Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Ιστορίες Φολκ

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 28/4/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Οι αριθμοί είναι οι ώρες που θα χρειάζονταν για να ολοκληρωθεί το κάθε βήμα αν χρησιμοποιούσαμε μόνο ένα χωραφάκι και τίποτα άλλο.
    Το ότι εμείς θα χρησιμοποιήσουμε περισσότερα χωράφια, νερό, λίπασμα, σούπερ λίπασμα, τσάτνι, κάποιο μπόνους ίσως, απλά θα μειωθούν αυτές οι ώρες αναλογικά … οπότε πάλι η ίδια επιλογή θα είναι η καλύτερη.
    Ναι στην κότα 5 φορές έχουμε καλύτερη επιλογή από την 3η … ειδικά στο 5ο βήμα κερδίζουμε αρκετά (22% μείωση χρόνου).
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, soyla74, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα και από εμένα. Δηλαδή εμείς για καλύτερα αποτελέσματα θα πρέπει να ακολουθούμε τα κίτρινα πεδία; Γιατί δεν το πολύ κατάλαβα...
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, soyla74 και -sia1971-.
  3. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Ναι το κίτρινο πεδίο σου δείχνει ποια είναι η καλύτερη επιλογή από τις τρεις … και στη τελευταία στήλη δεξιά βλέπεις το τι ζητάει αυτή η καλύτερη επιλογή (και άρα τι θα παραδώσουμε).
     
  4. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Μπλέξιμο,μπλέξιμο δωστό,
    με τα φυτά,και που είναι πιό,
    που πάει το καθένα...
    Και του Γα'ι'δάρου η Ουρά,
    και η Σκυλίσια Λιχουδιά,
    με άγχωσαν εμένα.

    Βαλεριάνα προς το Ρόζ,
    και Καλαμπόκι απ' το κολχόζ,
    τά'ι'σε τα ζωάκια...
    Κότα,Γα'ι'δούρι,και Σκυλί,
    και μία Γάτα χνουδωτή,
    και πάρε τα δωράκια.

    Και σαν μεγάλωσαν αυτά,
    επήρες δώρο Φασολιά,
    του πόντους ν'αυγατίσεις...
    Τώρα ηρέμισε εσύ,
    την Φάρμα σου απ' την αρχή,
    φτιάξε να συνεχίσεις.

    [​IMG] .

    Και άλλο ένα, το καλό,
    κάνεις τον Φάρο δυνατό,
    στάδια παραπάνω...
    Και με τον Φάρο ισχυρό,
    πόντους θα παίρνεις στο λεπτό,
    κι επίπεδα πιο πάνω.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, !konstantina!, martha72 και 13 σε άλλους.
  5. skgskg

    skgskg Κόμης

    Τέλος και αυτό το δρώμενο.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, -sia1971-, skias10 και 3 σε άλλους.
  6. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε GEPPO1, -sia1971-, maria_palou και 6 σε άλλους.
  7. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος και για μενα το δρωμενο! Πηρα τη φασολια, και θελω κατι λιγα ακομα να παρω και τις δυο τελευταιες αναβαθμισεις του φαρου! Δυσκολευτηκα αρκετα και ειλικρινα αν δεν μου τυχαινε στο ροδανι το 100% για 24 ωρες, δεν νομιζω οτι θα το καταφερνα! Χρησιμοποιησα περισσοτερα φυτα απο αυτα που ειχα υπολογισει! Ποτε σ' αυτο το ειδος του δρωμενου δεν μπορω να υπολογισω ακριβως τις ποσοτητες που ζηταει! Ευχομαι σε οσους το προσπαθουν καλα τελειωματα!!!!
     
    Αρέσει σε GEPPO1, gtrullis, -sia1971- και 7 σε άλλους.
  8. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους!!!
    Τελιωσα κι εγω το δρωμενο, χρησιμοποιησα ομως ενα μπονους με +100% σε φυτα και αρκετα σ.λιπασματα και ζωζω. Αν περιμενα το ροδανι ακομη θα σπερνοθεριζα και τελειωμο δε θα'χα.
    Το προσπαθησα κυριως για τις αναβαθμισεις του Φαρου, και η φασολια ομως καλη ηταν. Τωρα ολα πηραν τη θεση τους.
    Καλη επιτυχια σε ολους που συνεχιζουν, :inlove:ευχομαι να τα καταφερετε παιδια, αξιζει τον κοπο.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, gtrullis, kermen29 και 8 σε άλλους.
  9. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα σε όλους :inlove:
    Υπήρξε μια μικρή αναποδιά με το αρχ. καλαμπόκι και έμεινε ατάιστη η κότα.. xDΤα έβαλα να γίνονται κι θα το τελειώσω και αυτό μέχρι το απόγευμα!
    Ευχαριστώ για άλλη μια φορά όσους βοήθησαν με τις αναλύσεις τους, και καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν ακόμη..
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε GEPPO1, gtrullis, kermen29 και 8 σε άλλους.
  10. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαλησπερα φιλοι μου..:)
    Ολοκληρωθηκε και για μενα το δρωμενο..Οι αναβαθμισεις του φαρου και η φασολια ειναι στην θεση τους..
    Εβγαλα περισσοτερα φυτα απο οσα υπολογιζα και ειχα μια αστοχια φυτευοντας διαφορετικο φυτο απο αυτο που χρειαζομουνα ,απο κεκτημενη ταχυτητα ,αλλα παρολαυτα το τελειωσα χωρις κανενα προβλημα..:music:
    Ξοδεψα αρκετα σ.λιπασματα και ζωζωκες για να ειμαι σιγουρη οτι δεν θα μεινω πισω στον χρονο μου..
    Καλα τελειωματα σε οσους το προσπαθουν ακομη..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε GEPPO1, gtrullis, kermen29 και 6 σε άλλους.
  11. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε. Τέλος και για μένα το δρώμενο..με το ζόρι σχεδόν. Απλά πήρα τις ποσότητες που ανέφεραν οι φίλοι πιο πάνω, μάζεψα τα φυτά κι έτσι τα έδωσα όλα μαζί. Το χειρότερο δρώμενο για μένα..ελπίζω να αλλάξει στο μέλλον προς το καλύτερο.
    Καλό ξημέρωμα! :music:
     
    Αρέσει σε pap100, -sia1971-, skias10 και 7 σε άλλους.
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    δυστυχώς για πολύ λίγα φυτά έχασα την τελευταια αναβάθμιση του φάρου... για έναν μόνο πόντο... θα έπρεπε οι σχεδιαστες να το εχουν προνοήσει αυτο και να μπορούμε να συμπληρώνουμε απο τα φυτά μεταξύ τους....
    [​IMG]
    το θεωρω πολυ αδικο την στιγμή που έχω 100,154, και 94 φυτά αντίστοιχα....
    κατα τα άλλα ήταν ζόρικο παιχνίδι και παρ οτι τα είχα όλα υπολογισμένα...κάπου έκανα ένα λάθος στην παράδοση και για λίγα φυτά έχασα το δώρο που μ ενδιέφερε πιο πολύ.. κρίμα
     
    Αρέσει σε pap100, Panagiotiis, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  13. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους, τελείωσα και εγω το δρώμενο όμως η αλήθεια είναι οτι με δυσκόλεψε αρκετά. Χρειάστηκε να χρησιμοποιησω σούπερ λίπασμα και λίπασμα της Ζωζως για να το ολοκληρώσω.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Panagiotiis, pap100 και 3 σε άλλους.
  14. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.


    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.