Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Η βασίλισσα του καρναβαλιού"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 27/6/24.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο :

    "Η βασίλισσα του καρναβαλιού"

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.


    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες ενότητες για βοήθεια.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-βασίλισσα-του-καρναβαλιού.37571/


    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-βασίλισσα-του-καρναβαλιού.37570/


    Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Ειναι μονο για δυο μερες το ιβεντ η εχει γινει λαθος στις σ.ε?
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  3. -*Hermes*-

    -*Hermes*- Forum Moderator Team Farmerama GR

    Και γιατί ρωτάς εδώ; Τόσα χρόνια στο παιχνίδι ακόμα να μάθεις ότι στις κατάλληλες ενότητες γίνονται αυτές οι ερωτήσεις;
    Ναι , δύο μέρες κρατάει το δρώμενο, γιατί αν είδες στις συχνές ερωτήσεις υπάρχουν διαφορές σε πολλά πράγματα σχετικά με τα προηγούμενα δρώμενα.
     
  4. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    :cry:Εκείνο που πρόσεξα είναι ότι πρέπει να ξηλώσω όλο το νησί...
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, vagelis1968, fisherman65 και 6 σε άλλους.
  5. maruli1357

    maruli1357 Προχωρημένος

    καλησπέρα
    Αγαπημένο δρώμενο αλλά θα ήταν καλύτερα να φυτεύαμε σε 1 ή 2 εκτάσεις και να ζητούσε λιγότερα φυτά ή να διαρκούσε περισσότερες ημέρες.
    Είναι κουραστικό να ξηλώνουμε όλες τις εκτάσεις.
    Καλό απόγευμα και καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, vagelis1968, jimthrilosgate7 και 8 σε άλλους.
  6. kellyboukou

    kellyboukou Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σας,
    Για την αποστολή στην λαχαναγορά θα χρειαστούμε 9740 φυτά και 684 αναδυόμενα, για να λάβουμε 64 καλάθια
    Καλή συνέχεια σε όλους!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Megas_kokoriko, αμφιθεα και 10 σε άλλους.
  7. theo620

    theo620 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    επειδη είμαι λίγο αγουροξυπνημένος και το μυαλό μου δεν πολυλειτουργει, είναι πιο καλό να ξεκινήσουμε με τις αποστολές του δρώμενου? είναι πιο καλές από το να φτιάχνεις τα καλάθια?
     
    Αρέσει στους nickoikono11 και αμφιθεα.
  8. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Αγαπημένο δρώμενο, αλλά αρκετά (πολύ) δύσκολο αυτή τη φορά, λόγω του περιορισμένου χρόνου.
    Πάντως με την αποστολή στην λαχαναγορά βγαίνει όλο το δρώμενο και αν ξηλώσουμε τα πάντα στο νησί έχουμε 532 μικρά χωράφια που αρκούν και με το παραπάνω για να βγουν τα φυτά. Εγώ αυτό έκανα!
    Φαντάζομαι προσέξατε τα δώρα του καταστήματος. Είναι φανταστικά!
    Καταρχήν υπάρχουν όλα τα νέα δένδρα και στάβλοι! Τα αστερονομίσματα που έρχονται σε κάθε παιχνίδι είναι αρκετά (30-50) και φτάνουν για πολλά απ'αυτά! Οπότε μετά το καρναβάλι (Ιούνη μήνα!!!) δεν δικαιολογείται κανείς να μην έχει τα νέα δένδρα. Εκτός αν είναι σε διακοπές...
    Καλή επιτυχία σε όλους!!
     
    Αρέσει σε Dolos-Lolos, Marinaloren, Panagiotiis και 10 σε άλλους.
  9. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα,
    Σιγουρα συμφερει να κανεις την αποστολη. Ενω θα χρειαστεις σχεδον ιδιες ποσοτητες σε φυτα και αναδυωμενα (για τα 60 παιχνιδια θα χρειαστουμε 9.780 φυτα, 660 αναδυωμενα), απο την αποστολη θα παρεις συνολικα 64 καλαθακια με τα οποια και θα ολοκληρωσεις το δρωμενο αλλα θα παρεις και ολα οσα θα σου δωσουν τα βηματα της αποστολης.
    Επειδη ειτε ετσι ειτε αλλιως τα ζητουμενα ειναι παρα πολλα, ξεκινα να κανεις πρωτα τις ασημενιες καμπανιες της αποστολης και αν προλαβεις προχωρα στις χρυσες και στο τελος τις διαμαντενιες.
     
