Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Η εποχή της Ναυσιπλοΐας

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 13/8/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Η εποχή της Ναυσιπλοΐας
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.


    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Η-εποχή-της-Ναυσιπλοΐας.27137/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Η-εποχή-της-Ναυσιπλοΐας.27136/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση
    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην aggellll.
  2. IRENE26

    IRENE26 Ειδικός του φόρουμ

    Καλημέρα,αν τα έχω μετρήσει καλά,για κάθε λιμάνι χρειαζόμαστε:
    1ο λιμάνι:
    Ψαλίδια 195
    Λαγούς 225
    Φαλακρά Κυπαρίσσια 2150
    2ο λιμάνι:
    Ξύλα 4050
    Πριόνια 900
    Κατσίκες 225
    3ο λιμάνι:
    Κορμούς Δέντρων 40
    Καραβόπανα 20
    Πρόβατα 225
    4ο λιμάνι:
    Κοσμήματα 30
    Κατάρτια 5
    Γουρούνια 225
    Καλή μας επιτυχία!!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/8/19
    Αρέσει σε *mava*, Nantia123, ioanna6929 και 20 σε άλλους.
  3. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αγαπημενα μου φιλαρακια καλημερα σας!!!
    Για να παρουμε τη φασολια, θα χρειαστουμε 485 γραναζονομισματα. Ο μ ω ς τα λιμανια δινουν 330 γραναζονομισματα! Για να μαζεψουμε τα 155 που μας λειπουν θα πρεπει να παιζουμε ξανα και ξανα το 5ο σταδιο του καθε λιμανιου (αναλογα με το τι εχει ο καθενας, επιλεγει και το ποσες φορες θα το παιξει)!!! Αυτο σημαινει οτι θα χρειαστουμε πολυ περισσοτερα απο αυτα που μας λεει η IRENE26, δηλ. θα χρειαστουμε περισσοτερα φαλακρα κυπαρισσια, ξυλα, ψαλιδια, κατσικες, γουρουνια, κλπ.
    Η γνωμη μου ειναι οτι το παιχνιδι για τη φασολια που δινει, ζηταει παρα πολλα-ως συνηθως!!!!! Εγω προσωπικα δεν θα ασχοληθως καθολου, αφου τις ημερες που διαρκει το δρωμενο, θα βρισκομαι-επιτελους σε διακοπες!!!!
    Ευχομαι σε ολους που θα βρισκεστε σε διακοπες να περασετε τελεια και σε οσους προσπαθησετε το δρωμενο καλη επιτυχια ....... και υπομονη!!!!!! Φιλια σε ολους/ολες!!!!!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/8/19
    Αρέσει σε billgab, ioanna6929, aggellll και 18 σε άλλους.
  4. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλησπερα αγροτοπουλα!!!!!!!!!!!!ξενυχτισμενα, κουρασμενα, κ.λ.π.ας μας πει καποιος που θα βρουμε τοσα ψαλιδια και πριονια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τα μικρα επιπεδα δεν τα θελει η εταιρεια μου φαινεται Η φασολια καλη παντως
     
    Αρέσει σε kitsena, ioanna6929, aggellll και 9 σε άλλους.
  5. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Απόσπασμα απο τις συχνές:

    Κατα την διάρκεια του δρώμενου, τα ποσοστα για αναδυόμενα εργαλεία, ψαλίδια, ξύλα και πριόνια, θα είναι αρκετά αυξημένα απο στάβλους στις εκτάσεις φάρμας και απο το φυτό του δρώμενου στην ειδική έκταση.
     
