Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Θερινό ναυάγιο"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 14/7/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Τελικά δεν ξέρω πώς είναι αυτό με τα αναδυώμενα και αν τελικά ισχύει ο αρχικό χρόνος για μεγαλύτερη απόδωση.
    Ζαχαρότευτλο στη μία έκταση μόνο με νεράκι και πήρα 30 σκουληκάκια. (μου το πρότεινε όμως κάποιος/α χθες όπου πήρε 44 σκουληκάκια)
    Μήπως είναι διαφορετικά τελικά για κάθε φάρμα;;;
    Τριαντάφυλλο στην άλλη, μόνο με νεράκι και πήρα 39
    Συνεχίζω με τριαντάφυλλο που κάνω και περισσότερα μαζέματα.
    Θα το παλέψω και θα φτάσω....
    Είμαι αισιόδοξη...:)
    6 ψαροτροφές και έφτασααααααααααααα:D
    Μην τα παρατάτε... Έχουμε μερικά μαζέματα ακόμα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/7/16
    Αρέσει σε graganta, mara_libra, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  2. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    και εμενα 5 τροφες μου εμειναν για να παρω την φασολια.λιγο ακομα!!
    μετα θα παρω τα δενδρυλλια με τις βουκαμβιλιες μπας και τυχω και εγω το πολυποθητο δεντρακι!!
     
    Αρέσει σε gtrullis, eeelenaki, mara_libra και 8 σε άλλους.
  3. -panos01-

    -panos01- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ την Κάτια.

    χωρίς τον χάρτη της, δύσκολα θα εβγαζα άκρη!!!!
     
    Αρέσει σε Hellenagal200010, skareleni, gtrullis και 6 σε άλλους.
  4. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    εγω δυστυχως ειμαι πολυ πισω...58%....δεν το βλεπω να τοβγαζω ουτε με σφαιρεσ!! τα αναδυομενα εξαφανισμενα και εγω σε εξαλη κατασταση οχι τιποτ αλλο πηγε τσαμπα ο κοποσ και ο χρονοσ:cry:
     
    Αρέσει σε skareleni, GaTe987, jewel και 5 σε άλλους.
  5. Eleanor13

    Eleanor13 Νέος ειδικός

    Εγώ τι να πω που είμαι μόλις στο 26%, μόνο νερό και ελάχιστη κοπριά. Όλως παραδόξως, τα αναδυόμενα δεν αποτέλεσαν ποτέ πρόβλημα.
     
    Αρέσει σε skareleni, eeelenaki, mara_libra και 3 σε άλλους.
  6. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    πήρα και εγώ την φασολιά και τα δωρα που με ενδιέφεραν, από τα οποία τα καλύτερα που κέρδισα είναι μια βουκαμβίλια, μια γαρκινια χχλ και μια αρκούδα πορτοκαλί. Στο νησί δυστυχώς πάλι καμήλα ( κίτρινο εργαστήριο ) με καταδιώκουν για κάποιο άγνωστο λόγο.
    Έπαιξα το βράδυ με γαρύφαλλο εξευγενισμένο αλλά και με κρίνο που έδωσε καλά αποτελέσματα.
     
    Αρέσει σε skareleni, gtrullis, eeelenaki και 4 σε άλλους.
  7. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα!
    Πήρα την φασολιά τελικά αλλά αφού έκανα εξευγενισμό γαρύφαλο με σ.λ διότι βαρέθηκα το θέμα αναδυόμενα!
    Ο ρυθμός των αναδυόμενων σου φώναζε:"Βάλε σούπερ λίπασμα"!!! :wuerg:
    Εεεε ι ιιι εκεί στην εταιρεία ,καλοκαίρι με καύσωνα έχουμε, ας χαλαρώσουμε και λίγο....
    Δεν θα το τελειώσω όλο διότι πραγματικά θεωρώ εξωφρενικές τις απαιτήσεις του.
    Καλή μας συνέχεια και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Κάτια που έφτιαξε την "πορεία" στον πίνακα και μπόρεσα να βγω πέρα μέσα από το χάος των ...φυκιών!!:inlove:
     
    Αρέσει σε Hellenagal200010, skareleni, gtrullis και 10 σε άλλους.
  8. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    εεε με 58% πρέπει να την πήρες την φασολιά αν ακολουθούσες το σχεδιάγραμμα της Κάτιας.
    Εκτώς κι αν λες ότι την πήρες και συνεχίζεις για να καθαρίσεις όλοτο καράβι.
    Εγώ με 52% και με 3εις ψαροτροφές τα έχω όλα όσα χρειάζονται για τη φασολιά, όλα τα δώρα σχεδόν, και αν μου μείνει χρόνος, πάω για τα διπλά.
     
