Feedback Συζήτηση για το δρώμενο : " Ιστορίες από το κατάστημα Κόμικς "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*Hermes*-, 8/5/24.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Χριστός Ανέστη σε όλους/ες, θα συμφωνήσω με το sofaki, τη maria και τ'άλλα παιδιά για τις ώρες που απαιτεί το δρώμενο, είναι όντως δύσκολο από άποψη συντονισμού. Ας ήταν ίδιοι οι χρόνοι των εργαστηρίων τουλάχιστον. Ει δυνατόν να δωθεί κάποια παράταση.
     
    Αρέσει σε Hecuba, nickoikono11, αμφιθεα και 10 σε άλλους.
  2. maruli1357

    maruli1357 Προχωρημένος

    Καλησπέρα
    Χρόνια πολλά. Χριστός Ανέστη.
    Θα συμφωνήσω ότι το δρώμενο, είναι δύσκολο από κάθε άποψη. Δύσκολο να φτάσω ως την φασολιά. Η παράταση ίσως βοηθούσε .
     
    Αρέσει σε Hecuba, nickoikono11, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  3. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Η εταιρια στοχευει στα καλαθακια
    Αλλα δυσκολοι καιροι :cry:
     
  4. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα σε όλους. Το ιβέντ είναι όντως δύσκολο αλλά κυρίως ως προς το να καταλάβουμε τι θέλει και πώς να το πετύχουμε. Δεν χρειάζονται καλαθάκια και ξενύχτια αλλά σίγουρα θέλει ατσάλινα νεύρα.:mad: Παρόλο που τις πρώτες 2 μέρες έκανα αρκετά λάθη και αγχώθηκα, μόλις κάθισα να καταλάβω το δρώμενο και τι στρατηγική να ακολουθήσω όλα πήγαν καλά. Τα 5 μαζέματα φυτών την ημέρα που θα μας δώσουν 600-650 φυτά είναι αρκετά για να φτιάξουμε 12 τροφές για στάβλους (δεν είναι εργαστήρια αν και δίνουν προιόν). Χρησιμοποιώντας αυτές τις 12 τροφές (σε στάβλους για πιξελοκαρδούλες κυρίως, και το βράδυ κανένα αγαλματίδιο αν έχουμε παραπανίσια φυτά για τροφές) και με αρκετή προσοχή ως προς το τι θα καταθέσουμε σε κάθε βήμα για να μην δημιουργήσουμε πρόβλημα στην παρασκευή τροφών, το ιβέντ θα ολοκληρωθεί. Δεν παραδίδουμε φυτά βέβαια στα βήματα και ούτε κύβους-βιβλία αν δεν είμαστε σίγουροι ότι δεν θα τα χρειαστούμε … καλύτερα να περιμένουμε μέχρι το τέλος κάνοντας τους υπολογισμούς μας.
    Φυσικά δεν εννοώ ότι είμαστε υποχρεωμένοι να μπορούμε να κάνουμε αυτές τις 5 σπορές την ημέρα συν το να μαζεύουμε όλα τα υπόλοιπα ενδιάμεσα. Το παιχνίδι είναι για χαρά και όχι για κόπο-άγχος. Θα προτιμούσα ευκολότερα ιβέντ και πιστεύω και εγώ ότι μια παράταση είναι αναγκαία … μην πω και κανένα καλό δωράκι από την εταιρία για όλη τη ψυχολογική πίεση που υποστήκαμε :p
    [​IMG]
    Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε martha72, boykitsa68, -ΡΙΚΑ1985- και 17 σε άλλους.
  5. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημεραα σε ολους!!
    Ενα ιβεντ που ηθελε να ειναι ευρηματικο αλλα στην πορεια αλλαξε και εγινε..μπελας!!Καποιες αμεσες αλλαγες και δωρα που αρμοζουν σε ενα τετοιο ιβεντ θα το εκανε αμεσα ενδοιαφερον και ιδιαιτερο!!!Κατα αλλα στρατηγικα συμφωνω και γω με το συμπαικτη μου*As*
    [​IMG]
    Καλη επιτυχια σε οσους συνεχιζουν!!
     
    Αρέσει σε -ΡΙΚΑ1985-, jimthrilosgate7, sofiapao76 και 13 σε άλλους.
  6. Hecuba

    Hecuba Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημέρα σε όλη την αγροτοπαρέα. Η φασολιά μπήκε στην θέση της ,μέχρι το βράδυ θα το έχω τελειώσει. Οφείλω να παραδεχτώ ότι για μένα ήταν ένα κουραστικό δρώμενο, τόσους υπολογισμούς (ούτε λογιστής να ήμουν, για να μην μιλήσω για τα χρονοδιαγράμματα, χτύπησα σκοπιές). Τέλος πάντων τέλος καλό όλα καλά .Καλή συνέχεια σε όλη την παρέα.
     
    Αρέσει σε -ΡΙΚΑ1985-, nickoikono11, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  7. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Μπράβο και ξαναμπράβο σε όσους τελειώσαν το δρώμενο.Τους εύχομαι καλή ξεκούραση.Γνωστό παιχνίδι,απαιτητικό και άγνωστο ως προς τα νέα ζητούμενα. Όποιος μάζεψε τα κόμικς από τη πρώτη μέρα,έπραξε σοφά.
    Όμως ας είναι ,παίζω για να γεμίζω τη ψυχή μου και όχι να την αδειάζω.Αρκετά άγχη και προβλήματα έχουμε.
     
    Αρέσει σε martha72, -ΡΙΚΑ1985-, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 12 σε άλλους.
  8. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους. Τελος και εγω με το δρωμενο. Συμφωνω και εγω με με τους συνσγροτες μου. Το συγκεκριμενο δρωμενο ηταν αρκετα κουραστικο. Καλη συνεχεια και καλο μεσημερι σε ολους.
     
