Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Η ζωή του δασοφύλακα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 12/11/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Η ζωή του δασοφύλακα
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.
    [​IMG]
    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Η-ζωή-του-δασοφύλακα.27699/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Η-ζωή-του-δασοφύλακα.27698/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση
    [​IMG] [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Πολύ ωραίο το νέο δρώμενο, με χέλι και σαλάχι στα έπαθλα. Ελπίζω γρήγορα να μπουν και τα γεννητούρια, μόνο οι στάβλοι - εργαστήρια δεν θα αρκέσουν. Ανυπομονώ να ξεκινήσει !!! xDxD
     
    Αρέσει σε sofiapao76, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, ioanna6929 και 11 σε άλλους.
  3. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Παρα πολυ ωραιο αυτο το δρωμενο και μονο που εχει χελι και σαλαχι στον Ωκεανο, τσιντσιλα στο Βουνο και αρκετους μυστηριωδης σταβλους στη Ζουγκλα αξιζει.
    Θα χρειαστουμε ομως παρα πολλα σακιδια
    Ωκεανος=445
    Βουνο=395
    Ζουγκλα=395
    Συνολικα=1.235
    Πολυ καλη και η φασολια του επισης!
    Τα γεννητουρια θα ξεκινησουν αυριο στις 11 το πρωι. Προσοχη! μη βιαστειτε να μαζεψετε πριν ξεκινησει το δρωμενο του δασοφυλακα.
    Επισης σημειωστε ποια ζωα εκτροφης ζηταει το δρωμενο και ποια απο αυτα σας λειπουν και "ζευγαρωστε" αναλογα;)
    Ευχομαι να μη μας λειψουν τα σακιδια και τα κυνηγαμε, διοτι χωρις αυτα οι δασοφυλακες θα λειμοκτονησουν:):p
    Καλη επιτυχια σε ολους μας:inlove:
     
    Αρέσει σε sofiapao76, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, toylaaaaa και 18 σε άλλους.
  4. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Ωραίες οι ανταμοιβές του δρώμενου και χωρίς "σπερνωθέριζε " ευτυχώς. Τοποθετούμε εργαστήρια και στάβλους( με ικανοποιητικούς χρόνους:15,16,17, ώρες), και μαζεύουμε 2 φορές την ημέρα. Δεν ξεχνούμε τα βιοτεχνικά για μείωση χρόνου.
     
    Αρέσει σε mmixail, .sofaki., ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 14 σε άλλους.
  5. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Άρα στάβλοι παντού. και όποιος έχει πολλούς λογαριασμούς ευνοείται!!! Γειτόνοι βοήθειααααα... πάμε για μάντα και χέλι....
     
    Αρέσει σε mmixail, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, GEPPO1 και 14 σε άλλους.
  6. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Η ζούγκλα ζητάει επιπλέον 290 σακίδια στην 4η εργασία.
    Ανεβαίνουμε λίγο ακόμη στα 1525 σακίδια.
     
    Αρέσει σε mmixail, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, toylaaaaa και 14 σε άλλους.
  7. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Εχεις απολυτο δικιο, μου ξεφυγε.Ζητω συγνωμη απο ολους που ισως παρεσυρα χωρις να το θελω.
    Ας ελπισουμε οτι θα αναδυονται με καλους ρυθμους
     
    Αρέσει σε mmixail, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, GEPPO1 και 10 σε άλλους.
  8. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Θα το προσπαθησω μεχρι τελευταιας ρανιδας ..... των αποθηκων μου, μιας και τα δωρα ειναι πολυ αξιολογα (χελι-σαλαχι - φασολια)! Καλη επιτυχια σε ολους οσους το προσπαθησουν!!!! Ελπιζω και εγω, οπως η φιλη μου Αμφιθεα, τα αναδυομενα να εχουν καλη ροη!! Γεμιζω λοιπον ολες τις εκτασεις μου με σταβλους......... και ξεκιναω!!!!!!! Τα ξαναλεμε .... στη πορεια του δρωμενου!!!!
     