    Αρέσει σε Marinaloren, nickoikono11, jimthrilosgate7 και 5 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    συμφωνώ απολύτως.. τα τέσσερα νεα δένδρα και τον στάβλο , πρέπει να τα αποκτήσουμε.. και εγώ με την αποστολή ξεκίνησα και ηδη πήρα τον στάβλο καπιμπάρα.. καλή επιτυχία παιδια
     
    Αρέσει σε Marinaloren, Nantia123, nickoikono11 και 5 σε άλλους.
  11. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα σε ολουςς:inlove::DΧρονια πολλα σε ολους τους πετρο και παυλο!!!Λογω ελλειψης χρονου γιατι απουσιαζω ολη μερα απο το σπιτι λογω εργασιας..το ιβεντ το ξεκινησα σημερα και το τελειωσα σημερα!!Η αληθεια ειναι οτι το καταδιασκεδασα και το ευχαριστηθηκα ηταν μια δροσερη νοτα στη ζεστη του καλοκαιριου!!Ασε που πηρα το σταβλο του καμπιμπαρα που δεν ειχα ουτε εναν!!!Ειμαι πολυ χαρουμενη και μονο γι αυτο!!!Χρησιμοποιησα ΟΛΑ τα μεσα που μου Παρεχει το φαρμεραμα εντελως δωρεαν και με οπλο μου τις εκτροφες ,γιατι τα φυτα τα εβγαλα με ενα μονο φυτεμα σε ολες τις εκτασεις του νησιου,απεκτησα ολα τα αναδυομενα που χρειαζομουν ,οι σουπερ τροφες που χαλασα ελαχιστες μιας και τωρα που μιλαμε τρεχει το ιβεντ χαρωπες εκπτωσεις!!!Θελω να ζητησω συγνωμη στους γειτονες μου που δεν ειμαι παντα συνεπεις στα δωρα μου ομως παιδια δουλευω κυριολεκτικα σχεδον ολη μερα!!!Επιφυλασσομαι ομως!Να ειστε ολοι καλα και να χαιρεστε το ομορφο καλοκαιρι χωρις γκρινιες γιατι καποιοι απο μας εχουμε την θαλασσα διπλα μας και την βλεπουμε με το κυαλι και για μας το καλοκαιρι σημαινει δουλεια!!!Να γελαμε και να ειμαστε χαρουμενοι!!!Υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα πραγματα για να διαμαρτυρηθουμε!!!
    Να συμπληρωσω ,Απο ποτε καποιος παικτης οταν τελειωνει γρηγορα το ιβεντ θεωρειται αποδιοπομπαίος τράγος;;Και απο ποτε οταν ενας παικτης τελειωνει γρηγορα το ιβεντ κακοχαραχτηριζεται με επαρση;;;η οτιδηποτε αλλο παντα κακοπροαιρετο;;Και γιατι να μην το εκρφασουμε;;;Και γω καποτε δεν μπορουσα ,ομως δεν κακολογουσα θαυμαζα!!!Πολλες συνωμοσιες βλεπω και χτυπηματα στην πλατη που περισσοτερο μειωνουν την νοημοσυνη μας παρα την οξυνουν!!Αυτα γιατι ο κοινωνικος ρατσισμος δεν αρμοζει στην ιδιοσυγκρασια μου!!!

    [​IMG][​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/6/24
    Αρέσει σε Marinaloren, Nantia123, Panagiotiis και 10 σε άλλους.
  12. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπερα και καλο σ/κ σε ολους. Τελος και εγω με την βασσιλισα. Οι εκτροφες βοηθησαν αρκετα. Καλη συνεχεια σε ολους.
     
    Αρέσει σε Marinaloren, nickoikono11, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  13. .sofaki.

