Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Θερινό ναυάγιο"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 14/7/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Δεν είναι τόσο δύσκολο. Αν επιλέξεις το σεντούκι που θέλεις, φωτίζονται τα προηγούμενα που πρέπει να ανοίξεις. Το πας πίσω πίσω και βρίσκεις το δρόμο. Θέλει λίγη προσοχή βέβαια. Το κακό είναι ότι θέλει πάρα πολλά φυτά και αναδυόμενα. Πήρα την πρώτη μέρα καμιά διακοσαριά αναδυόμενα με εξευγενισμό και μέχρι τώρα μένω συνέχεια απο φυτά, γιατί μπαίνω στη φάρμα απο τις 15.00 το μεσημέρι, ως το βράδυ. Τη νύχτα έβαζα μεγάλα φυτά, αλλά χθες έβαλα και άνετα χωράφια με φυτό του ιβέντ.Μεθαύριο που ξεκλειδώνει πάλι η φασολιά του κάστανου, θέλω να έχω τελειώσει με τα φυτά για να δω πόσα αναδυόμενα θα θέλω ακόμα. Ο σχεδιασμός, τα γραφικά και οι ήχοι μου άρεσαν πολύ, αλλά οι τεράστιες απαιτήσεις του[ παράλογες θα έλεγα], δε με αφήνουν να το ευχαριστηθώ.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/7/16
    Αρέσει σε mara_libra, kolokythopitas, xaris68 και 19 σε άλλους.
  2. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    γεια σας ,πραγματι κουραστικο το ιβεντ λογω ποσοτητων μα θελω να τονισω επισης κατι... για να ειμαστε δικαιοι ...θεωρω οτι μας φαινεται κουραστικο και δυσκολο επειδη δεν το τελειωσαμε στο πρωτο αντε στο δευτερο 24ωρο!;) .... εκτος απο το οτι δεν ειναι τοσο δυσκολο γιατι οντως οπως λεει η συναγροτισα graganta με προσοχη προχωρας γιατι φωτιζονται τα κουτακια ,....αυτη την στιγμη βρισκομαι 3 ψαροτροφες πριν τα 12ωρα κουπονια (ειναι και αυτο που με εκανε να παιξω το ιβεντ γιατι η θαλασσα με εχει ξελογιασει περισσοτερο καλοκαιριατικα :p ) ...ακομα δεν εχω χρησιμοποιησει σλ εκτος ελαχιστο στην αρχη για να αυξησω τα πρωτα φυτα ,σπερνω θεριζω το φυτο την ημερα και βαζω μεγαλα (οχι ιδια καθε φορα ) φυτα την νυχτα θα περιμενω μεχρι το τελευταιο 12 πριν κανω εξευγενισμο για να δω τι θα προλαβω χωρις τιποτα εξτρα .....εχω την εντυπωση οτι πριν μπει καθε ιβεντ το δοκιμαζουν αν βγαινει εστω και οριακα χωρις να χρειαστει να βαλουμε χρημα οσοι δε θελουμε .....τουλαχιστον αυτο θελω να πιστευω.... :oops:

    υγ: επισης ενα μεγαλο ευχαριστω στην κοπελα που αναρτησε τον πινακα με την διαδρομη !!!! βοηθαει παρα παρα πολυ !!!
     
    Αρέσει σε mara_libra, kolokythopitas, xaris68 και 15 σε άλλους.
  3. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    παιδιά,θέλω την βοήθειά σας για να μη...ναυαγήσω. xD
    μου περισσεύουν 25 τετράγωνα (αν μέτρησα σωστά) με φύκια που δίνουν μόνο χτ/πε/τπε.δεν οδηγούν ούτε σε χρυσό κλειδί ούτε σε σεντούκι ούτε σε κράκερ...εε κράκεν ήθελα να πω... :p ούτε σε καβουράκι.
    τι λέτε;αξίζει να δώσω τις ψαροτροφές στο δρώμενο ή να τις αφήσω να μετατραπούν σε πε και χτ μετά την λήξη του δρώμενου; o_O
    όχι τίποτα,αλλά κουράστηκαν τα ψαράκια μου να καθαρίζουν τα φύκια.λαμπίκο έκαναν το πλοίο. :p
    πόνεσε κι η κοιλίτσα τους με τόσες ψαροτροφές!:wuerg:
     
