Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Η Χαμένη Πόλη της Μπουρμπουληθρατίδας "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 16/5/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Η χαμένη πόλη της Μπουρμπουληθρατίδας "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-χαμένη-πόλη-της-Μπουρμπουληθρατίδας.35397/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-χαμένη-πόλη-της-Μπουρμπουληθρατίδας.35396/



    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG] [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στον/ην thena.
  2. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους!Ενδιαφερον δρωμενο με καλη φασολια και επιπερους δωρα!Εχουμε επιλογη στα φυτα αν διαλεξουμε:
    1ον
    ΦΥΤΟ:Μπουκαλι μπαμπου ΩΡΕΣ:8 ,φυτεύουμε στη βασικη μονο του νησιου!Εως τη φασολια θα χρειαστουμε 820x βατραχοπέδιλα αναδυομενο που περνουμε απο τη βασικη του νησιου απο δεντρα και φυτα και 7.040x μπαμπού μπουκάλι!
    η 2ον
    ΦΥΤΟ:Ανεμολόγιο ΩΡΕΣ:4,Φυτευουμε μονο στη βασικη εκταση του νησιου!Εως τη φασολια θα χρειαστουμε 820x βατραχοπέδιλα
    13.510x ανεμολογια

    Αν θελουμε να φτασουμε ως το τελος θα χρειαστουμε:
    1.750x βατραχοπέδιλα(αναδυομενα)
    7.040x μπουκάλι μπαμπού
    13.510x ανεμολογια

    Μην ξεχναμε τα βιοτεχνικα :μασκα τικι,θεραπευτικη αλοιφη και αποσταγμα γνωσης για τα λαχανικα στο νησι ωστε να μειωσουμε τις ωρες και παρουμε αναδυομενα.
    Επισης το κολπο με το μυλο που κανουμε για μεγαλυτερο αποθεμα σπορων απο τους 5 που μας δινονται για το 2ο φυτο!

    καλη επιτυχια σε ολους μας!!:D
     
    Αρέσει σε 54640, billgab, nickoikono11 και 30 σε άλλους.
  3. ανια1

    ανια1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα σας!! Ποιο κολπο ακριβως εννοειτε για το αποθεμα σπορων?? σας ευχαριστω πολυ!!
     
    Αρέσει στους soyla74, Hecuba και maria_palou.
  4. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    [​IMG]
    ανια1 όταν επιλέξεις με ποιο φυτό θα ξεκινήσεις, θα ΄σου δωθούν χάρτες με τους οποίους θα το φτιάξεις. Αυτοί οι σπόροι όταν εξαντληθούν ,κάθε 5 ώρες ανανεώνονται. Δε μένει εσύ παρά να φτιάχνεις νέα φυτά για 5 ώρες αλλά πριν το κάνεις, βάζεις στο μύλο μια πολύωρη τροφή πχ τροφή πάντα επί 20, και μετά το φυτό...κάθε 5 ώρες ανανεώνεις τα φυτά που σου προσθέτουν και μαζεύεις αρκετούς χάρτες για το επόμενο φυτό που θα καλλιεργήσεις. Δε ξέρω αν το κατάλαβες. Αν μπορεί και κάποιος/α να εξηγήσει με δικά του λόγια :)
     
    Αρέσει σε Hecuba, GEPPO1, misirli και 4 σε άλλους.
  5. ανια1

    ανια1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τέλεια!! ευχαριστω πολυ!!!
    το προσεχω παντα αυτο...ανα 5ωρο να τους ξοδευω!!
    αν λεμε το ιδιο!!!
     
    Αρέσει σε Hecuba, maria_palou, nickoikono11 και 2 σε άλλους.
  6. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    οχι δε σου λέει αυτό, εσύ πρέπει μέχρι να τελειώσεις το μάζεμα του πρώτου φυτού που θα επιλέξεις (πχ το 8ωρο φυτό ) μέχρι να μαζέψεις 7.040 σπόρους, θα βάζεις στο μύλο κάθε 5 ώρες τους χάρτες που σου δίνει, αλλά ποτέ δεν θα τα αφήσεις να γίνουν φυτά, αφού στην πρώτη θέση θα έχεις βάλει μία πολύωρη τροφή πχ για 2 μέρες.
    Καθε 5 ώρες που θα σου δίνει 5 χάρτες, θα ακυρώνεις την παραγωγή της δεύτερης θέσης που τους είχες βάλει και θα προσθέτεις και τους καινούργιους.
    Οπότε οι χάρτες πάντα είναι σε αναμονή για να γίνουν, πάντα το απόθεμά σου φαίνεται μηδέν αφού τους έχεις εκεί, και το παιχνίδι σου δίνει νέους. Αφού τελειώσεις με το πρώτο φυτό, ακυρώνεις την παραγωγή αυτή που μάζευες τους χάρτες και τους βάζεις να γίνουν στο επόμενο φυτό του δρώμενου.
    Έτσι θα ξεκινήσεις πχ με 40 χάρτες για το νέο φυτό, όχι με 5 που ξεκινάς στην αρχή.
     