    .sofaki. Επιφανής του φόρουμ

    Την ευχαριστηθηκα αυτη τη φορα τη βασιλισσα με θυμησε τα πρωτα της βήματα!!Πηρα απο το καταστημα με τα αστερονομισματα, σταβλο και δεντρο που δεν ειχα και διαφορα άλλα δωρακια .Βγαινει χαλαρα .ολα ωραια,παρα πολυ ωραια!!Μπραβο βρε βασιλισσα!!!:D
     
    Αρέσει σε Marinaloren, nickoikono11, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εξαιρετικό δρώμενο !!! τέλειωσα την αποστολή και φυσικά την στήλη του δρώμενου, πήρα ολα τα δένδρα, τον σταβλο καπιμπάρα, τα φαρμερομπόνους και τώρα πάω στα μυστηριωδη και όλα τα υπόλοιπα που θα προλάβω... οι εκτροφές με κάλυψαν απο αναδυόμενα, καθως ευτυχώς έχω αρκετή σουπερ τροφή και την χρησιμοποίησα ασύστολα... έπαιξα με άνετα χωράφια, και λιπάσματα και μ ενα μπονους απο την αποθηκη, καθώς το ροδάνι δεν μου έδωσε τίποτα απολύτως.. η ροή των αστερονομισμάτων εξαιρετική καθώς και η ταχύτητα της βασίλισσας.. καλή επιτυχία σε όλους
     
    Αρέσει σε -ΡΙΚΑ1985-, Marinaloren, Nantia123 και 7 σε άλλους.
  15. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος και εγω με το δρωμενο! Ενα μεγαλο μπραβο στη βασιλισσα που με τα αστερονομισματα πηρα ολους τους σταβλους και δεντρα που δεν ειχα και σχεδον ολα τα υπολοιπα δωρα!!!!!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, -ΡΙΚΑ1985-, Marinaloren και 3 σε άλλους.
  16. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Ζεστές καλημέρες!
    Τέλος το δρώμενο και για εμένα :

    [​IMG]

    Θα παίξω κι τα τελευταία παιχνίδια , μόλις μαζέψω τα δέντρα μου στο νησί και θα πάρω τα τελευταία πράγματα από το κατάστημα. Τελείωσε με σχεδόν 2 μαζέματα στο νησί, αφού από το ροδάνι κέρδισα ένα 200% και ένα 100% μπόνους σοδειάς! Οπότε με 900 ΣΛ σχεδόν βγήκαν τα απαραίτητα φυτά. Εκτροφές δεν έπαιξα, γιατί δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με τα αναδυόμενα8)

    Η αλήθεια είναι πως τον στάβλο του Καπιμπαρα δεν τον είχα και τον απέκτησα πολύ εύκολα με αυτό το ευχάριστο δρώμενο!
    Επίσης και το υπόλοιπο κατάστημα ήταν μια πλεονεκτική βοήθεια για τα καινούργια πράγματα (στάβλοι, δέντρα, μυστ.)! Ευχαριστούμε Farmerama!
    Kαλή Κυριακή σε όλους μας!:):)
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, αμφιθεα, -ΡΙΚΑ1985- και 8 σε άλλους.
  17. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα την ευχαριστήθηκα πολύ την βασίλισσα. Έπαιξα 230 παιχνίδια και πήρα όλες τις ανταμοιβές.
     
    Αρέσει σε Marinaloren, μαρω69, toylaaaaa και 3 σε άλλους.
  18. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Λοιπόν είναι ένα απο τα δρώμενα που μου αρέσει να παίζω, και αυτή την φορά το πρόλαβα απο την αρχή και το ευχαριστήθηκα σαν παιχνίδι. (Επιτέλους).

    υ.γ. Τα αστερονομισματα μου φτασαν για μια φωλιά καπιμπάρα (αυτό με τα περισσότερα αστερονομίσματα)
     
  19. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τελοσ και για μενα το δρωμενο
     
    Αρέσει στους Marinaloren, αμφιθεα και GEPPO1.
  20. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Καλή συνέχεια.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.