Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Κατεργάρικη Βόλτα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 2/8/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Η υπογραφή σου είναι μεγαλύτερη από τα όρια που επιτρέπονται στο φόρουμ (200Χ500), σε παρακαλούμε να την αλλάξεις.
    Από το επόμενο ποστ μ αυτήν την υπογραφή θα υπάρξουν και οι ανάλογες ποινές

    Δεν χρειάζεται να απαντήσεις απλά άλλαξε μόνο την υπογραφή
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. X-Farmer

    X-Farmer Αρχάριος στο φόρουμ

    Κατόπιν ωρίμου σκέψεως (ψεεεέμααα) συνέχισα το event σπέρνοντας τα φυτά στη θέση "4 τμήματα τριών βημάτων" κάθε επιπέδου, και έτσι έφτασα, εύκολα, στο 4-9-9-9. Συνεχίζω για το 12-12-12-12.
     
    Αρέσει σε eeelenaki, KATAPIOS4, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 8 σε άλλους.
  3. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Τελείωσα κι εγώ με την φασολιά.

    [​IMG]

    Θα συνεχίσω λίγο ακόμα για κανένα δωράκι.
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, xara2011, vagelis1968 και 14 σε άλλους.
  4. chara1955

    chara1955 Ενεργός συντάκτης

    [​IMG] μαλλον ξεχασαν οτι ειναι αυγουστος μηνας και καυσωνας και η κατεργαρα βολτα μας εβγαλε το λαδι!!!
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, vagelis1968, takis.00 και 15 σε άλλους.
  5. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα συμπαίκτες/κτριες και συγχαρητήρια σε όσους τα κατάφεραν,σαίνια είστε...εγώ παλεύω την φασολιά και τέλος τα υπόλοιπα είναι διπλά δωράκια...ελπίζω βέβαια ν αποθηκεύονται κάπου οι μαγικές φασολιές καθώς έχω αρκετές αλλά δεν την ξεκλείδωσα ,κόλλησα στις νυχτερίδες τις καλοφαγούδες....για αγορά ούτε λόγος,απλησίαστες είναι :) το θέμα με το δρώμενο τελικά ήταν ο περιορισμός των χωραφιών...από το λίγο που ασχολούμαι ήταν το πιο απαιτητικό δρώμενο σε ποσότητα φυτών κι έπρεπε να δώσουν όλες τις εκτάσεις χωραφιών...καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, takis.00, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  6. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,αυτό το εβεντ είναι σκέτος <<μπελάς>>8),μέχρι να καταλάβω τι γίνετε,αρχίζει να τελειώνει,κρίμα γιατί τα δώρα του είναι τελεία και δεν προλαβαίνω να τα πάρω :(,αν πάρω την φασολιά θα είναι άθλος. αυτό με τις πιπίλες τι είναι πάλι. αγοράζεις πχ μια για να κλείσεις ένα επίπεδο και δεν το κλείνει,αφήστε που λέει ότι όλοι οι λιχουδοπόντοι:sleepy: σου σε αυτό το επίπεδο αυξάνονται κατά +1 (στο τρέχον επίπεδο).δεν κατάλαβα τίποτα!!!δεν είναι τα φιορίνια που εδωσα ,αλλά η επεξήγηση. αφήστε που τα φυτά με έχουν μπερδέψει τόσο,που σε κάποια στιγμή είπα να σταματήσω το εβεντ. από την άλλη όμως ένα παιχνίδι είναι ,είπα, και συνέχισα,εδώ όμως θα ήθελα να επισημάνω πως μας βάζετε όλο και ποιο δύσκολα και πολύπλοκα δρώμενα και ορισμένα βγαίνουν στο όριο,άσε που πρέπει να είσαι όλοι την ημέρα στον υπολογιστή,χωρίς βέβαια να εξετάσουμε το γεγονός της δουλειάς,της οικογενείας,των χόμπι μας,τον εθελοντισμό και τόσα άλλα θέματα που βαραίνουν την καθημερινότητα μας,συγνώμη εάν σας κούρασα ,άλλα αυτό το παιχνίδι με έχει χαλαρώσει πολλές φόρες όλα αυτά τα χρονιά και είναι μες στην καρδιά μου.να είστε όλοι καλά:).
     
