Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Κατοικίες για Αμφίβια "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 9/3/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Δες τις επίσημες ανακοινώσεις δρώμενων, σήμερα. Την Κυριακή έχει ημέρα χαρωπών εκπτώσεων!
     
  2. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Ισχύει όπως το γράφεις.... οπότε όποιος θέλει να κάνει οικονομία σε τροφές να κάνει υπομονή μέχρι την Κυριακή στις 11:00 πμ. που θα κοστίζει μία εκτροφή μόνο μία σούπερ τροφή και θα "τρέχουν" και τα γεννητούρια.
    Επίσης όποιος έχει θέμα με σούπερ τροφές, να μην ξεχνάει το ΜαγαζΌραμα όπου μπορεί να αγοράσει κανείς 50 + 50 σούπερ τροφές έναντι αν θυμάμαι καλά 90 + 90 φασουλοφλουριά.
     
    Αρέσει σε Lina123, -sia1971-, soyla74 και 4 σε άλλους.
  3. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους!

    Τελικά η αναλογία των αναδυομένων είναι αρκετά καλή, σε μένα ήρθαν λίγο παραπάνω γάλατα αμυγδάλου, αλλά οκ. Από 320 εκτροφές ήρθαν 185 γάλατα σόγιας, 96 γάλατα βρώμης και 39 γάλατα αμυγδάλου. Άρα συμπλήρωσα τα απαιτούμενα με 32 παραπάνω εκτροφές!
    Με αυτές τις εκτροφές ήρθαν και τα πολύχρωμα ζωάκια και με το παραπάνω!

    [​IMG]

    Χρησιμοποίησα φερομόνες στις μισές περίπου από αυτές τις εκτροφές (και τις 4 σε καθεμιά)!

    Και φυσικά το δρώμενο ολοκληρώθηκε!

    [​IMG]

    Να σημειώσω ότι σαλαμάνδρες είχα αρκετές (στα πλαίσια της φροντίδας μου για αποθέματα σε όλα). Πριν την ανακοίνωση ότι θα γίνει ζώο εκτροφής, είχα γύρω στις 1300-1400 σαλαμάνδρες και στην έναρξη του δρώμενου είχα λίγο πάνω από 2000. Επίσης είχα αρκετούς ηλιακούς συλλέκτες (>200)

    Καλή επιτυζία σε όλους!
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, pigara, nota.dim1802 και 15 σε άλλους.
  4. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG]
    Τέλος το δρώμενο κ για μένα δεν ξέρω αν άξιζε ούτως ή άλλως σε κάθε νέο ζώο εκτροφής κάνω αρκετές εκτροφές. Καλή συνέχεια σ'όσους το προσπαθούν!!!
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, Lina123, jimixatz και 7 σε άλλους.
  5. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού


    Πόσο σε θαυμάζω καλή μου φίλη σε αυτά τα δρώμενα!!

    Ζηλεύω πάραυτα που βλέπω πόσα πολλά ζωάκια έχεις! Στείλε μου τις 500 απλές σαλαμάνδρες και θα στις επιστρέψω..το υπόσχομαι :music::pxD
    Συγχαρητήρια σε όλους που φτάσατε στο τέλος του δρώμενου! :):)
    Εγώ ίσως ασχοληθώ όταν μπουν οι χαρωπές εκπτώσεις..απλώς είμαι με 70 σαλαμάνδρες xDΓέμισα βασική και άγριο και ίσως ενεργοποιήσω κάποια μπόνους!! Θέλω να πάρω το ροζ στάβλο. Οι φασολιές δε με συγκινούν.
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, nota.dim1802, Lina123 και 8 σε άλλους.
  6. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Τα Γεννητούρια μπήκανε,
    πλούσια ζώα βγήκανε,
    τέλος η τρίτη Μπότα...
    Στοίχισε λίγο ακριβά,
    μα νά'ναι οι στάβλοι μου καλά,
    και θά΄χω όσα πρώτα.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε sissy1988, noulaki99, jimthrilosgate7 και 10 σε άλλους.
  7. ingridv

    ingridv Ενεργός συντάκτης

    Για την μια σούπερ τροφή.... το διάβασα στο ημέρα χαρωπών εκπτώσεων. Αν το κατάλαβα καλά, αυτό λέει αν όχι ας με διορθώσει κάποιος συντονιστής.
     
