Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Κατεργάρικη Βόλτα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 2/8/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Δεν νομίζω πως το να δίνουμε πάντα φυτά για τους 3 πόντους είναι το καλύτερο ... ειδικά όταν τα φυτά είναι πολύωρα.
    Αν αθροίσουμε τις ώρες που θα χρειαστούμε σε κάθε ένα από τα φυτά που θα παραδώσουμε έχουμε:

    Ωρες φυτού​
    Φυτά
    Ωρες
    Ωρες x3
    Ωρες x4
    Φυτά
    Ωρες
    Ωρες x3
    Ωρες x4
    Λαμπυρίζουσα παπ. ​
    4​
    300
    1200
    3600
    4800
    450
    1800
    5400
    7200
    Μπαλονένιο λουούδι​
    5​
    300
    1500
    4500
    6000
    450
    2250
    6750
    9000
    Τζιτζιρόψωμο​
    6​
    300
    1800
    5400
    7200
    450
    2700
    8100
    10800
    Γλειφιτζούρι​
    8​
    300
    2400
    7200
    9600
    450
    3600
    10800
    14400

    Αρα αν παραδώσουμε 3 φορές 8ωρα φυτά από 450 κάθε φορά θα χρειαστούμε 10800 λεπτά για να τα ετοιμάσουμε ενώ αν παραδίναμε 4 φορές 4ωρα ακόμα και από 450 φυτά την κάθε φορά θα θέλαμε μόνο 7200 λεπτά. Στους υπολογισμούς δεν έβαλα νερό ή λίπασμα αλλά αναλογικά θα μειώσει όλους τους χρόνους οπότε το τι μας συμφέρει δεν αλλάζει.
    Επομένως η σειρά που συμφέρει να παραδώσουμε είναι:
    3 φορές από 300 4ωρα .... 3600 ώρες
    3 φορές από 300 5ωρα .... 4500 ώρες
    4 φορές από 300 4ωρα ... 4800 ώρες
    3 φορές από 300 6ωρα ή 3 φορές από 450 4ωρα ... 5400 ώρες
    4 φορές από 300 5ωρα ... 6000 ώρες
    3 φορές από 450 5ωρα ... 6750 ώρες
    3 φορές από 300 8ωρα ή 4 φορές από 300 6ωρα ή 4 φορές από 450 4ωρα ... 7200 ώρες
    3 φορές από 450 6ωρα ... 8100 ώρες
    4 φορές από 450 5ωρα ... 9000 ώρες
    4 φορές από 300 φυτά 8ωρα ... 9600 ώρες
    4 φορές από 450 φυτά 6ωρα ... 10800 ώρες
    4 φορές από 450 φυτά 8ωρα ... 14.400 ώρες

    Επειδή είμαι σε διακοπούλες και τα υπολόγισα στα γρήγορα ας κάνει κανένας καμιά επαλήθευση ...
    ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, chara1955, jimixatz και 3 σε άλλους.
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μάλλον κάπου έχει μπερδευτεί.
    Δεν είναι 3 ή 4 παραδόσεις αντίστοιχα.
    Είναι 6 παραδόσεις φυτών των 2 λιχουδοπόντων ή 4 παραδόσεις φυτών των 3 λιχουδοπόντων για κάθε επίπεδο.

    Επίσης τα κεφαλαία απαγορεύονται.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  3. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Δεν συμμερίζομαι καθόλου τον ενθουσιασμό πολλών συναγροτών για το πόσο ιδιαίτερο, πρωτότυπο, ενδιαφέρον κ.ο.κ. είναι το δρώμενο. Και αυτό και τα περισσότερα πρόσφατα δρώμενα είναι ίσως πολύπλοκα, αλλά δεν υπάρχει τίποτα πρωτότυπο στο να ζητώνται 36.000 φυτά (έχει δίκιο ο/η dalaveria, τόσα περίπου είναι) και μάλιστα από τρεις μόνο εκτάσεις, ή 38.000 φυτά στο ναυάγιο, ή κάποιες χιλιάδες σούπερ τροφές σε προηγούμενα ή χιλιάδες αναδυόμενα σε άλλα. Ο κοινός παρονομαστής είναι ότι χρειάζονται χρήματα. Δεν βρίσκω τίποτα μη αναμενόμενο σε αυτό, άλλωστε οι γενικοί όροι χρήσης αναφέρουν ότι "η χρήση των παιχνιδιών στη βασική τους έκδοση είναι δωρεάν" και ότι "ορισμένες συμπληρωματικές λειτουργίες διατίθενται μόνο σε χρήστες που πληρώνουν". Αναρωτιέμαι απλά κατά πόσο, με δρώμενα όπως αυτό, διαφυλάσσεται ο δωρεάν χαρακτήρας του παιχνιδιού, δεδομένου ότι η "βασική έκδοση", δηλαδή τα φυτέματα, ταΐσματα κ.ο.κ., παίζουν ολοένα μικρότερο ρόλο στην πρόοδο κάθε παίχτη, ενώ οι "συμπληρωματικές λειτουργίες"(boosters, βοηθοί, φασολιές και διακοσμητικά που είτε αγοράζονται είτε κερδίζονται σε ολοένα και πιο πολυέξοδα δρώμενα) γίνονται όλο και πιο απαραίτητες.
     
