Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Η Νύχτα των Νυχτερίδων "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 7/7/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Τώρα που ήρθε η "νύχτα Πανσελήνου" τα ζώα της μέρας μπορούν να ξεκουραστούν για λίγο από τα συγυρίσματα. Οι δρακουλονυχτερίδες όμως και τα άλλα νυχτόβια ζώα που ήρθαν να μας κάνουν παρέα θα παραμείνουν ξύπνια μέχρι να "ξημερώσει". Το συγκεκριμένο δρώμενο μου θυμίζει ένα παλιό δύσκολο "Νυχτερινή πτήση", στο οποίο έπρεπε να ταίζουμε τις νυχτερίδες με κεμπάμπ ζελεδένιων αυτιών.Μόνο που εδώ έχουμε τη νέα τροφή νυχτεριδοζουμό. Εγώ προσωπικά θα ασχοληθώ όσο πάει με αυτό το δρώμενο. Καλό απόγευμα και καλή :oops:τρομακτική διασκέδαση!! o_O:p:);)
     
    Αρέσει σε zouzou8686, vickymou, Megas_kokoriko και 4 σε άλλους.
  2. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    γεια σε όλους
    μάζεψα 32μεχρι τωρα ελπίζω να βγουν άνετα .....
    τα σύννεφα στη φασόλια και οι μαρμελάδες κτλ που έχουν σχέση με την πανσέληνο βοηθάνε τελικά ή όχι βρε παιδιά....:oops:
     
  3. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα στη συμπαικτρια και σε ολους...
    τα διαφορα (φασολιες κ βιοτεχνικα πανσεληνου ) θα βοηθησουν στα αν/να λογω μειωσης χρονου στα φυτα πανσεληνου που δινουν κ τα αντιστοιχα αν/να αλλα δεν θα ισχυσουν για το φυτο του δρωμενου που ανηκει σε αυτη την κατηγορια...
    ελπιζω να ειναι κατανοητο...
    παντως,ασχετα με τα παραπανω, προβλεπω πολυ κλαμα για τα κουταλια τα οποια δεν βλεπω να μαζευονται...ελπιζω οι υπολογισμοι οι δικοι μου να ειναι λαθος κ της bp σωστοι αλλιως μαλλον θα πονεσουν τ αποθεματα μας σε σ.λ.
    καλα ξεμπερδεματα κ
    καλη σας συνεχεια....
     
  4. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Θα σε παρακαλέσω να γράφεις ολοκληρωμένες λέξεις και όχι συντομογραφίες δικής σου επινόησης γιατι κανείς δεν καταλαβαίνει τι γράφεις. Δεν υπάρχει πουθενά σαν όρος μέσα στο παιχνίδι το "αν/να" και δεν μπορούμε να μαντεύουμε τι θέλετε να πείτε όταν γράφετε με συντομογραφίες.
     
  5. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    λυπαμαι για την αποψη σου αλλα πιστευω πως ακριβως αυτο ειναι. αποψη σου με την οποια διαφωνω κ πιστευω πως ειναι δικαιωμα μου να το κανω απο τη στιγμη που ειναι συνηθεις στην ελληνικη γλωσσα κ επισης χρησιμοποιουνται κ στο ιδιο το παιχνιδι (π.χ. ΠΕ-ΤΠΕ κλπ)
    τελος νομιζω η μεταφραση (αν μπορω να χρησιμοποιησω αυτη τη λεξη) της συντομογραφιας γινεται πολυ ευκολα καθως ειναι συμβατη κ με τα συμφραζομενα...
    αν παρ ολα αυτα καποιος συμπαικτης (με την ιδιοτητα του παικτη κ οχι του συντονιστη) εχει προβλημα κατανοησης των γραφομενων μου ας με ρωτησει και πολυ ευχαριστως να εξηγησω...
    εκτος θεματος η αναρτηση αλλα δεν νομιζω οτι πρεπει να διαγραφει καθως αποτελει ευθεια απαντηση σε αναρτηση συντονιστη που με αφορα προσωπικα.
    καλη σας συνεχεια.
     
    Αρέσει σε heavymetal7, soyla74, maria_palou και 7 σε άλλους.
  6. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Τη μέχρι τώρα συγκομιδή αναδυόμενων θα την χαρακτήριζα μάλλον πενιχρή.
    Ελπίζω να διαψευστώ στη συνέχεια.
    Καλή προσπάθεια και καλή επιτυχία σε όσους συμμετάσχουν στο δρώμενο.
     
  7. triwps2014

    triwps2014 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    παιδια πιστευω θα μας δυσκολεψουν λιγο τα ασημενια κουταλια, φυσικα αν δεν μου φτανουν μεχρι το τελος,παλι θα βαλω το χερι στην τσεπη8)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vickymou, Megas_kokoriko και 2 σε άλλους.
  8. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα εφτασα τα 45 αναδυομενα θα μας δυσκολεψουνε λιγο πυστευω αλλα στο τελος ολοι θα τα καταφερουμε μου αρεσε η φασολια καλη συνεχεια σε ολους.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, sofiapao76, Megas_kokoriko και 3 σε άλλους.
  9. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    "Αδέλφια αλήτες πουλιά" αγροτόπουλα...υπάρχουν και χειρότερα....με λουλούδι του σούρουπο και μια φύτεψη με σούπερ λίπασμα....μόλις και "χάιδεψα" τα 36 ασημένια κουτάλια....ευτυχώς που δεν είναι χρυσά.....καλές κουταλιιές !!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, zouzou8686, vickymou και 5 σε άλλους.
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Λυπάμαι αλλά θα πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες των συντονιστών βάση των ΓΟΧ εφόσον σου έγινε σύσταση ανεξάρτητα αν συμφωνείς ή όχι

    9.3.6 Ο χρήστης οφείλει να εφαρμόζει τις εντολές της Bigpoint και των συνεργατών της καθώς και των βοηθών εκπληρώσεώς της. Αυτό ισχύει ιδιαιτέρως για τις εντολές των διαχειριστών και συντονιστών των φόρουμ (forum), τα οποία ενδεχομένως συνοδεύουν το εκάστοτε παιχνίδι και / ή την εκάστοτε υπηρεσία.

