Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Κομμάτι-Τούρτας"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 25/1/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    καλημερα και απο μενα και χρονια πολλα φαρμεραμα θα συμφωνισο μετον pelekano και απλα θα ηθελα να προσθεσω οτι ενταξει ενα παιχνιδι ειναι εχει κανονες και η τους αποδεχεσε και συνεχιζεις η δεν και σταματας αποψη μου θα εγραφα κιαλα αλλα θα μας παρει το βρδυ οποτε καλη δυναμη σε ολους μας για να τα καταφερουμε καλημεραααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
     
    Αρέσει σε giannissuper, jimixatz, giorgos19691969 και 8 σε άλλους.
  2. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    καλημερα χρονια πολλα φαρμεραμα!!!το δρωμενο δεν προλαβα να το δω καλα αλλα περα απο την δυσκολια που θα εχει η αν ειναι καλα τα δωρα, εγω εκεινο που εχω να πω ειναι οτι ξεκινησα να παιζω για πλακα και τωρα ,αν και δεν εχω πολυ χρονο λογο της σχολης, εχω κολησει γιατι μου αρεσει και διασκεδαζω ευχαριστα!!!
     
    Αρέσει σε mousouta1945, LILA413, jimixatz και 9 σε άλλους.
  3. Louisa

    Louisa Κόμης

    Καλημέραααα. Εμένα το δρώμενο μου φαίνεται δύσκολο κι όχι μέτριο και σίγουρα δεν είναι για όλα τα επίπεδα και όλα τα βαλάντια... (βλέπε γκρέιπφρουτ και σταχτόχηνες) Μας θέλει κολλημένους στον Η/Υ (6ωρο φυτό σε τεράστιες ποσότητες) και τα αναδυόμενα είναι πάρα πολλά. Αυτό που νομίζω ότι πρέπει να κάνουμε είναι το βράδυ μεγάλο φυτό για αναδυόμενα (εξευγενισμένη γιρλάντα καλαμποκιού για μένα) και την ημέρα ρεβύθια. Εάν υποθέσουμε ότι αδειάζουμε τη φάρμα (πράγμα που δεν πρόκειται να κάνω) τότε χονδρικά: 188χ5=940 χωραφάκια χ4=3760 φυτά. Άρα χοντρικά 5+ μαζέματα...
     
    Αρέσει σε giannissuper, LILA413, jimixatz και 10 σε άλλους.
  4. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους και χρονιά πολλά στην φαρμεράμα:):):). επίσης να ευχαριστήσω τον George για τους υπολογισμούς του. όσο για το εβεντ μπορώ να πω,ότι είναι πολύ,δύσκολο.με ένα πρόχειρο υπολογισμό και μέχρι να μαζέψουμε πλήρως τα φυτά για να σπείρουμε ,θέλουμε 6,5 θερίσματα,χωρίς νερό κτλ,δηλαδή 40 ώρες μάζεμα περίπου,από τον χρόνο του εβεντ και χωρίς να μαζέψουμε κάτι άλλο,από προϊόντα του δρώμενου. εδώ θέλει μεγάλη στρατηγική,γιατί τα δώρα που δίνει το εβεντ είναι καταπληκτικά;););)προσωπικά θα προσπαθήσω όσο μπορώ μέχρι να το τελειώσω και ελπίζω να τα καταφέρω, να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε giannissuper, *mava*, LILA413 και 10 σε άλλους.
  5. dhmhtrhs99

    dhmhtrhs99 Αρχάριος στο φόρουμ

    XRONIA POLLA FARMERAMA as peksei o ka8e enas oso mporei alwste einai ena wraio paixnidi pou prepei na mas dinei eyxaristisi kai oxi stres kali epityxia se olous
     
    Αρέσει σε LILA413, jimixatz, giorgos19691969 και 5 σε άλλους.
  6. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    Χρόνια Πολλά Farmerama
    [​IMG]
    :D
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Elvira3310, *mava* και 16 σε άλλους.
  7. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    χρονια πολλα φαρμεραμα...
    βλεπω σε μενα μια καλη αρχη με τα κορνε... καθως πηρα ηδη 159 με γαρυφαλλο και περιμενω το αμαζευτο λεμονοχορτο...βλεπομεν
     
    Αρέσει σε giannissuper, kolokythopitas, LILA413 και 8 σε άλλους.
  8. Louisa

    Louisa Κόμης

    Και εγώ έκανα καλή αρχή με 154 κορνεδάκια -όλα μαζεμένα αλλά με πολλά ζώα & εργαστήρια-
    Αν συνεχίσει έτσι τότε θα είναι στ' αλήθεια πάρτυ...:inlove:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, jimixatz και 9 σε άλλους.
  9. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    122 για μένα από τη συγκομιδή τα αναδυόμενα! πολύ καλύτερα από άλλες φορές, αλλά ακόμα περιμένουμε να δούμε... γιατί αυτό ήταν μάζεμα γαρύφαλλου και καφέ... τις επόμενες μέρες που θα υπάρχει σε αποκλειστικότητα το φυτό του δρώμενου θα υπάρξει μείωση...:oops: καλή συνέχεια σε όλους μας!!
     
