Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Καρναβάλι 2021"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 10/2/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο

    Καρναβάλι 2021

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.
    [​IMG]

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-βασίλισσα-του-καρναβαλιού-2021.31094/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-βασίλισσα-του-καρναβαλιού-2021.31093/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην MariaStathaki.
  2. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    αγαπημένο ευχάριστο δρώμενο! αν κάνουμε την αποστολή παίρνουμε τα 50 λουλουδένια καλάθια που χρειάζονται για την φασολιά. καλή επιτυχία!
     
    Αρέσει σε MariaStathaki, GEPPO1, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  3. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα.

    Για να ολοκληρώσουμε το δρώμενο και να πάρουμε τη φασολιά θα χρειαστούμε 49 παιχνίδια-παρτίδες. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι χρειαζόμαστε 49 λουλουδένια καλάθια ζαχαρωτών (προϊόν μύλου). Δε χρειάζεται να κάνουμε κάτι άλλο από το να ολοκληρώσουμε την αποστολή και να πάρουμε τα 65 λουλουδένια καλάθια που μας δίνει.
    Για να ολοκληρώσουμε λοιπόν την αποστολή θα χρειαστούμε:
    10.990 Τριαντάφυλλα ερωτευμένων (φυτό δρώμενου που καλλιεργείται μόνο στο βασικό νησί bahamarama).
    473 Καλάθια ζαχαρωτών (αναδυόμενο από τις συγκομιδές φυτών και δέντρων απο την βασική έκταση του bahamarama).

    Ένα αγαπημένο δρώμενο για πάρα πολλούς παλιούς παίκτες και όχι μόνο, ένα δρώμενο που δυστυχώς έχει αλλάξει και έχει δεχτεί πάρα πολλές αλλαγές επειδή ήταν πολύ γενναιόδωρο και αυτό δε συμφέρει την εταιρεία. Δεν είναι τυχαίο που ακόμα και τώρα πολλοί παίκτες μετά από χρόνια έχουν μεγάλα αποθέματα σε σούπερ τροφές, σούπερ λιπάσματα και όχι μόνο...
    Οι αριθμοί πολλές φορές λένε την αλήθεια και απλά δείτε τι έγινε στη φάρμα μου όταν ήρθε η βασίλισσα του καρναβαλιού το 2017.
    [​IMG]
    Εννοείται πως κάποιοι παίκτες είχαν καταφέρει πολλά περισσότερα. Όλα αυτά λοιπόν τα αποθέματα αναλογούν σε εκατοντάδες, χιλιάδες φιορίνια. Ήταν θέμα χρόνου όπως καταλαβαίνετε να αλλάξει το δρώμενο...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/2/21
    Αρέσει σε *Chelsea*, MariaStathaki, soyla74 και 34 σε άλλους.
  4. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ήταν η πρώτη μου μου απορία "τι είναι η βασίλισσα του καρναβαλιού"...όλοι μιλούσαν γι'αυτό το δρώμενο. Και όταν έφτασε η ώρα να παίξω το 17 όπως έγραψε ο Λάζος ,έγινε ένας λόγος σημαντικός να συνεχίσω να παίζω...και πάλι είναι ενδιαφέρον παιχνίδι, μα απουσιάζουν εκείνα τα ωριαία κουπονάκια βοηθών που περιμέναμε να πέσουν με αγωνία. Ίσως τα βρούμε στα σεντούκια ποιος ξέρει!
     
    Αρέσει σε soyla74, NOTHS58, 66romanou και 6 σε άλλους.
  5. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Γι αυτο συναγροτη Lazo εγιναν κ τοσες αλλαγες ;)
    Τοσα δωρα που βγαλαμε τοτε δεν θα τα βγαζαμε ολη τη χρονια...το καταλαβε η εταιρεια και μας τα ψαλιδισε μετα...η αληθεια ειναι οτι εχει χασει πλεον την αξια του ....παρολ αυτα θα παιξω γιατι φασουλι το φασουλι γεμιζει το σακουλι ;)
     
