Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Κατοικίες για Αμφίβια "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 9/3/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. jim_man

    jim_man Αρχάριος στο φόρουμ

    πρέπει επειγόντως να μπουν γεννητούρια, αλλιως με 600 σαλαμαδρες δεν βγαίνει
     
    Αρέσει σε Lina123, soyla74, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 3 σε άλλους.
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ευχαριστω πολυ για το δρωμενο, αλλα ουτε και εγω θα παρω!!!!!!!!!!!!!! Καλη προσπαθεια σε οσους το επιχειρησουν!
     
    Αρέσει σε maria22, Jimaras~for~ever!!!, stef10 και 8 σε άλλους.
  3. niktsa112

    niktsa112 Νέος ειδικός

    ναι
     
    Αρέσει στους Lina123, soyla74, -sia1971- και σε ακόμα ένα άτομο.
  4. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Με αυτά τα σμούθια θέλω να πω τα εξής:
    1. Η λέξη "σμούθι" εμένα μου θυμίζει κάτι μουχλιασμένο γι αυτό και ποτέ δεν θα αγόραζα κάτι τέτοιο. Θα μπορούσαμε να το ονομάσουμε "χυμός φρούτων - λαχανικών".
    2. Το δρώμενο είναι σχεδόν αδύνατο να βγει από μικρότερα επίπεδα με τα τόσα που ζητάει. Την επόμενη φορά που θα θέλαμε να το κάνουμε τελείως απαγορευτικό για τα μικρά επίπεδα προτείνω ένα "σμούθι μπανάνας" με υλικά "2 σμούθι μήλο, 3 σμούθι δαμάσκηνο, 4 σμούθι κεράσι, 5 σμούθι πορτοκάλι, 50 χρυσές μπανάνες και 200 τρίτωνες" (το τελευταίο για τη γεύση).
    Καλή επτυχία σε όσους προσπαθήσουμε...
     
    Αρέσει σε Lina123, mariobross2000, GEPPO1 και 9 σε άλλους.
  5. toula25

    toula25 Τακτικός στο φόρουμ


    καλησπερα σε ολους λογο οτι και εγω ανηκω στα μικρα επιπεδα και ειναι ακατόρθωτο να εχω οτι ζηταει δεν θα παιξω...Καλη επιτυχια σε οσους προσπαθουν!!
     
    Αρέσει σε Lina123, GEPPO1, soyla74 και 3 σε άλλους.
  6. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    και εγω εβαλα εκτροφες αλλα ειδα οτι δεν εχει γεννητουρια και δεν τα μαζεψα....αν γινουν συνεχιζω αν οχι παμε στο επομενο ιβεντ:p
     
    Αρέσει σε Lina123, GEPPO1, soyla74 και 2 σε άλλους.
  7. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Από την στιγμή που το πήρα απόφαση ότι δεν θα παίξω, το λάτρεψα το παιχνίδι. 100 εκ. μέχρι στιγμής και θέλω να δω μέχρι το τέλος πως θα κυλήσει....
     
    Αρέσει σε Lina123, louloudaki.2001., GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  8. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Και μην ξεχασουμε να παρουμε απο δεντρο της σοφιας τα ζωακια μας,,,,καπου θα βοηθησουν,,,
     
    Αρέσει σε Lina123, vagelis1968, thena και 3 σε άλλους.
  9. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    [​IMG]

    Πήρα τις δύο Φασολιές,
    αφού πολλές είχα Τροφές,
    πολλές τις Σαλαμάνδρες...
    Τα Γεννητούρια κι αν αργούν,
    όταν θα έρθουν,θα με βρουν,
    πάλι,να φτιάχνω Σαύρες.

    [​IMG]

    Τρίτο Παπούτσι αν θα γενεί,
    αυτό και θα εξαρτηθεί,
    μετά από σκέψη,κι όταν...
    Μήπως και Γεννητούρια μπουν,
    οι Αναβαθμίσεις,μην χαθούν,
    απ' την Μεγάλη Μπότα.
     
    Αρέσει σε sissy1988, Lina123, vagelis1968 και 18 σε άλλους.
  10. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελικα πηρα την πρωτη φασολιτσα και τελος το δρωμενο για μενα!
     
    Αρέσει σε maria22, Jimaras~for~ever!!!, stef10 και 7 σε άλλους.
  11. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Τα γεννητουρια σιγουρα πολυ σημαντικα αλλα μεχρι να μαζευτουν τα γαλατα σογιας πρεπει να γινουν αρκετες εκτροφες με 300 -350 σ.τ. μαζεψα ολα τα ζωα ,ετοιμα και τα σμουθι αλλά θελω δρομο ακομα μεχρι να μαζευτουν τα γαλατα,υποθετω αλλες 100 εκτροφες.
     