    Αρέσει σε mara_libra, kolokythopitas, xaris68 και 12 σε άλλους.
  4. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    εγω στην θεση σου θα τις πετουσα στα ψαρια περισοτερα θα παρεις ...αλλωστε η κοιλιτσα τους 2-3 μερες μετα θα τους περασει :p
     
    Αρέσει σε mara_libra, kolokythopitas, xaris68 και 10 σε άλλους.
  5. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Διλήμματα που έχει ο κόσμος! Σιγά μη ναυαγήσεις και συ απο λίγα φύκια που έμειναν! Άντε και στα δικά μας!
    Ότι και να κάνεις μικρή η διαφορά. Γιατί απο κάθε τετράγωνο παίρνεις κάτι παραπάνω σε χτ ή π.ε, αλλά μόνο το 1 απο τα 2. Ενώ στο τέλος απο κάθε ψαροτροφή πάίρνεις και χτ και π.ε.
     
    Αρέσει σε mara_libra, kolokythopitas, xaris68 και 12 σε άλλους.
  6. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    λες,ε;ευχαριστώ! ;)
    χαχα εμ!αυτό είναι το θέμα! :p
     
    Αρέσει σε mara_libra, kolokythopitas, βιβη.2003 και 7 σε άλλους.
  7. Louisa

    Louisa Κόμης

    :cry:Αχ πόσο θα 'θελα να ΄χα τα προβλήματά σου... Εγώ ελπίζω αύριο να πάρω τη φασολιά... και αν...
    Τέλος πάντων στη θέση σου θα σταμάταγα την καθαριότητα και θα το 'ριχνα στις βουτιές xD
    Αφού αν δώσεις τις 25 ψαροτροφές θα λάβεις περίπου 12.000 ΧΤ και 13.000 ΠΕ ή ΤΠΕ ενώ αν τις αφήσεις θα λάβεις 605χ25=15.125ΧΤ και 875χ25=21.875ΠΕ
     
    Αρέσει σε mara_libra, kolokythopitas, xaris68 και 16 σε άλλους.
  8. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    άρα στοπ.προτιμότερη η μετατροπή.μάζευε κι ας ειν'και ρόγες.:p
    μπράβο,διπλωματούχο μου σαϊνι.:inlove:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, βιβη.2003 και 10 σε άλλους.
  9. jewel

    jewel Νέος ειδικός

    καλησπερα σας....ελεγα να απεχω απο τη συζητηση αλλαδεν μπορω θα σκασω...ειμαι παλια παικτρια, η οποια παιζω πολυ συντηρητικα τη φαρμα μου...τι εννοω??οτι δεν ειμαι τρελαμενη να ολοκληρωνω ολο τα βηματα των δρωμενων, μου αρκει να παιρνω ειτε τα πολυ καλα δωρα η τη φασολια αλλα με το τωρινο απλα δεν παιρνεις τιποτα!!γιατι???γιατι το θεμα "αναδυομενα" ειναι μια ανοιχτη πληγη που δεν λεει να κλεισει οσο παιρνανε τα δρωμενα, ειναι δυνατον να παιρνω με φυτο δρωμενου 2 και 5 απο καθε εκταση????και να περιμενεις μονο με μεγαλης διαρκειας φυτα??η λυση απαντηση ποια ειναι???εξευγενισμος- σουπερ λιπασμα και καλαθια????εεε οχι....γιατι οταν αποφασιζεις να πας να τρεξεις σε αγωνες καρτ, πας με το καρτ οπως ολοι και οχι αλλος με φεραρι και αλλος με φορμουλα1, γιατι πολυ απλα αυτο δεν ειναι δικαιο.....τουτεστιν 2 μερες πριν ληξει το δρωμενο και μου λειπουν 400 αναδυομενα για να παρω με το ζορι τη φασολια και τιποτα αλλο....αυτα!!!συγνωμη που σας κουρασα αλλα αυτο δεν λεγεται ευχαριστο διαλειμμα απο την καθημερινοτητα αλλα ψυχοφθορο "ζιζανιο" και δεν υπαρχουν λεφτα για ψυχολογους!
     
