Συζήτηση για το δρώμενο "Καλοκαιρινά Δώρα 2015"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 3/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Δεν τσιγκουνεύεται προς το παρόν το ημερολόγιο...3 οι λευκές αγνότητες..
     
    Αρέσει στους .mariakeh., Stefoulini και 2014chr.
  2. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα σας.
    Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου.
    Έχασα τη 10η καρύδα αν και μπήκα εκείνη τη μέρα 4-7 φορές. Νόμιζα ότι την είχα μαζέψει από το πρωί και δεν το ξανακοίταξα όλη μέρα, ο ξεχασιάρης, αρχή αλτσχάιμερ βλέπετε...
    Τώρα το τριπλοτσεκάρω...
    Θα πρέπει να μας δώσουν 2η ευκαιρία, έστω για όποιους έχουν χάσει 1 καρύδα ανά σειρά...
     
    Αρέσει σε psipsi1978, .mariakeh., graganta και 3 σε άλλους.
  3. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    NOTHS58

    Θα αφαιρέσεις την εικόνα στο άβατάρ σου άμεσα!
    Αφήνεις σαφή πολιτικά υπονοούμενα και απαγορεύεται απ τους κανόνες του φόρουμ.

    Είναι απαράδεκτο σε ένα ελληνικό παιχνίδι να βλέπουμε τέτοια άβαταρ!

    Στο επόμενο ποστ με άβαταρ τη σημαία θα πάρεις μόνιμο μπαν.
     
    Αρέσει σε .mariakeh., Stones7, rafaelos2011 και 2 σε άλλους.
  4. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    16η καρύδα 60000ΧΤ Χ
    άντε καληνύχτα...
     
    Αρέσει σε .mariakeh., graganta, LILA413 και 5 σε άλλους.
  5. zoyzoyni1971

    zoyzoyni1971 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    κριμα που δεν μας δινουν μια δευτερη ευκαιρια σε ολα τα παιχνιδια μπορεισ να τα κανεις με πληρωμη μου ειπαν τα παιδια μου που παιζουν αλλα παιχνιδια
     
    Αρέσει στους .mariakeh. και LILA413.
  6. gagalia

    gagalia Νέος ειδικός

    17η καρυδα .... 25 Ζωζω :inlove:
     
    Αρέσει σε .mariakeh., *mava*, LILA413 και 6 σε άλλους.
  7. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Δικλείδες ασφαλείας στα "καλοκαιρινά δώρα"!
    Επειδή πολλοί έχουν παραπονεθεί (κατά δικό τους ισχυρισμό) πως ενώ άνοιξαν μια καρύδα, αυτή εμφανίζεται τις επόμενες ημέρες κλειστή
    και λαμβάνουν ως απάντηση πως, μετά από έλεγχο, κάτι τέτοιο δεν ισχύει, ίσως πρέπει να απαθανατίζουμε τη στιγμή που ανοίγουμε την καρύδα, ώστε αν όντως συμβεί κάτι τέτοιο, να υπάρχουν τουλάχιστον κάποιου είδους αποδείξεις.
    (η τεχνολογία στην υπηρεσία της αγροτιάς!)
    Προσοχή, όμως, θα πρέπει στο κάτω μέρος της φωτογραφίας να φαίνεται το όνομα και το id μας στο ξύλινο πλαίσιο.
     
    Αρέσει σε .mariakeh., maria071966, ioanna6929 και 6 σε άλλους.
  8. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Να πω κάτι που από πείρα έχω προσέξει ότι συμβαίνει
    και ίσως βοηθήσει πολλούς παίκτες.
    Μπορεί όντως οι παίκτες να ανοίξανε την καρύδα και αμέσως μετά να κλείσανε το παιχνίδι.
    Τότε την τελευταία αυτή κίνηση δεν την καταγράφει να το πω, είναι σαν να μην έγινε τέλος πάντων να το πω απλά.
    Η συμβουλή μου λοιπόν είναι η εξής:
    Πάντα μετά την τελευταία σας πράξη στην φάρμα κάντε και μια βόλτα σε ένα άλλο μέρος
    και μετά κλείστε το παιχνίδι.
    Με αυτόν τον τρόπο καταγράφεται η κίνηση σας.
    ;)
     
    Αρέσει σε psipsi1978, .mariakeh., Stefoulini και 18 σε άλλους.
  9. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Την είχα πατήσει κι εγω στο Χριστουγεννιάτικο ημερολογιο επειδη μπαινόβγαινα στις φάρμες μου! μόνο και μόνο για το ημερολόγιο, όπως κάνω και τώρα! μόνο που τώρα σιγουρεύομαι ότι παραμένει ανοικτή, διότι δεν υπάρχει 2η ευκαιρία με Φι (και να υπήρχε, πάλι θα σιγουρευόμουνα ;) ) . Για αυτό συμφωνω απόλυτα με την evieva
     
