Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Η βασίλισσα του καρναβαλιού ΙΙΙ

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 10/11/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Η βασίλισσα του καρναβαλιού ΙΙΙ.
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-βασίλισσα-του-καρναβαλιού-ΙΙΙ.32602/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-βασίλισσα-του-καρναβαλιού-ΙΙΙ.32601/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολη την παρεα! Νατη παλι η βασιλισσα του καρναβαλιου με τα καλαθακια της και τα δωρα της ! Για τα χαμηλα επιπεδα πολυ καλο δρωμενο, για τα υψηλα επιπεδα, ξεχωριζω τα πικολο, και τις αναβαθμισεις του σιλο , αλλα οσο αφορα τη φασολια δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος, διοτι δινει μονο τροπικους ποντους!! , και απο τη στιγμη που θελω αλλα 20 επιπεδα για να ολοκληρωσω το Bahamarama και εχω πλεονασμο σε ολα τα ειδη του, μου ειναι αδιαφορη!!!

    Για να παρουμε λοιπον τη φασολια, θα χρειαστουμε : 15.925 φυτα και 931 καλαθια ζαχαρωτων!!
    Για την ολοκληρωση του δρωμενου, θα χρειαστουμε : 15.425 φυτα και 960 καλαθια ζαχαρωτων - Θα κερδισουμε ομως 65 λουλουδενια καλαθια!!!! Δεν τα αφαιρω απο το 960 γιατι σε ολους χρειαζονται πολλα λουλουδενια καλαθακια!!!!
    Φυτευουμε στη βασικη εκταση του Bahamarama, το τροπικο δασος και τους καταρρακτες!!!
    Το δρωμενο ξεκιναει στις 11/11 στις 12:12 και τελειωνει στις 16/11 στις23:00 !!

    Καλη προσπαθεια σε ολους/ολες μας, και ας μαζεψει ο καθενας μας οτι δωρα χρειαζεται !
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/11/21
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 34 σε άλλους.
  3. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα κι από εμένα.
    Νίκο σε ευχαριστώ πολύ για τους υπολογισμούς. Τώρα με τις πολλές υποχρεώσεις ούτε που κάθομαι να υπολογίζω τι χρειαζόμαστε και πόσα. Οπότε μας λύνεις τα χέρια και το εκτιμάμε πολύ! Να 'σαι καλά!!:inlove:
    Αγαπητό δρώμενο και εύκολο, όσον αφορά το μηχανισμό.. Θα προσπαθήσω να πάρω όσα περισσότερα μπορώ από το κατάστημα και έτσι θα αφιερώσω ΣΛ και μπόνους που έχω στη διάθεσή μου! Μη τα λυπηθείτε και εσείς.. Είναι ένα δρώμενο να γεμίσουμε ό,τι μας λείπει. Εγώ προσωπικά έτσι το βλέπω...
    Πάντως εύχομαι μόνο μην με πονέσει η κοιλιά με τόσα ζαχαρωτά που θα φάω :wuerg::wuerg:
    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, jimthrilosgate7 και 17 σε άλλους.
  4. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Η φασολιά δίνει και +1 προϊόν στα εργαστήρια φάρμας και bahamarama για 1 ώρα.
    Νομίζω πως αυτό την κάνει πιο χρήσιμη.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, .sofaki., nota.dim1802 και 13 σε άλλους.
  5. menios8300

