Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Κλέφτης μπισκότων I-VI

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 7/12/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Κλέφτης μπισκότων I-VI
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.
    [​IMG]

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Κλέφτης-μπισκότων-i-vi.32720/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Κλέφτης-μπισκότων-i-vi.32719/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλές γιορτές

    [​IMG] [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα!!!
    Πάμε να δούμε και για τις 24ωρες αποστολές τι ακριβώς ζητάνε:

    Κλέφτης Μπισκότων Ι (08/12-09/12)
    275 Βάζο με μπισκότα (αναδυόμενο από φυτά/δέντρα στην Βασική Έκταση Φάρμας)
    18 Πρόβατα
    Κλέφτης Μπισκότων ΙΙ (09/12-10/12)
    2070 Χριστουγεννιάτικο Ζαχαρωτό Κάλα (05:30ωρο φυτό και καλλιεργείται στο Άγριο Λιβάδι)
    1640 Μανιτάρι
    Κλέφτης Μπισκότων ΙΙΙ (10/12-11/12)
    2000 Χριστουγεννιάτικο Ζαχαρωτό Κάλα(05:30ωρο φυτό και καλλιεργείται στο Άγριο Λιβάδι)
    290 Καραμελωμένο Μήλο (αναδυόμενο από φυτά/δέντρα στην Βασική Έκταση Φάρμας)
    26 Λύγκες
    Κλέφτης Μπισκότων IV (11/12-12/12)
    1400 Γλυκό Γλυκάνισο (06:00ωρο φυτό και καλλιεργείται στο Άγριο Λιβάδι)
    850 Ραπανάκι
    Κλέφτης Μπισκότων V (12/12-13/12)
    1320 Γλυκό Γλυκάνισο (06:00ωρο φυτό και καλλιεργείται στο Άγριο Λιβάδι)
    285 Εορταστικό Μάφιν (αναδυόμενο από φυτά/δέντρα στην Βασική Έκταση Φάρμας)
    21 Καμήλες
    Κλέφτης Μπισκότων VI 13/12-14/12)
    1970 Μολοχοζαχαρωτό (05:00ωρο φυτό και καλλιεργείται στο Άγριο Λιβάδι)
    1680 Φασκόμηλο

    Η ώρα Έναρξης είναι στις 15:00 και η Λήξη πάλι στις 15:00 της επόμενης μέρα!!!
    Κάθε διόρθωση δεκτή φυσικά....
    Καλή επιτυχία σε όλους:inlove:
     
    Αρέσει σε ΔΙΑΚΟΣ, billgab, nickoikono11 και 23 σε άλλους.
  3. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον το δρώμενο, ή κατά πως συνηθίζω να λέω εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις, πολύ φασαρία για το τίποτα!!
    Φίλες και φίλοι. Το να είμαι σε μια συνεχή εγρήγορση, για μια σειρά φασολιάς κάτω του μετρίου, δεν αξίζει τον κόπο. Τι είναι ο κάβουρας, τι είναι το ζουμί του... Το ότι δίνει κάποιους ΠΕ, (αυτό έλειπε να μην έδινε κιόλας), και μερικά έπαθλα τυχαίας και αδιάφορης μορφής, με εξαίρεση το σεντούκι ενισχύσεων, (που κι αυτό συζητείτε λόγω του τυχαίου, βλέπε Πίκολο, αυγό έκπληξη, κα, πως τα ξεκίνησαν και πως εξελίσσονται με την πάροδο του χρόνου), δεν τα θεωρώ ικανά ώστε να με πείσουν για να ασχοληθώ μαζί του. Όσο για τα επιμέρους έπαθλα, απλώς τα κλασσικά. Ακόμα και τα εορταστικά, (πόντοι & μάρκες), κλασσικά τα θεωρώ πλέον και αυτά.
    Ίσως διεκδικήσω μόνο τα σεντούκια ενισχύσεων που υπάρχουν στο δρώμενο και σε συγκεκριμένες εργασίες του. Ίσως...
    Καλή συνέχεια σε όλους!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, dafni_mat, nickoikono11 και 8 σε άλλους.
  4. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπερα προσωπικα θα συμετασχω μονο στην 6 αποστολη για την φασολια τα διακοσμητικά θα τα προσπαθησω στο παρε δωσε αμα ειχε κανενα κουπονι θα τις εκανα ολες τις αποστολες τωρα και που θα κανω την εκτη ειναι γιατι τα καφασια δινουν και σεντουκια ενισχυσεων
    Καλη επιτυχια σε ολους
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, nickoikono11, toula25 και 3 σε άλλους.
  5. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα.
    Δεν είναι τόσο ασήμαντη η φασολιά φίλε μου.
    Ενεργοποιείται κάθε 6 ώρες και δίνει σεντούκια με πολύ ωραία δώρα, συμπεριλαμβανομένων και των σεντουκιών ενισχύσεων.. Αν είσαι και τυπικός στις φασολιές μπορείς να παίρνεις και περισσότερα από 2 την ημέρα. Πάντως, όπως και να έχει πιστεύω πως είναι από τις καλές φασολιές κι αξίζει να προσπαθήσουμε να την πάρουμε! Ευχαριστούμε Farmerama..
    Καλή επιτυχία σε όλους!:)
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, IRENE26, nota.dim1802 και 11 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    όμορφο και απλό, ωραια δωρακια και φασολιά που έχει σεντούκια που είναι τα αγαπημένα μου... ευχαριστούμε λινα..
     
