Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Ιστορίες για καρχαρία πισίνας

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 21/7/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Ιστορίες για καρχαρία πισίνας
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Ιστορίες-για-καρχαρία-πισίνας.29423/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Ιστορίες-για-καρχαρία-πισίνας.29421/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλημέρα.

    Για να ολοκληρώσουμε πλήρως το δρώμενο θα χρειαστούμε:
    950 Πολύχρωμα σωσίβια (φυτό δρώμενου).
    510 Σωλήνες κολύμβησης (φυτό δρώμενου).
    160 Σκουφάκια κολύμβησης (αναδυόμενο δρώμενου).

    Πάντα μου άρεσαν αυτά τα δρώμενα που γίνονται σε ειδικές εκτάσεις, τα βιοτεχνικά δεν έχουν καμία επίδραση και έτσι όλα τα επίπεδα, μικρά ή μεγάλα, ξεκινούν από το μηδέν με τα ίδια μέσα. Αστερονομίσματα παίρνουμε κατά τις συγκομιδές δέντρων στη βασική έκταση φάρμας, ενώ αναδυόμενα παίρνουμε από τις συγκομιδές φυτών πάλι στη βασική έκταση φάρμας. Ωραία και η γραμμή στη φασολιά. Συνεχίζουμε...

     
    Τελευταία επεξεργασία: 21/7/20
    Αρέσει σε yelander10, ioanna6929, zaxaroula80 και 30 σε άλλους.
  3. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαλημερα φιλοι μου..
    Ωραιο δρωμενο και θα ασχοληθώ μαζι του οσο γινεται περισσοτερο ,γιατι μας δινει 6 από τα καινουρια δενδρύλλια ,''καπρι'' και
    ''καραμελακι'' και τα θελω οπωσδήποτε..Oπως επισης πολλους ακομη σταβλους και δενδρύλλια που τα αγοράζουμε απο το κατάστημα της πισινας ,με τα αστερονομισματα που θα μαζεψουμε ..Οσο λοιπον μου επιτρεπει ο περιορισμένος χρονος μου αυτές τις μερες ,θα το προσπαθήσω..
    Ευχαριστούμε τον lazos95 για τον κοπο που εκανε ,να μας αναλυσει το δρωμενο..
    Ξεκιναμε λοιπον και ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/7/20
    Αρέσει σε ioanna6929, pigara, Dr.Kelly και 8 σε άλλους.
  4. irinigr

    irinigr Νέος ειδικός

    Μόλις μαζέψουμε τα σκουφάκια,βάζουμε δέντρα για αστερονομίσματα
     
    Αρέσει σε -sia1971-, yelander10, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ούτε κρύο ούτε ζέστη... θα παίξω απο συνήθεια και όσο έχω ελεύθερο χρόνο... δεν με συνεπήρε να έχει κάτι που να θέλω οπωσδήποτε να το αποκτήσω οπότε θα παίξω χαλαρά... απο κει πέρα το να κοστίζει το κάθε πολύχρωμο σωσίβιο 20 αστερονομίσματα το βρίσκω παρατραβηγμένο... αν ήταν κατάστημα εμπορικό δεν θα ξαναπατούσα... δηλ στην ουσία βάζουμε δένδρα και φυτά για να πάρουμε τα αναδυόμενα μόνο σε έναν χώρο.. και πότε θα προλάβουμε στον ίδιο χώρο μόνο στην βασική δηλαδη?? χάθηκε ο κόσμος να βάζαμε δένδρα στο άγριο λιβάδι και φυτά στην βασική?? οχι λοιπόν δεν θα σκάσω, οτι προλάβω οπως κάνω και στα τελευταία δρώμενα που έχει χαθεί πλέον το ενδιαφέρων..​
     
    Αρέσει σε -sia1971-, ioanna6929, sofiapao76 και 10 σε άλλους.
  6. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    καλημέρα

    Άλλο ένα δρώμενο στρατηγικής. Βάζοντας φυτά στην βασική έκταση , μπορούσες να ανοίξεις όλες τις εκτάσεις από την έναρξη του δρώμενου. Τα 160 αναδυόμενα μαζεύονται με μια μόνο συγκομιδή πολύωρων φυτών.
    Οπότε μετά χρησιμοποιούμε μόνο δέντρα για αστερονομίσματα.

