Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Ιστορίες στάβλου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 5/1/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Ιστορίες στάβλου
    Α4.png
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Ιστορίες-στάβλου.30728/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Ιστορίες-στάβλου.30727/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση
    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/1/21
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα σε όλους :)

    Ένα αρκετά γνώριμο δρώμενο όσον αφορά το μηχανισμό του. Θα πρέπει να κάνουμε εκτροφές θηλαστικών, ερπετών, αμφίβιων και αρθρόποδων!!
    Η φασολιά είναι πολύ καλή καθώς και το κατάστημα με τα πλούσια δώρα. Αξίζει να ασχοληθούμε.. ;)

    Εγώ θα επιλέξω την τρίτη επιλογή καθώς δίνει 3 πόντους κάθε φορά και έτσι θα είναι πιο εύκολο να το τελειώσουμε..Οπότε, επιλέγοντας την τρίτη επιλογή για το κάθε ζωάκι θα χρειαστούμε 48 σήματα * 4 που είναι ζωάκια μας = 192 σήματα συνολικά. Τα 192 σήματα αυτά αντιστοιχούν σε 384 σούπερ τροφές. Βέβαια, όποιος διαθέτει τα άλλα ζητούμενα μπορεί να επιλέξει να παραδώσει εκείνα..

    Καλή επιτυχία σε όλους!!
     
    Αρέσει σε Lina123, vagelis1968, .FARMERAMA010. και 20 σε άλλους.
  3. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Ευχαριστούμε πολύ Παναγιώτη, για τους υπολογισμούς. Όλα σωστά με μια διαφορά. Στην αποστολή των ερπετών (χελωνάκι), στο 11ο βήμα, χρειάζεται 2 σήματα ερπετών για κάθε 3 πόντους. Βέβαια το ίδιο χρειάζεται και για τους δύο πόντους. Οπότε =αν δεν είναι λάθος εκ παραδρομής, χρειαζόμαστε 4 ακόμη σήματα ερπετών και 8 σούπερ τροφές. Δεν είναι σημαντικό. αλλά...

    Κατά τα άλλα εύκολη σχετικά αποστολή -αν έχει κανείς τροφές. Δεν υπάρχει λόγος να κάνει κανείς την πρώτη ή δεύτερη επιλογή όταν ζητάνε σήματα, αφού θέλουν παραπάνω από τα ίδια. Εδώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να ζητάει διαφορετικά σήματα, ώστε να ευκολύνεται και κάποιος που έχει έλειψη σε συγκεκριμένη κατηγορία ζώων και επιπλέον, να έχει και μια ένοια η ίδια η επιλογή. Τώρα όπως είναι, επιλογή για παράδοση σημάτων που δίνει 2 πόντους, ακυρώνεται από την τρίτη επιλογή που, με τα ίδια σήματα, δίνει 3 πόντους. Τώρα η επιλογή να δώσεις ζώα εκτροφής, νομίζω ότι δεν συμφέρει, αλλά σε περίπτωση ανάγκης, που σου λείπουν κάποιες τροφές, είναι μια κάποια λύση.

    Εγώ έχω βάλει ήδη από 33 εκτροφές από το κάθε είδος και μόλις αρχίσει το δρώμενο και τα γεννητούρια θα μαζέψω και θα βάλω από 15 εκτροφές ακόμη (19 στα ερπετά), ώστε να ολοκληρώσω το δρώμενο.

    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε Lina123, vagelis1968, Marinaloren και 9 σε άλλους.
  4. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους !!!:D:D
    Συμφωνα με τους υπολογισμους των παιδιων παραπανω ,θα βαδισω και εγω..
    Για οσους εχουν αποθεμα σ.τροφων ειναι ευκολο και γρηγορο δρωμενο..Αν υπηρχαν περισσοτερες, απο 132 θεσεις στις
    εκτροφες, το πιθανοτερο ηταν να το τελειωναμε μια και εξω.. Και εγω εχω ηδη βαλει να ετοιμαζονται οι εκτροφες μου ωστε
    τις 15.00 που θα ξεκινησει το δρωμενο ,να αρχισω τις παραδοσεις..
    Θα ακολουθησω και εγω την 3η επιλογη με τους 3 ποντους..Αφου μπορουμε να διαλεξουμε τα σηματα,και εχουμε αυτην την
    δυνατοτητα, δεν βλεπω τον λογο να σπαταλησω ζωα εκτροφης ..Εκτος απροοπτου βεβαια..
    Η φασολια δεν με εντυπωσιασε αλλα οι ανταμοιβες απο το καταστημα ειναι πολυ καλες και φυσικα μεσα σε ολα τ αλλα , μας δινει
    σταβλους και δενδρυλλια απο τα πιο καινουρια και το αγαπημενο σε ολους μας, πικολακι..
    Καλη μας αρχη λοιπον και καλη επιτυχια σε ολους μας..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε Lina123, nickoikono11, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  5. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σε όλους! :)