    menios8300 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα σε ολη την παρεα
    Απλα να πω οτι αν παμε με την βοηθητικη αποστολη , κερδιζεις σε φυτα και αναδυομενα.
    Μονο τα πρωτα βηματα της αποστολης φτανουν για τα 50 παιχνιδια που χρειαζονται για τη φασολια.
    Διαφορα αποστολης με το να κανεις τα καλαθια στο Μυλο ειναι κοντα στα τρεις χιλιαδες φυτα.
    Αν κανετε τους υπολογισμους θα το δειτε.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, sofiapao76, nota.dim1802 και 17 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα... αγαπημένο δρώμενο που όλοι πάντα το περιμένουμε με προσμονή... προσωπικά θα παίξω την αποστολή για να πάρω και τα επιπλέον καλαθάκια... το κατάστημα του δρώμενου πολύ καλό, φυσικά τα πίκολο στην πρώτη γραμμη, όπως επίσης και τα δωράκια που παίρνουμε απο την βασίλισσα... η φασολιά αδιάφορη σχεδόν για μένα διότι πλέον το νησί δεν μ απασχολεί καθόλου, ίσως ένα ενδιαφέρον έχει το +1στα εργαστήρια χωρίς όμως να με ενθουσιάζει συνολικά... επίσης το σιλό δεν μ απασχολεί και πολύ γιατί για να φθάσω στην αναβάθμιση που μ ενθουσιαζει την 30η δηλαδή, πρέπει να αγοράσω αρκετες αναβαθμίσεις και λόγω του ότι κόπηκαν οι τηλεφωνικές αγορές, πλέον δεν αγοράζω τίποτα.. θα παίξω όμως για τα αγαπημένα πίκολο και φυσικά για ότι άλλο κερδίσω... καλή διασκέδαση σε όλους..
    παράλειψή μου να ευχαριστήσω τον Νίκο
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/11/21
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, xristos-ale3andros και 14 σε άλλους.
  7. ingridv

    ingridv Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα στην παρέα και από μένα.
    Είμαι 510 επίπεδο στο νησί και μου περισσεύουν πολλές μπανάνες, αλλά θέλω τη φασολιά γιατί δίνει ένα εργαστήριο ΈΞΤΡΑ σε φάρμα & νησί - ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ - και όχι ανά 48 ή 78 ώρες όπως άλλα.
    Ευχαριστώ και τον Νίκο για τους υπολογισμούς του.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, dafni_mat, nota.dim1802 και 12 σε άλλους.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα !!!
    Θα συμφωνήσω κι εγώ, ότι η καλύτερη τακτική ειναι να ξεκινήσουμε απο την βοηθητική αποστολή.
    Γλυτώνουμε κάποιες χιλιάδες φυτά και εξασφαλίζουμε την φασολιά, παίρνοντας πολλά καλαθάκια.
    Αν κάνουμε μονο τις ασημένιες εργασίες, εχουμε 60 καλάθια και εαν συνεχίσουμε με χρυσές και διαμαντένιες, αλλα 15.
    Ελπίζω φέτος η βασίλισσα να μας χαρίσει απλόχερα τα δώρα της και να μην την πιάσουν οι τσιγκουνιές της ,οπως
    μας εχει συνηθίσει τις προηγούμες χρονιές.
    Και βέβαια μην ξεχνάμε να στοχεύουμε στα αστερονομίσματα (αυτό θα εξαρτηθεί και από την ροή τους) με το καλαθάκι,
    για να μπορέσουμε να πάρουμε οσα περισσότερα πράγματα ,απο το κατάστημα.
    Καλή μας αρχή και εύχομαι σε όλους, τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα.
    Φιλικά Βίκυ:inlove:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, nota.dim1802 και 12 σε άλλους.
  9. stelios.kavala

    stelios.kavala Βετεράνος του παιχνιδιού

    Δεν στέλνεις και καμία μπανάνα σε εμάς που μας λείπουν??
     
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    να σου στειλω εγω που εχω 4.171 χααχα αν θες και αστεράκια 4.323... ξεκινήσαμε το δρώμενο με μεγαλα χωράφια , λιπάσματα και μην ξεχάσετενα χρησιμοποιήστε το μπόνους απο την γιορτη
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, yelander10 και 9 σε άλλους.
  11. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα συναγροτες και συναγροτισσες! Μπορώ να πω πως τα αναδυόμενα θα μας δυσκολέψουν κατά πολύ... Είναι κάνεις που έβαλε δεντράκια να μας πει πόσα αναδυόμενα έλαβε;
    Εγώ με σαγκουαρο, 5 χιουι και μια φασόλια που αυξάνει την πιθανότητα για αναδυόμενα κατά 5%, έλαβα από τις εκτάσεις κοντά στα 300.. Δεν τα λες και πολλά με 500+ μικρά χωραφακια.. :oops:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, nota.dim1802 και 4 σε άλλους.
  12. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Με θεσμία και αρκετά δέντρα πήρα 175....:(