    Αρέσει σε skareleni, gtrullis, Hellenagal200010 και 5 σε άλλους.
  9. GREECE81

    GREECE81 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Τέλος απο χθές και για μένα το δρώμενο,ωραία ιδέα,ωραία γραφικά,αλλά πολύ κουραστικό το θεματάκι με τα αναδυόμενα:sleepy:
    υγ:θα προτιμούσα να έρχοντε με μεγαλύτερη συχνοτητα τα αναδυόμενα και ας ζητούσε τα διπλάσια το δρώμενο..
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/7/16
    Αρέσει σε skareleni, gtrullis, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  10. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    οχι δεν την πηρα στα κουτουρου παω ...ανοιγα τα σεντουκια....δεν την φτανω τη φασολια χωρισ σκουλικια μεχρι αυριο!
     
    Αρέσει σε skareleni, sofiapao76, Hellenagal200010 και 5 σε άλλους.
  11. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,αυτό το εβεντ ήταν πολύ δαπανηρό για μένα,ξόδεψα πολύ λίπασμα της ζωζως,που μάζεψα με πολύ κόπο,αρκετό σούπερ λίπασμα για τα αναδυόμενα και πριν από λίγο,πήρα την γραμμή της φασολιάς στην φαρέτρα μου χαχαχα!!!τα κατάφερα και πάω να πάρω ,τώρα, ότι μπορώ από τα υπόλοιπα,να είστε όλοι καλά και καλές διακοπές:).
     
    Αρέσει σε skareleni, gtrullis, takis.00 και 13 σε άλλους.
  12. jules3

    jules3 Αναλυτής του παιχνιδιού

    rkatia και powerranger91

    Ευχαριστούμε !!! :D

    Χάρη σε εσάς πήρα τη φασολιά.​
     
    Αρέσει σε Hellenagal200010, skareleni, gtrullis και 11 σε άλλους.
  13. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Κρίμα... :eek:
    Έπρεπε να μπεις στο θεματάκι από την αρχή, θα σε βοηθούσαν πολύ οι πίνακες....
    Δεν πειράζει όμως. Στο επόμενο.... Άλλωστε με 58% θα πήρες αρκετά δωράκια.
    Και η αγωνία που περάσαμε, κι αυτή είχε τη γλύκα της. Και οι δυσκολίες ωραίες είναι. Όταν αποκτάς κάτι με δυσκολία, πιο πολύ το ευχαριστιέσαι στο τέλος.
    Και οι αποτυχίες καμιά φορά ωραίες είναι...
    Μόνο που πάθαμε αλεργεία τόσες μέρες μέσα στα φύκια...
    Εμένα μου φαγουρίζεται όλο το κορμάκι μου... :sleepy:
    Αλλά θα περάσει κι αυτό, και θα κοιμηθώ σήμερα στα νέα μου απαλά συννεφάκια :)

    Υ.Γ. Εγώ θα σου στείλω πάντως το βράδυ σκουληκάκι. Όποιος μπορεί να βοηθήσει τη φίλη μας, ας το κάνει...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/7/16
    Αρέσει σε skareleni, sofiapao76, thena και 6 σε άλλους.
  14. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους τους συμπαίκτες και φίλους!
    Αισίως κατάφερα και βρήκα τον δρόμο προς το τέλος και την επιτυχία, σύμφωνα με τους στόχους μου πάντα.
    Μετά τη ζαλάδα των προηγούμενων ημερών, μπορώ να πω ότι νιώθω ικανοποίηση...
    Ευχαριστώ πολύ κι εγώ την rkatia και τον powerranger91, που μας βοήθησαν τόσο πολύ και λειτούργησαν ως πυξίδα σ'αυτό το παραλίγο, αληθινό ναυάγιο!
    Καλή συνέχεια σε όλους και εύχομαι να πετύχετε το επιθυμητό αποτέλεσμα για σας.
     
    Αρέσει σε Gulit1, skareleni, gtrullis και 13 σε άλλους.
  15. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    Ειμαι στο επιπεδο 96 και ποτε δεν δυσκολευτηκα οσο τωρα Μπορω να πω οτι αγανακτησα τοσο με τα αναδυομενα , που σκεφτηκα να τα παρατησω Παντως τα αναδυομενα σιγουρα δεν ερχονται με τον ιδιο ρυθμο σε ολες τις φαρμες ΔΛΔ τριανταφυλλο εγω ,τριανταφυλλο και η κορη μου, και επαιρνε πολυ λιγοτερα αναδυομενα Καλο βραδυ.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 21/7/16
    Αρέσει σε skareleni, eeelenaki, hacker-3 και 6 σε άλλους.
  16. φιορελινο

    φιορελινο Ανερχόμενος συντάκτης

    Σας ευχαριστουμε ολους που μας βοηθησαν σε αυτο το δρωμενο για να παρουμε την φασολια !!! και μερικα ακομα δωρακια!!!
     