    Αρέσει σε Lina123, nota.dim1802, soyla74 και 2 σε άλλους.
  8. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Δυστυχώς δεν είδα έγκαιρα την ανακοίνωση για τις χαρωπές εκπτώσεις, μεγάλη χασούρα,ας πρόσεχα.
    Στις 302 εκτροφές μου έχουν περισσέψει 7 γάλατα σόγιας και 19 γάλατα αμυγδάλου,αλλά μου λείπουν 12 γάλατα βρώμης για να ολοκληρώσω το event. 26 χαμένες εκτροφές δηλαδή και υπολογίζω ότι θα χρειαστούν τουλάχιστον 35-40 ακόμα για να βγάλω τα γάλατα βρώμης, τις οποίες θα κάνω εννοείται με τις εκπτώσεις.Τα ζώα εκτροφής βγήκαν πανεύκολα, πάντως είναι από τα event που θα μετανιώνω, κυρίως για το λάθος μου που μου κόστισε 300 πολύτιμες σ.τ. και μάλιστα σε event που δεν δίνει πίσω ούτε μία.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Lina123, μαρω69 και 5 σε άλλους.
  9. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Μακάρι να μπορούσα! Πάντως με λίγο σύστημα μπορεί να παράγει κανείς ζώα. Με 2-3 ζωοκομεία βγαίνουν αρκετά, από διάφορες κατηγορίες. Το μόνο κακό είναι πως τελευταία οι στάβλοι εξαιρούνται από τα αναδυόμενα, σε πολλά δρώμενα και έτσι αναγκάζομαι να τους ξηλώνω, όταν χρειάζονται αναδυόμενα.
    Πιστεύω ότι με τους σατάβλους που έβαλες θα μαζέψεις τις απαραίτητες σαλάμάνδρες. Παίξε και κανένα γύρο στο ροδάνι, αν πετύχεις το +1 στα ζώα -που υπάρχει και σε απλούς γύρους- αμέσως θα έχεις διπλάσια συγκομιδή!
    Καλή επιτυχία!
     
    Αρέσει σε Lina123, μαρω69, nota.dim1802 και 4 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    πήρα την πρώτη φασολιά, αλλα πραγματικά κόντευα να πάθω εγκεφαλικο με τους υπολογισμούς με τα σμούθι!!! τεςπα αφου θόλωσε το μυαλο μου τα κατάφερα χαχαχ... περιμένω τώρα τις χαρωπές εκπτώσεις την κυριακή για να δίνω μόνο μια σούπερ τροφή μήπως παίξω λίγο ακόμα ... θα το δω την κυριακή μεχρι που θα φθάσω.. πάντως το σύστημα των τελευταίων τέτοιων δρώμενων , να μην δίνουν ούτε μια σουπερ τροφή το βρίσκω απαράδεκτο.. όλα τα χρόνια παίρναμε πάντα σ τροφες απο αυτα τα δρώμενα, τώρα τελευταία τίποτα... καληνύχτα σε όλους
     
    Αρέσει σε icons1, 66romanou, sofiapao76 και 10 σε άλλους.
  11. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημέρα,
    είναι πολύ απλά επειδή έχει γίνει το όλο παιχνίδι πιο εύχρηστω και εύκολο.... είπε η εταιρία "ας του διευκολύνουμε και κάπου, μην είναι όλα εύκολα!!!"

    Ωραία η πλάκα αλλά γενικότερα δεν μπορώ να καταλάβω την βιασύνη των περισσοτέρων παικτών να βγάλετε το δρώμενο της εκτροφής χωρίς γεννητούρια. Από την στιγμή που έχετε πρόβλημα ή θέλετε να κάνετε οικονομία σε σούπερ τροφές και ζωάκια γιατί δεν περιμένετε τα γεννητούρια που όπως σε κάθε αντίστοιχο δρώμενο - τονίζουν στην συζήτηση και οι διαχειριστές - έρχονται μία ή δύο φορές πριν την λήξη του.
    Το βρίσκω λίγο κρίμα για να κερδίσετε δύο μέρες να χάνετε τόσα πολλά γιατί είναι πάντα θέμα τύχης να σας έρει ένα πολύ δυνατό ζωάκι υψηλής κατηγορίας εκτροφής, το οποίο ακόμη και στο δρώμενο εκτροφής να μην θέλετε να δώσετε μπορείτε να κρατήσετε για την αποστολή που θα ακολουθήσει με αποτέλεσμ να γλιτώσετε πολλές σούπερ τροφές.
    Παίζω αρκετά χρόνια τώρα αλλά δεν έχω δει κανέναν να παίρνει κάποιο δώρο επειδή τελείωσε πρώτος.... ή μήπως παίρνετε κάτι και δεν μου το έχετε πει;;;;
    Πάντα φιλικά - συμβουλευτικά και χωρίς παρεξήγηση.

    Καλό Σαββατοκύριακο!!!
     
    Αρέσει σε olga-tse62, jimthrilosgate7, cathi13 και 16 σε άλλους.
  12. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλημερα!!!!!!!!!παιδακια για οσους δεν εχεται πολλες σαλαμανδρες και οι εκτροφες χαμελεοντα δινουν γαλα σογιας
     
    Αρέσει σε pap100, Lina123, μαρω69 και 5 σε άλλους.
  13. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα τελος και εγω με το δρωμενο με περιπου 300 εκτροφες
     
    Αρέσει σε gtrullis, soyla74, Lina123 και 2 σε άλλους.
  14. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Αυτό που πρέπει να φτιάξεις σμούθι Α για να παρασκευάσεις σμούθι Β και να το παραδώσεις μαζί με σμούθι Γ στην αποστολή κατά την άποψή μου δεν κάνει τα δρώμενα πιο ενδιαφέροντα αλλά πιο βαρετά!
     