    Παναγιώτη μου αυτό είναι απλά ένας πολύ ευγενικός χαρακτηρισμός όσον αφορά τα αναδυόμενα:oops:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, nota.dim1802 και 8 σε άλλους.
  13. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Είχα τοποθετημένα 6 ζωοκομεία, 3 εργοστάσια, 2 δενδροκομεία και τα υπόλοιπα μικρά χωραφάκια με ιξόρα (24ωρο φυτό). Πήρα 400. αναδυόμενα.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, nota.dim1802 και 6 σε άλλους.
  14. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    145.....παλι με βλεπω να βαζω το χερι στη τσεπη!!!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, nota.dim1802 και 3 σε άλλους.
  15. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Με λίγη υπομονή και αφού μαζέψεις τα φυτά, θα βάζεις συνέχεια πολύωρα και θα τα μαζέψεις όλα όσα χρειάζονται.
    Μην αγχώνεσαι ;)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  16. stelios.kavala

    stelios.kavala Βετεράνος του παιχνιδιού

    Και δεν μου στέλνεις έχω κλειστά αγάλματα φυτών ακόμη και άλλα... αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν γίνετε να μου στείλεις. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως. Καλό βράδυ.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, GEPPO1, Lina123 και 2 σε άλλους.
  17. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα συναγρότες και συναγρότισσες!
    Τελείωσα τη φασολιά με το συνηθισμένο "κολπάκι" και το μπόνους σοδειάς από το ροδάνι..
    Η βασίλισσα φέτος είναι λίγο τσιγκούνα στα ΣΛ, τις ζωζώκες κι τα συναφή, αλλά απλοχέρα στα αστερονομίσματα. Με τα 50 παιχνίδια έφτασα ως εδώ:

    [​IMG]
    Δεν είναι κι άσχημα, ε;; :p
    Θα συνεχίσω να μαζεύω κι άλλα φυτά για να πάρω όσα περισσότερα μπορώ από το κατάστημα..
    Καλή συνέχεια σε όλους και να έχετε μια υπέροχη ημέρα!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, ioanna6929, jimthrilosgate7 και 20 σε άλλους.
  18. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Το μέγιστο που πέτυχα σε αστερονομίσματα.
    Παίρνω άλλοτε περισσότερα και άλλοτε λιγότερα.
    Ο μέσος ορος μου είναι γύρω στα 12 αστερονομίσματα ανα παιχνίδι.
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε nickoikono11, ioanna6929, jimthrilosgate7 και 15 σε άλλους.
  19. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Εκτος απο τα πικολο δεν δινουν τα αστερονομισματα τιποτα το ιδιαιτερο,μεχρι τελος παιχνιδιου χαλαρα βγαινουν τα 50 παιχνιδια και κατι παραπανω,δεν σκεφτομαι να 'θυσιασω' τα μπονους μου τα κρυβω για ωρες αναγκης.Με 13 παιχνιδια εφθασα τα 190 αστερονομισματα ,στα 50 υποθετω θα εχω μαζεψει αρκετα.Το σιλο μαφηνεις παγερα αδιαφορη.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, ioanna6929, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  20. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Και τα πίκολο μου αρέσουν, και οι αναβαθμίσεις και οι στάβλοι νέον και τα σεντούκια ενισχύσεων. Όλα ωραία. Με έναν γρήγορο υπολογισμό που έκανα τελειώνοντας την αποστολή στη λαχαναγορά κερδίζεις γύρω στα 13 λουλουδένια καλαθάκια ζαχαρωτών περισσότερα από ότι αν τα παράγεις στο μύλο. Αξίζει να κάνεις την αποστολή.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, ioanna6929, jimthrilosgate7 και 12 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.