    Αρέσει σε Marinaloren, nickoikono11, toula25 και 2 σε άλλους.
  7. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Στην κουβεντούλα φίλε Παναγιώτη, ο καθένας μας λέει την άποψή του για το δρώμενο, χωρίς να είναι υποχρεωτικό να γίνει αποδεκτή, ή να υιοθετηθεί από τους υπόλοιπους. Οι απόψεις πάντοτε διαφέρουν και αυτό είναι το ωραίο της υπόθεσης. Αν όλοι είχαμε την ίδια άποψη, η κουβεντούλα αυτή, θα ήταν εντελώς βαρετή.
    Εσύ για παράδειγμα, βρίσκεις και την φασολιά και τα επιμέρους έπαθλα του δρώμενου πολύ ωραία και μας συμβουλεύεις μάλιστα, να τα διεκδικήσουμε γιατί αξίζουν. Εγώ πάλι όχι. Και 10 φορές να είχα την δυνατότητα να μαζεύω αυτή την φασολιά κάθε μέρα, για μένα πάντα θα είναι κάτω του μετρίου ως έπαθλο σε τέτοιου είδους δρώμενο. Το ίδιο ισχύει και για τα επιμέρους έπαθλα, με εξαίρεση τα σεντούκια ενισχύσεων, που και για αυτά, θα μου επιτρέψεις να κρατήσω μια μικρή επιφύλαξη λόγω του τυχαίου..
    Καλή επιτυχία!!
     
  8. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος με την πρώτη αποστολή.
     
    Αρέσει σε toula25, nota.dim1802, skias10 και 2 σε άλλους.
  9. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος και για μενα η πρωτη αποστολη! Θα συμφωνησω με τον φιλο Παναγιωτη για τη φασολια, μιας και εγω και οι φασολιες οπου υπαρχουν σε δρωμενα, παμε πακετο!!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 6 σε άλλους.
  10. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα!!!
    Τέλος της πρώτης αποστολής....
    [​IMG]
    Καλή συνέχεια:inlove:
     
    Αρέσει σε nickoikono11, toula25, nota.dim1802 και 2 σε άλλους.
  11. virgynia1974

    virgynia1974 Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπερα σε ολους τους αγροτες και τις αγροτισες οποιος μπορει ασ στειλει κανενα βαζω μπισκοτων. ευχαριστω εκ των προτερων.
     
  12. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    Ολοκληρώθηκε και για μένα η 1η αποστολή.
    Σήμερα φυτευουμε μόνο το φυτό δρώμενου. Υπενθύμιση. Οσα φυτά μας περισσέψουν από την σημερινή αποστολή,
    τα χρησιμοποιούμε και στην αυριανή.
    Καλή επιτυχία σε ολους !!!
    Φιλικά Βίκυ:inlove:
     
    Αρέσει σε Lina123, nickoikono11, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  13. kiriakos2004

    kiriakos2004 Επαγγελματίας του φόρουμ

    1η αποστολή τέλος και για μένα. Πάμε για την 2η.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, Lina123, nickoikono11 και 5 σε άλλους.
  14. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος και με την 2η αποστολή. Φυτεύουμε ξανά το χριστουγεννιάτικο ζαχαρωτό κάλλα, το οποίο θα χρειαστούμε και στην 3η αποστολή.
     
  15. fei08

    fei08 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα! Μπορείτε να μου πείτε πως μαζεψατε όλα τα αναδυόμενα? Βάλατε κάποιο bonus? στην βασική φάρμα δεν φυτέψατε το φυτο δρωμένου?
     
    Αρέσει στους -sia1971- και αμφιθεα.
  16. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Φιλε/φιλη fei08 εγω προσωπικα βαζω πολυωρο φυτο στη βασικη εκταση για να μαζεψω τα αναδυομενα του "κλεφτη μπισκοτων" και δεν βαζω το φυτο του δρωμενου! Χρησιμοποιησα και σουπερ λιπασμα, και μπονους για τα λουλουδια (ορτανσια) .
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 6 σε άλλους.
  17. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    Ετοιμη και η 2η αποστολή.
    Φιλικα Βίκυ:inlove:
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Lina123, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  18. kiriakos2004

    kiriakos2004 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Τέλος και με την 2η αποστολή. Φύτεψα τα μισά χωράφια με ορτανσία και τα υπόλοιπα με το φυτό του δρώμενου (έχω λίγα σούπερ λιπάσματα).
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Lina123, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  19. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Με φυτό δρώμενου δεν θα τα βγάλω ΠΟΤΕ τα αναδυόμενα-ούτε στο άλλο event καταπώς φαίνεται, αλλά σε αυτό σίγουρα όχι
     
    Αρέσει σε -sia1971-, kiriakos2004, Lina123 και 3 σε άλλους.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα.
    Εγώ άφησα λίγο στην ακρη το γρανιτοχόρταρο, και φυτεψα στην βασική ,καλαμιά και βαλεριάνα, οι οποιες μου έδωσαν
    ένα αρκετά καλο αριθμό αναδυόμενων. Τώρα συνεχίζω κανονικά το φύτεμα, του φυτού του δρώμενου.
    Καλη συνέχεια σε όλους.
    Καλό ξημέρωμα.
    Φιλικά Βίκυ:inlove:
     
    Αρέσει σε -sia1971-, kiriakos2004, Lina123 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.