    Αρέσει στον/ην vickymou.
  6. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    αν ερχονται με το ρυθμο που ερχοταν και οι νερομπαλες οεεεε
     
    Αρέσει σε graganta, aggellll, -sia1971- και 8 σε άλλους.
  7. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γιατί είδες κάπου στις συχνές ερωτήσεις για τις νερόμπαλες το ίδιο απόσπασμα; Όχι δεν το είδες γιατί δεν υπάρχει. παρόλα αυτά όμως μας λες την άποψη σου για να επηρεάσεις αρνητικά
     
  8. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Τα ζώα της φάρμας ετοιμάζονται για έναν διαγωνισμό με πλοία και χρειάζονται τη βοήθεια μας!:) Θα καταφέρουμε να ολοκληρώσουμε τις αποστολές που εμφανίζονται;:eek: Δεν ξέρω, αν και το βλέπω πάρα πολύ απαιτητικό και δύσκολο θα συμμετάσχω όσο μπορέσω. Καλή τύχη με το διαγωνισμό πλοίων όπου φτάσει ο καθένας μας!!;)
     
    Αρέσει σε aggellll, -sia1971-, xristos-ale3andros και 2 σε άλλους.
  9. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Οχι δεν ειδα κατι σχετικο με τις νερομπαλες και λυπαμαι πολυ, ποια εμαι ομως εγω και τι δυναμη εχω να επηρεασω αρνητικα τοσους πολλους παικτες,δεν ηθελα κατι τετοιο, αλλα ετσι εκρινα γιατι στο προηγουμενο δρωμενο απο αυτα που διαβαζω λειπουν σε ολους σχεδον εκατονταδες νερομπαλες, την γνωμη μου ειπα και λυπαμαι γιατι τελευταια απεχω απο το φορουμ ακριβως γιατι δημιουργουνται παρεξηγησεις
     
    Αρέσει σε kitsena, graganta, thena και 11 σε άλλους.
  10. IRENE26

    IRENE26 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα,μετά την εύστοχη παρατήρηση του nickoikono11,διόρθωσα την πρωινή μου δημοσίευση και έγραψα πόσα χρειάζεται κάθε λιμάνι χωριστά.Καλή συνέχεια!!!! ;)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    μάλλον το καλοκαίρι δεν υπάρχει και μεγάλη έμπνευση στα δρώμενα... θα παίξω ομως όταν έχω ελεύθερο χρόνο.. καλή επιτυχία σε όλους
     
    Αρέσει σε ioanna6929, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, dinaspyro και 7 σε άλλους.
  12. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Εγω μαλλον θα απεχω απο το δρωμενο...8)Δεν μπορω να βαλω σταβλους για να μαζευω ζωα εφοσον τρεχουν αλλα δρωμενα ....;)Το δρωμενο μπορει να βρισκεται στην ειδικη εκταση αλλα τα ζητουμενα επηρεαζουν και την βασικη φαρμα...Αν θα ασχοληθω αυτο θα γινει κατοπιν ολοκληρωσης του αλλου δρωμενου...:music:Δεν θα σκασουμε κιολας....ηδη η ζεστη βαραει κοκκινο...-.-
     
    Αρέσει σε kitsena, maria071966, ioanna6929 και 11 σε άλλους.
  13. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Για όσους-ες δεν ασχοληθούν, μαζί τους κι εγώ, ας φυτέψουμε λίγο-λίγο, μόνο για τα εργαλεία! Έτσι όπως θα έρχονται... σύμφωνα πάντα, με την επίσημη ανακοίνωση, ίσως καταφέρουμε και τελειώσουμε καμιά αποστολή, που ζητάει εργαλεία! Δενδροκομεία κ.τ.λ.
    Χρόνια πολλά και σε όσους-ες θα γιορτάζουν. Καλή συνέχεια...
     
    Αρέσει σε ioanna6929, FARMER.GP, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 9 σε άλλους.
  14. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα φιλοι μου..Θα ασχοληθώ με το καινουριο δρωμενο, παρολο που προσφατα ανοιξα καποια ζωοκομεια και εργαστηρια, και χαλασα μεγαλο αριθμο εργαλείων.. Που να το ξερα ;;Θα πορευτω με ότι εχω και με ότι αναδυομενα βγουν..
    Ελπζω να τα παμε καλα.. Ειδομεν !!!
    Καλη επιτυχια σε ολους μας..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε vickymou, ioanna6929, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 8 σε άλλους.
  15. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Κάτι δεν κατάλαβα, φυτεύοντας στην ειδική έκταση παίρνουμε αναδυόμενα από εκεί και από τη βασική έκταση όπου "τα αναδυόμενα θα είναι αρκετά αυξημένα από στάβλους". Στην βασική έκταση όμως έχουμε φυτό άλλου δρώμενου για το παντς φρούτων και δεν μπορούμε να βάλουμε στάβλους. Ή κάτι μου διαφεύγει ή δεν υπολογίστηκε και πολύ καλά αυτό το δρώμενο. Τέλος πάντων ξεκινάμε και βλέπουμε.
     