    Αρέσει σε sofiapao76, stef10, Jimaras~for~ever!!! και 19 σε άλλους.
  9. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημερα σε ολη την αγροτοπαρεα.Θα συμφωνησω οτι οι ανταμοιβες ειναι πολυ καλες, αλλα ειναι αναγκη να ζητουνται ζωα που ισως και καποιος να μην τα εχει; Παραδειγμα 51 χελωνες με σταβλο μονο απο μυστηριωδεις δεν βρισκεις ευκολα. Εχω μονο 1 και φυσικα θα ξηλωθω κανονικα για να αγορασω στη λαικη. Θα το κανω ομως μιας και τα δωρα τα θελω πολυ. Καλη επιτυχια σε ολους-ες.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, mmixail, xristos-ale3andros και 10 σε άλλους.
  10. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα σε όλους θα το προσπαθήσω μέχρι τέλος των σούπερ τροφών και όπου πάει αξιόλογα τα δώρα και η φασολιά καταξοδευτήκαμε βέβαια ειδικά εγώ που δεν είχα ούτε τα ζώα αλλά ούτε τις σούπερ τροφές για τα αναδυόμενα αλλά χαλάλι
    Καλή μας επιτυχία
     
    Αρέσει σε sofiapao76, mmixail, xristos-ale3andros και 11 σε άλλους.
  11. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα φιλοι μου..
    Περιμενω με αγωνια να ξεκινησει το δρωμενο..Θα το κυνηγησω μεχρι τελους, ελπιζοντας να καταφερω να παρω το χελι που δεν το εχω
    και ολους τους αλλους σταβλους..:D
    Αφενος θα είναι ευκολο και βατο χωρις σπερνοθερισματα, αλλα αφετέρου πρεπει να βγαινουν αναδυομενα με την σεσουλα, για να κατορθωσουμε να το ολοκληρώσουμε, αλλιως θα κλαιμε ομαδικως..:cry:
    Είναι και τα καθημερινα δωρακια των φιλων-γειτονων ,που ασφαλως θα βοηθησουν..
    Εχω βαλει αρκετες εκτροφες σε ζωα που ούτως η αλλως ,χρειαζομαι για το δρωμενο ,οποτε εχω εχτρα κερδος τα σακιδια..;)
    Τα επιμέρους δωρακια και η φασολια τα θεωρω πολύ πολύ ικανοποιητικα..
    Σηκωνουμε λοιπον τα μανικια και πέφτουμε με τα μουτρα στην δουλεια..
    Καλη επιτυχια σε ολους μας !!!
    Φιλικα Βικυ.. :inlove:
     
    Αρέσει σε sofiapao76, mmixail, xristos-ale3andros και 11 σε άλλους.
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    πραγματικά εντυπωσιακό... ωραία δώρα... αν εξαιρέσουμε τα κουπόνια που ειναι πάλι άφαντα....και πολύ καλή φασολιά... πάμε δυνατά.... καλή επιτυχία παιδιά...
    αναλυτικά ο κατάλογος με τα ζητούμενα για να διευκολυνθούμε
    3ψάρι ουρ. ΤόξοΩκεανός
    1ψάρι pufferΩκεανός
    1ιπτάμενη κατσίκαΒουνό
    1κοράκι κλεψανΒουνό
    2ελβετικη αγελάδαΒουνό
    7μαιμού σκίουροςΖούγκλα
    1παγώνι τζόκερΖούγκλα
    3γαλαζ βάτραχοςΖούγκλα
    51χελώνεςΩκεανός
    5δελφίνιαΩκεανός
    11καρχαρίεςΩκεανός
    57αετόςΒουνό
    20γιακΒουνό
    19μυρμηγκοφάγοςΖούγκλα
    9αναπνευστήρεςΩκεανός
    60γάλα κατσίκαςΒουνό
    9πουπ παγάλουΖούγκλα
    445σακίδιαΩκεανός
    395σακίδιαΒουνό
    685σακίδιαΖούγκλα
     
