Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Ιστορίες Φολκ "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 12/7/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Ιστορίες Φολκ "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Ιστορίες-Φολκ.35675/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Ιστορίες-Φολκ.35674/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλησπερα σε ολους!!Πολυ καλη η φασολια ιδιαιτερα το 250% σε ολες τις συγκομιδες καθε 24 ωρες!
    Οι υπολογισμοι στα φυτα δεν ειναι επακριβως γιατι ειναι αναλογα τις επιλογες του καθε ενα απο μας π.χ αν η επιλογη ειναι η ουρα αλογου σε ολα τα ζωα,χρειαζομαστε 1075,αναλογα επιλογης στο καθε ενα λοιπον εχουμε και τα ποσα στα φυτα!!Σας συμβουλευω να μην δειτε τις ωρες των φυτων εμενα μου'ρθε μια ζαλη μια σκοτοδεινη xDαπο κεινο το 48ωρο,κανει και ζεστη!!Αυτο που θα κανω προσωπικα ειναι εκτροφες,εκτροφες,εκτροφες και το δημοσιο μυστικο ειναι αυτο:
    Κάθε εκτροφή δίνει 1 πακέτο Ιστοριών Φολκ

    [​IMG]


    Κάθε πακέτο περιλαμβάνει:
    [​IMG] 3 φυτά Αρχαίο Καλαμπόκι
    [​IMG] 4 φυτά Ροζ Βαλεριάνα


    [​IMG] 3 φυτά Σκυλίσια Λιχουδιά

    [​IMG] 4 φυτά Ουρά Γαϊδάρου
    Οποτε με 4 εκτροφεια (4χ132)γεματα θα εχουμε ετοιμα και τα φυτα και κανουμε ταυτοχρονα και τα ζωα εκτροφης που ζητουνται!!Ασε που εχει και χαρωπες εκπτωσεις δηλαδη 1 σουπερ τροφη!!!Οποτε θα κανω μονο εκτροφες και ουτε που θα φυτεψω και ας χρειάζονταν 10 εκτροφεια γεματαxD
    Καλη συνεχεια σε ολους και οσοι ειστε τυχεροι και εχετε χρονο για θαλασσα να πατε με τετοια ζεστη,να πατε να την χαρειτε:inlove::D
     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/7/23
    Αρέσει σε nickoikono11, crazyfarma, rixainrempite και 25 σε άλλους.
  3. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα! Αν δεν κάνω λάθος πρόκειται για καινούριο μηχανισμό δρώμενου. Φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρον προς το παρόν και ανυπομονώ να ξεκινήσει!
    Καλό βράδυ~ :inlove:
     
    Αρέσει σε crazyfarma, Lina123, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. ενδιαφέρον δρώμενο με ομορφα δωράκια, η φασολιά τουλάχιστον για μένα δεν είναι και τόσο αξιολογη μιας και το 250% στις παραγωγες απο μονο του δεν ειναι δελεαρ για μια φασολιά, θα προτιμούσα να έχει συνοδεία και ενα αξιόλογο σεντούκι.. βεβαια αυτη ειναι προσωπική άποψη και φυσικα δεν συμφωνουμε ολοι σ αυτο.. τώρα οι εκτροφές είναι η μόνη λύση την στιγμή που οι χρόνοι των φυτών ειναι απαγορευτικοί.. αυτό που δεν κατάλαβα και είναι ενοχλητικό, ειναι το γιατί να είναι τόσο μεγάλοι οι χρόνοι που προυποθέτει σ λίπασμα για οποιον δεν μπορεί να κάνει εκτροφες, κάτι που δεν βοηθά τα μικρότερα επίπεδα.. προσωπικά θα κανω φυσικα εκτροφες μιας και εχω περίσια σ τροφή και εχουμε και εκπτώσεις και γεννητούρια.. καλη διασκέδαση σε όλους, ευχαριστούμε σούλα..
     
    Αρέσει σε gianniskostas_, Hellenagal200010, nickoikono11 και 12 σε άλλους.
  5. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλημερα.Το 250%,σε ολες τις συγκομιδες,αφορα και τα διακοσμητικα?Θεωρειται συγκομιδη και το μαζεμα των διακοσμητικων η μονο φυτα,δεντρα,σταβλοι?Να ειστε ολοι καλα και προσοχη στον καυσωνα...
     
    Αρέσει σε Marinaloren, crazyfarma, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  6. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα!!! Ναι εννοεί και τα διακοσμητικά....
     
    Αρέσει σε GEPPO1, skias10, crazyfarma και 4 σε άλλους.
  7. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Ευχαριστω Λινα!Ισως θα ηταν καλυτερο να γραφοταν 250%,σε ολες τις εκτασεις.Γιατι συγκομιδη γινεται,σε οτι εχει επεμβει ο ανθρωπος!Φυτευει φυτα,κανει συγκομιδη φυτων!Φυτευει δεντρα,κανει συγκομιδη καρπων!Με ευρεια εννοια,κανει συγκομιδη ζωων,εντελως αδοκιμο!Αλλα συγκομιδη διακοσμητικων δεν στεκει!Μακαρι να εχεις δικιο!Καλο μεσημερι σε ολους...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/7/23
    Αρέσει σε skias10, crazyfarma, αμφιθεα και 3 σε άλλους.
  8. ανια1

    ανια1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα και απο εμενα...εχω παρει πακετα φολκ αλλα δεν ξερω που να τα βρω για να τα ανοιξω...
    Σας ευχαριστω....
     
    Αρέσει στους crazyfarma και αμφιθεα.
  9. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλησπέρα.
    Είναι στα καταναλωτικά αγαθά :music:
     
    Αρέσει σε skias10, crazyfarma, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  10. ανια1

    ανια1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ευχαριστω πολυυυυυ!!!
     