    Το 2ο φυτό δίνεται αμοιβή από τα βήματα. 45 πολύχρωμα σωσίβια είναι ικανή ποσότητα οπότε δεν χρειάζεται να αγοράσουμε από το κατάστημα παρα μόνο ως παράλληλη βοήθεια.

     
    Αρέσει σε yelander10, billgab, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ευχαριστώ πολύ δεν το είχα προσέξει καθόλου... βασίστηκα σε αυτό
    Πολύχρωμο σωσίβιο
    [​IMG]
    Διάρκεια : 6:00 ώρες
    Δίνει : 240 Π.Ε. ανά μεγάλο χωράφι


    Δεν θα λάβετε σπόρους κατά την έναρξη του δρώμενου. Θα πρέπει να αγοράσετε σπόρους απο το κατάστημα του δρώμενου με αστερονομίσματα.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, yelander10, ioanna6929 και 6 σε άλλους.
  8. Tonia75

    Tonia75 Ανερχόμενος συντάκτης

    Στις ανταμοιβές από το 1ο, το 3ο, το 4ο και το 5ο βήμα από τις εργασίες του κυρίως δρώμενου δίνει "σφυρίχτρες". Ξέρει κανείς πού χρησιμεύουν;
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  9. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Στο ιβεντ παμε για ψαρεμα.
     
    Αρέσει στους -sia1971-, Marinaloren και Panagiotiis.
  10. Tonia75

    Tonia75 Ανερχόμενος συντάκτης

    ok ευχαριστώ!
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  11. hacker-3

    hacker-3 Ενεργός συντάκτης

    κάπου έχω χαθεί τα φυτά δρώμενου που τα βάζουμε που είναι η αποστολή;; που πατάμε για να την κάνουμε?
     
    Αρέσει στους -sia1971- και μαμαβικη.
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Διάβασες τις συχνές ερωτήσεις;
     
  13. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Παραδιδεις στην εκταση 3 μεσα στο χωρο της ειδικης εκτασης
     