    Αρέσει στους .mariakeh. και ioanna6929.
  10. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    έχεις απόλυτο δίκαιο το ίδιο έπαθα κι εγώ και έχασα την καρύδα!!!, αλλά ποιος θα το πιστέψει κι αν παραπονεθώ??? απλά ότι ειναι καταγεγραμμενο μετράει κι εφόσον δεν έχει καταγραφεί τότε δεν έχει συμβεί... στην συγκεριμένη περίπτωση (μετά την απομάκρυνση από το "λογαριασμό" ουδέν λάθος ανγνωρίζεται!!) χρειάζεται διπλό, μη πω τριπλοτσεκάρισμα :(
     
    Αρέσει σε .mariakeh., LILA413, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  11. ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ

    ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ Γνώστης του φόρουμ

    Μα και πάλι με βάση αυτά που λέτε κορίτσια, αποδεικνύεται ότι το πρόβλημα είναι του παιχνιδιού και ΟΧΙ των παικτών. Γιατί λοιπόν το τίμημα, όχι ειδικά για τις καρύδες, να το πληρώνουν οι παίκτες; Και πόσα σημεία, πόσες φορές, θα πρέπει να διπλοτσεκάρουμε καθημερινά, είτε είναι σε event, είτε σε φύτεμα, είτε σε μάζεμα, είτε οπουδήποτε αλλού εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα;
     
    Αρέσει σε .mariakeh., κατερινιο32, LILA413 και 4 σε άλλους.
  12. voula48

    voula48 Αρχάριος στο φόρουμ

    κουπόνια η καρυδα και σούπερ τροφές το κουτί...
     
    Αρέσει σε .mariakeh., LILA413, *mava* και 6 σε άλλους.
  13. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    να που μια φορά οι Σ.Τ ήρθαν στην κατάλληλη ώρα για όσους δεν έχουν αρκετές. Έτσι μπορουν να προχωρήσουν τις εκτροφές λίγο παραπάνω, εκτός αν θέλετε να κρατήσετε λίγες και για τις χήνες!!! Μην τις ξεχνάτε κι αυτες ;)
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και .mariakeh..
  14. ΝΤΑΛΙΑ94

    ΝΤΑΛΙΑ94 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    το Νο 19 50000 ΠΕ
     
  15. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    20η 2 κολοκυθο-μηλόπιτες
     
    Αρέσει σε ioanna6929, .mariakeh., *mava* και 2 σε άλλους.
  16. Louisa

    Louisa Κόμης

    21η : 20 τούρμπο λιπάσματα της Ζωζώς
     
    Αρέσει σε *mava*, .mariakeh., ioanna6929 και 2 σε άλλους.
  17. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    22η : 5 πάρτι εισιτήρια!
     
    Αρέσει σε *mava*, .mariakeh., ioanna6929 και 3 σε άλλους.
  18. BlKY11

    BlKY11 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα
    Θεωρώ πως είναι μεγάλη αδικία , ειδικά για παίκτες που μπαίνουν καθημερινά στο παιχνίδι, από ένα λάθος της εταιρείας να χάσουν τα μεγάλα δώρα.
    Ίσως θα πρέπει να το επανεξετάσει η εταιρεία και να δώσει τη δυνατότητα να ανοίξουν οι καρύδες με φιορίνια.
    Από όλες τις απόψεις η εταιρεία θα είναι κερδισμένη ( και χρήματα θα κερδίσει και λιγότερους δυσαρεστημένους παίκτες)
    Και καλό θα ήταν να το κοιτάξει όσο είναι νωρίς και προλαβαίνει να το διορθώσει..... ένας μπόνους κωδικός δεν είναι πάντα η λύση των προβλημάτων και των λανθασμένων αποφάσεων των υπεύθυνων στο παιχνίδι.

    υγ Δεν είμαι από τους παίκτες που δεν έχουν ανοίξει κάποια καρύδα, ούτε άνοιξα καρύδα και την βρήκα κλειστή, απλά το θεωρώ άδικο για τους συμπαίκτες μου που τους έχει συμβεί
     
    Αρέσει σε ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ, FARMERAMA16000, natalia_prod72 και 8 σε άλλους.
  19. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    23η: 5 "Λύρα" μυστηριώδεις στάβλοι.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Stefoulini, *mava* και 5 σε άλλους.
  20. rafaelos2011

    rafaelos2011 Τακτικός στο φόρουμ

    Πολύ καλό το δωράκι, αλλά άντε να δούμε πού θα τους χωρέσουμε πάλι όλους αυτούς τους στάβλους.:wuerg:

    Μόλις τους άνοιξα και τα αποτελέσματα είναι ένα μαύρο χάλι... ή μάλλον ένα πορτοκαλί χάλι: πορτοκαλί κότες, πορτοκαλί κατσίκες, πορτοκαλί πάπιες, πορτοκαλί στρουθοκαμήλους, και κάστορες ++
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/6/15
    Αρέσει σε graganta, ioanna6929, Stefoulini και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.