Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Η καρδιά της Θάλασσας "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*Hermes*-, 22/8/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*Hermes*-

    -*Hermes*- S-Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο :


    " Η καρδιά της Θάλασσας "


    [​IMG]


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    [​IMG]

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες ενότητες για βοήθεια.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-καρδιά-της-θάλασσας.35939/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-καρδιά-της-θάλασσας.35938/

    Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!


    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλησπέρα.
    Το γνωστό δρωμενάκι με τα αυγά, τα τερατάκια και τώρα θαλασσινά πλασματάκια χιχιχι

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]


    Για τη φασολιά και τα διακοσμητικά χρειαζόμαστε 31 παιχνίδια. Όμως αφού παίρνουμε δύο στην αρχή και δύο από δεξία, θα χρειαστούμε 27 παιχνίδια. Σε ποσότητες πρακτικά σημαίνει ότι θέλουμε 20,790 φυτά δρώμενου και 1,323 αναδυόμενα.

    Για την πλήρη ολοκλήρωση της αριστερής στήλης θέλουμε 35 παιχνίδια, αλλά επειδή παίρνουμε τα 4 που είπα πιο πάνω, θα χρειαστούμε 23,870 φυτά δρώμενου και 1,519 αναδυόμενα.

    Η δεξιά στήλη θα τελειώσει ανάλογα με το σκορ που σημειώνει ο καθένας. Είναι υποκειμενικοί οι υπολογισμοί!
    Καλή συνέχεια σε όλους και κάθε επιτυχία με τα πλασματάκια!:)
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jimthrilosgate7, Lina123 και 32 σε άλλους.
  3. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    για μενα αγαπημενο μιας κ τα παω καλα παντα ,ωραια δωρακια κ καλη φασολια...καλη επιτυχια σε ολους!!

    ευχαριστουμε Panagiotis :D
     
    Αρέσει σε skias10, vagelis1968, Lina123 και 8 σε άλλους.
  4. FARMERAMA16000

    FARMERAMA16000 Προχωρημένος

    Το θέμα είναι να μπορέσουμε να παίξουμε χωρίς παρεμβολές.....
    Καλησπέρα σε όλους
    Καλή δύναμη
     
    Αρέσει σε skias10, Lina123, Marinaloren και 3 σε άλλους.
  5. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    γεια σας κ χαρα σας ... θα παρακαλεσω γειτονες κ φιλους επειδη το δρωμενο αυτο δεν θα το παιξω ..ας στειλουν τα δωρακια τους σε αλλους που τα εχουν αναγκη ..ευχαριστω πολυ
     
    Αρέσει σε skias10, vagelis1968, Lina123 και 6 σε άλλους.
  6. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους!!Τέλος με το ιβέντ πήρα την φασολιά που μου άρεσε και ως εκεί! Δεν θα ασχοληθώ καθόλου με την δεξιά στήλη !Τα δώρα δεν μου άρεσαν και τόσο για να κάτσω να ασχοληθώ περισσότερο ,τώρα φυσικά που δεν έχω καθόλου χρόνο !Στάθηκα αρκετά τυχερή στο ροδάνι και έπαιξα τα παιχνίδια τελείως στο.....''πόδι''!!Καλή συνέχεια και επιτυχία σε όλους εύχομαι:D
    [​IMG]
    Καλό βράδυ!!Και ελπίζω να ξημερώσει η καινούρια μέρα χωρίς φωτιές!!:(:(:(
     
    Αρέσει σε skias10, vagelis1968, sofiapao76 και 18 σε άλλους.
  7. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Σήμερα είχα μείνει με λίγα φυτά, αλλα γυριίζοντας τα "πάρτι εισιτήρια" στο ροδάνι είχα την τύχη του Γκαστόνε :eek::D:

    [​IMG]

    που σημαίνει ότι μάζεψα φυτα για 2 παιχνίδια.
    Επίσης εφτάσα στο 1ο σημείο που δείνει 1 παιχνίδι ακόμη άρα έπαιξα κιόλας και τα 3 παιχνίδια
     