    Μήπως θα έπρεπε να περιμένουμε όσον αφορά τις εκτροφές;; Στο 5ο βήμα απαιτούνται 495 αναδυόμενα που θα πρέπει να βγουν σε 24 ώρες. Σε εκείνο το βήμα δίνουν αναδυόμενα και οι εκτροφές, οπότε τα 192 αναδυόμενα είναι πολύ καλός αριθμός για να μας διευκολύνει στην αποστολή! Δεν ξέρω..εσεις τι λέτε;
     
    Αρέσει στους Lina123, -sia1971-, toylaaaaa και σε ακόμα ένα άτομο.
  6. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Χρονια πολλά! Τα αστερακια που δινει δεν ειναι αρκετα για να παρουμε ολα οσα δινει το καταστημα,μηπως θα επρεπε να υπηρχε και καποιος τροπος επαναληψης? Ειναι πολύ λίγα,ισα που πηρα το μυστηριο κουτι αντε και περισσεψαν 130 τι να πρωτοπαρεις!!
     
    Αρέσει σε kiriakos2004, anastz, ΝΤΑΛΙΑ94 και 4 σε άλλους.
  7. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Αμφίβια,Θηλαστικά,
    Αρθρόποδα και Ερπετά,
    είπαν,να συμφωνήσουν...
    Να κάνουν όλα Εκτροφές,
    (αφού υπάρχουν οι τροφές),
    δώρα να μας χαρίσουν.

    Σήματα μάζεψα αρκετά,
    από τις Εκτροφές,μετά,
    τα έδωσα και πήρα...
    Τρία Διακοσμητικά,
    εκτός από την Φασολιά,
    και πράγματα άλλα ''χίλια''.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε troullys, GEPPO1, Lina123 και 13 σε άλλους.
  8. steliosgrevena

    steliosgrevena Ανερχόμενος συντάκτης

    καλη χρονια καταρχην.βρε παιδια λυστε μου μια απορια.η δεν εχω καταλαβει κατι η ο σχεδιασμος του δρωμενου εγινε οχι απο πενταχρονο αλλα απο προ προ προ νηπιο.με 2 σηματα προχωραμε 2 βηματα.με 1 σημα προχωραμε 3 βηματα.ποια ειναι η λογικη της υπαρξης του πρωτου τροπου?επισης αφου στο 5ο μερος του παραλληλου δρωμενου οι εκτροφες δινουν αναδυωμενα γιατι να μην περιμενουμε την 5η μερα για να το παιξουμε και αρχιζει απο τωρα?
     
  9. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    καλησπερα και καλη χρονια σε ολους τα συναγροτακια μου! το τελειωσα κιολας αυτο το δρωμενο(αλλα δυστηχως δεν ξερω να ανεβαζω φωτο προς επιβαιβεωση γιατι ειμαι και λιγο σκραπας σε αυτα)!καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε GEPPO1, Lina123, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  10. louloudaki.2001.

    louloudaki.2001. Προχωρημένος

    Καλή χρονία και απο μένα σε όλους ! Και για μένα τέλος το ιβεντ .. Χαλαρό και αρκετά ωραίο θα έλεγα! Καλή συνέχεια και καλές εκτροφές σε όλους ευχομαι!:inlove::D
     
    Αρέσει σε GEPPO1, Lina123, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  11. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Καλησπέρα συναγρότες. εγώ δεν χρησιμοποίησα αποκλειστικά σήματα, γιατί σε προηγούμενα δρώμενα εκτροφών με 1 σούπερ τροφή ( αντί για 2) και στην προσπάθειά μου φτιάξω ροζ εργαστήρια, είχα αρκετά χρωματιστά ζωάκια που δεν μου χρειάζονται. Από φασολιές είχα και πιστεύω έχουμε όλοι καφέ πρόβατα και νυχτερίδες αλμπίνο οπότε οι σούπερ τροφές μειώθηκαν πολύ. Το τελείωσα ξοδεύοντας κάτω από 200 τροφές. Καλή συνέχεια σε όλους...
     