    Αρέσει σε niktsa1, vagelis1968, kolokythopitas και 24 σε άλλους.
  4. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Θεωρώ τον εαυτό μου μαθηματικό μυαλο (συγνώμη αν ακουγεται ψωνίστικο ) , αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα πιά από τους υπολογισμούς ... Ή ζεσταίνομαι ή κουράστηκα με τα δύσκολα δρώμενα .
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, jimixatz και 12 σε άλλους.
  5. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    καλησπέρα σας
    εγώ ακολουθώ αυτό που γράφει στις Σ.Ε
    [​IMG]
    ήδη έχω πάρει τα 2 πρώτα διακοσμητικά
    [​IMG]

    και συνεχίζω με προσεχτικά βήματα χωρίς να κάνω τίποτα επιπλέον
    μόλις τα πάρω όλα θα σταματήσω , δεν θα χάσω και τις βουτιές μου
    καλές διακοπές σε όλους
     
    Αρέσει σε vagelis1968, kolokythopitas, soyla74 και 15 σε άλλους.
  6. thsandreas

    thsandreas Αρχάριος στο φόρουμ

    Τους αρέσει να μας ταλαιπωρούν τελικά. Τέσσερα διαφορετικά φυτά τα οποία δεν σπέρνονται και παντού
    και άγνωστες ποσότητες άγνωστων φυτών?!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Κάποτε χαλάρωνα με αυτό το παιχνίδι, τώρα αγχώνομαι........
    Θάλασσα και πάλι θάλασσα ψηφίζω!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, jimixatz και 11 σε άλλους.
  7. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Γιωργία κι εγώ πήρα δύο από τα διακοσμητικά και μέχρι το βράδυ θα πάρω και το τρίτο.
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, jimixatz και 4 σε άλλους.
  8. vickyargi

    vickyargi Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα κι από μένα,

    Περίεργο δρώμενο, με αρκετή δόση άγχους, καθώς δεν μπορείς να προγραμματίσεις ακριβώς τι χρειάζεσαι. Μπορείς να κάνεις κάποιες εκτιμήσεις στο περίπου, όπως κάποιοι συναγρότες πολύ σωστά επεσήμαναν, αλλά όχι να έχεις μια ξεκάθαρη εικόνα.
    Εγώ φυτεύω εναλλάξ τα 2 μικρά φυτά, αφού 1 από τα 2 χρειάζεται υποχρεωτικά σε κάθε επίπεδο με φυτά του δρώμενου. Βαζω τα μεγάλα μόνο το βράδυ για να έχω λίγο απόθεμα, ώστε να δίνω όταν αυτό είναι απαραίτητο.
    Με αυτά και με εκείνα έχω φτάσει σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο ως τώρα.
    [​IMG]

    Στόχος μου είναι να φτάσω τα 3 ζωάκια στο 8ο επίπεδο για τη φασολιά και στη συνέχεια βλέπουμε. Δεν υπάρχει λόγος απογοήτευσης, κάνουμε την προσπάθεια ως εκεί που μπορούμε.