    Αρέσει σε eeelenaki, KATAPIOS4, xara2011 και 24 σε άλλους.
  7. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σας.
    Δεν το βρίσκω ούτε απλό, ούτε ενδιαφέρον και πολύ περισσότερο ούτε κατεργάρικο, σκανταλιάρικο ή πονηρό.. Και δεν με ενδιαφέρει αν τα γραφικά είναι καλά η τα ζωάκια όμορφα.
    Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι ότι βαδίζεις στα τυφλά, για να φυτέψεις 4 φυτά εκ των οποίων τα μισά είναι πολύωρα, σε τρεις μόνο χώρους, χωρίς να ξέρεις τι χρειάζεσαι στα επόμενα βήματα.
    Που να φανταζόταν κάποιος ότι θα παίζαμε ένα δρώμενο χωρίς να γνωρίζουμε τις ποσότητες που χρειαζόμαστε.
    Αν αυτό το δρώμενο δεν είναι τραγικά αχαρακτήριστο και τι άλλο θα μπορούσε να είναι;
    Σε ότι αφορά εμένα ψάχνω ακόμα να βρω τι πρέπει να φυτέψω για να προχωρήσω και δεν ξέρω πραγματικά πότε τελειώνω ή αν το καταφέρω. Πάντως να ξενυχτήσω δεν το κάνω
    Και είναι η πρώτη φορά που διάβασα τις σ.ε πολλές φορές καθώς και τις αναλύσεις των συμπαικτών μου και δεν με βοήθησε για να έχω μια στρατηγική.
    Το παιχνίδι δεν είναι το farmeramaπου γνωρίσαμε και αγαπήσαμε, διότι τείνει να αλλάξει μορφή και αυτό εξασκεί μια μορφή πίεσης στους παίκτες.
    Αυτό δυστυχώς είναι θλιβερό, γιατί αν συνεχιστεί είναι θέμα χρόνου να έρθουν τα πάνω- κάτω.
    Καλή συνέχεια σε όσους το παλεύουν και να είστε πάντα καλά!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, KATAPIOS4, GaTe987 και 29 σε άλλους.
  8. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    πριν από λίγες ωρες κατάφερα να παρω την φασολιά και θα συνεχισω για να παρω και ένα δυο εχτρα διακοσμητικά. Κατά την γνώμη μου ήταν από τα χειρότερα ιβεντς που έχουν γίνει. Μάλιστα έριξα μια ματιά σε περασμένα δρώμενα προσπαθώντας να θυμηθώ άλλο που να με εχει απογοητεύσει τόσο πολύ. Τι να πω για τα φυτά που δεν ήξερα τι ζητά στο επόμενο βήμα, τους ελάχιστους χώρους, τα κλειδώματα,
    Τι θα σκεφτούν μετά, τρομάζω στην σκέψη. Ελπίζω να μην ξαναβάλουν τέτοιο ιβέντ, καλή επιτυχία σε όλους
     
    Αρέσει σε eeelenaki, flyla78, KATAPIOS4 και 21 σε άλλους.
  9. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Πήρα τη φασολιά από χθες.Συνέχισα και θα το τελειώσω,αλλά: Με κούρασε πάρα-πάρα πολύ.Είχα χρόνο και γιαυτό το προσπάθησα τόσο πολύ.Πιστεύω ότι 2-3 μαζέματα να έχανα,δεν θα μπορούσα να το τελειώσω.Και είναι άδικο,όχι τόσο για μένα,όσο για κάποιους άλλους που δεν μπορούν να διαθέσουν αυτό το χρόνο που διέθεσα εγώ. Εύχομαι να μην ξαναδούμε παιχνίδι αποκλειστικής απασχόλησης.
     
    Αρέσει σε eeelenaki, KATAPIOS4, xara2011 και 17 σε άλλους.
  10. pepi1973

    pepi1973 Προχωρημένος

    καλησπερα με το επομενο μαζεμα περνω τη φασολια αλλα.... το να μην ξερω τι πρεπει να κανω παρακατω με στενοχωρει πολυ αν συνεχιστει αυτο σε επομενα δρωμενα τοτε θα ψαξω να βρω ενα παιχνιδι που να μπορω να το παιξω και οχι να με παιζει.ζητω λοιπον απο τους συντονιστες να μεταφερουν στους υπευθυνους τις σκεψεις μου γιατι θα δουν πολλα κοκκινα θερμομετρα απο δω και περα.καλο υπολοιπο καλοκαιριου
     
    Αρέσει σε eeelenaki, KATAPIOS4, nota.dim1802 και 23 σε άλλους.
  11. megami

    megami Προχωρημένος

    Καλησπερα και απο μενα μετα απο την βασιλισσα του καρναβαλιου τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο σε σχεσει με τα ηβεντ ειμαι επιπεδο 99 δεν εχω χασει ηβεντ τα τελευταια 5 χρονια τα εχω κανει ολα αλλα πολυ απογοητευση
     
    Αρέσει σε eeelenaki, KATAPIOS4, vagelis1968 και 14 σε άλλους.
  12. mpempeto13

    mpempeto13 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    παιδια καλησπερα κ απο εμενα το δρωμενο βγηκε σχετικα χαλαρα πολυ ωραιο μακαρι και αλλα τετοια
     
    Αρέσει σε eeelenaki, KATAPIOS4, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 3 σε άλλους.
  13. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    πλακα μας κανεις mpempeto13 ? ακομα το παλευω και δεν ειμαι σιγουρος αν θα τα καταφερω
     