    Αρέσει σε nana, martha72, mara_libra και 16 σε άλλους.
  10. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Δες το λίγο πιο αισιόδοξα... Τι να πω κι εγώ που είμαι νέα στο παιχνίδι, μόνο 4εις εβδομάδες... κι όμως κοντεύω... Δεν είχα εξευγενισμό. Έτρεξα την τρίτη μέρα του ιβέντ και το έκανα στο τριαντάφυλλο. Ξόδεψα λίγα σ.λ. για να τον τρέξω. Δεν τα αγόρασα. Τα πήρα από αποστολές. Και τώρα το μόνο που κάνω είναι να βρήσκσω και να ολοκληρώνω αποστολές που δίνουν σ.λ. για να φυτεύω σε άνετα. Δεν πρόκειται να δώσω χρήματα. Αν φτάσω, έφτασα.
    Έκανα και πόσα λάθη, γιατί δεν ήξερα από την αρχή για τα άνετα, και ξόδεψα 1500 σ.λ. (όλα κερδισμένα από αποστολές) και τα ψέκασα όλα με τη μία σε μικρά χωραφάκια. :sleepy:
    Ακόμα όμως ελπίζω ότι θα καταφέρω, να πετάξω σ' αυτά τα όμορφα νέα συννεφάκια :music:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, empotonaki και 9 σε άλλους.
  11. dafro123

    dafro123 Ενεργός συντάκτης

    Η φασολια βγαινει με 4 μαζεματα /μερα με το φυτο του δρωμενου και καποιο μεγαλο 10ωρο φυτο το βραδυ.Μονη προυποθεση τα κυπελα ναναι οσο γινεται στο φουλ(χωρις σλ κλπ,χρειαζεται τακτικη)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, kikijimy, jimixatz και 5 σε άλλους.
  12. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    δεν έκανα καθόλου εξευγενισμό με σούπερ λίπασμα και το έχω τελειώσει.σούπερ λίπασμα έβαλα μόνο στους σπόρους του μαυροσίταρου στην αρχή.κύπελλα στο φουλ και 14 χιούι ντόνατ,όλα κερδισμένα στις ανταλλαγές.
    δεν το λέω για να σου την πω,απλά εκφράζω μια άλλη γνώμη,την αλήθεια μου.
    από κει και πέρα κατανοώ απόλυτα(με όλη την σημασία της λέξης)την αγανάκτησή σου,γιατί τρέχω το δρώμενο και σε άλλη φάρμα μου σε υψηλό επίπεδο κι εκεί πραγματικά δυσκολεύομαι,αλλά την φασολιά θα την κλειδώσω.
    σε κάποιες φάρμες τα αναδυόμενα δεν έρχονται με την ίδια συχνότητα με άλλες κι αυτό είναι γεγονός πολύ άδικο και λυπηρό.
    προσπάθησε να συνεχίσεις με εξευγενισμό χωρίς σούπερ λίπασμα σε τριαντάφυλλο,γαρύφαλλο ή γιρλάντα καλαμποκιού.αυτός είναι δωρεάν για όλους.το βράδυ τον χρησιμοποιούσα για γιρλάντες μόνο με νεράκι.
    να μην ξεχάσω να αναφέρω πως στο ξεκίνημα του δρώμενου είχα έτοιμα 20ωρα δέντρα.
    τους μυστηριώδεις στάβλους τους άνοιξα και ντρέπομαι να σας πω τι έτυχα. :wuerg:
    απ'τα δενδρύλλια στο νησί έτυχα 2 xxl γαρκινίες που δεν είχα κι άλλα χρήσιμα xxl δεντράκια,ενώ στην φάρμα εκτός των άλλων χρήσιμων έτυχα μπουκαμβίλια.γιούπι! :inlove:
    και στα δικά σας! :D
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/7/16
    Αρέσει σε .FARMERAMA010., mara_libra, kolokythopitas και 16 σε άλλους.
  13. pepi1973