    Αρέσει σε skareleni, gtrullis, eeelenaki και 2 σε άλλους.
  17. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Μέρα - Μέρα Καλημέρα, στα πουλιά και στον αέρα :D
    Μετά από τόσα λάθη και απειρία, λόγω το είμαι αρχάρια στο παιχνίδι, τα κατάφελα... (που λέει κι η ανεψιά μου),
    Μα τι ωραίος ύπνος ήταν αυτός... Πόσο απαλά και ήταν αυτά τα συννεφάκια.:p
    Ξεκουράστηκα σας λέω, μετά από τόσο τρέξιμο και ξενύχτι.
    Τα πήρα όλααααα... Βοκαμβίλια, ροζ στάβλο μαϊμούδων μου έδωσε, μπικίνι, μπάομπαμ... Τι να σας λέω... Πολύ τυχαιρή στάθηκα...
    Και φοβόμουν τόσο μη δε φτάσω καν στη φασολιά.
    Το μόνο που άφησα από τα σημαντικά γιατί δεν έχω μία ψαροτροφή, είναι ο ψαρόφιλος. (όχι και τόσο σημαντικό διακοσμητικό)
    Ίσως να το προλάβω με το τελευταίο θέρισμα.
    Θέλω να ευχαριστήσω θερμά, Τον φίλο μου powerranger91 (που με βοήθησε πολύ με την καθοδήγησή του και τις γνώσεις του), την empotonaki και GREECE81 για τα τόσα μνμτα εμψύχωσης που έλαβα, την rkatia για τους πολύτιμους πίνακες που έφτιαξε, γιατί χωρίς αυτούς θα ήμουν ακόμα χαμένη μέσα στα φύκια, την georgia469 & smacsyl (ξέρουν αυτοί..) και τέλος όλους εσάς που μου στείλατε σκουληκάκια για να με βοηθήσετε και όλους όσους γράψατε εδώ τις στρατηγικές σας, για να μαθαίνουμε εμείς οι νέοι για επόμενα δρώμενα.
    Σας παρουσιάζω με καμάρι τη νέα μου σειρά συννέφων.xD
    [​IMG]
    Καλή συνέχεια σε όσους παλεύουν ακόμα, μην απογοητεύεστε, μπορεί με το τελευταίο σας θέρισμα, να φτάσετε το στόχο σας.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, kikijimy, 2014chr και 9 σε άλλους.
  18. mpempeto13

    mpempeto13 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ναυαγιο η προσπαθεια παιδια δεν μου αρεσε καθολου
     
    Αρέσει στους sofiapao76, nana και skareleni.
  19. maria-la-del-barrio

    maria-la-del-barrio Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Μερα μερα καλημερα, απο δω και απο περα
    Ευτυχως καταφερα να τελειωσω το δρωμενο και να παρω την φασολια γιατι ειχα την εμψυχωση του αντρα μου luis_fernando!!
    Αν και είμαι μονο 3 βδομαδες στο παιχνιδι και αν λιγο στην αρχη με μπερδεψε η γειτονισσα μου η Καρλοτα, καταφερα και πηρα και τα δενδρυλλια και τους σταβλαρχες. Την σειρα συννεφων την πηρα και κοιμηθηκα απαλα στα συννεφακια αλλα εγινα κατα μερικες χιλιαδες πιο πλουσια αφου πουλησα στη λαικη διαφορα προιοντα που ζητουσε το ιβεντ.
    Σας παρουσιαζω με περηφάνεια τα χορτοταλιρα που μου χαρισε απλοχερα το ναυαγιο

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε maroula, skareleni, gtrullis και 3 σε άλλους.
  20. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    Ωραιο δρωμενο τελικα αλλα δεν το πηρα ζεστα απο την αρχη..Στο επομενο ενδιαφερον δρωμενο που θα αξιζει να ασχοληθω ΙΣΩΣ προσαρμοσω και εγω τη φαρμα μου (το γνωστο ραβε ξηλωνε) μπας και το τελειωσω κ εγω και φτασω σε κανενα σοβαρο επαθλο..Οχι οτι τρια διακοσμητικα που πηρα με χαλασαν αλλα να ασχολουμαι τοσες μερες και να φτασω μονο στο 30% ειναι λιγο απογοητευση. (παντα απο δικο μου λαθος χειρισμο). eeelenaki δε χρειαζεται να ευχαριστεις.χαιρομαι που εβαλα κ εγω ενα λιθαρακι να το τελειωσεις.:)
     
    Αρέσει σε sofiapao76, skareleni, powerranger91 και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.