    ΥΓ. Το καλύτερο μου κομμάτι είναι εκεί που βάζω το αρνί για ύπνο!! xD:p;)

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, LILA413 και 14 σε άλλους.
  9. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους!
    Ένα πολύ-πολύ απαιτητικό δρώμενο εν μέσω καύσωνα... που ξεκινάς και δεν ξέρεις αν θα φθάσεις στον προορισμό σου!!Με άλλα λόγια μεγάληηηη κατεργαριάαααα!!!8)
    Όμως έχει πανέμορφα γραφικά και για όποιον τα καταφέρει , έχει πολύ καλές ανταμοιβές.
    Το ξεκίνησα,(εννοείτε χωρίς τα πληρωτέα βοηθήματα), προχωρώ και τα 4 ζωάκια , Τα έχω φθάσει στα επίπεδα 6-5-5-4 ,και θα το παλέψω όσο μπορέσω όπως κάνω πάντα.Ανάλογα με τον χρόνο που διαθέτω φυτεύω και το ανάλογο φυτό και προχωρώ.
    Πιστεύω πως χωρίς να βάλουμε σούπερ λίπασμα δεν θα βγει για μας τους Έλληνες που έχουμε απέναντι μας πανέμορφες παραλίες να μας προσκαλούν, αλλά καλύτερα να γκρινιάζουμε πως δεν θα προλάβουμε λόγω παραλίας παρά να ζούσαμε σε μια χώρα χωρίς τα καταγάλανα νερά της Ελλάδας μας ,δεν συμφωνείτε;;; :pxDxD
    Καλή μας συνέχεια φιλαράκια μου και ...καλές βουτιές!! xD
     
    Αρέσει σε vagelis1968, kolokythopitas, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 20 σε άλλους.
  10. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Μάλλον αυτή η ζέστη με επηρέασε για τα καλά, όντως είναι 4 ή 6 οι φορές που μπορούμε να παραδώσουμε και άρα ο πίνακας έπρεπε να ήταν:
    Φυτό​
    Ωρες φυτού​
    Φυτά
    Ωρες
    Ωρες x4
    Ωρες x6
    Φυτά
    Ωρες
    Ωρες x4
    Ωρες x6
    Λαμπυρίζουσα ​
    4​
    300
    1200
    4800
    7200
    450
    1800
    7200
    10800
    Μπαλονένιο​
    5​
    300
    1500
    6000
    9000
    450
    2250
    9000
    13500
    Τζιτζιρόψωμο​
    6​
    300
    1800
    7200
    10800
    450
    2700
    10800
    16200
    Γλειφιτζούρι​
    8​
    300
    2400
    9600
    14400
    450
    3600
    14400
    21600

    Και άρα το τι συμφέρει να παραδώσουμε σε κάθε επίπεδο από το καλύτερο προς το χειρότερο είναι:
    4 φορές από 300 λαμπυρίζουσες
    4 φορές από 300 μπαλονένιο
    4 φορές από 300 τζιτζιρόψωμα ή 6 φορές από 300 λαμπυρίζουσες ή 4 φορές από 450 λαμπυρίζουσες
    6 φορές από 300 μπαλονένιο ή 4 φορές από 450 μπαλονένιο
    4 φορές από 300 γλειφιτζούρια
    6 φορές από 300 τζιτζιρόψωμο ή 4 φορές από 450 τζιτζιρόψωμο ή 6 φορές από 450 λαμπυρίζουσα
    6 φορές από 450 μπαλονένιο
    6 φορές από 300 γλειφιτζούρι ή 4 φορές από 450 γλειφιτζούρια
    6 φορές από 450 τζιτζιρόψωμο
    6 φορές από 450 γλειφιτζούρια

    Οι συνολικές ώρες που γράφω στον πίνακα φυσικά και θα μειωθούν με χρήση νερού, λιπάματος, σούπερ λιπάσματος, βιοτεχνικών για περισσότερα φυτά ανά χωράφι , αλλά η μείωση θα είναι αναλογική οπότε το τι συμφέρει (όχι ως προς το πώς θα παραδώσουμε λιγότερα φυτά αλλά ως προς το πώς θα παραδώσουμε φυτά που θα χρειαστούν λιγότερο χρόνο παραγωγής) παραμένει το ίδιο …
    Επίσης παίζει ρόλο το πρόγραμμα του καθενός μας … και εγώ άλλωστε μέχρι στιγμής από ανάγκη έσπερνα 6ωρα και 7ωρα συνήθως …
    Καλή συνέχεια και συγνώμη για την όποια αναστάτωση
     
    Αρέσει σε vagelis1968, kolokythopitas, jimixatz και 5 σε άλλους.
  11. Boy_salonica88