    Αρέσει σε giannissuper, kolokythopitas, ste007 και 9 σε άλλους.
  10. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    χρόνια πολλά φαρμεραμα να υπάρχεις για να μας διασκεδάζεις


    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Elvira3310, LILA413 και 14 σε άλλους.
  11. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    210 για εμένα!Με άνετα χωράφια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Elvira3310, ioanna6929 και 9 σε άλλους.
  12. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    226 για 'μένα με άνετα, σταύλους και μόνο δέντρα στη μια περιοχή του μπαχαράμα . Έχω όμως τερματίσει σχεδόν τον ζωντανό θρύλο 14/15(το λέω γι' αυτούς που μπορεί να απορήσουν).
     
    Αρέσει σε giannissuper, kolokythopitas, LILA413 και 10 σε άλλους.
  13. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    καλησπέρα!!
    χρόνια πολλά στο farmerama για τα 6 χρόνια ύπαρξης του
    κατ αρχάς πολύ ωραίο το διακοσμητικό που γράφει την χρονιά εγγραφής του κάθε παίχτη
    [​IMG]
    τώρα για το ιβεντ πιστεύω είναι αρκετά και τα αναδυόμενα και τα φυτά(190 αναδυόμενα και 3210 φυτά την μέρα) αλλά δεν πιστεύω ότι θα είναι το κύριο πρόβλημα μας
    για εμένα τουλάχιστον το κύριο πρόβλημα είναι τα ζώα εκτροφής γιατί όλοι μας φαντάζομαι μαζεύουμε σ.τ. για τα ιβεντ εκτροφής
    επίσης οι καρποί από το δέντρο γκρέιπφρουτ που δεν έχουμε όλοι γιατί να υπάρχει στο δρώμενο ?
    τα δώρα μου αρέσουν αρκετά όπως και η μορφή και τα γραφικά του.
    μερικά διακοσμητικά δίνονται 2 φόρες πολύ καλό αυτό μπορούμε να γεμίσουμε και το νησί του θησαυρού :)
     
    Αρέσει σε giannissuper, kolokythopitas, Elvira3310 και 10 σε άλλους.
  14. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα!
    Χρόνια πολλά Φαρμεραμα!
    Χρόνια πολλά αγροτόπουλα!
    Χρόνια πολλά στην ομάδα του παιγνιδιού που μέρα με την μέρα το κάνουν όλο και πιο όμορφο!
    Χρόνια πολλά και στους αγαπημένους μας Έλληνες συντονιστές που είναι πάντα εκεί για να μας διευκολύνουν το παιγνίδι μας!
    Να ήμαστε καλά και να χαιρόμαστε παίζοντας για πολλά χρόνια ακόμη! :inlove:

    Τώρα στα του δρώμενου..Θα παίξω μέχρι τελικής πτώσης! xDxD
    Καλή μας επιτυχία!!!
     
    Αρέσει σε giannissuper, kolokythopitas, annagiannis και 13 σε άλλους.
  15. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Πήρα την τουρτίτσα του 2011 και ανυπομονώ να κάνω την πρώτη μου μαρέγκα. Χρόνια πολλά και καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Αρέσει σε powerranger91, giannissuper, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  16. hacker-3

    hacker-3 Ενεργός συντάκτης

    ευχαριστω δε θα παρω. οχι οτι τα νουμερα ειναι απαγορευτηκα, αλλα γιατι δεν εχω τη δυνατότητα να είμαι 100 ωρες πάνω από ένα υπολογιστή και ούτε έχω ευρώ να σκορπάω σε καλάθια και τροφές κλπ

    πάμε για άλλο εβεντ λοιπόν και δε δίνει και πολλά και καλά δώρα από ότι είδα
     
    Αρέσει σε giannissuper, kolokythopitas, koyrsaros και 4 σε άλλους.
  17. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    185 αναδυομενα για αρχη και βλεπουμε!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, LILA413 και 4 σε άλλους.
  18. begia72

    begia72 Αρχάριος στο φόρουμ

    Σνιφ:cry: δεν πήρα τουρτ'ιτσα εγώ ακόμη!!!
    τεσπα Χρόνια πολλά Farmerama!!!

    χαχαχαααα το πήρα... βιάστηκα να μιλήσω!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, LILA413 και 4 σε άλλους.
  19. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    εγω μαζεψα 118... δεν ειναι και πολλα ε? :sleepy:
    παντως θα το προσπαθησω μεχρι τελους αυτο το ηβεντ γιατι ειναι τα 6α γενεθλεια φαρμεραμα!! :inlove:
    και πιστευω θα βγει σχετικα ευκολα με 3 μαζεματα την ημερα ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giorgos19691969, soyla74 και 6 σε άλλους.
  20. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    από σοδειές ημέρας 235 κορνέ, βέβαια ο ρυθμός θα πέσει με το ρεβίθι αλλά δεν πειράζει
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, μαρω69 και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.