    Αρέσει σε soyla74, NOTHS58, 66romanou και 8 σε άλλους.
  6. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλησπερα σε ολους!θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες συναγροτες και θα πω παρολο που μειωθηκαν κατα πολυ οι απολαβες της βασιλισσας εξακολουθει να ειναι ενα απ΄τα αγαπημενα ιβεντ....!!!!!!ευχομαι και ελπιζω η φετινη βασιλισσα να εχει ερθει στα μετρα και τα σταθμα στο πως ειναι τωρα το παιχνιδι και να συμβαδιζουν στους ιδιους ρυθμους για να μπορουμε να παιξουμε το παιχνιδι με τα καλαθια και να μην γινει αυτο που εγινε στο πανηγυρι του ρεντζο η...''σφαγη της αλεπους''οπως εγραψε καποιος συναγροτης.......και πηγαν αδικα τα εισητηρια!!!!!!μεχρι να φτιαχτει εξολοκληρου το παιχνιδι καλο ειναι να προσαμοστουν και τα ιβεντ στη μορφη που εχει παρει το παιχνιδι και να μην τρεχουν σε διαφορετικες ταχυτητες.........για να μπορουμε να παιξουμε με χαρα!!!!!ευχαριστω παρα πολυ τον lazos95 (και ολα τα παιδια)για τους υπολογισμους του!!!!!!!!να ειστε ολοι καλα!!!!!!!
     
    Αρέσει σε xaris68, NOTHS58, 66romanou και 11 σε άλλους.
  7. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Όλα τα καλά μαζί θα πέσουν. Ελπίζω κάτι να καταφέρω γιατί δυστυχώς αντιμετωπίζω τεράστια προβλήματα. Μπαίνω με πολύ κόπο στη φάρμα, διαρκώς επανεκκίνηση, το δίκτυο είναι παραφορτωμένο κ σέρνεται, τα μπόνους άλλοτε τα προλαβαίνω άλλοτε όχι, όσο για τη φασολιά, χωρίς βοηθούς τη μαζεύεις σε ..μια εβδομάδα. Μεγάλη ταλαιπωρία. Νοσταλγώ τις παλιές καλές εποχές. Βασανίζομαι σε λέω..:oops:Καλή επιτυχία σε όλους!!
     
    Αρέσει σε martha72, nota.dim1802, ioanna6929 και 10 σε άλλους.
  8. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    kαθε χρονο και φτωχοτερη η βασιλισσα....ελπιζω μονο του χρονου να μην ειναι στους πλητωμενους, και αντι να γεμιζει τα καλαθακια μας με δωρα , να μας δινει αυτη καλαθακια για να της τα γεμισουμε εμεις!!!παρ ολα αυτα ειναι ενα δρωμενο που αξιζει να το κανεις ομως δεν εχει τιποτα απο την αιγλη των προηγουμενων χρονων!!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, GEPPO1, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  9. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Απο το κακο στο χειροτερο η αγαπημένη μας βασιλισσα....υποβαθμιστηκε σε ενα απλο δρωμενο απο κει που ηταν το ΤΟΠ!
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, -sia1971-, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    κάθε χρόνο και χειρότερα και επίσης τα δώρα πέφτουν με την ταχύτητα του φωτός.. ουτε που προλαβαίνω να τα δω συμβαίνει και σ εσάς??
     
    Αρέσει σε Lina123, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Προφανώς δεν ακολούθησες την οδηγία εδώ
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-βασίλισσα-του-καρναβαλιού-2021.31094/#post-220302

    Αν αλλάξεις τις ρυθμίσεις τα αντικείμενα πέφτουν σε κανονική ροη. ;)
     
    Αρέσει στον/ην GEPPO1.
  12. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους !!!
    Λοιπον ειναι η πολλοστη φορα που ενω καθε φορα που μπαινω στο φορουμ παταω Νεες δημοσιευσεις Δεν μου εμφανιζει , μια νεα ανακοινωση μεσα στις συχνες ερωτησεις.
    Μηπως πρεπει να το δειτε αυτο;
    Διοτι ετσι χανουμε καποιες συμπληρωματικες διευκρινησεις/αλλαγες/οδηγιες των δρωμενων, παρ'ολο που παρακολουθουμε τακτικοτατα το φορουμ.
    Καλη συνεχεια :inlove:

    Να παρακαλεσω και ολους μου τους καλους φιλους και γειτονες να μου στελνουν μονο καλαθια της βασιλισσας. Χιλια ευχαριστω!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/2/21
    Αρέσει σε sofiapao76, thena, Lina123 και 3 σε άλλους.
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Σε ποια αλλαγή αναφέρεσαι που δεν ειδοποιήθηκες;
     
  14. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Έγινε ξεχωριστή επίσημη ανακοίνωση σχεδόν 2:30 ώρες μετά την 1η επίσημη σε ξεχωριστό ποστ για να την δούνε όλοι.

