ότι έχει δεντρύλια, στάβλους, σούπερ τροφές (και που πάλι θα παίρνουμε ανά τακτά χρονικά διαστήματα), εισιτήρια και πολλά άλλα. Ακόμα και η γραμμή φασολιάς μια χαρά είναι, αν σκεφτείς ότι αυτή την στιγμή έχει άλλο δρώμενο που πρέπει να πληρώσεις με φιορίνια για να αποκτήσεις μια γραμμή φασολιάς που σου δίνει σχεδόν τα ίδια, ενώ αυτή είναι δωρεάν. και πάλι να ευχηθώ στο παιχνίδι χρόνια πολλά και να σβήσουμε πολλά ακόμα κεράκια.
     
    Αρέσει σε evieva, markos5560, antigonisfarm και 17 σε άλλους.
  14. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    πηραμε τα πρωτα κομματια τα φαγαμε μας ανεβηκε πολυ το ζαχαρο κανουμε ριλαξ μεχρι να μαζεψουμε αναδυομενα και ρεβυθια και βλεπουμε που θα φτασουμε!!!!!!!!!!!!πολυ κουραση ρε παιδια.
     
    Αρέσει σε markos5560, Stefoulini, graganta και 8 σε άλλους.
  15. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα στην παρέα, άλλα 11 για να τελειώσω όλη την τούρτα. Μόνο που τα δύσκολα τώρα είναι γιατί θέλω μαρέγκες και τις
    σταχτόχηνες.:mad::oops:
     
    Αρέσει σε giannissuper, markos5560, maria071966 και 15 σε άλλους.
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    απλα εχε υποψιν σου Λιτσακι οτι η χρησιμοτητα των δωρων ειναι υποκειμενικη. για εμενα πχ ειναι αχρηστες πλεον οι μπανανες απο την στιγμη που εχω ξεκλειδωσει τα παντα και εχω και 60 μπανανες, οπως επισης δεν με καινε και οι πε. θα προτιμουσα πχ κουπονια και παραπανω σταβλους ή δενδρα και αλλα πιο χρησιμα δωρα. ο καθενας εκφραζει την αποψη του και καποιοι παλιοι που παιζουμε 5 και 6 χρονια, εχουμε δει υπεροχα δωρα στο παρελθον και τα εχουμε επικροτισει. ο καθενας εχει δικαιωμα να γραφει την γνωμη του και κανενας δεν εχει το δικαιωμα να την επικρινει, αν δεν σου αρεσει η γνωμη του αλλου, μπορεις απλα να την προσπερασεις!!
    σημερα εβαλα τα πρωτα φυτα και ειπα τελικα ας φυτεψω μερικα για να παρω τουλαχιστον κανενα αναμνηστικο. μου ερχετε αναποδα να μην παιξω εστω και λιγο, ετσι για το καλο. καλη συνεχεια σε ολα τα παιδια!!
     
    Αρέσει σε powerranger91, giannissuper, markos5560 και 18 σε άλλους.
  17. rkatia

    rkatia Ανερχόμενος συντάκτης

    Οι συχνές ερωτήσεις το λένε καθαρά. Τα βήματα με τα κεριά θα πρέπει να ανοίξεις όλα για να ανοίξει το 23. Και όχι όλη την τούρτα.
     
    Αρέσει σε markos5560, *mava*, maria071966 και 12 σε άλλους.
  18. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Εχεις δίκιο παράβλεψη δική μου.
     
    Αρέσει σε markos5560, Louisa, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  19. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    άντε να φυσάμε όλοι μαζί xD
     
    Αρέσει σε ΒΗΜΑΣΩΤΑ, kolokythopitas, heavymetal7 και 12 σε άλλους.
  20. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    Φύσαααα... εσύ από τη μια πλευρά....:music: κι εγώ από την άλλη ....:music: xD
    [​IMG]
    Αϊντε παιδιά... Πάρτυ έχουμε !!!:music: και καλή μας διασκέδαση :inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/1/16
    Αρέσει σε Stefoulini, Gulit1, powerranger91 και 14 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.