Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Η Νύχτα των Ζωντανών Σπασικλών "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 25/10/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Η Νύχτα των Ζωντανών Σπασικλών "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-νύχτα-των-ζωντανών-σπασικλών.36259/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-νύχτα-των-ζωντανών-σπασικλών.36256/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]


    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    προς το παρων δεν καταλαβα τιποτα , εκτος του οτι η φασολιά ειναι παρα πολυ καλή και τα δωράκια εξισου όμορφα.. θελει δευτερη και τριτη αναγνωση και εχουμε και πρεσβυωπεια εμεις οι δεινοσαυροι χαχχ... πάντως έχει ενδιαφερων και στην πορεία θα το καταλαβουμε σίγουρα.. καλη διασκεδαση σε ολους
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, MariaStathaki και 12 σε άλλους.
  3. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα

    Καιρό είχαμε να δούμε νέο δρώμενο. Περίπλοκο αλλά και ενδιαφέρον.
    Νομίζω οτι χρειάζεται πολύ σκέψη και οργάνωση πριν να το ξεκινήσουμε.

    Κάθε λάθος κίνηση θα μας κοστίσει στην πρόοδο. Οπότε ο καθένας θα πρέπει να σκεφτεί πως θα πορευθεί.

    Το δικό μου σκεπτικό είναι :

    • Δεν θα μαζέψω κανένα αντικείμενο δρώμενου κατα την έναρξη.
    • Θα παίξω τα 2 δωρεάν παιχνίδια.
    • Θα επιλέξω για το πρώτο παιχνίδι τον Επιταχυντής Ταχύτητας Ουφάδικου
    • Αν κερδίσω 2 επιταχυντες, στο 2ο παιχνίδι θα επιλέξω ένα απο τους δύο άλλους συνδυασμούς , αλλιώς και στο 2ο παιχνίδι θα επιλέξω Επιταχυντής Ταχύτητας Ουφάδικου
    • Θα καταναλώσω ένα μπόνους από το κάθε ένα
    • Θα κάνω συγκομιδή όλα
    • Θα βάλω χωράφια και θα αρχίσω τις παραγωγές όλων των αντικειμένων και των φυτών
    • Με τα πρώτα φυτά και τα φρούτα , θα παράξω Κασέτα κολοκυθανθρώπου
    • Στην μπάρα θα δίνω μόνο πιξελοκαρδούλες και μόνο φυτά και φρούτα για να δώσω ακριβή ποσότητα
    • Μόνο αν προχωρήσει το δρώμενο θα δίνω φυτά και φρούτα αφού βεβαιωθώ οτι έχω αρκετές Κασέτες κολοκυθανθρώπου

    Η χρήση μπόνους πρέπει να γίνεται με μελέτη και προσοχή.
    Η παράδοση φρούτων και φυτών πρέπει να γίνεται με μελέτη και προσοχή καθώς μπορεί να ξεμείνουμε από Κασέτες κολοκυθανθρώπου και να χάσουμε το δρώμενο.
     
    Αρέσει σε crazyfarma, soyla74, nickoikono11 και 22 σε άλλους.
  4. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Πειράζει που κι εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα;ούτε τι μίνι παιχνίδι ...μήπως έχει αρχίσει η άνοια ;είμαι και κάποιας ηλικίας....
     
    Αρέσει σε crazyfarma, nickoikono11, Lina123 και 10 σε άλλους.
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αν δεν καταλαβαίνεται κάτι, μπορείτε να ρωτήσετε. 'Ολοι οι συντονιστές έχουν αφιερώσει χρόνο για να καταλάβουν το μηχανισμό και να μπορέσουν να σας βοηθήσουν απαντώντας σε ερωτήσεις.
    Αν δεν ρωτήσετε, δεν θα λυθούν οι απορίες σας μαγικά και ίσως σας σταθεί εμπόδιο να ολοκληρώσετε το δρώμενο.
     