    Boy_salonica88 Ανερχόμενος συντάκτης

    ένα ιβέντ πραγματικά χάος
    μπήκαν και μετά βγήκαν φυτά
    ζητούσε φυτά που δεν είχαμε ξεκλειδώσει ακόμα
    μετά μάθαμε ότι το λιβάδι δεν παίζει
    οκ..
    απανωτά ιβέντ χωρίς ιδιαίτερο έλεγχο μάλλον από την εταιρεία
    η κατάσταση έχει ξεφύγει και ειλικρινά δεν ξέρω που θα φτάσει
    παλιά έσπερνες-μάζευες-έδινες τέλος το ιβέντ
    τώρα αισθάνομαι εγώ που δεν το έχω και πολύ με τα μαθηματικά και επίσης δεν έχω όρεξη να διαβάζω 10 φορές τις Σ.E. για να καταλάβω τον μηχανισμό του κάθε ιβέντ ότι πρέπει να είσαι πυρηνικός φυσικός για να τα κανεις όλα αυτά.
    καλά που υπάρχουν άλλοι και το αναλύουν εδώ και κάτι γίνεται
    επίσης τι 36 και 38000 φυτά ζητάει συνέχεια,τι 1000+ αναδυόμενα
    σοβαρά μιλάμε τώρα?
    μας ακούει κανείς εκεί?
    στο συγκεκριμένο όλοι λέμε για το επίπεδο 8 που παίρνεις την φασολιά,ποιός και πόσοι θα το τερματίσουν??? και χωρίς πραγματικό χρήμα?
    τι να πω.......
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, .KOSMOSADY2004., skareleni και 11 σε άλλους.
  12. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Έχεις πολλά σημαντικά λάθη στον πίνακά σου. Καταρχήν δεν μπορείς να παραδώσεις 300 λαμπυρίζουσες ή μπαλινένια γιατί πάντα ζητάει 450. Αντίστροφα από το τζιτζιρόψωμο και το γλυφυτζούρι ζητάει πάντα 300.
    Άρα πρέπει να συγκρίνεις τα 450 από τα δύο συντομότερα φυτά με τα 300 των άλλων 2. Οι χρόνοι είναι ανάλογοι αν το δεις. Δηλαδή 450 λαμπυρίζουσες =10800 και 300 τζιτζιρόψωμο = 10800. Και επίσης 450 μπαλονένια =13500 και 300 γλυφυτζούρι =14400.
    Άρα και από αυτόν τον πίνακα προκύπτει ότι συμφέρει να παραδίδεις το φυτό που δίνει 3 λιχουδόποντους και όχι 2!

    Να προσθέσω για όσους ανησυχύν ότι έχοντας φτάσει στο επίπεδο 6 τα 3 ζωάκια ποτά δε μου ζήτησε κανένα μακροχρόνιο φυτό. Ζητάει των πρώτων επιπέδων και από προχωρημένα μόνο μολυβδολούλουδο (2 φορές από 140 σε κάθε παράδοση). Το τελευταίο ήταν μαρούλι (1600 τη φορά) και έδινε τους 3 λιχουδόποντους. Συγκεκριμμένα το μαρούλι ήταν το πιο πολυάριθμο φυτό που είχα (πάνω από 50000). Επίσης ζήτησε πατάτες, ζαχαροκάλαμο, ορχιδέα και άλλα τέτοια. Άρα δε ζητάει από αυτά που έχουμε τα λιγότερα, αλλά στην τύχη.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/8/16
    Αρέσει σε vagelis1968, kolokythopitas, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 10 σε άλλους.
  13. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα από τους νεοσύλλεκτους...ευτυχώς έχω τα ανίψια μου και φυτεύουν αβέρτα....αυτό που με ξενίζει είναι το θέμα με τις πιπίλες...με 12 λιρίτσες τη πιπίλα θα χρειαστούμε κι εγω δεν ξέρω πόσες πιπίλες αγρότες μου,που στο φινάλε αν τις δίναμε σε γύρους στο τροχό θα μαζεύαμε ένα σωρό δώρα...θα έπρεπε τις πιπίλες να τις βάζανε ως δωράκι σε φίλους τουλάχιστον η να τις πουλούσαν φθηνότερα...εν πάση περιπτώση ας μου πει κάποιος τελικά ,συμφέρουν τα τρία βήματα αντι τα 4 τελικά? καλή συνέχεια!
    Ναντια τωρα είδα την αναρτηση σου τα εξηγείς μια χαρα,να εισαι καλά!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, kolokythopitas, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 4 σε άλλους.
  14. Μπιζέλης