    Αρέσει σε sofiapao76, mmixail, xristos-ale3andros και 17 σε άλλους.
  13. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα αγαπημενα αγροτακια, "μικρα" και "μεγαλα"
    ακομη 48 σακιδια και πηρα το χελι :D:D
    πιστευω οτι ερχονται αρμονικα τα σακιδια, αφου εχω φυτα σε ολοκληρη τη βασικη μου καθως και το νησι μου (το παλιο), στους υπολοιπους χωρους σταβλους και εργαστηρια αλλα και στο μισο μου δασος δεντρα, αρα .... καλα παμε;;; μαλλον
    Καλη επιτυχια σε ολους!!!
     
    Αρέσει σε mmixail, xristos-ale3andros, jiorgos και 9 σε άλλους.
  14. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα φιλαρακια μου!
    Πηρα απο τον βυθο το χελι και το σαλαχι, και πρεπει να μαζεψω αλλα 145 σακκιδια για να παρω τον υποβρυχιο θησαυρο! Τα 200 σακκιδια τα πηρα απο σταβλους και τα 100 απο εκτροφες!

    Ερωτηση : Μπορουμε να παιρνουμε σακκιδια και απο φυτα ???? (εκτος απο δεντρα και σταβλους)
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 13 σε άλλους.
  15. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Οχι, δεν μπορουμε, το εγραψα για να δειξω οτι παρολο που δεν εχω παντου σταβλους-εργαστηρια , βγαινουν αρκετα καλα τα σακιδια.
     
    Αρέσει σε mmixail, xristos-ale3andros, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 7 σε άλλους.
  16. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αγαπημενοι μου φιλοι,
    Διαπιστωσα οτι καθε σταβλος βγαζει και ενα σακκιδιο, ειτε ο σταβλος με τροφη και νερο κανει 12 ή 14 ωρες, ...... ή 6 ωρες!!!!!! Αρα βαλτε ελευθερα σταβλους μεχρι 6 ή 8 ωρες (με νερο και τροφη)!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, maria22, mmixail και 15 σε άλλους.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    νομίζω οτι πρέπει να έχουμε αλλη μια εκρηξη γεννήσεων για να καταφέρουμε να ολοκληρωσουμέ το δρώμενο... ήταν πολύ σύντομη η προηγούμενη.. ας το μεταφέρουν οι συντονιστές μας.... καλή συνέχεια σε όλους
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, mmixail, vagelis1968 και 14 σε άλλους.
  18. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Εκανα εκτροφές σωρό,
    Σακκίδια να βγούνε,
    λίγο για να βοηθηθώ,
    τα δώρα,μη χαθούνε.

    Επήρα Υποβρύχιο,
    και σε μεγάλα βάθη,
    Χέλι μεγάλο κυνηγώ,
    και ένε μπλε Σαλάχι.

    Με ένα Ελικόπτερο,
    και στο Βουνό ανεβαίνω,
    που έχει δώρα αρκετά,
    κι ύστερα κατεβαίνω.

    Στο τέλος,πήρα ένα Τζιπ,
    στη Ζούγκλα για να πάω,
    που ήταν μία Φασολιά,
    και πήγα να την πάρω.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε sissy1988, sofiapao76, mmixail και 24 σε άλλους.
  19. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα στην αγροτοπαρέα, τέλος το δρώμενο για μένα, πολλές εκτροφές δυστυχώς για να μαζευτούν τα αναδυόμενα. Καλά τελειώματα σε όλους. Ωραίες βόλτες κάναμε σε ωκεανούς, βουνά και λαγκάδια..... :)
     
    Αρέσει σε sofiapao76, mmixail, -sia1971- και 13 σε άλλους.
  20. sirtakis

    sirtakis Νέος ειδικός

    μια ερώτηση , υπάρχει καμιά περίπτωση να δώσει κάποιος 57 αετούς για 25 σουπερ λίπασμα χωρίς να είναι αναγκαίο ???????
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, mmixail, -lousi-leon2001 και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.