    Αρέσει στους soyla74, Lina123 και Nantia123.
  6. xaris300800

    xaris300800 Νέος ειδικός

    ΔΗΛΑΔΗ πρεπει καθε ενας να ειναι πυρηνικος φυσικος η να εχει βγαλει ανωτατη σχολη για να παιξει το παιχνιδι που ειναι για διασκεδαση..αν νομιζουν οι σχεδιαστες οτι εχουμε απλετο χρονο να λυνουμε σπαζοκεφαλιες..πλανωνται πλανην οικτραν..μετα απο ενα καλοκαιρι βασανισμου στο γκειμ ,λογο τον γνωστων προβληματων ερχοντε και νεες κατραπακιες με τετοια εβεντ..παιζουμε να χαλαρωσουμε και να διασκεδασουμε ..και οχι για να ανχωνομαστε ..εβεντ τουρλουμπουκι..γνωμη μου...οποιος καταλαβε ..καταλαβε..στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα..αντε και μετα στο καπακι καμμια νεα επιθεση και και θα κοψουμε ροδα μυρωδατα...καλο μας κουραγιο και υπομονη...τωρα ειδα και την αναρτηση τις snoker αφιερωσατε χρονο ολοι οι συντονιστες για να καταλαβετε τον μηχανισμο εσεις που εχετε και πολλαπλασιες γνωσεις απο ολους εμας...τι να πρωτορωτησουμε εχουμε χασει ταυγα και τα πασχαλια..αυτη η λογικη να βαζουν εβεντ που ειναι τοσο μα τοσο*******.....δεν θελω να βαλω καναν ασχημο χαρακτηρισμο...παλλα αστερια στους σχεδιαστες...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/10/23
    Αρέσει σε nickoikono11, μαιρη, Lina123 και 12 σε άλλους.
  7. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    πολυπλοκο δρωμενο ,με πιο δυσκολο το μινι παιχνιδι που δεν το καταλαβα οσες φορες και αν παρακολουθησα το βιντεακι!
     
    Αρέσει σε μαιρη, Lina123, 66romanou και 3 σε άλλους.
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    upload_2023-10-25_20-15-43.png

    upload_2023-10-25_20-19-10.png
     
    Αρέσει στους Lina123, georgios_2_ και thena.
  9. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Παιδιά, έχετε παιξει πιο περίπλοκα δρώμενα, που εγω βαριέμαι και να τα διαβάσω! γι'αυτό και η μη συμμετοχή μου σε αυτά, Και σας παίδεψε αυτό; Όχι με κάνατε να το διαβάσω! αλλα πιστεύω πως το κατάλαβα. Ωστόσο λίγο με δυσκόλεψε το μινι παιχνιδάκι...αλλα οκ!

    Υ.Γ. Ωστοσο για το βίντεο μπορείτε να το δείτε κανονικά στο ytb και να το σταματατε χωρίς να σας πετάει...τις ενοχλητικές μικρογραφίες
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, -ΡΙΚΑ1985- και 3 σε άλλους.
  10. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Εγω θα σας πω κατι που κανω σε ολα τα νεα μινι παιχνιδια που δεν εχουμε ξαναπαιξει εχουμε ολοι δευτεροτριτες φαρμες εκει κανουμε εκπαιδευση οταν το μαθουμε καλα παμε στην καλη μας φαρμα τοσο απλο.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  11. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα και από μένα. Το δρώμενο είναι πολύ ενδιαφέρον και η όποια πολυπλοκότητά του δίνει λίγο ενδιαφέρον στα κατά τα άλλα αδιάφορα δρώμενα της ειδικής έκτασης, όπου μόνο έσπερνες και θέριζες χωρίς καμιά βοήθεια. Και είναι προσιτό για όλους. Αν δε διαβάσετε αυτά που γράφει το lagoudaki στην αρχή της κουβέντας, νομίζω ότι θα βοηθηθείτε. Και εγώ κάπως έτσι θα ξεκινήσω. Ίσως όχι τόσο απόλυτα αυστηρά, όσο γράφει το λαγουδάκι αλλά σε γενικές γραμμές αυτό θα είναι το σχέδιο.

    Όσο για το μίνι παιχνίδι είναι διαφορετικό απ' ότι έχουμε συνηθίσει, αλλά νομίζω ότι θα αποδειχτεί εύκολο. Αρκεί να εντοπίσουμε τα κενά και να βάζουμε τον κατάλληλο συνδυασμό. Απλώς για να ολοκληρωθεί γρήγορα πρέπει να σκεφτόμαστε δυο κινήσεις στη σειρά, ώστε να συμπληρώνουμε τα κενά. Και αν υπάρχει πρόβλημα κάντε screen shot, πατήστε το χ για να σταματήσει το παιχνίδι, μελετήστε την κατάσταση με την ησυχία σας, ρωτήστε αν έχετε μια απορία όπως λέει και η -Snorkel- λίγο πιο πάνω και θα λυθεί ο γρίφος. Το πολύ πολύ να χαθεί το μπόνους δώρο του παιχνιδιού!

    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε soyla74, nickoikono11, jimthrilosgate7 και 12 σε άλλους.
  12. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημερα στην παρεα
    Εγω δε θα πω οτι δεν το καταλαβα γιατι ξερω μολις παιξω θα το πιασω αλλα δεν καταλαβα το μπονους Επιταχυντής Ταχύτητας Ουφάδικου τι κανει.....:oops:
    Νantia123 κ lagoudaki ευχαριστουμε για την βοηθεια :inlove:
    Η φασολια καλη ειναι αν κ πολυωρη...
    Καλη επιτυχια σε ολους:)
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, Nantia123 και 2 σε άλλους.
  13. georgios_2_

    georgios_2_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά στους εορτάζοντες! Σχετικά με τον επιταχυντή ταχύτητας ουφάδικου, αν τον ενεργοποιήσω για μία ώρα και μετά κάνω συγκομιδή τα ηλεκτρονικά παιχνίδια, τι ισχύει; Ότι η επόμενη συγκομιδή θα είναι σε 12 ώρες ; Ή θα πρέπει να τον ενεργοποιήσω 12 συνεχόμενες φορές για να ισχύσει αυτό;
     