    Αρέσει σε vagelis1968, GEPPO1, crazyfarma και 6 σε άλλους.
  8. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    [​IMG] καλο μεσημερι 64 παιχνιδια μετρια τα πηγα αλλα νομιζω οτι μπορει να γινει και με λιγοτερα
     
    Αρέσει σε skias10, Nantia123, jimixatz και 7 σε άλλους.
  9. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    E! όχι και μέτρια με high score 104470!!! τωρα θα μου πεις εσύ το τελείωσες. Προσωπικά έχω ολοκληρώσει 24 παιχνίδια και αυτό διότι φρόντισα να έχω επι 3 στην συγκομιδη αλλιώς θα ήμουν πολύ πιο πίσω ακόμη!! και νόμιζω πως θα παίξω αλλα 2 παιχνίδια και θα σταματήσω διοτι το επι 3 μου κοστιζε και λιπάσματα...που έχουν μειωθει αρκετά (αν δεν είχα το επι 3, εμ ναι συγκομίδης ήταν, θα μου είχαν ήδη τελειωσει). Τουλάχιστον σαν παιχνιδάκι το ευχαριστήθηκα ώρα για διαλλειματακι..Α! το δικό μου hiscore είναι : 42060. Τι λέτε να πουμε τα highscore μας;
     
    Αρέσει σε jimixatz, vagelis1968, αμφιθεα και 3 σε άλλους.
  10. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Προχωρημένος

    γτ τοσα λιγα παιχνιδια εγω χρησιμοποιω μικρα χωραφια και τσαντι που δινει +2 και χωρις να τυχω καποιο μπονους στο ροδανι ουτε σουπερ λιπασμα εχω παιξει 33 παιχνιδια
    πιστευω μπορεις να φτασεις στην φασολια
    οσο για τους ποντους μ εχω 1.8εκ δεν νομιζω να φτασω στο πικολο

    τωρα για να κανεις καλυτερο σκορ θα σου προτεινα στην αρχη να χαραμισεις καποιες κινησεις ωστε να προσπαθησεις να σχεδιασεις μεγαλυτερους κυκλους να βλεπεις πιο χρωμα επικρατει γυρω γυρω και να αλλαζεις ετσι ωστε να φταξεις μεγαλους κυκλους απο ζωακια

    1829 αστερακια ανυπομονω για τη κοιλαδα

    καλη τυχη σε οσους προσπαθουν αν και με αρεσουν τα εβεντ με τις μαρκες που διαλεγεις εσυ οτι δωρο θες παρα αυτο με τους ποντους
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/8/23
  11. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    αυτό το 'χα κατάλαβει! ;) αλλά να προσθέσω και κάτι ακόμα, για όσους παίζουν ακόμη! να μην τα χαραμίσουν εντελώς!!! ας είναι τουλάχιστον 5 στην σειρά για να έχουν και την αντικατάσταση του χρώματος ;)
     
  12. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους, ήρθα και εγώ με το highscore μου. Το περίπου 70.000 το έτυχα δυο φορές, συνήθως βγάζω γύρω στους 40.000 πόντους. Θα συνεχίσω να παίζω μέχρι τέλους, παρότι δεν έχω ελπίδα για το πίκολο, για να εξασκηθώ σε αυτό το παιχνίδι.
    Το παπί μπαλαντέρ δεν νομίζω ότι βοήθησε σε κάτι, τουλάχιστον όχι εμένα.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε μαρω69, Marinaloren, skias10 και 7 σε άλλους.
  13. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καταφερα και εγω να παρω τη φασολια και τελος για μενα το δρωμενο!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 10 σε άλλους.
  14. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα, τέλος κι απο μένα η αριστερή στήλη, για τη δεξιά δεν το βέπω να τελεειώνω Έχει κανείς υπ' οψιν του παρομοιο ή παραπλήσιο παιχνίδι στο ίντερνετ για προπονηση? Καλή συνέχεια!!
     