    Αρέσει σε Lina123, vagelis1968, soyla74 και 2 σε άλλους.
  12. pikpak-8-

    pikpak-8- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα κι από μένα!! Εγώ είμαι αρκετά ικανοποιημένος από αυτό το δρώμενο μιας και κατάφερα να ολοκληρώσω τα 2 από τα 3 βήματα που με ενδιέφεραν περισσότερο και έβγαλα και 80 εκατομμύρια καθαρό κέρδος από σαλαμάνδρες που αγόρασα πριν μια βδομάδα και τις πούλησα στην τριπλάσια τιμή επειδή μου περίσσεψαν. Να πω βέβαια πως το δρώμενο είναι κακοσχεδιασμένο και οι ανταμοιβές οριακά αξίζουν αν ολοκληρώσεις 2 από τα 3 βήματα (με 3/3 μπαίνεις μέσα) και αυτά με μια βδομάδα προετοιμασίας, αν είσαι απροετοίμαστος/η (με λιγότερες από 500 σαλαμάνδρες και 400 σούπερ τροφές)μη μπεις καν στον κόπο. Τέλος καλό όλα καλά όμως για μένα. Το μόνο μου μεγάλο παράπονο όμως προέκυψε σήμερα που είδα ότι μπήκε έκρηξη γεννήσεων ενώ μέχρι χθες δεν το έλεγε στο ημερολόγιο και χάλασα 400+ σουπερ τροφές σε απλές εκτροφές. Πιθανόν να μπήκε έκτακτα για διευκόλυνση αλλά παρόλα αυτά πιστεύω πως η έκρηξη πρέπει να θεωρείται δεδομένη σε τέτοιου είδους δρώμενα. Ελπίζω σε παρόμοια δρώμενα στο μέλλον να πηγαίνει πακέτο η έκρηξη γεννήσεων και να ενημερωνόμαστε έγκαιρα στο ημερολόγιο. Καλή τύχη σε όσους παλεύουν ακόμα με το event!
     
    Αρέσει σε -sia1971-, gtrullis, Lina123 και 3 σε άλλους.
  13. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Θα μπορουσε επισης να εδεινε και ενα εργαστηρι ηλιακης ενεργειας,
     
    Αρέσει σε soyla74, -sia1971-, pigara και 4 σε άλλους.
  14. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλημέρα. Τα μίνι δρώμενα πότε δεν ανακοινώνονται στο ημερολόγιο αλλά εξυπακούεται πως σε κάθε δρώμενο εκτροφής, πάντα μπαίνει Έκρηξη γεννήσεων. Αν όχι την ίδια μέρα που ξεκινάει το δρώμενο, πάντα μπαίνουν το Σαββατοκύριακο.

    Μπορείς να φτιάξεις όσα εργοστάσια ηλιακής ενέργειας θες, στο εργαστήρι, στη πόλη.
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και .sofaki..
  15. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Το ξερω και ειχα απο πριν τετοια εργαστηρια,αλλά και σα δωρακι, απο το ιβεντ γλυκαινει το παιχνιδι :D και πιθανον τα μικρα επιπεδα να μην εχουν και τα υλικα.Τελος παντων μικρο το κακο :p το ιβεντ το τελειωσα με 500 περιπου τροφες και τα γεννητουρια να περιμενα παλι τον ιδιο αριθμο εκτροφων θα επρεπε να κανω.
     
    Αρέσει σε soyla74, μαρω69, Lina123 και 2 σε άλλους.
  16. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλημέρα συναγρότες, τέλος οι φασολιές κ για μένα περιμένω τα γεννητούρια το απόγευμα να δω πως θα πάει ν'αποφασίσω αν αξίζει να το τελειώσω. Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, soyla74, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    θα είχες όμως κέρδος περισσότερα ζωάκια
    περιμένω τα γεννητούρια για να πάρω την πρώτη φασολιά αυτή με τους πε... με τα υπόλοιπα δεν θα ασχοληθώ.. τους πε όμως δεν τους χάνω...
     
    Αρέσει σε soyla74, -sia1971-, .sofaki. και 3 σε άλλους.
  18. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Καλημέρα! Απλά να αναφέρω ότι στα δρώμενα εκτροφής αποκτούσαμε αναβαθμίσεις εργαστηρίων αλλά και στάβλων (κίτρινες, πορτοκαλί και κόκκινες) διορθώστε με εάν κάνω λάθος.

    Περιμένω τα γεννητούρια για να ξεκινήσω... Για το αν θα το ολοκληρώσω, θα εξαρτηθεί από τα αποτελέσματα των εκτροφών....
     
    Αρέσει σε Lina123, soyla74, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  19. ingridv

    ingridv Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα παιδιά. Για όσους είχαν θέμα με ποσότητες από σαλαμάδρες και σουπερ τροφές να πως ότι έκρηξη γεννήσεων θα έχουμε μετά τις 7 σήμερα και ως την Κυριακή στις 23 και είδα και ότι στις 14/3 - Κυριακή από τις 11 πμ. ως 23 θα δίνουμε 1 σούπερ τροφή και όχι δύο για εκτροφές. Ας με διορθώσει κάποιος αν δεν το κατάλαβα σωστά. Οπότε ας το ξανασκευφτούν όσοι είχαν λίγες τροφές.
     
    Αρέσει σε Lina123, -sia1971-, soyla74 και 5 σε άλλους.
  20. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    για τη μια σουπερ τροφη που το διαβασες?
     
    Αρέσει στους Lina123, -sia1971-, soyla74 και σε ακόμα ένα άτομο.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.