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οι ερωτήσεις θα πρέπει να γίνονται στην κατάλληλη ενότητα. ;)
     
    Αρέσει στον/ην georgios_2_.
  15. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Ένα ενδιαφέρον δρώμενο για εμένα, που απαιτεί μια κάποια σκέψη και στρατηγική.
    Για κάποια πράγματα είναι καλό να κοπιάσει κανείς8).
    Θεωρώ πως είναι μια νέα νότα στο παιχνίδι και χαίρομαι πολύ που διεξάγονται νέα δρώμενα.
    Άλλωστε είναι στη διακριτική ευχέρεια του καθενός αν θα ασχοληθεί:music:
    Καλη τύχη σε όλους μας!:inlove:
     
    Αρέσει σε 66romanou, martha72, -ΡΙΚΑ1985- και 7 σε άλλους.
  16. kellyboukou

    kellyboukou Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σε όλους,
    Η πρώτη αίσθηση που μου αφήνει το mini game, είναι πως μας έχουν βοήθησει για να μην είναι πολύ δύσκολο. Για παράδειγμα, μπορεί κάποιος να σύρει τα κομιξ ανάμεσα στα ράφια, ακόμα κι αν έχει ήδη βάλει ράφι πάνω. Αυτό το κάνει πιο εύκολο, αν έχουμε κολλήσει, να δοκιμάσουμε συνδυασμούς.
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν η ώρα που χρειάζονται τα ζωάκια, μετά το bonus του mini game, γιατί βγαίνει σε ώρες που λογικά στην Ελλάδα θα κοιμόμαστε. Το timezone κάνει διαφορά! Γι' αυτό αν ενεργοποιήσετε σήμερα το bonus μείωσης του χρόνου για τα ζωάκια, προσέξτε και την ώρα! Μην την πατήσετε κι εσείς xD
    Καλή τύχη σε όλους!
     
    Αρέσει σε -ΡΙΚΑ1985-, GEPPO1, jimixatz και 3 σε άλλους.
  17. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα

    Για το μίνι παίχνιδι, είναι εύκολο πρώτα να λύσουμε το παζλ που λείπει μόνο μια σειρά. Μετά μένουν 4 σχέδια και αν ακόμα δεν μπορείτε να το λύσετε, βάζετε τα τυχαία. Ε κάποια στιγμή θα το πετύχετε.

    Αν τα έκανες όλα σωστά, τότε η πρώτη συγκομιδή θα γίνει στις 11:30. Οι περισσότερες χώρες έχουμε το ίδιο timezone. ;)
    Επίσης ακόμα και αν κάποιος κοιμάται τέτοια ώρα, θα το μαζέψει το πρωί.
    Χωρίς χρήση μπόνους , θελει 24 ώρες. Οπότε ότι και ώρα να είναι, η χρήση μπόνους στο στάβλο είναι αναγκαία σε κάθε τάισμα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/10/23
    Αρέσει σε Hellenagal200010, MariaStathaki, georgios_2_ και 3 σε άλλους.
  18. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα δω το βίντεο στο ytb? Έχω μεγάλο πρόβλημα με το μίνι game.
    Δεν έχω καταλάβει πως "σύρουμε ένα κόμικ πάνω από άλλο κόμικ" ούτε πως ξεφορτωνόμαστε τα κόκκινα βιβλία.
     
    Αρέσει στον/ην Marinaloren.
  19. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Την στιγμή που βλλέπεις το βίντεο πάτα παυση, μετά δεξί κλικ αντιγραφή της διευθυνσης και επικόλληση!

    Πως μεταφέρεις εικόνες από τον ένα φάκελο στον άλλον; κρατημένο το αριστερο πλήκτρο του ποντικιού! και σερνοντας το προς τον άλλον. Εδω απλα κάνοντας αυτό απλα το πας στα κένα.
     
    Αρέσει στον/ην kellyboukou.
  20. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Ευχαριστώ πολύ. Να σαι καλά! Δεν είχα καταλάβει πως τα ανοιχτόχρωμα βιβλία που είναι σαν ανθρωπάκια είναι οι "βιβλιοφάγοι" και με ποιο τρόπο λειτουργούν.
    Κατάφερα να ολοκληρώσω επιτέλους το 1ο μίνι game. Και στο 2ο ήμουν εντός χρόνου και πήρα και τους 2 Επιταχυντές Ταχύτητας Ουφάδικου.

    Καληνύχτα και καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε Nantia123, GEPPO1, jimixatz και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.