    Συνεπώς θα πρέπει να αποφεύγεις την χρήση αυθαίρετων συντομογραφιών εφόσον σου ζητήθηκε από την συντονιστική ομάδα.
    Δεν νομίζω να σου κάνει κόπο να γράψεις 2 γράμματα παραπάνω.

    Οι συντομογραφίες που χρησιμοποιούνται στις Συχνές ερωτήσεις έχουν υιοθετηθεί μέσα στο παιχνίδι και γιαυτό χρησιμοποιούνται.
    Δεν βλέπω πουθενά μέσα στο παιχνίδι να χρησιμοποιείται η λέξη αν/να και ούτε υπάρχει σε κάποιο λεξικό.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  11. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Το event θέλει σύνολο 360 αναδυόμενα και διαρκεί έξι ημέρες. Άρα πρέπει να μαζεύουμε το 24ωρο 60 αναδυόμενα.
    Έχοντας μαζέψει σε 8 ώρες αυτά
    [​IMG]
    θεωρώ ότι έχει κάνει σωστή ρύθμιση η εταιρεία και θα βγουν άνετα ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, αμφιθεα, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  12. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! 40 μέχρι στιγμής... Έχεις 36 παραπάνω! Κάτι κάνεις καλύτερα! Καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, mmixail, maria_palou και 2 σε άλλους.
  13. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    τι να πω ρε παιδια...δεν με βλεπω ουτε καν να το αρχιζω το δρωμενο!!!δεν με αφηνει να μπω εχω στειλει μηνυμα να μου πουν τι να κανω και εδω και 50 λεπτα δεν μου εχουν απαντησει!!!μονο καθαρισμο κουκισ τον οποιο ειχα κανει 5-6 φορες και φυσικα δεν εγινε τιποτα!!!!!στην αρχη εμπαινα οπουδηποτε εκτος απο πανσεληνο και εκανα δουλεια τωρα δεν με αφηνει παρα μονο στην κεντρικη και μετα...........το χαος!!!!που στην δικη μου φαρμα ειναι γκρι!!!!!!!στο μεταξυ τρεχουν ολα τα μπονους ,σουπερ λιπασματα,γραμμες,θεριστικη χωρις να μπορω να κανω τιποτα!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, mmixail, graganta και 3 σε άλλους.
  14. triwps2014

    triwps2014 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ειναι σιγουρο αυτο?:),εγω νομιζα πως με τσαντι χρειαζεται περιπου 14-15 φορες φυτεμα για να φτασουμε τον αριθμο 5.400
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/7/17
  15. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρες πολλές και δροσερές εύχομαι σε όλους, το δρώμενο της Πανσελήνου ή οτι έχει να κάνει με αυτή, είναι από τα αγαπημένα μου. Αυτή η ατμόσφαιρα η σκοτεινή δίνει άλλη ένταση στο παιχνίδι και μου αρέσει. Τώρα, οι νυχτερίδες σαν δρώμενο είναι σχετικά βατό, γιατί τα αναδυόμενα έρχονται με καλό ρυθμό, τα δωράκια χρήσιμα, και η φασολιά έχει το δικό της ενδιαφέρον. Λάζαρε ευχαριστούμε που και πάλι μας βοηθάς με τους υπολογισμούς σου:D
    Καλή μας επιτυχία και οτι γίνει βρε παιδιά, καλοκαίρι είναι, έχει ζέστη, οπότε υπομονή και θα βγεί;)
     
    Αρέσει σε monolith2, kolokythopitas, graganta και 2 σε άλλους.
  16. vickymou

    vickymou Κόμης

    τα 170 μικρα χωραφια με τσατνι στις 8 φορες φυτεμα δινουν ακριβως 5440 φυτα
     
  17. elpidoforos1961

    elpidoforos1961 Ενεργός συντάκτης

    Εάν υπάρχουν 170 χωράφια (μικρά), θέλει τουλάχιστον 10,5 φυτέματα, διότι ναι μεν με το τσάτνι παίρνεις φυτά επί 4 στην ουσία όμως σου μένουν 3, γιατί το άλλο(το 4ο) το ξαναφυτεύεις. μόνο στο τελευταίο φύτεμα υπολογίζεις τα φυτά επί 4.
     
    Αρέσει σε *ΜΑΜΑ*, kolokythopitas, kitsena και 9 σε άλλους.
  18. vickymou

    vickymou Κόμης

    εχεις δικιο αυτο το μειον 1 το ξεχασα!!!!!!!!!!!βιαζομαι μερικες φορες
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, mmixail και elpidoforos1961.
  19. triwps2014

    triwps2014 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τελος με τα αναδυόμενα!!,τωρα παμε για τα φυτα!...
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, maria_palou, gtrullis και 3 σε άλλους.
  20. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Εγώ το ακριβώς αντίθετο xD

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, moira, Gulit1 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.