    Αρέσει σε icons1, nota.dim1802, Lina123 και 4 σε άλλους.
  15. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Καλημέρα Παναγιώτη!! Θα σου πρότεινα και το 100% σοδειά για τα ζώα (αν το διαθέτεις φυσικά) που διαρκεί 24 ώρες. Με αυτόν τον τρόπο από 400 σαλαμάνδρες που είχα, μέσα σε τρεις μέρες έφτασα τις 1100. Είχα και 4 κόκκινες αναβαθμίσεις που βοήθησαν κι αυτές, μια και έδιναν 4 αντί για 2 ζώα. Μη ξεχνάς και τα βιοτεχνικά που βοηθούν να γίνονται πιο γρήγορα οι στάβλοι σου , και κάτι θα καταφέρεις ;)!
     
    Αρέσει σε niktsa112, 66romanou, jimixatz και 6 σε άλλους.
  16. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    καλημέρα σε ολους, το δρώμενο το τελείωσα αλλά πρέπει να πω ότι δεν το βρήκα πολύ καλό. Ήταν πολύ απαιτητικο χωρίς να δίνει αρκετά. Το διακοσμητικό ακόμη και με τις αναβαθμίσεις δίνει πολύ λίγους π.ε, και νομίζω ότι εκτος από τον ροζ στάβλο θα έπρεπε να δίνουν και κάποια αναβάθμιση του εργαστηρίου.
     
    Αρέσει σε Lina123, μαρω69, gtrullis και 6 σε άλλους.
  17. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Ενώ ακόμα δεν έχουν διορθωθεί τα υπάρχοντα προβλήματα και δεν έχουν ανακοινωθεί τα επίσημα αποτελέσματα της δημοσκόπησης, οι αρμόδιοι δίνουν ήδη το στίγμα τους, για το πως θα κινηθούν τα δρώμενα του μέλλοντος στο farmerama in unity. Ήθελα να ήξερα τι την ήθελαν την δημοσκόπηση, όταν όλοι μας ξέρουμε πολύ καλά και βάση της εμπειρίας των 10 και πλέον χρόνων παρουσίας μας στον χώρο, πως ότι κι αν πούμε, ότι κι αν προτείνουμε, δεν υπάρχει περίπτωση να μας υπολογίσουν. Οι δρόμοι μας τελικά, (εταιρία-παίκτες), είναι παράλληλοι.
    Από τα τόσα δρώμενα που έχουν δημιουργηθεί μέχρι και σήμερα, είναι το πρώτο και με διαφορά, που ξεφεύγει εντελώς από κάθε λογική του τι ζητάω και τι δίνω!!
    Ευτυχώς, έχω ακόμα το δικαίωμα της επιλογής...
     
    Αρέσει σε icons1, Panagiotiis, Lina123 και 7 σε άλλους.
  18. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Πόσο δίκιο είχες... περιμένω αύριο τις εκτροφές με λιγότερες τροφές μπας και βρω τα γάλατα (δηλαδή γαργάλατα)...
     
    Αρέσει σε Lina123, olga-tse62, jimixatz και 3 σε άλλους.
  19. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!
    Μιας και αύριο έρχεται η παραδοσιακή μας καθαρά Δευτέρα, να ευχηθώ σε όλους Καλή Σαρακοστή με υγεία! :inlove:

    Τώρα όσον αφορά το δρώμενο το τελείωσα σε μια ώρα! Ακολούθησα τις συμβουλές των παραπάνω παικτών και τους ευχαριστώ πολύ!

    [​IMG]

    Ξεκίνησα με 1.041 σαλαμάνδρες. Έκανα τρεις παρτίδες ετροφών, περίπου 100 τη κάθε φορά, και η αναλογία των αναδυόμενων ήταν αρκετά ικανοποιητική. Λίγο μπερδεύτηκα με τα σμούθι. Κάνε 12 από το ένα, 6 από το άλλο, 3 από το άλλο κ.ο.κ. Με τα μαθηματικά και τους υπολογισμούς έχουμε τσακωθεί από το δημοτικό χαχααα :pxD

    Το τελικό αποτέλεσμα από τις εκτροφές είναι αυτό...

    [​IMG]

    Καλή συνέχεια σε όλους! Να είστε όλοι καλά και να προσέχετε.. ;):inlove:

     
    Αρέσει σε pigara, assamar, jimthrilosgate7 και 18 σε άλλους.
  20. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    λογο οτι οι σουπερ τροφες επεσαν στα μισα,ολοκληρωσα και εγω το δρωμενο.χρειαστηκα 320 σουπερ τροφες και 900 σαλαμανδρες απο τις οποιες ειχα αρκετες...ευχαριστω το φιλο μας το lazos95 για την τελεια αναλυση του τι θα χρειαζομαστε, οποτε ακολουθησα ακριβως τις οδηγιες του...
     
    Αρέσει σε Marinaloren, Lina123, gtrullis και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.