    Αρέσει σε Marinaloren, skias10, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  15. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα και από μένα!
    Τελικά αυτό το παιχνίδι μου ταιριάζει! Τελείωσα από χθες το πρωί και να τα αποτελέσματα!

    [​IMG]

    Από την αρχή πήγα πολύ καλά, τα βραβεία των πόντων τα πήρα με 11 συνεχόμενα παιχνίδια (το τελευταίο έφτασε τους 103000 πόντους) και -με τον μέσο όρο μου φαινόταν ότι θα μου φτάσουν γύρω στα 40 παιχνίδια. Τελικά σε μερικά δεν πήγα πολύ καλά με αποτέλεσμα να χρειαστώ 46 -λογικό νούμερο νομίζω... Μόνο αρνητικό η διάρκεια που απαιτείται σε κάθε παιχνίδι, αλλά έτσι είναι αυτά!
    Καλή συνέχεια σε όλους!
     
    Αρέσει σε μαρω69, Marinaloren, skias10 και 7 σε άλλους.
  16. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλησπέρα στην αγροτιά!!:inlove:
    Τελείωσα και εγώ το δρώμενο με μόλις 73 παιχνίδια..xD
    Έχω να πω πως μου άρεσε αρκετά ο μηχανισμός του συγκεκριμένου δρωμένου, αλλά με κούρασε λιγάκι, γιατί θέλει πολλή σκέψη και υπομονή και εγώ έπαιξα λίγο βιαστικά και ''πρόχειρα'' τα περισσότερα παιχνίδια εξού και τα 73 δολώματα...:cry:.Δεν κατάφερα να πετύχω υψηλότερο σκορ και έτσι δεν πήρα το διακοσμητικό περιορισμένων χρήσεων που δίνει σεντούκια ενισχύσεων.. Τι να κάνω αφού σε κάποιες πίστες ύφαινα και ξεΰφαινα όπως η Πηνελόπη με τον ιστό της8).
    Να προσθέσω πως τα δώρα ήταν αρκετά συμπαθητικά για αυτό άλλωστε και αποφάσισα να ασχοληθώ, αλλά σε τέτοια δρώμενα θα ήθελα καλύτερα δώρα, γιατί είναι χρονοβόρα και απαιτητικά και τα εξαντλημένα τα ματάκια μου συνηγορούν με αυτήν την άποψηxD:oops:. Κατανάλωσα μπόνους φυτών που είχα μαζί με ελάχιστα μπόνους από το ροδάνι και έτσι και το ολοκλήρωσα σχετικά εύκολα αν και ξόδεψα και αρκετό σ.λ.
    Όπως και να έχει θα ήθελα να ξαναδώ τέτοια δυσκολούτσικα δρώμενα στο μέλλον και νέους εφευρετικούς μηχανισμούς εκτέλεσης τους;).
    [​IMG] Καλή συνέχεια στους υπόλοιπους που ασχολούνται ακόμη:).
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/8/23
    Αρέσει σε Marinaloren, αμφιθεα, soyla74 και 5 σε άλλους.
  17. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα σε όλους .
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε vagelis1968, Marinaloren, jimixatz και 2 σε άλλους.
  18. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα πήρα και εγώ τη φασολιά έφτασα τα 56 παιχνίδια.
     
    Αρέσει στους Marinaloren, αμφιθεα και jimixatz.
  19. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Τελείωσα δεξιά και εριστερά, πήρα και το πίκολο με 58 παιχνίδια, δώρα μέχρι το 90.000 και hi score 102.000 περίπου. Θεωρώ ότι σε αυτό το παιχνίδι θα πρέπει να υπάρχει και κανένα undo. Τρεις φορές με πρόδωσε το χέρι και το ποντίκι και δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω το γύρω-γύρω και έχασα πολλούς πόντους έτσι.
     
  20. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.