    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.
     
  16. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Δεν ημουν σαφης στο ποστ μου #12 ;
    ενω καθε φορα που μπαινω στο φορουμ παταω Νεες δημοσιευσεις Δεν μου εμφανιζει , μια νεα ανακοινωση μεσα στις συχνες ερωτησεις.

    Καθε φορα παταω νεες δημοσιευσεις
    αλλα πολλες φορες οπως και στην προαναφερομενη δεν μου εμφανησε την ανακοινωση
    συνεπως κατι συμβαινει με το φορουμ και πρεπει να διορθωθει
    Ευχαριστω καλο απογευμα!
     
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οι ανακοινώσεις γίνονται στην ενότητα επίσημων ανακοινώσεων και όχι στις συχνές ερωτήσεις.
    Προφανώς κοιτάς σε λάθος ενότητα και αγνοείς παντελώς τις επίσημες ανακοινώσεις και αυτός είναι ο λόγος που δεν ενημερώνεσαι σωστά και δεν είμαστε εμείς ο λόγος.


    Το Forum λειτουργεί κανονικά και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Δεν βλέπω καμία ανάρτηση από κανέναν παίκτη που να λέει οτι δεν βλέπει τις επίσημες.

    Σε παρακαλώ έλεγξε αν έχεις σωστή ώρα τόσο στον υπολογιστή σου όσο και στο forum.


    Επειδή όμως η συζήτηση εδώ είναι για το δρώμενο και όχι αν εσύ βλέπεις ή διαβάζεις τις επίσημες ανακοινώσεις, ας σταματήσουμε την συζήτηση εδώ.
     
  18. -voula63-

    -voula63- Νέος ειδικός

    καλησπερα στην αγροτια παιδια με τοσες καραμελες που πεφτουν απο την αμαξα και τις μαζευω εγω στο τελος το ζαχαρο μου θα φτασει στα υψη ,και κατι αλλο φευγει η αμαξα κρυβετε και μενουν και 2 δευτερολεπτα στο χρονο γιατι????ας παει λιγο πιο σιγα .
     
    Αρέσει στους -sia1971- και ολγα1112.
  19. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Η ταχύτητα δεν έχει αλλάξει. Είναι ακριβώς η ίδια.
    Αν θέλεις μπορώ να προωθήσω να ρίχνει τα αντικείμενα πιο αργά αλλά αυτό σημαίνει οτι θα ρίχνει λιγότερα μέσα στο χρονικό διάστημα των 15 δευτερολέπτων που διαρκεί κάθε παιχνίδι. ;)


    H σωστή ταχύτητα είναι αυτή :
    [​IMG]

    Αν το μίνι παιχνίδι δεν παίζει σε αυτήτ την απόδοση, τότε θα πρέπει να ελέγξεται τις ρυθμίσεις σας.
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    άλλαξα τις ρυθμίσεις αλλά δεν είδα σχεδόν καμία αλλαγή.. η ταχύτητα που πέφτουν τα καλούδια σχεδόν μου τυφλώνει τα μάτια... καμία σχέση με όλα τα προηγούμενα χρόνια.. βέβαια παίζω στο mozila... δεν ξερω αν πλέον έχει κάποια σχέση αυτό, αλλά επειδή έχω παίξει όλα τα προηγούμενα χρόνια και πάντα απο το mozila είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει... συν του ότι κολλάει περιστασιακά.. απο τότε που έγιναν οι αλλαγές τα προβλήματα είναι αρκετά.. ελπίζω με τον καιρό να ξαναγυρίσουμε στον παλιό καλό καιρό.... καλό ξημέρωμα σε όλους και ευχαριστώ για την βοήθεια
    οχι καμία σχέση αυτό που βλέπω με αυτο που συμβαίνει.. η ταχύτητα που πέφτουν σ εμένα είναι πολύ μεγαλύτερη σχεδόν θολώνουν τα μάτια μου παρότι αλλαξα την ρύθμιση σε υψηλή ... θα δοκιμάσω τα επόμενα καλάθια στον διακομιστή.. την ταχύτητα αυτη που δείχνει το βίντεο είναι η ταχύτητα που έπαιζα μέχρι φέτος... απλά δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους ή μόνο σ εμένα... ευχαριστω πάντως... οταν δοκιμάσω απο τον διακομιστή θα ενημερώσω..
     
    Αρέσει στους vagelis1968, sofiapao76 και kostantinos.13.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.