    Αρέσει στους gianniskostas_ και αμφιθεα.
  11. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    άμα κάνω εκτροφές, χρειάζεται να το επιλέξω απο κάπου;

    πόσες χρειάζομαι περίπου;
     
    Αρέσει στους crazyfarma και αμφιθεα.
  12. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλησπέρα:)
    Για την ολοκλήρωση του δρωμένου, -όπως άλλωστε αναγράφεται στις συχνές ερωτήσεις και σε παροτρύνω να τις διαβάσεις πιο προσεκτικά καθώς οι συντονιστές αναλύουν με κάθε λεπτομέρεια το δρώμενο και τη φιλοσοφία του..-
    αν επιλέξεις να κάνεις εκτροφές ζώων επίλεξε σκύλους, άλογα, κότες και γάτες γιατί θα σου ζητηθούν ζώα μεγαλύτερης αξίας από αυτές τι κατηγορίες. Χρειάζεσαι περίπου 500 σούπερ τροφές γιατί χρειάζεται να παραδώσεις και φυτά δρωμένου που επειδή είναι πολύωρα οι εκτροφές είναι μια καλή επιλογή, αλλά όχι πανάκεια, καθώς αν δεν έχεις αρκετές μπορείς να ισορροπήσεις το έλλειμμα και με φύτεμα.. Τα φυτά που ζητούνται είναι αρκετά.. Αξιοσημείωτο μεν είναι πως υπάρχει και το δρώμενο με τις χαρωπές εκπτώσεις οπότε κάθε εκτροφή χρειάζεται μόνο μια σούπερ τροφή.:music::p.

    Υ.Γ: Κάθε εκτροφή δίνει ένα κουτί Φόλκ, το οποίο περιέχει φυτά δρωμένου. Το κουτί αυτό εκλαμβάνεται ως καταναλωτικό αγαθό και εξαργυρώνεται στη καρτέλα με τα διακοσμητικά, στη κατηγορία καταναλωτικά αγαθά.

    Κατά τ' άλλα, ένα ευχάριστο και διασκεδαστικό με ωραία δωράκια δρώμενο έλαβε τέλος για εμένα.[​IMG] Εγώ να πω πως έπαιξα αποκλειστικά με εκτροφές για να κάνω και κανένα μπανάκι στη θάλασσα ξένοιαστα:music: και μάζεψα και φασουλοφλουριά μπόλικα:inlove::p.
    Και στα δικά σας συναγρότες και καλά μπάνια8).
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/7/23
    Αρέσει σε sofiapao76, nickoikono11, Marinaloren και 10 σε άλλους.
  13. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα.
    Λοιπόν εγώ έβαλα κάποια φυτά σε άνετα χωράφια με όλα τα λιπάσματα. Ανά δύο που έχουν ίδιους χρόνους. Στο μεταξύ θα συνεχίσω να κάνω εκτροφές και θα δείξει πως θα δουλέψει αυτό. Προς το παρόν το σετ βαλεριάνα-ουρά γαϊδάρου θέλουν περίπου 26 ώρες. Βολικό για μένα που βαριέμαι κάθε τρεις και λίγο να είμαι στη φάρμα. Αύριο θα βάλω καλαμπόκι-λιχουδιά. Προς το παρόν έχει πλάκα.
    Δεν ξέρω εσείς πως το σκέφτεστε :3
    Καλή συνέχεια~ :music:
     
  14. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους! Τελος το δρωμενο για μενα! Η φασολια στην θεση της!Οταν υπαρχουν χαρωπες εκπτωσεις ολα ειναι ευκολα!xDxDxDxDxDΚαλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε gianniskostas_, nickoikono11, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  15. mariobross2000

    mariobross2000 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα φίλες και φίλοι! Τέλος και για μένα εύκολα και γρήγορα!
    Καλή συνέχεια σε όλους και προσοχή στη ζέστη!
     
    Αρέσει σε rixainrempite, nickoikono11, skias10 και 4 σε άλλους.
  16. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα
    [​IMG]
    Ολοκληρώθηκε και για μένα το δρωμενο.
    Βοήθησαν οι χαρωπές. Η φασολίτσα ειναι στην θέση της.
    Καλη συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, rixainrempite, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  17. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος και εγώ με το δρώμενο κάνοντας μόνο εκτροφές.
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, Marinaloren και skias10.
  18. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Πολύ δροσερό και εύκολο δρώμενο!! Είναι από αυτά, που δεν θες να τελειώσουν. Δυστυχώς, το τελείωσα...
    Μην σας "τρομάζει" ο όρος "Φυτά"... Κλασσικό δρώμενο εκτροφών είναι και με πολύ καλές προϋποθέσεις λόγω των χαρωπών...(1 ΣΤ ανά εκτροφή)...
    Αφήστε το φύτεμα και.... πιάστε τις εκτροφές...:p
    Καλή συνέχεια!!
     
    Αρέσει σε siourdistan, αμφιθεα, Marinaloren και 6 σε άλλους.
  19. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Νομίζω πως το "άλογα" είναι λάθος καθώς στις Σ.Ε. το 4ο ζώο είναι ο Γάιδαρος (και όχι το άλογο).

    Απλά το αναφέρω για να μην μπερδευτεί κάποιος.
     
    Αρέσει στον/ην crazyfarma.
  20. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    κι όμως υπάρχει και άλογο!!! (μόλις βγήκα απ'ότι farmerama και είμαι σε θέση να πω ότι μου ζητάει halfinger (επόμενης γενιάς)
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.