    Αρέσει σε μαρω69, soyla74, GEPPO1 και 9 σε άλλους.
  12. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος και για μενα το δρωμενο!! Καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε stef10, georgeoikonom2332000, Jimaras~for~ever!!! και 10 σε άλλους.
  13. skgskg

    skgskg Κόμης

    Τέλος και για μένα το δρώμενο αν και με τα προβλήματα ξεκίνησα στις 18:00
     
    Αρέσει σε soyla74, GEPPO1, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  14. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα!!!
    Τέλος και για μένα το δρώμενο. Χαλαρό και ευχάριστο;)
    Καλή συνέχεια σε όλους:D
     
    Αρέσει σε soyla74, GEPPO1, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. θα ήθελα να εκφράσω την απογοήτευση μου για το συγκεκριμένο δρώμενο... η φασολιά εντελώς άκυρη και ενώ θα μπορούσαμε να πάρουμε όμορφα δωράκια από το κατάστημα, δεν φθάνουν τα αστερονομίσματα... μοιάζει με δρώμενο φτιαγμένο στο πόδι χωρίς σοβαρό σχεδιασμό.. βέβαια το τέλειωσα απο χθες και πήρα το πίκολο , 2 δενδρύλλια και λίγο σούπερ λίπασμα και λίπασμα της ζωζώς... πήγαν χαμένοι οι στάβλοι, τα υπόλοιπα δενδρύλλια και όλα τα άλλα δωράκια.. απογοητευτικό...
     
    Αρέσει σε martha72, 66romanou, Lina123 και 14 σε άλλους.
  16. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα !!!
    Και εγω θελω να εκφρασω τα παραπονα και την δυσαρεσκεια μου για το δρωμενο..
    Τα αστερονομισματα ειναι ελαχιστα σε σχεση με τις ανταμοιβες που θα μπορουσαμε να παρουμε απο το καταστημα..
    Σαν να υπαρχουν εκει τα δωρακια ,ετσι απλα για να τα θαυμασουμε, αφου ειναι αδυνατον να τα αποκτησουμε..
    Κριμα, γιατι ηταν ενα δρωμενο με προοπτικες ..Μεγαλη η απογοητευση για ολους μας..

    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε 66romanou, Lina123, μαρω69 και 8 σε άλλους.
  17. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα. Θέλοντας να υποστηρίξω τις προηγούμενες συναγρότισσες, θα ήθελα να προσθέσω ότι σε όλα τα άλλα παιχνίδια που παίζω στα δρώμενα μας επιτρέπεται να πάρουμε όλες τις ανταμοιβές με λίγο παραπάνω κόπο από το βασικό δρώμενο.
    Αν θέλατε να πάρουμε 4 δώρα, 4 να βάζατε στο κατάστημα.
    Και δεν μιλάω καν για την φασολιά γιατί είναι αστείο.

    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, Lina123, μαρω69 και 8 σε άλλους.
  18. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα!
    Να προσθεσω και κατι ακομη,
    αφου ολα τα αντικειμενα στο καταστημα εχουν αξια 5,10,15,40,90 , γιατι να περισσευουν 3 αστερονομισματα ανεκμεταλευτα;
    Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε ολους!
     
    Αρέσει σε martha72, jiorgos, Panagiotiis και 10 σε άλλους.
  19. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα σε όλους!!

    Εγώ σήμερα ασχολήθηκα με αυτό το δρώμενο και έτσι με τις μισές τροφές, από τους αρχικούς υπολογισμούς, κατάφερα να το τελειώσω..Επωφελήθηκα και για το 5ο σκέλος του χιονοπόντικου με πολλά αναδυόμενα, οπότε 2 σε 1 :p:p

    [​IMG]

    Συγχαρητήρια σε όσους το τελείωσαν. Καλή συνέχεια!! :inlove::music:
     
    Αρέσει σε jiorgos, -sia1971-, pigara και 6 σε άλλους.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ολοκληρωθηκαν και ''οι ιστοριες του σταβλου''.
    Καθυστερησα λιγο γιατι το πηγα ηρεμα και χαλαρα. Δεν το βιαστηκα καθολου.
    Εκτος απο το πικολο και 2 δενδρυλλια ,πηρα μονο καποιες μικροτερες ανταμοιβες, οπως ζωζωκες,σ.λιπασματα κλπ.
    Κριμα ,γιατι ειχε πολυ καλα δωρακια ,αλλα ηταν ανεφικτο να τα αποκτησουμε, με τοσο λιγα αστερονομισματα που εδινε
    το δρωμενο. Βοηθησαν αρκετα και τα γεννητουρια και εκανα αρκετες εκτροφες .
    Αλλα σε γενικες γραμμες ,μπορω να πω οτι με απογοητευσε και δεν το χαρηκα οσο θα ηθελα αυτο το δρωμενο.
    Καλα τελειωματα σε ολους.
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε sofiapao76, jiorgos, -sia1971- και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.