    Αρέσει σε jiorgos, graganta, ioanna6929 και 8 σε άλλους.
  16. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Τίποτα δε σου διέφυγε.
    Απο τα φυτά εβέντ στην ειδική έκταση και απο σταύλους στη βασική φάρμα θα έχουμε αρκετά αυξημένη πιθανότητα για αναδυόμενα εργαλεία, ψαλίδια, ξύλα και πριόνια.
    Στη βασική φάρμα έχουμε όμως ταυτόχρονο εβέντ με φυτάo_O.
    Το μόνο στο οποίο νομίζω οτι κάνεις λάθος είναι οτι κάτι δεν υπολογίστηκε καλά.
    Νομίζω οτι τα υπολόγισαν πολύ καλά:wuerg:.
     
    Αρέσει σε vickymou, jiorgos, graganta και 12 σε άλλους.
  17. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Εντελώς απαράδεκτο από όλες τις απόψεις! Δεν θα ασχοληθώ καθόλου με αυτό το δρώμενο. Δεν σχολιάζω κάτι άλλο.
    Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν.

    Καλό σας βράδυ!! :music:
     
    Αρέσει σε vickymou, graganta, jimixatz και 8 σε άλλους.
  18. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα θα σου πω τι μας διαφευγει ολους εμας που γκρινιαζουμε. προχθες ετυχα 100% παραγωγη στο ροδανι και με σ.λ και ζωζω σημερα σις 11 το πρωι εχω τελειωσει με τα φυτα. ετσι τα εχουν υπολογισει και κολλανε ολα τα δρωμενα μαζι
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/8/19
    Αρέσει σε vickymou, jimixatz, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  19. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα συναγροτη..επειδη εσυ εισαι τυχερος δεν σημαινει οτι ο σχεδιασμος ειναι σωστος.Εχω παιξει τουλαχιστον 30 παρτι εισιτηρια και δεν ξερω κι εγω ποσα απλα και ακομα περιμενω να μου ερθει εστω και το +1φυτο.Αρα...θα παιδευτω μεχρι τελευται στιγμη να μαζεψω τα φυτα...αρα δεν εχει σταυλους....αρα....
     
    Αρέσει σε vickymou, graganta, lorenjo και 14 σε άλλους.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα ταλαιπωρημενη αγροτια..
    Θα συμφωνησω κι εγω με τους φιλους που ειπαν ,ότι αφου στην βασικη εκταση, δεν μπορούμε να βαλουμε σταβλους, μιας και φυτεύουμε
    το φυτο δρωμενου, και θα αρκεστουμε στα εργαλεία που θα μας δωσει η ειδικη, θα είναι σκουρα τα πραγματα..
    Ζηταει τεραστιο αριθμο εργαλείων, κατά την ταπεινη μου αποψη..
    Ισως θα επρεπε να βγαινουν με την μορφη αναδυομενων σε ολες τις εκτασεις, μην σας πω και του νησιου..
    Η τυχη με το ροδανι δεν μας ευνοει ολους και δεν μπορούμε να βασιστούμε σ αυτό..
    Πως θα μπορέσουμε να συγκεντρώσουμε τα γραναζονομισματα που απαιτουνται για να παρουμε την φασολια;;
    Κατά συνεπεια κι αυτό το δρωμενο, θεωρω ότι θα μας ταλαιπωρησει και στο τελος δεν θα καταφέρουμε και τιποτα..
    Οσοι από τους καλους μου γειτονες, θελουν αυτες τις μερες να τους στελνω εργαλειοθήκες, ας μου στειλουν μνμ.. Αν και μεταξυ μας ,δεν πιστευω μεσα στις απλες,να βρουμε τετοιου είδους εργαλεία..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/8/19
    Αρέσει σε jiorgos, graganta, jimixatz και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.