    Αρέσει σε martha72, ανια1, Hecuba και 5 σε άλλους.
  7. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα ανια1 μαλλον δεν το εχεις καταλαβει σωστα η εγω δεν καταλαβα τι εννοεις!
    Βαζεις μπροστα στην πρωτη θεση του μυλου μεγαλη ποσοτητα τροφης πχ 12 σουπερ τροφη που κανει αρκετες ωρες να γινει και ετσι δεν υπαρχει περιπτωση οι πεντε σποροι που φτιαχνεις να σου γινουν φυτα ,οποτε οταν σου ξαναρθουν οι 5 χαρτες θα ακυρωσεις τους σπορους που φτιαχνεις και θα του ξαναβαλεις πισω, αυτη την φορα φυσικα θα βαλεις 10 και θα συνεχισεις μεχρι να φτασεις στο δευτερο φυτο και το ανοιξεις θα εχεις αρκετους χαρτες για να φτιαξεις 30 η 40 η 50 σπορους για το ξεκινημα!!Ελπιζω να καταλαβεις απο την φωτογραφια
    [​IMG]
    Στη συνεχεια αφου σου ερθουν και οι αλλοι 5 χαρτες....

    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/5/23
    Αρέσει σε ανια1, Hecuba, misirli και 5 σε άλλους.
  8. Παυλής

    Παυλής Νέος ειδικός

    Παρακαλώ μπορείτε να μπήτε στο δρώμενο ή μόνο εγώ δεν το βλέπω ;
     
    Αρέσει στους Hecuba, Marinaloren, soyla74 και σε ακόμα ένα άτομο.
  9. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!
    Ξεκίνησε το δρώμενο γιατί το έχω ανανεώσει..... κλείσει ανοίξει πολάκις αλλά δρώμενο δεν βλέπω:p

    Υ.Γ. Και τα βατραχοπέδιλα στέλνουμε δώρο οπότε μάλλον κάπου κόλλησε, δεν πειράζει θα περιμένουμε... Όλα καλά

    Υ.Γ. 16:38 η ώρα με πολλές αναννεώσεις αλλά ακόμα δεν μπήκε.... Όχι ότι βιάζομαι μιας και ξεχάστηκα και έβαλα σήμερα φυτά για αναδυόμενα.
    Οπότε ουσιαστικά εγώ θα ξεκινήσω το βράδυ, μέχρι το βράδυ λοιπόν θα κάνει την εμφάνιση του...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/5/23
  10. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    δεν ανοιγει το δρωμενο και μαζεψα τα πολυωρα φυτα,ειχε καμια ειδοποιηση που δεν ειδα?
     
    Αρέσει στους Hecuba, Παυλής και soyla74.
  11. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Υπάρχει πρόβλημα, ούτε εγώ μπορώ να μπω στο δρώμενο. Περιμένουμε να διορθωθεί.
    Με τα μπόνους από τις σειρές σύννεφων όμως τι γίνεται;

    Αναδυόμενα παίρνουμε κανονικά πάντως.

    *συγχώνευση από διπλοποστάρισμα
     
    Αρέσει στους Hecuba, Παυλής και soyla74.
  12. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Προχωρημένος

    Μάλλον είναι κάποιο τρικ για να ξαναζωντανέψει το τσατ του φόρουμ (φυσικά και αστειεύομαι )
    Τουλάχιστον πήραμε τα αναδυόμενα και περιμένουμε
     
    Αρέσει στους Hecuba και soyla74.
  13. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Παιδια εγω εχω μπει κανονικοτατα στο ιβεντ μετα απο μια δυο ανανεωσεις φυτεψα και 2η φορα τα φυτα υπηρχε προβλημα καντε ανανεωση γιατι εχει φτιαξει:D
     
    Αρέσει στον/ην Hecuba.
  14. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού



    σε μενα οχι ακομα
     
    Αρέσει στους Hecuba και soyla74.
  15. elena101960

    elena101960 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπέρα σας,πρόλαβα και εγώ να φυτέψω πριν παρουσιαστεί το πρόβλημα,αλλά δεν εμφανίζεται πουθενά το δρώμενο για τις παραδόσεις.
     
    Αρέσει στον/ην Hecuba.
  16. irene2

    irene2 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ουτε σε μενα. Το ιβεντ δεν υπαρχει πουθενα στην φαρμα μου. Οποτε δεν κανω τιποτα,απλα περιμενω.
     
    Αρέσει στους Hecuba και soyla74.
  17. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Προχωρημένος

    ουτε εμενα ευτυχως και σαν εβεντ μου ειναι αδιαφορο οποτε δεν με πολυ απασχολει
     
    Αρέσει στους Hecuba και soyla74.
  18. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Ισως ειναι και θεμα ιντερνετ...
    [​IMG]η 1η φορα..

    [​IMG]η 2η φορα...
    Το ρολοι ομως δεν υπαρχει ουτε καποια φιγουρα που ειχε στην αρχη που διαλεξα το φυτο!!!!!!!!




    ******Εφτιαξε η φιγουρα επεστρεψε και παραδιδεις κανονικα το δοκιμασα!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/5/23
    Αρέσει στους Hecuba και Marinaloren.
  19. -*Hermes*-

    -*Hermes*- Forum Moderator Team Farmerama GR

    Αρέσει στους Hecuba, Hellenagal200010 και soyla74.
  20. irene2

    irene2 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Το προβλημα εχει διορθωθει, μπορουμε να ξεκινησουμε κανονικα.
     
    Αρέσει στους Hecuba, misirli, Παυλής και σε ακόμα ένα άτομο.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.