    Μπιζέλης Μαθητευόμενος στο φόρουμ


    Ααααα πολύ καλό. Θα το δοκιμάσω και εγώ αυτο το κόλπο μπας και κοιμηθώ απόψε
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Hellenagal200010, jimixatz και 5 σε άλλους.
  15. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Nantia123 έχεις απόλυτο δίκιο το ότι 300 φυτά ζητάει μόνο στο τζιτζιρόψωμο και στο γλειφιτζούρι ενώ 450 μόνο στη λαμπυρίζουσα και στα μπαλονένια δεν το είχα προσέξει … όντως οι 4 παραδόσεις συμφέρουν πάντα λοιπόν … όσοι είμαστε σε διακοπές και μαζεύουμε αναγκαστικά κυρίως τζιτζιρόψωμα και γλυφιτζούρια θα δυσκολευτούμε αρκετά περισσότερο … ελπίζω να μην χρειαστούν σ.λ. και ζωζώς μόνο για την ολοκλήρωση του.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, skareleni και 8 σε άλλους.
  16. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Εμένα πάλι μου ζητάει συνέχεια ηλιοτρόπια. Είχα μόνο 5 - 6 χιλιάδες, στη λαϊκή ούτε για δείγμα, οπότε άρχισα να φυτεύω ηλιοτρόπια!!! Ενεργοποίησα φασολιές,βιοτεχνικά κλπ... για λιγότερο χρόνο,

    και μετά θυμήθηκα και αυτό:

    [​IMG]

    Το βάζω μήπως βοηθήσει και κάποιον άλλον...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, *mava* και 10 σε άλλους.
  17. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    ειμαι 5,5,4 ελπιζω να το βγαλω αυριο βραδυ, δεν κακο το εβεντ αντιθετα !!!!!!!!!!!
     
  18. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Περίεργο δρώμενο με μέτρια δυσκολία αν κάποιος ακολουθήσει λάθος δρόμο.
    Δε ζητούσε τρελές ποσότητες σε φυτά και καρπούς της φάρμας.
    Ζητούσε πολλά από τα φυτά που προστέθηκαν όμως.
    Αρκετά γενναιόδωρο ως προς τα έπαθλα.
    Θα το έπαιζα ξανά αν ερχόταν στο μέλλον.

    Ένα μάζεμα σε 2 περίπου ωρίτσες και τέλος το κύριο μέρος του event:
    [​IMG]
    6,9,7,8 είναι τα επίπεδα στα ζωάκια και πάμε πιο χαλαρά για το 12/12.
    Καλό Σαββατοκύριακο και καλές βουτιές σε όλες και σε όλους.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, kolokythopitas, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 10 σε άλλους.
  19. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Καλημέρα κι από μένα :)
    Εδώ είναι η σημερινή μου πρόοδος.
    Ξεκινάω να ταΐζω το κατσικάκι, γιατί το καημενούλικο νηστικό το άφησα τόσες μέρες.:oops:
    Πάμε και για τον καουμπόι που θερίζω σε 2 ώρες και φυσικά θα συνεχίσω μέχρι το τέλος, να πάρω τα κουτιά κλπ διακοσμητικά διπλά :)
    Πάντως όλες οι παραδώσεις μου ήταν των 3ών βημάτων.
    Πιπίλα δεν έδωσα σε κανένα. Και γενικώς δεν βάζω χρήματα στο παιχνίδι.
    Σούπερ λίπασμα και ζωζώ δεν ξόδεψα σχεδόν καθόλου. Μόνο στην αρχή και μάλιστα σε άνετα... Αυτό με καθυστέρησε κι όλας στην πρώτη μέρα.
    Τα υπόλοιπα τα μάζεψα μόνο με νερό και απλό λίπασμα έβαζα μόνο στα γλειφιτζούρια.
    Καμαρώνω για τις σειρές τη φασολιάς μου :) (Δεν ήταν και τόσο δύσκολο τελικά πολύ το διασκέδασα το δρώμενο και μου άρεσε πολύ όταν πάει το μαϊμουδάκι για ύπνο. Αραχτό και λάϊτ είναι το μικρούλι μου.)

    [​IMG]
    Καλή μας συνέχεια
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/8/16
    Αρέσει σε vagelis1968, kolokythopitas, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 10 σε άλλους.
  20. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Έτοιμη η φασολιά! και πάμε για την ολοκλήρωση. Αργά αλλά σταθερά.

    [​IMG]

    Καλή συνέχεια σε όλους!
     
    Αρέσει σε xara2011, vagelis1968, takis.00 και 12 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.