    Αρέσει σε eeelenaki, zwi93k, KATAPIOS4 και 16 σε άλλους.
  14. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα τελος με την φασολια οτι προλαβουμε τωρα
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε eeelenaki, KATAPIOS4, xara2011 και 15 σε άλλους.
  15. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Μακριά απο μας, άλλο κακό να μη μας βρει! Σε 1 ώρα παίρνω τη φασολιά, και θα συνεχίσω όσο πάει. Έχασα αρκετά μαζέματα και πάλι θα βγει το βασικό μέρος. Για τα άλλα δε με νοιάζει. Ας τα πάρουν όσοι έχουν άπλετο χρόνο ή χρήμα. Είναι νομίζω όμως αρκετοί που δε θα πάρουν ούτε τη φασολιά και είναι κρίμα. Δε μου άρεσε καθόλου τελικά το ότι δεν ήξερες τι θα χρειαστείς παρακάτω. Κάποια φορά και τα 3 ζωάκια μου ζητούσαν ταυτόχρονα τζιτζιρόψωμα, Ποιο να πρωτοχορτάσεις! Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλους. Συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλήσαντες. [ποστ 106- 111].
     
    Αρέσει σε eeelenaki, KATAPIOS4, xara2011 και 15 σε άλλους.
  16. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τερμα με την φασολια.τωρα το μονο που μου μενει να παρω αν μπορεσω ειναι το μπαλονι εξπρες για πολλους τπε η για μελλοντικες ανταλλαγες!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, βιβη.2003, skareleni και 11 σε άλλους.
  17. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα!​

    [​IMG]

    Τέλος του δρώμενου αλλά οι εκπλήξεις θα συνεχιστούν, καθώς ακόμα δεν έχω δει τα αποτελέσματα από τους Μυστηριώδεις Σταβλάρχες και Δενδρύλλια. Προς το παρόν εκπλήσσομαι ευχάριστα από τη λαϊκή! xD
     
    Αρέσει σε eeelenaki, LILA413, KATAPIOS4 και 18 σε άλλους.
  18. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    Μακαρι ΒΗΜΑΣΩΤΑ να εισαι πιο τυχερη απο μενα.Απο τους σταβλους ουτε μυρωδια απο ασβο δεν πηρα.
     
    Αρέσει σε eeelenaki, LILA413, KATAPIOS4 και 8 σε άλλους.
  19. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Μπήκαμε στην τελευταία ημέρα και χρειάζομαι άλλα 10 επίπεδα, την φασολιά την πήρα εχθές το βραδάκι αλλά παρόλο που είχα αρκετές χιλιάδες πολύωρα φυτά αυτό το μόνο που ζητάει από τότε είναι μπαλονένια ... μπαλονένια ... μπαλονένια >:(... τι να πω σε αυτές τις ημέρες έχω μαζέψει στην παραλία, στο αυτοκίνητο , στο βουνό στα 1150 μέτρα υψόμετρο ... το μόνο που δεν έκανα ήταν να βάζω ξυπνητήρια αλλά αυτό δεν έχω σκοπό να το κάνω ποτέ ... άντε και να έχασα μισή μερούλα ... θα ολοκληρωθεί σε λίγες ώρες αλλά το μόνο που δεν με γέμισε ήταν ευχαρίστηση ... με μπέρδεψε προτού καν ξεκινήσει από τις ΣΕ (με τα επίπεδα τις εργασίες και τα βήματα) ... και συνεχίζω να βαδίζω στα τυφλά καθώς δεν γνωρίζω αν θα το τελειώσω σε 2 ώρες ή σε 10 πχ. Το να σπέρνεις μέχρι την τελευταία ημέρα για να πάρεις 1-2 έπαθλα περισσότερα δεν είναι ότι καλύτερο, δεν σε χαλαρώνει ως όφειλε σαν παιχνίδι .. και αν το δυσκόλεψαν με σκοπό να ξοδέψουμε σ.λ, ζωζώδες κλπ θα πω ότι για χάρη 2 καλών επάθλων δεν θα έμπαινα στον πειρασμό ... άντε να τελειώσει και αυτό λοιπόν και να πάει στο καλό, γιατί βλέπω την φωτογραφία παραπάνω και μου θυμίζει παιχνίδι Λούνα Παρκ ... αλλά όσο πάει αντί για καρουζέλ μου θυμίζει σκοπευτήριο ... αισθάνομαι λες και είμαι στον πάγκο και περιμένω να μου δώσει ο καλός ο κύριος το αεροβόλο και να αρχίσω να τα πετυχαίνω ένα ένα xD:p
     
    Αρέσει σε eeelenaki, kolokythopitas, markos5560 και 20 σε άλλους.
  20. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Τελείωσα ολόκληρο το ιβέντ κι εγώ,και περιμένω τα δένδρα και τα ζώα,
    να δω τι θα τύχω.

    [​IMG]

    Καλή συνέχεια δε όσους ακόμα το παλεύουν.
     
    Αρέσει σε eeelenaki, kolokythopitas, skareleni και 12 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.