  14. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα!Θεωρώ απαράδεκτη τη ροή των αστερονομισμάτων απο τη βασική έκταση!Έχω θερίσει 3-4 φορές με τα μεγαλύτερης διάρκειας δέντρα 22ωρα κλπ,με χιούι και έχτρα bonus ενεργοποιημένα και μάζεψα 201 αστ/τα μέχρι στιγμής!!!Που σημαίνει οτι αν συνεχιστεί η ίδια κατάσταση,θα καταφέρω να τα εξαργυρώσω με ένα δώρο επιλογής...προφανώς συμβαίνει με όλους αυτό...προσωπικά δεν ζητάω τίποτα,αλλά έχω κάθε δικαίωμα να κάνω τις παρατηρήσεις μου!καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, βιβη.2003, bmanolos και 18 σε άλλους.
  15. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    καλημερα ! οντως τα δεντρα δεν δινουν πολλα αστερονομισματα. εκτος απο τα τζαμπο δεντρα οπου περνω σιγουρα 15 απο τα υπολοιπα λιγα πραγματα, και απο το δεντροκομειο μονο 2 ! υποτιθεται οτι περνεις σιγουρα 8 απο εκει αλλα μπα τζιφος. μεχρι στιγμης εχω 180 λιγο δυσκολο να τα παρουμε ολα αν δεν αλλαξει η ροη τους. κι εγω 20ωρα εβαλα και βαζω μονο το λιπασμα που μειωνει το χρονο αλλα δεν ερχονται πολλα.
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, nickoikono11, xristos-ale3andros και 9 σε άλλους.
  16. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Είμαστε κι εμείς με τα 122 xD (αγόρασα κι με τα 30 σωσίβια, αλλά μετά κατάλαβα οτι δεν έπρεπε)
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, xristos-ale3andros, fouli1988 και 5 σε άλλους.
  17. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Θα συμφωνησω κι εγω ότι τα αστερονομισματα που παιρνουμε, είναι απελπιστικα λιγα σε αριθμο..
    Εχω κι εγω όπως και οι φιλοι μας παραπανω, ολη την βασικη γεματη με δεντρα και...και...και...Για να μην επαναλαμβάνομαι..
    Η παρατηρηση μου ,είναι ότι στο κατάστημα της πισινας , οι ανταμοιβες του δρωμενου, δηλαδή οι σταβλοι και τα δενδρύλλια ,
    είναι πολύ ακριβα για τα νομισματα που μπορούμε να μαζεψουμε και εάν σκεφτουμε ότι μας δινεται η δυνατοτητα να
    παρουμε το καθενα από 5 φορες ,αναρωτιέμαι πως είναι εφικτο αυτό..
    Απλα το θεωρω ουτοπια ..Εκτος εάν το κατάστημα παρεμενε ενεργο , καθ ολη την διαρκεια του μηνα, και σε όλα τα υπολοιπα
    δρωμενα..Τοτε μαλιστα ..Τοτε θα αξιζε τον κοπο να προσπαθήσουμε για το κατι παραπανω και πιστευω πως θα υπηρχε μεγαλο
    κινητρο για ολους τους συμπαίκτες μας ..
    Καλο βραδυ σε ολους ..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, βιβη.2003, bmanolos και 12 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλη την παρέα... φυσικά τα ίδια θα πω και εγω γιατί η κατάσταση είναι απελπιστική... με γεμάτη δένδρα 20ωρης ωρίμανσης όλη η βασική έκταση και κάθε φορά παίρνω γύρω στα 65 αστερονομίσματα... μέχρι στιγμής έχω μαζέψει 243 και για να πάρουμε όλα τα δώρα χρειαζόμαστε 5750... δεν υπολογίζω καθόλου τους σπόρους γιατι δεν θ αγοράσω κανέναν... είναι παράλογο να μπαίνουν δώρα τα οποία δεν υπάρχει περίπτωση ν αποκτήσουμε.. ας υποθέσουμε ότι ακόμα και 2 φορές την ημέρα να μαζεύουμε με τούρμπο λίπασμα.. ούτε τα μισά δεν θα πάρουμε.. αυτό το δρώμενο είναι μια μεγάλη αστοχία της εταιρίας και αν κάποιος έχει αντίθετη άποψη και πιστεύει οτι μπορεί να πάρει 5750 αστερονομίσματα, ας μας το εξηγήσει να τα πάρουμε και εμείς..
     
    Αρέσει σε kadim65, Megas_kokoriko, βιβη.2003 και 15 σε άλλους.
  19. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    καλημερα!!! ενα ολοκληρο αστερονομισμα απο το δεντροκομειο ! απλα αφωνη!
     
    Αρέσει σε -sia1971-, skias10, kostas.k1970 και 5 σε άλλους.
  20. _ΘΕΜΗΣ_

    _ΘΕΜΗΣ_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημερα σε ολους τους συναδελφους αγροτες.Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες για τα αστερονομισματα.Ειναι ουτοπια να πιστευει κανεις οτι θα μαζεψει εστω και απο μια φορα τις ανταμοιβες.Ειναι το λιγοτερο αστοχο και μαλιστα προσωπικα το θεωρω εμπαιγμο να ζητανε 5.750 αστερονομισματα για το συνολο και 1250 για να παρεις εστω και απο μια φορα καθε ανταμοιβη.Πανε αυτα που ξεραμε.Πληρωνεις αδρα και κανεις το κεφι σου.Οι αλλοι οι κοινοι θνητοι ( αναμεσα τους και εγω ) παρακολουθουμε τα τεκταινομενα.
     
    Αρέσει σε marianina, βιβη.2003, bmanolos και 11 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.