    Αρέσει σε kona111, nickoikono11, jimixatz και 7 σε άλλους.
  9. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    o xρονος υπερβολικα λιγος,και τα νομισματα παντα στο προτελευταιο βημα τι φαση?σοβαρα τωρα?
     
    Αρέσει σε vagelis1968, αμφιθεα, Marinaloren και 4 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να πάρω την φασολιά.. πολύ μικρός ο χρόνος σε σχέση με τις απαιτήσεις του δρώμενου
     
    Αρέσει σε vagelis1968, αμφιθεα, kona111 και 8 σε άλλους.
  11. kellyboukou

    kellyboukou Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σας, αλλάζοντας την στρατηγική μου και δίνοντας κάπως περισσότερη αξία στα βήματα που φαίνονταν να συμφέρει, μόλις πήρα την φασολια με 20 αγαλματίδια, 9 πιξελοκαρδούλες, περίπου 120 κομιξ και 14 πιξελόφρουτα. Ήμουν αρκετά απο πάνω σε σχέση με άλλα events, αλλά δεν κατάφερα να μαζέψω κάθε μέρα τα φυτά από 5 φορές και έκανα λάθος με το μπονους των φρούτων.
    Εύχομαι σε όσους το προσπαθούν να το καταφέρουν!
    Καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, -ΡΙΚΑ1985-, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  12. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους .
    Μετά από πάρα πολλά χρόνια, είναι η πρώτη φορά που δεν θα ολοκληρώσω δρώμενο.
    Πολύτιμες οι συμβουλές των συμπαικτών μας, αλλά παρολαυτά αδυνατώ να τελειώσω όλα τα βήματα.
    Είναι ένα πολύ απαιτητικό δρώμενο και για μας που λείπουμε αρκετές ώρες στην εργασία μας, γίνεται ακόμη πιο δύσκολο.
    Να πω συγχαρητήρια ,στα παιδιά που τα κατάφεραν.
    Εγω κλαίω για την δόλια την φασολίτσα που θα χάσω. Κλαψ Κλαψ !!!:oops::oops::cry:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/5/24
    Αρέσει σε vagelis1968, -ΡΙΚΑ1985-, αμφιθεα και 9 σε άλλους.
  13. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος και για μενα το δρωμενο! Το πιο δυσκολο δρωμενο για μενα! Πολλες οι ωρες πανω απο τον υπολογιστη και πολλα........ ξυπνητηρια για να καταφερω να τελειωσω το δρωμενο .............. χωρις βοηθειες - καλαθια!!!!!! Καλη συνεχεια σε ολους οσους το προσπαθουν!!!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, αμφιθεα, icons1 και 8 σε άλλους.
  14. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    καλησπερα απο μενα...δυσκολη η φασολια λογο δουλειας ισως δεν προλαβω ,ειμαι στην φασολια αλλα θελω 40000 μεχρι το τελος κ δυσκολο το βλεπω:cry:...ελπιζω μια παραταση αλλα μπααα..
     
    Αρέσει σε vagelis1968, αμφιθεα, kona111 και 10 σε άλλους.
  15. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σε όλους!!!με πολύ κόπο και πολλές ώρες στον υπολογιστή κατάφερα και το τελείωσα!!!!Είχα και άδεια από τη δουλειά και έτσι τα κατάφερα,αλλιώς δεν θα το τελείωνα με τίποτα.Καλή συνέχεια και παλέψτε μέχρι το τέλος!!!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Hecuba, sofiapao76 και 8 σε άλλους.
  16. .sofaki.

    .sofaki. Επιφανής του φόρουμ

    Οριακα ισως και να προλαβω τη φασολια αλλά και αν δεν την προλαβω δε χανω και τιποτα ανεπαναλιπτο!! Γενικοτερα αυτα που δινει ειναι φθηνα δωρακια για τοσο κοπο που χρειαζεται να καταβαλλουμε.
     
    Αρέσει σε Hecuba, sofiapao76, Marinaloren και 6 σε άλλους.
  17. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    καλημέρα, Χριστός Ανέστη!
    Τελείωσα το δύσκολο και απαιτητικό αυτό δρώμενο. Εγραψα σ' ένα χαρτί πως παίρνω το αγαλματίδιο σούπερ γουρουνιού. Μετά τι χρειάζομαι για το κάθε ενδιάμεσο βήμα, έβαλα στόχο να τα παράξω χρησιμοποιώντας και τις βοήθειες του παιχνιδιού και με τον τρόπο αυτό προχωρούσα. ΔΕν ξενύχτησα ούτε αγόρασα κάτι αν και είχα διάθεση να το κάνω αν δεν μου έφτανε κάποιο αντικείμενο.
    Καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Hecuba, sofiapao76 και 8 σε άλλους.
  18. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    [​IMG] Τελος το δρωμενο χωρις να φτιαχνω αγαλματιδια
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Hecuba, dinaspyro και 7 σε άλλους.
  19. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Τέλος και εγώ. Απλά κάθε μέρα καθόμουνα στη 1:00 και ξεκινούσα τα ουφάδικα με μπόνους χρόνου και έκανα δύο μαζέματα σε καρδούλες και δέντρα. Στο τέλος έφτιαξα και αγάλματα όσα για να τελειώσω το δρώμενο. Καλή συνέχεια στο επόμενο. Οι αναβαθμίσεις εντελώς άχρηστες. Πάντα τα μάζευα όλα μαζί.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Hecuba, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  20. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    ηρθα απο την δουλεια κ τελικα καταφερα να το τελειωσω ολο ...δεν ξερω πως αλλα βγηκε ....τσαμπα γκρινιαξα χθεςxD
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, Marinaloren, nickoikono11 και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.