    pepi1973 Προχωρημένος

    πηρα τη φασολια απο κει και περα οτι καλυτερο μπορω καλο κουραγιο σε οσους ακομα παλευουν μπραβο σε οσους εφτασαν στο στοχο τους
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, βιβη.2003 και 11 σε άλλους.
  14. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Και εγώ πήρα τα σύννεφα και έτυχα και μπουκαμβίλια!!!
     
    Αρέσει σε mara_libra, kolokythopitas, xaris68 και 14 σε άλλους.
  15. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    πηρα την φασολια και τωρα οτι προκυψει!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε mara_libra, kolokythopitas, xaris68 και 13 σε άλλους.
  16. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    [​IMG] Τελικα μολις πηρα τη φασολια χωρις σλ και χωρις εξευγενισμο ,ειχα παρει τα δεντρυλια της φαρμας και ετυχα την μπουκαμβιλια και ξεμυαλιστηκα οποτε λεω να δωσω ακομα 1-2 τροφουλες που χρειαζονται να παρω και τα δεντρυλια του νησιου γυρευοντας την μπιριμπα :p απο εκει και επειτα αν εχω αναδυομενα ως το τελος θα παρω τις μπανανες και ισως κανα διακοσμητικο ακομα ...θα δω .....απο σταβλους ..μαπα το καρπουζι !-.-
     
    Αρέσει σε mara_libra, kolokythopitas, xaris68 και 15 σε άλλους.
  17. chara1955

    chara1955 Ενεργός συντάκτης

    δοξα τον Θεο τελειωσε και αυτο αφου μου εσπασε τα νευρα!!![​IMG]
     
    Αρέσει σε mara_libra, kolokythopitas, skareleni και 12 σε άλλους.
  18. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Πήρα και εγώ από το πρωί την φασολιά,και συνεχίζω για κανένα άλλο δωράκι.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε takis.00, psipsi1978, mara_libra και 10 σε άλλους.
  19. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα στην αγροτοπαρέα, χρόνια πολλά σε σας που γιορτάζεται σήμερα:) Αυτο το δρώμενο δεν πρόκειται να το τελειώσω, καθότι χρειάζονται πολλά φυτά και αναδυόμενα. Έχω πάρει δυο διακοσμητικά, έχω φτάσει στο 30%, και οτι προλάβω μέχρι αύριο που τελειώνει.
    Πιστεύω τέτοια δύσκολα δρώμενα, εν μέσω καύσονα, και καλοκαιριού ίσως και να έπρεπε να αποφεύγονται. Καλή μας συνέχεια και μη σκάτε αν δεν τελειώσουμε!!!!
    Ενα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που έφτασαν στο 100%;)
     
    Αρέσει σε takis.00, mara_libra, kolokythopitas και 11 σε άλλους.
  20. jewel

    jewel Νέος ειδικός

    καλημερα, το παραπονο μου δεν εγκειται τοσο στους παιχτες οσο στην εταιρια που με το στανιο σε κανει να χρησιμοποιησεις κατι η καποια απο ολα τα βοηθηματα που χρειαζονται χρηματα για να αποκτηθουν....δεν ηθελα να προσβαλω συμπαιχτες....συγνωμη
     
    Αρέσει σε takis50, graganta, mara_libra και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.